D1 Bratislava Mierová ulica - Senecká cesta

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod ecce » 22. Aug 2014 13:17

Vodiči by tak mali na bratislavskom úseku D1 od križovatky Vajnory po Prístavný most v smere do Petržalky ušetriť okolo desať minút.


Po realizácii opatrení by sa priemerná rýchlosť na D1 v Bratislave mala zvýšiť z 25 na 50 kilometrov (km) za hodinu a úspora času v dopravných špičkách by mala dosiahnuť polovicu


25kmh? 10 min. uspora? To kedy merali tu priemernu rychlost?

Obchvat je plny, ale zas takto nie :)
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod aquila » 22. Aug 2014 13:38

medzi MUK galvaniho a MUK letisko sa priam pytaju kolektory ..

ono povodne mala kolektor K2 urobit IKEA pri rozsireni vratane vetvy MUK letisko (od ikea smerom do mesta), ale nejako sa to neurobilo.. cize tam by bol efektivne poriesene aj napojenie ak by ten kolektor potiahli aspon po patu estakady ruzinov ..

na druhej strane to mal vybudovat siroky pre jeho pharos,ale tiez mu to nejako bolo odpustene, a dokonca ani nevybudoval plnohodnotnu MUK ako mal .. ale len jeden pas ..

a mohlo by byt 3+3 uz vlastne od estakady ruzinov..

[album_photo]6489[/album_photo]
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod PK » 22. Aug 2014 17:24

ecce napísal:25kmh? 10 min. uspora? To kedy merali tu priemernu rychlost?
Obchvat je plny, ale zas takto nie :)


Kazde rano cestovanie v spicke do Bratislavy, od Zlatych Pieskov po odbocku Prievozska 20 minut. Je to okolo 7-8 km, takze 21-24km/h priemerna rychlost. Kto neskusil nevie. Pritom su tam nezmyselne siroke pruhy na 130km/h - 3,75m s maximalnou rychlostou 90km/h, pricom trosku dalej von z mesta po Trnavu su 3 pruhy so sirkou 3,25m a 130km/h max.
Dokonca vacsina z tretieho pruhu do BA na obchvate uz existuje ako sucast pripajacich, odpajacich pruhov a kolektora na letisko.
Kto tam chodil vie, ze zapchy vznikaju na miestach pripajana na dialnicu. Zapcha zacina pred pripajacom, miesi sa to okolo a rozplynie sa 200m za pripajacom. Toto opakuj po pristavny most 4x.
Preto su tam 3 pruhy nutnost a pomozu podstatne.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod ecce » 23. Aug 2014 08:33

PK, ale iste aj Ty mi das za pravdu, ze to nie je bezny stav. V casoch, ked chodim ja, sa da ist 70-90kmh. Ze existuju aj casy, ked sa ide 25kmh, nespochybnujem. Ze tri pruhy pomozu, tiez nie. Ale drvivu vacsinu casu bude uspora tak 1-2 min.
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod devil » 23. Aug 2014 08:46

je to kazdy den 2-3 hodinovy interval rano ale aj poobede sa ide velmi pomaly, neviem ci az tak pomaly ako rano ale vyrazne pomalsie ako je mpr. takze to uz bezny stav je. 70-90kmh sa da ist mozno medzi 9-15 hod.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod ecce » 23. Aug 2014 10:25

ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod vladi87 » 24. Aug 2014 06:11

ecce napísal:PK, ale iste aj Ty mi das za pravdu, ze to nie je bezny stav. V casoch, ked chodim ja, sa da ist 70-90kmh. Ze existuju aj casy, ked sa ide 25kmh, nespochybnujem. Ze tri pruhy pomozu, tiez nie. Ale drvivu vacsinu casu bude uspora tak 1-2 min.

Tie kolóny sú strašné, kto dochádza ráno vie, o čom hovorím. Stratený čas. Verím, že táto zmena aspoň trochu pomôže.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod ANDi » 24. Aug 2014 09:28

Ja mam efektivnejsie riesenie, zrusit prijazdy na pristavny, nech si lokalka beha cez Apollo :mrgreen:
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod Bager3 » 25. Aug 2014 06:02

Apollo je v špičke tiež zasekaný. Ranná špička v BA je rovnomerná v celej BA nielen na D1. Nie som úplne istý či dokáže mesto pohltiť také veľké množstvo aut v rannej špičke. Ale nechajme sa prekvapiť som za také riešenie možno to pomôže, lepšie ako čakať na D4.
Bager3
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 2
Založený: 16. Nov 2005 12:12

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod pohodak » 25. Aug 2014 08:52

devil napísal:je to kazdy den 2-3 hodinovy interval rano ale aj poobede sa ide velmi pomaly, neviem ci az tak pomaly ako rano ale vyrazne pomalsie ako je mpr. takze to uz bezny stav je. 70-90kmh sa da ist mozno medzi 9-15 hod.


skor medzi 11-14 a potom 19-07
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod PK » 25. Aug 2014 16:46

Cestovat do BA a z BA mimo spicky je vynimka, argumentovat tym, ze mimo spicky je to bez problemov ked 80% aut tam prechadza v spicke a 80% vodicov tam trpi a nezmyselne straca cas je nezmysel.
Tento krok aj ked je to len docasne a polovicate riesenie schvalujem a urcite pomoze.
Este by to chcelo na vsetkych pripajacoch instalovat semafory, aby sa zamedzilo vzniku zapchy na dialnici. Bezne riesenie ktore vidim v USA. Podstata je, ze pri plynulej jazde 80 - 130km/h prejde cez 2 pruhy okolo 6000aut/h, pri zapche len okolo 1000aut/h.
Ak zamedzime vzniku zapchy na dialnici tak mame 6x vyssiu priepustnost. A to plati nielen na dialnici, ale na kompletne vsetkych cestach, rovnako semafor a STOP obmedzi priepustnost pruhu z 3000aut/h na 500aut/h.
Vysledok by bol, ze na pripajacoch by cakalo 1 - 5 aut na zelenu, ale na obchvate by sa nestalo.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod vladi87 » 04. Sep 2014 06:30

V utorok som išiel od Trnávky do Auparku, od križovatky Ružinov po Prievoz bola už značka informujúca o jazde v 3 pruhoch, krajnica bola zrušená, avšak nové pruhy nenamaľované. Išiel som úplne vpravo podobne ako ďalších asi 10 áut v tom čase, ostatní sa tlačili v štandardnej kolóne :D Snáď si vodiči zvyknú čoskoro, mnohí jazdia automaticky. Trošku nebezpečné sa mi zdá jazda vpravo pozdĺž nákladiakov, tieto totiž musia ostať v strednom pruhu..
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod Andy » 04. Sep 2014 10:40

Ahojte, v súvislosti s týmito zmenami mi stále v hlave vŕta jedna vec. Občas nastáva situácia, že v strednom pruhu ide pomalé auto, môžem ho na diaľnici v obci predbehnúť cez pravý, resp. môžem sa zaradiť do pravého a pokračovať v ňom vyššou rýchlosťou? Preštudoval som si zákon a nenašiel som nič, čo by mi to v obci zakazovalo. Avšak stretávam sa s názormi, že nemôžem. Vie niekto znalý potvrdiť, či je to u týchto ľudí nevedomosť, alebo som si v zákone nevšimol niečo podstatné?
Obrázok používateľa
Andy
návštevník
 
Príspevky: 23
Založený: 18. Sep 2005 15:20
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod aquila » 04. Sep 2014 11:06

podla zakona je povolene predbiehanie len zlava ak sa nemylim. napriklad v rakusku su za to dost mastne pokuty ked sa obieha zprava.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod pohodak » 04. Sep 2014 11:19

aquila nemas pravdu, riesilo sa to aj na sme uz asi 3 krat, zprava mozes obehnut pomaly iduce auto v strednom pruhu ALE nemozes to spravit stylom ze ides za nim v strednom pruhu, zaradis sa do praveho, obehnes auto a zase naspat do stredneho...cize ak ides v prvom pruhu dajme tomu kilometer, dobehnes pomaly iduce auto v strednom pruhu tak normalne ostanes vpravo a obehnes ho a je to ok...tu trochu vitazi aj zdravy rozum, si predstavte ze sa v lavom pruhu pohybuje dement rychlostou 90km/h (btw dost bezne v madarsku), to potom vsetky auta pojdu 90 lebo ho nikto nebude moct predbehnut?

dufam ze som to napisal zrozumitelne :lol:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod JaNY » 04. Sep 2014 12:35

Ked je na dialnici znacka" Bratislava" ( neviem ci je) tak je to hadam uzavreta osada, a tym subezna ( posuvanie sa vedla seba v pruhoch) jazda v dvoch, troch pruhoch by malo byt o.k. nie?
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod Andy » 04. Sep 2014 13:04

Ja som na SME už čítal tých diskusií milión, ale mám v tom stále väčší guláš, hoci by som rád jazdil správne.

Takže ak by nastala situácia, že kilometer za výjazdom na Ružinov pôjdem v strednom pruhu smerom k výjazdu Prievoz a budem chcieť využiť pravý pruh, môžem sa doň preradiť aj predísť auto čo ide v strednom, ale keď potom zistím, že pravý pruh ide von z diaľnice, ale ja chcem ísť rovno na most, tak preradenie naspäť do stredného je už vlastne porušením predpisov, pretože som tým uskutočnil "predbiehanie"? Dosť bežná situácia hlavne u špekulantov, ale môže sa stať aj slušnému vodičovi.
Obrázok používateľa
Andy
návštevník
 
Príspevky: 23
Založený: 18. Sep 2005 15:20
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod pohodak » 04. Sep 2014 13:11

ano za hento mozes dostat pokutu ak to nedokazes prislusnikovi vysvetlit
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod vladi87 » 04. Sep 2014 14:12

Nemyslím si. Je tam jasne značka o jazde v 3 pruhoch. Následne by tam mala byť značka o tom, že pravý pruh je odbáčací, vteda by si sa mal zaradiť tam, kde potrebuješ ísť.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod pohodak » 04. Sep 2014 17:09

to ze pravy pruh je odbacaci je z pohladu PZ SR praveze skor pritazujuca okolnost
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod vladi87 » 07. Sep 2014 18:32

Odbáčacím sa ale stáva až od príslušnej značky (asi 200 m pred odbočkou na Prievoz). Od výjazdu Ružinov je to štandardný jazdný pruh.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod pohodak » 07. Sep 2014 19:01

este raz, stale je to predbiehanie z prava, to ze by to teoreticky bol odbacaci pruh je len pritazujuca okolnost, nic viac nic menej
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod Andy » 07. Sep 2014 21:13

Dnes som presne zažil situáciu, keď v strednom a ľavom išli autá asi 60 km/h a pravý bol úplne voľný. Ale keďže som chcel dodržať zákon, nemohol som pravý pruh využiť, keďže som ďalej pokračoval rovno, lebo by som vlastne predbiehal sprava. Pritom ak by to nebolo zakázané, kolóna by bola menšia a plynulosť vyššia.
Obrázok používateľa
Andy
návštevník
 
Príspevky: 23
Založený: 18. Sep 2005 15:20
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod Andy » 07. Sep 2014 21:21

pohodak, si istý s tou priťažujúcou okolnosťou? našiel som skôr poľahčujúcu...

§ 15
Predchádzanie
(1) Predchádza sa vľavo. Vpravo sa predchádza vozidlo, ktoré mení smer jazdy vľavo a ak už nie je pochybnosť o ďalšom smere jeho jazdy. Pri jazde v pripájacom jazdnom pruhu alebo v odbočovacom jazdnom pruhu sa smie vpravo predchádzať aj vozidlo idúce v priebežnom jazdnom pruhu.

Čiže ak správne chápem to čo je boldom, ak by ten pruh bol fakt pripájací / odpájací, tak by sa cezeň sprava predchádzať mohlo. Nepíše sa tam nič o tom, že to platí len pre vozidlá, ktoré sa pripojili alebo sa odpoja.
Obrázok používateľa
Andy
návštevník
 
Príspevky: 23
Založený: 18. Sep 2005 15:20
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod pohodak » 08. Sep 2014 07:50

stale tam plati to, ze sa nemozes zaradit potom pred auto iduce v pruhu na lavo od teba...toto co citujes je site na situaciu ked sa pripajas na dialnicu alebo z nej schadzas a v pravom pruhu ide pomale vozidlo...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.