D1 Bratislava - Trnava

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Laky » 04. Apr 2017 06:53

Dnes Mrva a spol idu obmediť Starú Seneckú a keďže autá už teraz na ňu dosť smerujú z D1 podľa nových tabúľ , bude to tam upchaté jak sviňa . Takže z práce musím vypadnúť asi pred 15 00 aby som toho exota nechytil.
Laky
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 314
Založený: 09. Dec 2015 12:37

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod ANDi » 04. Apr 2017 07:22

Chod neskor, aspon ho potom mozes zrazit :wink:
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod PK » 04. Apr 2017 08:16

Ti ludia idu paradoxne protestovat pri DHL kde vznikla nova krizovatka obmedzujuca cestu do Senca na 1+1. Mali protestovat ked stavali tuto krizovatku aby uz bola na 2+2. Ze su tam teraz, tak sa len zosmiesnuju.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod KN.SK » 04. Apr 2017 09:21

Celé je to tam už domrvené a ešte to tam chcú poniektorí silou-mocou ešte viac domrviť.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Laky » 04. Apr 2017 10:10

Tá križovatka je úplne že doslovne nahovno. Odbočovací pás smerom doprava k prazdnej roli zatiaľ je prepadnutý a doslovne to autom trhne. Som zvedavý, kedy začnú niečo s tou Starosu Senecku robiť. Podľa mňa do 2020 ani ťuk. Tá DHL križovatka to tam len všetko blokuje. A bude horšie keď aj napravo zčnú stavať.
Laky
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 314
Založený: 09. Dec 2015 12:37

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Laky » 04. Apr 2017 10:14

Co je horsie, že pri stavbe obchvatu, rozšírenie D1, stavby Triblaviny všetko pôjde po starej seneckej. a všetko bude +- v rovnakom čase. Dúfam, že sa tam bude makať aj v noci. Všetko sa dá, ale treba dobrý management.
Laky
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 314
Založený: 09. Dec 2015 12:37

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Čumil » 04. Apr 2017 15:51

Nido napísal: obmedzenie rychlosti na 80 km/h je uz od MUK Voderady, co mi pride trosku dost kedze je to 10 kilometrov od stavby (znacky v stredovom deliacom pase su este otocene)

Za toto by som zodpovednych - policajti alebo dopravni inzinieri - nakopal do riti. Potom sa vsetci divia, ze vodici ignoruju obmedzenia rychlosti, ked stvaraju taketo nezmysly. Akoby nestacilo nastavit obmedzenie 1 alebo 2 km pred kriticke miesto.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Pascalwb » 04. Apr 2017 16:53

Sice sa napajam a odpajam akurat pred obmedzenim, z toho co som videl, to vyzeralo zatial vpohode a islo to plynule.

A tomu Mrvovi uz by mal niekto poriadne vynadat.
Pascalwb
diskutujúci
 
Príspevky: 121
Založený: 11. Feb 2016 23:55

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Laco » 05. Apr 2017 06:30

vcera uz davali dole asfalt z uzavreteho pasu dialnice.
inak zda sa mi, ze tie kopy zeminy na triblavine su zo dna na den vacsie...
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod pohodak » 05. Apr 2017 07:50

- mrvovi tecie do topanok, spamuje vsetky mozne lokalne FB skupiny so svojimi nezmyslami a najnovsie ho v tom zacal podporovat spamovanim aj large, teda freso
- na triblavine robia prekladky sieti takze ano tie kopy rastu
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod arts » 05. Apr 2017 08:21

Mna vytacaju tie ich prispevky o tom ako Triblavina s kolektormi odlahci dopravu a pri havarii na dialnici vytvoria obchadzku. Pritom vela ludi ani netusi ze sa riesia kolektory IBA na triblavine a zacnu a skoncia tiez iba tam ...
arts
návštevník
 
Príspevky: 33
Založený: 24. Okt 2016 18:58

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod aquila » 05. Apr 2017 09:02

inak sudiac podla fotiek to mali vcera tiez riadny fail ..

je pekne vidno, ze aj napriek intenzivnemu spamovaniu, medialnemu krytiu od bejbi zo SMEcka a kratochvilovou na exprese maju zufalo malu podporu .. vsak tam bol ledva clenovia peticneho vyboru a OZ triblavina .. nebyt novinarov a policajtov, ani si nikto nevsimne, ze je tam nejaky protest ..

ale je ozaj pekne vidno ich pokrytectvo, a ako bolo spoemnute, preco neprotestovali ked sa tato krizovatka pore DHL schvalovala resp stavala ? a teraz ju v podstate zneuzivaju a neuvedmuju si tu ironiu.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Peterman » 05. Apr 2017 09:14

Nechcem teraz riešiť ťahanice okolo Triblaviny a dalsie veci súvisiace s rozšírením D1 BA-Trnava.
Skôr sa musim pozastaviť nad klasickým slovenským nesystémovým riešením ( a to platí u nás takmer vo všetkom čo štát robí, obzvlášť sa to prejavuje v budovaní infraštruktúry - problémy sa riešia ad hoc, žiadna náväznosť, kordinacia zeleznice a cestnej dopravy, využitie spoločných koridorov, pripadne niektorých objektov pri výstavbe a pod.. najokatejším príkladom tu je neralizacia tunelov Korbeľka pre diaľnicu a železnicu a využitie synergického efektu a to najmä teraz ked sa takmer v jednom časovom horizonte tam buduje diaľnica a ide prebudovavat hlavná železničná trať na vyššiu rýchlosť - využitie aj eurofondov - bol by to dobrý príklad prace ministerstva dopravy a dialniciarov i železničiarov. )

Ale späť k BA-TT, cela prestavba tohto vyťaženého useku ma mat uplne inú postupnosť ( nehovoriac, ze rozvoju prímestskej koľajovej dopravy v BA sa vobec nevenuje pozornosť ). Najprv sa mala zrekonštruovať stará senecka z BA do SC na 2+2 aj časť useku smerom na Sereď( stará panelka čo este nie je dokončená ) a az potom riešiť D1. Takto upravená cesta by ľahšie prebrala časť dopravy z D1, počas prestavby useku D1 BA-TT.
Pretože pri rozširovaní D1 nastane neskutočný dopravný chaos, uz je to vidieť teraz pri výstavbe MUK Blatné

A este o ďalekej budúcnosti .. a ak sa este postaví plánovaný usek R1 z BA po Sereď ( nie na Vlčkovce, čo je uplne nezmyselne smerovanie, malo by to prichadzat k stávajúcej R1 az takmer k mostu cez Váh aby optimálne viedlo dopravu v smer na a z BA ), tak megalomanské rozšírenie D1 na 4+4 ani nebude potrebné, pretože hlavný tok dopravy ktorý ide od stredného a východného Slovenska cez Nitru už nepojde na Trnavu, ale bude od Serede pokračovať na BA. a tiež sa tým vytvorí nový vstup do Bratislavy a na obchvat D4.
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod aquila » 05. Apr 2017 12:19

ono je skor zaujimave sledovat, ze bohvie ci R1 na vlckovce vobec bude, lebo v jednom z clankov je napisane, ze prestavbou I/61 na bezurovnoveho stavu sa z nej stane rychlostna cesta ... cize vobec by som sa nedivil, keby I/61 premenovali na R1 a vlastne pokracovanie dalej by bolo pokracovanie R1 .. co by mozno nebolo az take zle riesenie, aj ked hej, ked uz R1, tak mala by zacinat idealne predlzenim galvaniho a prelozky II/561 ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod ullsus » 05. Apr 2017 14:09

Už sa k tomu verejne vyjadrila aj NDS...

https://www.ndsas.sk/press/spravy/nove- ... bratislavy
ullsus
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 310
Obrázky: 4
Založený: 08. Apr 2015 22:21

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod aquila » 05. Apr 2017 15:00

konecne! toto malo byt uz vonku davno :) teraz OC RegioOligarchia ehm pardon OZ triblavina moze sklapnut ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod ullsus » 05. Apr 2017 15:11

Inak vcera bola na RTVS aj diskusia ohladne triblaviny: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11687/122641#203
cas : od 03:22
ullsus
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 310
Obrázky: 4
Založený: 08. Apr 2015 22:21

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Pascalwb » 05. Apr 2017 16:59

hh super clanok.

Peterman: ako som spominal, zatial ta situacia pri Blatnom je uplne OK (uvidime este v Piatok). Ani ta tabula odporucajuca cestu cez Senec nedava zmysel, kedze D1 ide plynule. Samozrejme keby bola stara cesta 2+2 tak by to bolo jednoduchsie, ale nema to na starosti niekto iny ako D1?
Pascalwb
diskutujúci
 
Príspevky: 121
Založený: 11. Feb 2016 23:55

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Šofér15LM » 05. Apr 2017 17:14

Namiesto odporúčajúcich stálych tabúľ tam mala byť digitálna a nasmerovala by nás na obchádzku iba ak by to bolo naozaj potrené.
Šofér15LM
návštevník
 
Príspevky: 24
Obrázky: 3
Založený: 09. Jan 2017 12:26

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Vlados » 05. Apr 2017 18:02

Peterman napísal:Najprv sa mala zrekonštruovať stará senecka z BA do SC na 2+2 aj časť useku smerom na Sereď( stará panelka čo este nie je dokončená ) a az potom riešiť D1. Takto upravená cesta by ľahšie prebrala časť dopravy z D1, počas prestavby useku D1 BA-TT.
Pretože pri rozširovaní D1 nastane neskutočný dopravný chaos, uz je to vidieť teraz pri výstavbe MUK Blatné

A este o ďalekej budúcnosti .. a ak sa este postaví plánovaný usek R1 z BA po Sereď ( nie na Vlčkovce, čo je uplne nezmyselne smerovanie, malo by to prichadzat k stávajúcej R1 az takmer k mostu cez Váh aby optimálne viedlo dopravu v smer na a z BA ), tak megalomanské rozšírenie D1 na 4+4 ani nebude potrebné, pretože hlavný tok dopravy ktorý ide od stredného a východného Slovenska cez Nitru už nepojde na Trnavu, ale bude od Serede pokračovať na BA. a tiež sa tým vytvorí nový vstup do Bratislavy a na obchvat D4.

Takto to malo presne byť až do toho nezasiahol Mrva a ľudia s podobným záujmom.

aquila napísal:ono je skor zaujimave sledovat, ze bohvie ci R1 na vlckovce vobec bude, lebo v jednom z clankov je napisane, ze prestavbou I/61 na bezurovnoveho stavu sa z nej stane rychlostna cesta ... cize vobec by som sa nedivil, keby I/61 premenovali na R1 a vlastne pokracovanie dalej by bolo pokracovanie R1 .. co by mozno nebolo az take zle riesenie, aj ked hej, ked uz R1, tak mala by zacinat idealne predlzenim galvaniho a prelozky II/561 ..

Pôvodne I/62 bola postavená ako polprofil. Nevšimohol som si, že by sa rekonštruovala ako polprofil.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod arts » 05. Apr 2017 20:41

ullsus napísal:Inak vcera bola na RTVS aj diskusia ohladne triblaviny: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11687/122641#203
cas : od 03:22


Boze z toho Mrvu mi je ale zle. Ucelovo na mapke nema nakreslenu D4 a este ju ide spochybnovat ze je to holub na streche a nieje jasne kedy bude dokoncena. :oops:
arts
návštevník
 
Príspevky: 33
Založený: 24. Okt 2016 18:58

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod michaelse » 05. Apr 2017 21:34

Mrvovi a spol ide o miliony eur,nutne potrebuju kolektory,bez nich ide ich biznis do prd.....,potrebuju ich aby mohli kdekolvek nane napojit cesty ktore sa postavia na pozemkoch okolo tych kolektorov,ceny pozemkov ktore maju ludia okolo toho OZ ziskaju mnohonasobnu hodnotu oproti tomu za kolko ich nakupili takze zvykajte si na tieto ich diskusie kde diskutuju sami so sebou,tieto ich zdrzovacky premavky budu pokracovat bude tam viac policajtov a novinarov ako protestujucich lebo tym magorom uz nikto neveri ani pol slova :-D cim dalej tym viac sa sami zhovaduju,freso namiesto toho aby riesil cesty a verejnu dopravu v kraji tak sa pletie do riesenia D1 na ktoru nema dosah a ani kompetencie :-D
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod arts » 05. Apr 2017 21:55

Je mi to jasne , pamatam sa ked som v 2008 hladal nehnutelnost tak vsade boli inzeraty o vyhodnosti kupy pozemkov na triblavine o buducej investicii.
Freso to podla mna len vyuziva preto lebo BSK sa vykaslalo na regionalne cesty a teraz sa to snazi hodit na NDS nech riesia jeho sracky postavenim tych sprostosti.. Este viac ma pobavilo ked zacal Mrva rozpravat ze kolektory 2+2 su uz malo a treba kolektor 3+3 :D .
arts
návštevník
 
Príspevky: 33
Založený: 24. Okt 2016 18:58

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod ullsus » 05. Apr 2017 21:59

Tak ako sa vyjadrili v relacii mozno pristupia aj k.sudnym sporom co by mohlo aj predlzit termin samotneho dokoncenia rozsirovania D1 :/
ullsus
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 310
Obrázky: 4
Založený: 08. Apr 2015 22:21

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Laco » 06. Apr 2017 07:29

ullsus napísal:Už sa k tomu verejne vyjadrila aj NDS...

https://www.ndsas.sk/press/spravy/nove- ... bratislavy



fakt pekne rozpisane. a ani nie zdlhavo... najviac sa mi paci cast "Myty o kolektoroch". som zvedavy na dunaj-ove stanovisko 8)
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.