D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod plš » 24. Júl 2015 23:53

Juancarlos, spýtaj sa na to pána s menom misoD3, ten sa každý týždeň v piatok resp. tesne pár hodín po uplynutí piatku na vlákne D3 Sv-Sk pýta, "či vysunuli" :mrgreen: . Tí, čo sú všežraví čitatelia dialnice.info, vedia, že je to ľavý hlavný most na MÚK Svrčinovec /podľa Počiatka z BA/ budovaný DPS. Nakoľko sú tam silné fotoúderky z dialnice.info, dialnica.info, žilinske dialnice pozornosti neujde ani ťuk. Asi je to aj preto, že na D3 Sv-Sk po dokončení, ak sa nič nestane, bude na čo pozerať /myslím mosty a prírodu/.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod relix » 25. Júl 2015 11:22

Čaute , nevie niekto aspoň približne ako pokračujú v tunely Ovčiarko a Žilina ? :)
relix
diskutujúci
 
Príspevky: 157
Obrázky: 88
Založený: 13. Sep 2014 09:15

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod plš » 25. Júl 2015 17:36

jarino napísal:204 a 205 sa budú stavať vysúvaním.
206 sú prefabrikáty montované žeriavom.
Tá technológia z číny je pre Váhostav?
Takže na tomto úseku budú hlavné VHS mosty stavané asi čínskymi technológiami.

Jarino alebo niekto, nie je náhodou náhodou ku vyobrazenej skruži na moste 205 gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29162 návod na použitie :D ? Priečke spájajúcej pozdĺžne obdlžníkové rúry totiž v prípadnom presune bránia samotné piliere. Táto skruž vyzerá skôr ako pevná, podopierajúca mostovku zospodu.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod jarino » 25. Júl 2015 18:58

Nuž návod zatiaľ nemám.
Ale obrázok by bol
Sed tu dávnejšie dal link na nórsku firmu, cez ktorú VHS si danú skruž zaobstaral: http://strukturas.no/bridge-building-eq ... rslung-mss
Tá skruž na poslednej fotke sa podobá ešte aj farbou.

A tu je žeriav na montáž prefabrikátov, používaný v Turci a teraz na Kysuciach: http://strukturas.no/bridge-building-eq ... m-launcher
Aj váhadlá tam sú v zložke form traveller. Nemajú aj váhadlá od nich?
Zaujímavá firma aj stránka.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod jarino » 25. Júl 2015 19:30

Niečo som našiel.
Malo by to byť ono: https://www.youtube.com/watch?v=x1sKdIhdqzI
Potom ak ešte niečo nájdem, tak aj s týmto, to dám do Glosára.
Nedám to tu, lebo dám niečo aj o beam launcher crane. Nielen o underslung movable scaffolding system. Tu alebo do zložky Váhostav-SK by sa to asi nehodilo. Skôr s technológiami výstavby mostov.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod plš » 26. Júl 2015 16:12

Jarino, ja určite som vo vytržení /tiež by bol aj nebohý otec, čo chodil na ČVUT na prednášky, čo mal starý Bechyně, i ten sám/.
Určite treba urobiť na dialnice.info nový chlievik /s podchlievikmi venovaným jednotlivým technológiám/ v Glosári napr. ako si navrhol a dať tam všetky doposiaľ užívané /nám známe/ technológie. Tak, aby každý diskutujúci mohol ku danej technológii vložiť vysvetľujúci komentár, obrázok, či video. Tak ako keď niekedy v minulosti vypukol boom tunelov a jednotliví diskutujúci do Dialničiarovho Glosára nezištne prispeli tým, na čo na nete náhodou narazili.
Je jasné, že skruž zo strukturas.no nie je niečo tak česky jednoduché, ako sme na Slovensku /z českej školy/ zvyknutí.
Nám viac vyhovuje horná presuvná skruž Berd, budovaná oddola nahor gallery/image_page.php?album_id=160&image_id=20665 . T.j. stĺp, zárodok komory /psia búda/, diel s kolesami, spodný rám = most /bežiaci po tých kolesách/, horný rám = vozík so zaveseným odklopným šalovaním. Aj ďalšia famózna vlastnosť Berda teda tá, že sa vie presunúť sám od jednej stavby mosta k druhej rádovo 1 km.
Táto http://strukturas.no/bridge-building-eq ... rslung-mss je prekvapivo zospodu a pri presune míňa jedno-stlpy vysunutím na konzolách do vonku, pričom sa spodný diel v strede výstuh/prepážok/ rozdelí :roll: . Po presune na nové pole sa znova zošrubujú. Určite táto skruž má svoje výhody, ale dľa mňa platí to nemecké: Warum so einfach machen, wenn es geht schön komplizieren :mrgreen: . Mladí, anglicky školení, nech mi prepáčia.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod plš » 30. Júl 2015 23:37

Miroslaw, vďaka za fotky. Zaujímavé, staršie mostné časti MÚK budú zo širokých stĺpov /obdĺžnikový prierez/, nové mostné časti budú typu "stonožka", slovom guláš gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29305 . U architektov to určite vyvolá najprv úsmevy, ale dúfam, že po čase otvoria ústa, aby sa to nestávalo. Hlupáci z módnej bradže už teraz u nás majú akože "módnu políciu" čo kritizuje štylizovanie a oblečenie celebrít, ale nad architektonickými riešeniami v krajine /na VÚC/ by mal stáť fundovaný uznávaný architekt a na projektoch by mala byť jeho pečiatka.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod medima » 31. Júl 2015 13:17

Neviete niekto, ako to vyzerá s razením Ovčiarska? Koľko metrov je už vyrazených, kedy sa čaká slávnostné prerazenie? Blížia sa už ku koncu? V NDSke mi na túto otázku odpovedali veľmi "výrečne, vyčerpávajúco a maximálne uspokojivo": raziace práce postupujú v zmysle harmonogramu.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod legal » 31. Júl 2015 14:00

medima napísal:Neviete niekto, ako to vyzerá s razením Ovčiarska? Koľko metrov je už vyrazených, kedy sa čaká slávnostné prerazenie? Blížia sa už ku koncu? V NDSke mi na túto otázku odpovedali veľmi "výrečne, vyčerpávajúco a maximálne uspokojivo": raziace práce postupujú v zmysle harmonogramu.


Podľa viewtopic.php?f=15&t=687&start=127#p169804

tunel Ovciarsko, vyrazené zhruba: zo západu 1200 a 1000 m +/-, z vychodu 50 a 10 +/-
legal
diskutujúci
 
Príspevky: 117
Obrázky: 5
Založený: 11. Máj 2006 19:59

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod Pekos » 31. Júl 2015 16:26

gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29305

Prosim vas ta konstrukcia co je tam postavena, bude mat rovnake zapalkove piliere?
Pekos
diskutujúci
 
Príspevky: 107
Založený: 11. Jún 2014 14:46

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod Pekos » 31. Júl 2015 16:49

Prepacte, za hlupu otazku.
Pekos
diskutujúci
 
Príspevky: 107
Založený: 11. Jún 2014 14:46

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod miroslaw » 02. Aug 2015 21:43

Minulý týždeň skladali žeriav pri východnom portáli tunelu Zilina gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29448, zrejme bude služiť na betonáž mostovky na estakáde Lietavská Lúčka ako to robil Doprastav na D3 v Strážove v roku 2007 gallery/image_page.php?album_id=81&image_id=3069
miroslaw
diskutujúci
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2065
Založený: 09. Mar 2010 16:26

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod jarino » 02. Aug 2015 23:15

Veru, metóda letmej montáže pomocou montážneho mosta MSK, pri krajných podperách sa použije podperná skruž.
Najskôr by sa mal realizovať ľavý most, potom pravý.
Pôvodne bol most rozdelený na dva dilatačné celky, ale zhotoviteľ nakoniec postaví most ako jeden dilatačný celok.
Celková dĺžka 1038,2 metra, každý most má 18 polí o dĺžkach 46,10 + 15 x 60,50 + 49,80 + 32,80 metra.
Výška konštrukcie má 3 metre, bude jednokomorová, trámy sú navrhnuté šikmé. Na každú stranu zárodku sa pripne 13 lamiel, jedna lamela bude mať 2,2 metra. Rímsy budú monolitické. Na pravej aj ľavej strane mosta bude PHS o výške 3 metre resp. 4 metre.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod plš » 03. Aug 2015 15:15

Dilatačky potom budú vyzerať ako česlá na menšej vodnej elektrárni :D .
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod medima » 04. Aug 2015 18:59

Po dnešnom prerazení tunela Poľana je ďalším horúcim adeptom na prerazenie tunel Žilina. Nevie niekto zainteresovaný informovať, ako práve tam postupujú raziči? Koľko metrov je už vyrazených?
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod miroslaw » 04. Aug 2015 21:52

pri oficiálnom začiatku razenia tunelu Zilina sa myslím spomínal dátum január 2016
miroslaw
diskutujúci
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2065
Založený: 09. Mar 2010 16:26

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod sed » 12. Aug 2015 11:24

plš napísal:Jarino, ja určite som vo vytržení /tiež by bol aj nebohý otec, čo chodil na ČVUT na prednášky, čo mal starý Bechyně, i ten sám/.
Určite treba urobiť na dialnice.info nový chlievik /s podchlievikmi venovaným jednotlivým technológiám/ v Glosári napr. ako si navrhol a dať tam všetky doposiaľ užívané /nám známe/ technológie. Tak, aby každý diskutujúci mohol ku danej technológii vložiť vysvetľujúci komentár, obrázok, či video. Tak ako keď niekedy v minulosti vypukol boom tunelov a jednotliví diskutujúci do Dialničiarovho Glosára nezištne prispeli tým, na čo na nete náhodou narazili.
Je jasné, že skruž zo strukturas.no nie je niečo tak česky jednoduché, ako sme na Slovensku /z českej školy/ zvyknutí.
Nám viac vyhovuje horná presuvná skruž Berd, budovaná oddola nahor gallery/image_page.php?album_id=160&image_id=20665 . T.j. stĺp, zárodok komory /psia búda/, diel s kolesami, spodný rám = most /bežiaci po tých kolesách/, horný rám = vozík so zaveseným odklopným šalovaním. Aj ďalšia famózna vlastnosť Berda teda tá, že sa vie presunúť sám od jednej stavby mosta k druhej rádovo 1 km.
Táto http://strukturas.no/bridge-building-eq ... rslung-mss je prekvapivo zospodu a pri presune míňa jedno-stlpy vysunutím na konzolách do vonku, pričom sa spodný diel v strede výstuh/prepážok/ rozdelí :roll: . Po presune na nové pole sa znova zošrubujú. Určite táto skruž má svoje výhody, ale dľa mňa platí to nemecké: Warum so einfach machen, wenn es geht schön komplizieren :mrgreen: . Mladí, anglicky školení, nech mi prepáčia.


No když máš horní výsuvnou skruž a delší most, nebo třeba krátké pilíře, a nemůžeš na všech pilířích ze statických důvodů udělat rámové spojení a tudíž musíš použít uložení na ložiska, pak stabilizovat tu "psí boudu" při výstavbě, aby na ní mohla ta horní skruž stát, ist nicht so einfach. Taky pak na mostovce je u horní skruže mnohem méně pracovního prostoru kvůli závěsům nesoucím bednění. Vše má své pro a proti. Ono většinou závisí na zhotoviteli, jakou skruž má (třeba Eurovia má horní Berd, Skanska horní Strukturas - http://www.dialnice.info/gallery/image_ ... ge_id=9169, a VHS se rozhodl pořídit dolní Strukturas), realizační dokumentace se pak přizpůsobuje na daný případ.
sed
nováčik
 
Príspevky: 7
Obrázky: 34
Založený: 19. Dec 2014 13:50

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod plš » 12. Aug 2015 12:50

Sed, ďakujem za odborné "uvedenie do obrazu", potešil si mňa samého a určite aj iných.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod Kanky » 16. Aug 2015 21:12

D1 x D3 MUK Hric. Podhradie:

https://www.youtube.com/watch?v=_Sq3ksdPdNs

dal som tam aj 2 km pred MUK, je pekne vidiet modernizaciu zel. trate v akom je momentalne stadiu
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod esteen » 19. Aug 2015 06:55

Sa mi to zdá alebo Jaro na svojej fotke gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29676 zdokumentoval začiatok čelby na pravej rúre (na fotke vľavo pod červeno-bielou konštrukciou) na východnom portáli tunela Žilina?
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod Jaro » 26. Aug 2015 06:59

Ja som svoju fotku robil z cesty z idúceho auta a neviem ju lepšie popísať. Ale miroslaw ďakujem za foto. Tentoraz mám ja vidiny, že v strede obrázku vpravo od JCB vidím vrty na oblúk čelby http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29841. Chcelo by to nájsť si trošku vyššiu pozíciu.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod esteen » 26. Aug 2015 14:06

Áno, podľa miroslawovej foto je to už jasné. Pekne tam vidno prvé horné vrty.
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod miroslaw » 26. Aug 2015 15:45

Jaro napísal:Ja som svoju fotku robil z cesty z idúceho auta a neviem ju lepšie popísať. Ale miroslaw ďakujem za foto. Tentoraz mám ja vidiny, že v strede obrázku vpravo od JCB vidím vrty na oblúk čelby http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29841. Chcelo by to nájsť si trošku vyššiu pozíciu.

Jaro, nemal si vidiny :) sú to vrty na oblúk čelby, určite budem hľadať aj lepšiu pozíciu na foto, toto bolo tak narýchlo keď som išiel okolo
miroslaw
diskutujúci
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2065
Založený: 09. Mar 2010 16:26

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod relix » 31. Aug 2015 21:17

Pridal som fotku tej čelby je to zle vidno ,ale je ju lepšie vidno ako na ostatných fotkách bližšie som sa zatiaľ nedostal (SBS). gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29978....Stavbári taktiež začali s betonážou mostovky fotky snáď zajtra.
relix
diskutujúci
 
Príspevky: 157
Obrázky: 88
Založený: 13. Sep 2014 09:15

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka

Odoslaťod miroslaw » 31. Aug 2015 22:58

betonáž mostovky na estakáde Lietavská Lúčka gallery/image_page.php?album_id=157&image_id=29989
miroslaw
diskutujúci
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2065
Založený: 09. Mar 2010 16:26

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 44 hostí.