D1 Dubná Skala - Turany

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 28. Sep 2015 18:44

Na novopostavenej komunikácii tretej triedy(preložka cesty, ktorú preťal privádzač) medzi kruhákom pri VW a mostom ponad privádzač pri betonárke pribudli VDZ aj ZDZ. Do tej ostrej zákruty dali 60-tku...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Vlados » 28. Sep 2015 20:16

tá preložka je už otvorená?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Mayllo » 28. Sep 2015 20:39

este nie ale už to nebude dlho
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod medima » 01. Okt 2015 19:19

Na margo toho povrchu vozovky, taký kvalitný, hladký, jemný, "tichý"... povrch ako je na E50 medzi Košickou Novou Vsou a Ďurďošíkom nenájdete nikde na celom Slovensku, na žiadnom úseku D alebo RC, na žiadnej ceste 1., 2.. triedy proste nikde.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Mayllo » 02. Okt 2015 17:39

ako je to s odpočívadlom, kedy otvoria všetko pripravené je
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Rasto » 02. Okt 2015 18:15

Podľa toho čo som počul, alebo čítal, tak v pondelok 5.10.2015 by mala prebehnúť oficiálne kolaudácia zvyšných stavieb úseku, vrátane odpočívadla. Je už len na NDS, kedy potom odpočívadlo sprístupní. Do 31.8.2015 bola súťaž na prenájom budov (bufet + WC). Ako táto súťaž ale dopadla a či už je zmluva s nejakým nájomcom, ktorý tie budovy bude prevádzkovať neviem.Dovtedy asi zostanú minimálne budovy zatvorené. Pochybujem, že niekto otvorí odpočívadlo bez funkčných WC. Každý si vie predstaviť, ako by to tam vyzeralo po týždni.
Rasto
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 20
Založený: 28. Máj 2015 11:39

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Mayllo » 02. Okt 2015 18:32

Na pravostrannom (smer KE) je len WC non stop bez obsluhy, na druhej strane zatil nič nevidno či sa niekto stahuje, ale počul som že hladali ludí na obsluhu
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod MiroT9 » 26. Okt 2015 19:24

Obrázok používateľa
MiroT9
diskutujúci
 
Príspevky: 155
Obrázky: 2719
Založený: 01. Nov 2009 18:35

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod esteen » 26. Okt 2015 19:29

... aj odpočívadlá sú už dané do predčasného užívania http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=54422, som zvedavý kedy ich sprístupnia verejnosti...
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Tomas PO » 03. Nov 2015 22:54

rado napísal:Spoločnosť ženie dopredu dôraz na detail na strane výrobcov tovarov a poskytovateľov služieb, a vyžadovanie určitej úrovne kvality zo strany spotrebiteľov. Je jasné, že nie všetci sa zhodnú - každý má tú svoju hranicu nastavenú ináč. Vidieť to na tom, aké potraviny ľudia kupujú, alebo s akým jedlom sa uspokoja v reštaurácii. Pokiaľ väčšine ľudí kvalita potravín nevadí, budú mať v predajniach prevahu tie menej kvalitné, lebo sa predajcom viac oplatia.

A podobné je to s kvalitou ciest - mnohí tu na fóre skrátka máme pocit, že verejná stavba postavená v 21. storočí, za ktorú sme zaplatili, má mať hneď po odovzdaní inú kvalitu než má. Ak by som si dal vymaľovať obývačku, je možné že by som mu dal prerobiť stenu nad ktorou by Fero iba mávol rukou a Jožo by si ani nevšimol že niečo nie je zle. Rovnako je to s autami, niekto bude jazdiť na bavoráku, a druhému bude stačiť Kia a nad vodičmi prémiových značiek mávne rukou, že sú to slečinky. Možno by sa našiel na fóre aj niekto, kto bol od začiatku spokojný s oblúkovým mostom za Popradom a nič by mu nevytkol.

Medima, to že sa Tebe tá cesta zdá v pohode, je absolútne v poriadku. Koniec koncov v porovnaní s cestami I. triedy je to samozrejme brutálny skok v komforte. Aj v Rakúsku sú diaľnice porovnateľnej alebo horšej kvality, a takisto aj v Nemecku sú horšie cesty. Ale dala sa postaviť kvalitnejšie? Áno. Uspokojíme sa s tým? Niektorí áno, iní nie. Spĺňa normy a technické parametre? Zrejme áno. Tu na fóre boli tí nespokojní v prevahe. To už niečo značí. Tvoje opakovanie, že sú všetci slečinkami, to nezmení. Skrátka buď len spokojný s tým, že cesta splnila Tvoje očakávania na 100% a nemáš sa na čo sťažovať (kým u iných len na 75% a preto si zafrflali) ;)

krasne napisane. (y)
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Xenon » 04. Nov 2015 09:28

Medima, to že sa Tebe tá cesta zdá v pohode, je absolútne v poriadku. Koniec koncov v porovnaní s cestami I. triedy je to samozrejme brutálny skok v komforte. Aj v Rakúsku sú diaľnice porovnateľnej alebo horšej kvality, a takisto aj v Nemecku sú horšie cesty. Ale dala sa postaviť kvalitnejšie? Áno. Uspokojíme sa s tým? Niektorí áno, iní nie. Spĺňa normy a technické parametre? Zrejme áno. Tu na fóre boli tí nespokojní v prevahe. To už niečo značí. Tvoje opakovanie, že sú všetci slečinkami, to nezmení. Skrátka buď len spokojný s tým, že cesta splnila Tvoje očakávania na 100% a nemáš sa na čo sťažovať (kým u iných len na 75% a preto si zafrflali)


Pokiaľ spĺňa normou dané parametre, čo je v skutočnosti jediný relevantný hodnotiaci parameter, tak je diaĺnica v poriadku a viac v podstate nie je o čom diskutovať. Ak toto spĺňa, tak z toho logicky vyplýva, že je postavená v kvalite zodpovedajúcej platným normám. Pokiaľ máte niektorí pocit, (napr. rado) že mohla byť postavene ešte lepšie, ešte kvalitnejšie, tak je v prvom rade treba sprísniť normy a počítať s tým, že sa to opäť premietne do ceny diaľnice. Lebo ono je pekné argumentovať "subjektívnym hodnotením" a "trhom", že každý máme nejaké tie svoje subjektívne požiadavky a hodnotenia kvality, len si treba uvedomiť, že stavebník postaví len to čo musí. To je tiež len podnikateľ čo minimalizuje náklady a maximalizuje zisk, tak prosím nečakajte niektorí, že tu niekto z dobrej vôle postaví neviem aku super ideálnu diaľnicu za vlastné zvýšené náklady v kvalite významne prevyšujúcej kvalitu požadovanú normou, len tak pre pekné modré oči a pokiaľ ho k tomu nič netlačí.

A či je ľudí v niektorej skupinke "za" alebo "proti" povrchu viac alebo menej je irelevantné a na podstate nič nemení, pretože je to iba zaradenie na základe subjektívneho (neobjektívneho) hodnotenia. A len tak mimochodom, pokiaľ niekto svoje subjektívne pocity nadraďuje nad subjektívne pocity ostatných a stavia sa do roly akejsi pseudoelity, ktorá je v čomsi "lepšia", že vie lepšie odhadnúť kvalitu a pod., tak je to minimálne trošku neslušné voči ostatným. To len tak na okraj toho glorifikovaného (niektorými prispievateľmi) radovho príspevku.
Xenon
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 03. Jan 2007 14:17

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod rado » 04. Nov 2015 09:49

Xenon, oceňujem vecný príspevok, ale nemám pocit, že by môj príspevok niekto glorifikoval. Citovaný bol po viac než mesiaci presne jeden krát. :)

Sám som spomenul, že normy spĺňa. Ale pokiaľ niekto v porovnateľnej cene vie odovzdať kvalitnejšie dielo, je tu predsa priestor na otázky, prečo tam ten rozdiel - pozor, nie subjektívny, ale objektívny - je. Snáď nebudeme diskutovať o tom, že nerovnosť na dilatácii je subjektívnym vnemom. Každý súdny človek tie rozdiely v prácach financovaných z verejných zdrojov vidí. To že má každý inú citlivosť je v poriadku, a s nejakým "pseudoelitárstvom" myslím nijako nesúvisí. Ja som k tejto téme povedal všetko čo som mal na srdci, a ďalší off-topic alebo flame živiť nemám v úmysle.
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Xenon » 04. Nov 2015 09:50

Len krátky update. Oprostime sa konečne od svojich subj. pocitov čo je a čo nie je kvalitné a pozerajme v prvom rade na technické podmienky/normy, to je celá podstata vyššie uvedeného príspevku. Jedine toto kritérium objektívne určuje, či je postavená diaľnica v POŽADOVANEJ kvalite danej normou. Spĺňa - nespĺňa? To, že niekto má iné, vyššie požiadavky na kvalitu je niečo iné, ale to tu asi nevyriešime.

Dodatočný update na rada:
Ale pokiaľ niekto v porovnateľnej cene vie odovzdať kvalitnejšie dielo, je tu predsa priestor na otázky, prečo tam ten rozdiel - pozor, nie subjektívny, ale objektívny - je.

Ako je objektívne vyhodnotená ta vyššia kvalita? Príklad. Máš 2 úseky, obe spľňajú tú istú normu. Na základe čoho OBJEKTÍVNE vyhodnotíš, že jeden je kvalitnejší ako ten druhý? Podľa mňa ak toto povieš, tak iba na základe vlastného pocitu...ale budiž, nechám sa poučiť, nevyznám sa v metodike hodnotenia diaľníc.

Snáď nebudeme diskutovať o tom, že nerovnosť na dilatácii je subjektívnym vnemom.

Samozrejme, že je to subjektívny vnem, ktorý šofér nemá šancu objektívne vyhodnotiť. Kvalita auta, tvrdšie-makšie pruženie atď...milión rôznych faktorov.

Každý súdny človek tie rozdiely v prácach financovaných z verejných zdrojov vidí
.
Prepáč, ale to je také zaužívané klišé.

Ja som k tejto téme povedal všetko čo som mal na srdci, a ďalší off-topic alebo flame živiť nemám v úmysle.

Ja tiež nie. Nechcel som na teba reagovať, lebo kvalita diaľnice je v podstate offtopic a nepatrí to sem, ale tomas PO to oživil a naštartoval ma. Viac už tiež nereagujem.
Xenon
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 03. Jan 2007 14:17

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod FANUSIK » 04. Nov 2015 10:45

Pridam tiez svoj prispevok, ale hovorim to sa zeba...Pred tyzdnom som na ceste do POLSKA konecne pouzil tento usek dialnice DS- TURANY...Musim priznat ze kvalita a technicke parametre D1 ma celkom milo prekvapili ked si spomenieme ake obrovske problemy tento usek sprevadzali.. :wink: ..Tie prechody -mostn uzavery na mostoch obcas trochu pohojdali moje auto ale nebola to nejaka velka katastrofa....Horsie to je vsak s usekom R3....kt bol sucastou tohto useku...Viezol som sa sice len usekom MT SEVER...smer Poprad...a cely usek kt meria asi 1600m...sa mi zda z pohladu rovnosti useku nič moc..znamka 2- ...Mam pocit ze podlozie bolo zle vyrovnane a cely usek R -ky..som plaval autom hore- dole take take hupaky co zazivate na cestach 1 tr po pretazeni kamionov..Som zvedavy ako to bude za 3 roky a co vyvedu z R3- jkou Polske kamiony pretazene najma Slov drevom.. :idea:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Tomas PO » 04. Nov 2015 19:53

a masaker je ta zakruta z R3 na D1, smer PP. sak som sa pomaly vybural, treba ist mozno 40. na krizovatke dvoch dialnic.
V BP ci CR kludne das na dobrom aute aj 130, tu som cakal aspon 80, ale kdeze...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod land surveyor » 04. Nov 2015 20:20

Veru, projektanta co to kreslil by uz ku klavesnici nemali pustit :) A uz je to aj vidno vonku na ceste - prebrzdene stopy tych, co nestihli dobrzdit a odbocit tam uz su. A to este nezacala zima a namraza. Velmi nebezpecne miesto.
Obrázok používateľa
land surveyor
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 4
Založený: 11. Apr 2010 21:11

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod rado » 04. Nov 2015 20:23

Kritizoval to kamarát, a keď som tadiaľ išiel, musel som mu dať za pravdu, je to na 40km/h a pritom to nie je MÚK D a cesty prvej triedy, ale D a R (výhľadovo :)). Nuž ale asi by sme mali byť ticho. Normy to určite spĺňa a určite je to v poriadku v dostatočných parametroch atď. ;)
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Tomas PO » 04. Nov 2015 20:30

a to hovoris subjektivne ci objektivne? :)
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod milan_KM » 04. Nov 2015 20:33

Zákruty su naozaj o držku, ale na druhej strane si treba uvedomiť, že potom by rampy boli na mostoch, kedy by museli nabrať potrebnú výšku ponad železnicu takže by sa značne predĺžili....
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod land surveyor » 04. Nov 2015 20:48

milan_KM mas pravdu s rampami, ale zase na druhej strane by sme s tymto pristupom mali byt spokojni s cestami prvej triedy, lebo su lacnejsie. Subjektivne si myslim ze je to pasca na vodicov, objektivne ze je to narit. :lol:
Obrázok používateľa
land surveyor
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 4
Založený: 11. Apr 2010 21:11

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod rado » 04. Nov 2015 20:55

Ďakujem za večerné zlepšenie nálady, skoro som opľul monitor. ;)

Ale k veci: áno, vravel mi (známy) že "miesta tam je" ale keď som na ten terén kukal, tak skutočne vďaka železnici by to bolo asi len za cenu výrazného zvýšenia nákladov na tie rampy... teleso diaľnice je tam v tej zákrute dosť natlačené na železnicu.
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Vlados » 04. Nov 2015 22:19

miesta je tam dosť. MÚK mohla byť servernejšie o 50m.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod ANDi » 04. Nov 2015 22:21

Stacilo posunut dialnicu severnejsie, ale nie, u nas sa vsetko musi klukatit... A najkratsie spojenie dvoch bodov u nas nie je priamka, ale sinusoida...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod flakst » 05. Nov 2015 07:42

Aj mne sa na tom mieste podarilo skoro otestovat zvodidla a to sa subjektivne neratam medzi cestnych piratov, ale skor pokojnych vodicov :-) Nepamatam si ako to tam je so znackami a ci vobec obmedzuju rychlost na bezpecnu pre prejazd. Aby to nedopadlo ako na vyjazde z dialnice na krizovatke Trencin, kde po tom ako sa tam prevratil kamion boli nuteni znizit rychlost na 40. Ked tie parametre krizovatky porovnam s parametrami krizovania R1xR2 v Ziari nad Hronom, tak ta je uplne paradna. Ked sa raz nieco stavia (a nie za male peniaze, aj ked firmy budu vzdy nariekat, ze nemali taky zisk aky by chceli mat) tak by to malo byt postavene aj efektivne. Parametre to asi splna, ale ci to je optimalne riesenie a efektivne z pohladu bezpecnosti... no neviem.
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod michael89 » 05. Nov 2015 09:01

Podobne ostrá zákruta je aj na rakúskej križovatke A6 x A4 zo slovenského smeru. Tak teraz to poďme ofrflať 20timi príspevkami :)
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: rexino a 8 hostí.