Na Érsekovom ministerstve dopravy môže skončiť kontroverzný

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Na Érsekovom ministerstve dopravy môže skončiť kontroverzný

Odoslaťod plš » 06. Feb 2018 15:20

Na Érsekovom ministerstve dopravy môže skončiť kontroverzný politik Smeru

06.02.2018, 11:02 | TREND.sk

Podľa informácií denníka Sme môže na ministerstve dopravy skončiť vplyvný človek Smeru. Štátny tajomník Viktor Stromček mal minulý týždeň oznámiť ministrovi Árpadovi Érsekovi (Most-Híd), že chce odísť.

Portál Sme.sk zároveň uviedol, že rozhodnutie Viktora Stromčeka ešte nie je oficiálne. K téme sa ministerstvo odmietlo vyjadriť s odôvodnením, že ide o hypotetické otázky.

Odchod mal zvažovať už viackrát, tentokrát je však v Smere uvoľnená pozícia generálneho manažéra strany. Tú zastáva minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, no podľa vlastných slov ju nedokáže vykonávať plnohodnotne.

V. Stromček je štátnym tajomníkom od druhej vlády Smeru. Spájajú sa s ním viaceré veľké štátne zákazky ako obchvat okolo Bratislavy či výstavba priemyselného parku pre prichádzajúcu automobilku Jaguar Land Rover.

Tieto projekty sa neobišli bez kontroverzií. Národná diaľničná spoločnosť nezverejnila, za koľko a od koho vykupovala pozemky pod obchvatom. Výkup pozemkov pre priemyselný park Jaguaru rieši polícia i súdy, mali na ňom zarobiť priekupníci.

V minulosti bol tiež kancelárom Národnej rady pod vedením Pavla Pašku či šéfom magistrátu Bratislavy, keď bol jej primátorom Milan Ftáčnik. Ten priznal, že V. Stromčeka zamestnal výmenou za finančnú podporu Smeru.
https://www.etrend.sk/ekonomika/na-erse ... smeru.html
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 23:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: ELZ, futro a 10 hostí.