D1 Dubná Skala - Turany

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod warcz » 23. Aug 2015 18:37

Dneska jsem to projel 130km/h ve směru na Žilinu a těch nerovností je cestou asi 30-40. Podobné to máme u nás na dálnici v Ostravě, kde to taky pěkně skáče.
warcz
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 14. Júl 2015 08:50

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod mareks96 » 23. Aug 2015 18:49

Pacho napísal:Tak teraz neviem či si robíš sranudu, ale M1 z BA do BP, je otrasná, ale treba povedať aj b, že koľko rokov má. Bavíme sa o novom úseku, a ten by mal byť TOP, aspoň za nova.

Isiel som na Balaton od BA cez szekesfehervar M1,cesta cislo 81 a M7, cesta 81 bola karastrofalna ale M1 a M7 boli tip top. Ziadne nerovnosti ani nic. Mozno nedavno presla M1 opravou
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Pacho » 23. Aug 2015 19:05

OT ja som zaciatkom júla išiel do HR, po M1 som išiel až po BP (neodbočil som na Sekeš), v tom čase ten úsek po BP bol otrasný . Zas M7 oklo Baltonu v poho. V HR po Zagreb trocha horšia , ale zo´Zagrebu do Splitu,...., no tak si predstavujem dialnice, aj čo sa týka vybavenosti a kvality.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod rempo » 23. Aug 2015 22:02

prešiel som dnes pred výše mesiacom otvorenú cestu S69 Bielsko-Biala-Ziwiec v Poľsku a zároveň som dnes prešiel aj našu Turčiansku D1 a je to rozdiel a dosť veľký.Poľsko krásny rovný a hladký asfalt dokonca som hľadal jednotlive prechody asfaltu a bolo to takmer neciteľne až na dve-tri dilatačky na mostoch.A naša D1 dosť hrboľaté na niektorých prechodoch asfaltu som až podskočil dilatačky to samé,najme za mostom cez Krpelianský kanál smer Ružomberok to dosť skákalo.Išiel som samozrejme na motorke čo je ešte citlivejšie na nerovnosti ale čo už treba pozrieť aj na veľmi veľký prínos pre plynulosť,bezpečnosť a atď.
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 745
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod mjk » 24. Aug 2015 13:05

Môj starší príspevok:
Podľa dodatku č. 5 http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=1869549&l=sk je predĺžená lehota výstavby o 273 dní, kvôli nepredvídateľným účinkom prírodných síl v mesiaci máj 2014. Lehota výstavby je 1393 dní. Začali v decembri 2011, mali by končiť cca. v októbri 2015. Kvôli jednému mesiacu, resp. pár dňom povodne, to predĺžili o 9 mesiacov. Tu nech si každý spraví obraz sám.


Rozhovor z Moravčíkom
Stálo za zdržaním opäť aj neplatenie subdodávateľom?
Pri Jánovciach si myslím, že nie. Čiastočne z tohto dôvodu došlo k zdržaniu na Dubnej Skale. Aj keď aj tam sme mali povodňovú udalosť. Minulý rok v máji sa Váh rozvodnil natoľko, že podmylo celú diaľnicu. Následky sme odstraňovali viac ako dva alebo tri mesiace.


Dostali min. 6 mesiacov k dobru. :evil:
mjk
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 49
Založený: 24. Okt 2013 19:27

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Andrej » 24. Aug 2015 15:36

Xenon napísal:Tiež mi to občas pripadá, že u niektorých ľudí musí byť tento úsek zlý/odfláknutý len preto, že ho staval Váhostav. Niekedy antipatie asi aj zatemnia myseľ. Otvorili tento úsek a hneď sa tu objavili správy, že povrch je nekvalitný. Šiel som ním týždeň po otvorení a nič hrozné, netriaslo...Takže každý má asi inú skúsenosť.

Porovnavat tento usek so 40 rocnou dialnicou pri Liptovskej Mare je absolutny nezmysel. Spomedzi usekov otvorenych v poslednych rokoch je tento usek jednoznacne najhorsi - potvrdia ti to nielen vodici, ale aj stavebny dozor. Zial, ten bol tlaceny do preberania nedorobkov a nekvalitne postavenych objektov, co sa odrazilo na kvalite.

Co sa tyka odpocivadla, otvori sa zrejme az pri kolaudacii celej stavby, kvoli papierovackam okolo odpadovych vod z toho objektu.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod sergej » 24. Aug 2015 15:39

Mozno som naivny, ale stale dufam, ze v ramci reklamacneho konania spominane nerovnosti nakoniec preasfaltuju...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Xenon » 24. Aug 2015 16:20

Andrej napísal:
Xenon napísal:Tiež mi to občas pripadá, že u niektorých ľudí musí byť tento úsek zlý/odfláknutý len preto, že ho staval Váhostav. Niekedy antipatie asi aj zatemnia myseľ. Otvorili tento úsek a hneď sa tu objavili správy, že povrch je nekvalitný. Šiel som ním týždeň po otvorení a nič hrozné, netriaslo...Takže každý má asi inú skúsenosť.

Porovnavat tento usek so 40 rocnou dialnicou pri Liptovskej Mare je absolutny nezmysel. Spomedzi usekov otvorenych v poslednych rokoch je tento usek jednoznacne najhorsi - potvrdia ti to nielen vodici, ale aj stavebny dozor. Zial, ten bol tlaceny do preberania nedorobkov a nekvalitne postavenych objektov, co sa odrazilo na kvalite.

Co sa tyka odpocivadla, otvori sa zrejme az pri kolaudacii celej stavby, kvoli papierovackam okolo odpadovych vod z toho objektu.


Prosím Ťa, keď už ma cituješ...kde som ja niečo porovnával? Porovnával to niekto iný, nie ja...

A ak je to s tým dozorom pravda, chceš povedať, že dozoru za dozorovanie prachy nesmrdeli, ale do schvaľovania "bol tlačený" ? No chudák dozor, fakt....až mi oko zaslzilo. Zlodejina.
Xenon
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 03. Jan 2007 14:17

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Pacho » 24. Aug 2015 17:41

xenon, ako si otočil o 90°. Nie je problém, že to staval Vahostav, ale problém je ten, že je to nové a nekvalitné.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Xenon » 24. Aug 2015 18:41

Pacho napísal:xenon, ako si otočil o 90°. Nie je problém, že to staval Vahostav, ale problém je ten, že je to nové a nekvalitné.


Povedal kto? Pacho, Andrej...

Aha, tak to musí byť asi automaticky pravda....

Vážení, problém je iba v tom, že iný názor ako je ten Váš vnímate automaticky ako zlý....Aby bolo jasné, napísal som iba a len svoju skúsenosť a to je všetko. Necítim potrebu Vás presviedčať o tom, že ja mám pravdu, len som napísal svoj názor po prejazde tým úsekom, môj subjektívny pocit. Je tak ťažké to pochopiť? Nemienim sa s Vami hádať a ani Vás presviedčať, že moja osobná skúsenosť je lepšia/dokonalejšia/bližšia k realite ako tá Vaša. Ale Vám to v opačnom garde nerobí problém.

Pochybujem, že Vy máte v ruke nejakú nezávislú správu, ktorá by potvrdila, že ten úsek je skutočne nekvalitný. Ak áno, tak sem s ňou a nemáme sa o čom baviť. Ale Vy takisto ako ja nemáte nič v ruke, operujete tu tiež iba so svojimi pocitmi, ale podávate to takým štýlom, že nič iné len toto Vaše je svätá pravda. Tak sa prosím nesprávajte ako malé deti, ktoré musia mať pravdu za každú cenu, každý môže inak subjektívne hodnotiť daný úsek, či nie?

A ja končím debatu na túto tému.
Xenon
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 03. Jan 2007 14:17

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Pacho » 24. Aug 2015 19:37

ale xenon, nik Ti neberie Tvoj názor. Netreba žiadne merania, žiadne správy, stačí sa previesť po kvlaitnej dialnici z a rovnakých podmienok, a porovnať. Druhá vec, je že za dialnicu sme zaplatili my všetci, tak si myslím, že máme právo vyžadovať 100% kvalitu, a nie takto odfláknutu prácu. Je jasné, že pracovníci ktorí nedostali zaplatené nemôžu jednoducho odviesť kvalitnú prácu, všetci dobre vieme, ako sa dialnica nakoniec len "dolepila", a potom sa čudujeme jej kvalite. Toľko môj názor.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Andrej » 24. Aug 2015 21:19

Xenon napísal:Prosím Ťa, keď už ma cituješ...kde som ja niečo porovnával? Porovnával to niekto iný, nie ja...

OK, beriem, o D1 na Liptove pisal medima, kazdopadne je snad jasne, co som chcel prispevkom povedat - treba porovnavat porovnavatelne. A ci veris tomu, co o jednotlivych objektoch useku tvrdia kompetentni stavbari, stavebny dozor ci projektanti, je len na tebe. Mne stacilo par prejazdov po novom useku ako aj rovnake tvrdenie vodicov, co jazdia rocne aj 50 000 km. Uvidime o par rokov, co bude potrebne opravovat.
A aby sme boli objektivni, nebol by to prvy pripad, vacsie opravy do 10 rokov od odovzdania sme tu mali uz neraz a dane useky nestaval len VHS.
Xenon napísal:A ak je to s tým dozorom pravda, chceš povedať, že dozoru za dozorovanie prachy nesmrdeli, ale do schvaľovania "bol tlačený" ? No chudák dozor, fakt....až mi oko zaslzilo. Zlodejina.

Samozrejme, ze tam boli obrovske tlaky na to, aby stavebny dozor schvalil maximum - stavia to predsa firma blizka sucasnej vlade a NDS bola rada, ze to vobec dokazala dokoncit, kladenim dalsich prekazok by to museli dat dostavat inej firme a to by stalo podstatne viac casu a penazi, nehovoriac o dalsom zhorseni kreditu VHS.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod marclucpicard » 25. Aug 2015 14:58

Budem prechádzať týmto novým úsekom v piatok, tak dám potom vedieť tiež jeden subjektívny názor na kvalitu povrchu tejto časti D1, na aute mám 17-ky 215/45 tak uvidíme ako sa to bude správať :-)
Metallica, Star Trek, Fringe, Lost, NCIS
marclucpicard
diskutujúci
 
Príspevky: 69
Obrázky: 3
Založený: 19. Feb 2009 19:13

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod slafko1 » 25. Aug 2015 15:10

Najviac citeľné to je v smere Dubná Skala -- > Turany hneď od začiatku...
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod okorec » 25. Aug 2015 21:32

pred pár mesiacmi som robil porovnanie kvality 4 zrekonštruovaných úsekov českej D1:

http://dialnice.info/viewtopic.php?f=16&t=3666&start=225#p166940

a najhorší aj najlepší úsek stavalo to isté konzorcium, čiže nejako apriorne by som kvalitu povrchu Váhostavu neprisudzoval (tam sú iné veci, čo sa im dajú vyčítať).

PS: mne sa ten povrch na DS-Turany nezdá nejaký zlý, ale zase viem si predstaviť, že napríklad v takom Seate by som mohol mať iný pocit.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod flakst » 26. Aug 2015 07:13

Osobne si myslím, že pokiaľ nebudú spravené merania, tak všetko budú len naše subjektívne pohľady na vec. Pred časom som prechádzal po úseku aj na aute spomínanej značky a na niektorých miestach som mal naozaj pocit, že niečo nie je v poriadku (buď relatívne nové auto, alebo relatívne nová diaľnica :D )
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod marclucpicard » 01. Sep 2015 14:51

Neviem asi mám nejaké iné vnímanie kvality asfaltu na danom úseku, ale mne sa to zdalo v poriadku na celom úseku, nikde to nehádzalo a neboli tam nejaké významné nerovnosti na ktorých by auto podskočilo a to som tam nasadil na tempomate 130km/h takže normálnu rýchlosť :-) Naozaj to bude veľmi subjektívne až pokiaľ by niekto nespravil merania ako spomínal nadomnou flakst.
Metallica, Star Trek, Fringe, Lost, NCIS
marclucpicard
diskutujúci
 
Príspevky: 69
Obrázky: 3
Založený: 19. Feb 2009 19:13

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod sergej » 07. Sep 2015 14:51

Kolaudacia odpocivadla a dalsich objektov bude 5. oktobra.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod medima » 27. Sep 2015 12:20

Opäť som sa pred pár dňami previezol úsekom Dubná Skala - Turany v oboch smeroch a opäť som tam nenašiel nekvalitný povrch ako to tu pred časom spomínali nejaké slečinky. Dokonca Rainer Ribing z hospodárskej komory Rakúska pochvaľoval tento úsek a podotkol, že je kvalitou oveľa lepší ako diaľničné úseky vo vyspelom Rakúsku, tak neviem čo tu tie princezné na hrášku vypisovali.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod WOoFeR » 27. Sep 2015 13:37

to si šiel asi na nejakom monstretrucku lebo to čo je tam je strašné tie prepadliny za mostami tie spoje v asfalte...
WOoFeR
návštevník
 
Príspevky: 46
Obrázky: 78
Založený: 30. Okt 2014 19:10

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod medima » 27. Sep 2015 16:23

Môže byť, ak monstertruckom nazývaš toto :D http://www.top-bazar.cz/foto/96000/9621 ... -kniha.jpg
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jolu » 27. Sep 2015 20:08

Ja si myslím že je to celkom v pohode.Tých pár nerovností sa stratí , hlavne aby sa tie stavby pohli vpred . Čebrať zatiaľ zastavený a Turany - Hubová? Vo hviezdach?
jolu
diskutujúci
 
Príspevky: 130
Obrázky: 106
Založený: 21. Sep 2014 19:29

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod rado » 27. Sep 2015 20:54

Spoločnosť ženie dopredu dôraz na detail na strane výrobcov tovarov a poskytovateľov služieb, a vyžadovanie určitej úrovne kvality zo strany spotrebiteľov. Je jasné, že nie všetci sa zhodnú - každý má tú svoju hranicu nastavenú ináč. Vidieť to na tom, aké potraviny ľudia kupujú, alebo s akým jedlom sa uspokoja v reštaurácii. Pokiaľ väčšine ľudí kvalita potravín nevadí, budú mať v predajniach prevahu tie menej kvalitné, lebo sa predajcom viac oplatia.

A podobné je to s kvalitou ciest - mnohí tu na fóre skrátka máme pocit, že verejná stavba postavená v 21. storočí, za ktorú sme zaplatili, má mať hneď po odovzdaní inú kvalitu než má. Ak by som si dal vymaľovať obývačku, je možné že by som mu dal prerobiť stenu nad ktorou by Fero iba mávol rukou a Jožo by si ani nevšimol že niečo nie je zle. Rovnako je to s autami, niekto bude jazdiť na bavoráku, a druhému bude stačiť Kia a nad vodičmi prémiových značiek mávne rukou, že sú to slečinky. Možno by sa našiel na fóre aj niekto, kto bol od začiatku spokojný s oblúkovým mostom za Popradom a nič by mu nevytkol.

Medima, to že sa Tebe tá cesta zdá v pohode, je absolútne v poriadku. Koniec koncov v porovnaní s cestami I. triedy je to samozrejme brutálny skok v komforte. Aj v Rakúsku sú diaľnice porovnateľnej alebo horšej kvality, a takisto aj v Nemecku sú horšie cesty. Ale dala sa postaviť kvalitnejšie? Áno. Uspokojíme sa s tým? Niektorí áno, iní nie. Spĺňa normy a technické parametre? Zrejme áno. Tu na fóre boli tí nespokojní v prevahe. To už niečo značí. Tvoje opakovanie, že sú všetci slečinkami, to nezmení. Skrátka buď len spokojný s tým, že cesta splnila Tvoje očakávania na 100% a nemáš sa na čo sťažovať (kým u iných len na 75% a preto si zafrflali) ;)
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod WOoFeR » 27. Sep 2015 21:10

pred časom som šiel úsek BA-RK D1 od BA po ZA ako med a potom Dubná skala - Turany.. fúú strašne tam poznať rozdiel
WOoFeR
návštevník
 
Príspevky: 46
Obrázky: 78
Založený: 30. Okt 2014 19:10

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Jaro » 27. Sep 2015 21:23

Pred týždňom som prešiel celú D1 a D3 v oboch smeroch a keďže diskusia na tému kvality povrchu tohto úseku je bohatá všímal som si a porovnával. Myslel som, že si to nechám pre seba ako to býva zvykom u väčšiny ktorá je zo stavom spokojná. Ale keď sa tu začali spomínať percentá nedalo mi. Aj ja si viem predstaviť vyššiu kvalitu. Ale tento úsek ničím neodskakoval od ostatných úsekov ktoré boli novo obnovené. Čo sa týka mostných uzáverov na dvoch miestach som mal výhrady. Ale boli aj také kde by som ani nezbadal že prechádzam cez uzáver keby som si to nevšímal. Mám na to ten istý názor ako jolo, že teraz je dôležitejšie aby sa pohli ostatné problematické úseky(Hu-Iva, Tu-Hu), dokončili VO a podpísali zmluvy na ďalšie tri úseky.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: MVO a 54 hostí.