Novým generálnym manažérom Smeru má byť po Richterovi Viktor

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Novým generálnym manažérom Smeru má byť po Richterovi Viktor

Odoslaťod vladik67 » 09. Feb 2018 09:47

Novým generálnym manažérom Smeru má byť po Richterovi Viktor Stromček - neúplný

DANIELA KRAJANOVÁ, MIRO KERN
UTOROK 6. FEBRUÁRA 2018 16:02

Viktor Stromček sa do vrcholovej politiky dostal cez Pavla Pašku, teraz má pod sebou miliardy pri výstavbe diaľnic a zodpovedal za príchod automobilky Jaguar.
Aktualizované o 17:21 Jána Richtera má na poste generálneho manažéra Smeru nahradiť Viktor Stromček, dnešný vplyvný štátny tajomník na ministerstve dopravy za Smer.
O novom človeku v najužšom vedení strany píšu portál aktuality.sk a agentúra TASR, odvolali sa na dobre informovaný zdroj z prostredia Smeru. Takúto informáciu má aj Denník N.
Generálneho manažéra podľa stanov strany odvoláva a vymenúva predseda strany, teda Robert Fico. Kto Stromčeka nahradí na ministerstve dopravy, zatiaľ nie je známe.

Po Richterovi
Generálnym manažérom Smeru bol viac než 10 rokov Ján Richter, aktuálny minister práce. Mal na starosti hlavne prácu s regionálnymi štruktúrami strany i jej financovanie. Richter túto pozíciu zastával už v SDĽ.
Stromček by mal teda rovnako ako Richter jazdiť do regiónov, usmerňovať a motivovať okresných a krajských funkcionárov. Práve Richter mal o strane prehľad a so stovkami smeráckych straníkov sa osobne poznal.
Slabé kontakty s regionálnymi činovníkmi i chýbajúca autorita v štruktúrach strany môžu byť Stromčekovým hendikepom.
Stromčekovo menovanie môže zásadne oslabiť stranícku pozíciu Richtera. Pred niekoľkými dňami sa v Smere špekulovalo o tom, že by ho vystriedal Marián Kéry, čo je človek s väzbami na Richtera a nitriansku skupinu strany. Viktor Stromček má skôr väzby na bratislavskú a košickú časť Smeru.

Richter sa po župných voľbách neúspešných pre Smer mal rozhodnúť, či si ponechá funkciu ministra práce, alebo generálneho manažéra Smeru. Pripúšťal aj, že odíde z postu ministra. Tým napokon zostáva.
Ministerstvo dopravy ešte v pondelok odchod Stromčeka nepotvrdilo.
„O svojom odchode z exekutívy uvažujem od roku 2015, ale aktuálne stále pôsobím ako štátny tajomník na ministerstve dopravy a ministrovi som nepredložil svoju rezignáciu,“ povedal Stromček Denníku N, keď sme sa pýtali, či odchádza z ministerstva dopravy. Z tlačového odboru vládneho úradu Roberta Fica v utorok odpísali, že o personálnych zmenách strana informuje vtedy, keď sú aktuálne.

Paška, Váhostav, Kaliňák, Výboh
Viktor Stromček patrí medzi ľudí, ktorí mali blízko hlavne.............


Zdroj: https://dennikn.sk/1020796/novym-genera ... /?ref=list
vladik67
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 258
Obrázky: 75
Založený: 02. Jan 2011 11:34

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Centurion96, ELZ a 10 hostí.