D1 Važec - Mengusovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

D1 Važec - Mengusovce

Odoslaťod Hosť » 06. Feb 2005 08:56

Nevie niekto z Vas , aka je aktualna situacia za Vazcom smerom na Mengusovce , resp. ma niekto aktualne foto. Dlho som tade nesiel a naposledy to vyzeralo , akokeby bola stavba v utlme .
Hosť
 

Vazec-Mengusovce

Odoslaťod Ludino » 18. Feb 2005 17:27

Aktualne foto najdes na highways.sk
Inak za rok 2004 bola stavba dost v utlme, naplno bezala maj-oktober 2003. Ked sa Inzinierske stavby vrhli na KIU, robi sa len sem-tam, asi nie su peniaze. Som zo Strby, vidim to a mrzi ma, ze dialnica pojde popri Strbe, zatial co Hybe, Vychodna a Vazec sa dialnice uspesne zbavili. :x :(

Pri Strbe sa stavba priamo dotkne naleziska stredovekej osady, na useku Vazec -Hybe boli znicene, ci zasypane najmenej tri naleziska!!!!
pan Piffl, archeologicka obec, robte cosi!
Ludino
 

Re: Vazec-Mengusovce

Odoslaťod Diaľničiar » 18. Feb 2005 17:33

Ludino napísal:Aktualne foto najdes na highways.sk
Inak za rok 2004 bola stavba dost v utlme, naplno bezala maj-oktober 2003. Ked sa Inzinierske stavby vrhli na KIU, robi sa len sem-tam, asi nie su peniaze. Som zo Strby, vidim to a mrzi ma, ze dialnica pojde popri Strbe, zatial co Hybe, Vychodna a Vazec sa dialnice uspesne zbavili. :x :(

Pri Strbe sa stavba priamo dotkne naleziska stredovekej osady, na useku Vazec -Hybe boli znicene, ci zasypane najmenej tri naleziska!!!!
pan Piffl, archeologicka obec, robte cosi!


No, ja sa nechcem zastávať žiadnej stavebnej firmy, ale v tomto prípade sú isté spoločenské hodnoty a tie sú momentálne ekonomické, nie spoločensko-kultúrne. Teda, archeologické náleziská sú aj na trase D1 v okolí PB a v smere na ZA. Diaľniciam a obrovským fabrikám musí história ustúpiť. To je môj názor, možno sa mýlim. Ale verte, že keby sa dala stavba posunúť, tak sa posunie, ale na týchto úsekoch nie je moc kam, potom jedine tunely, ale to je nereálne. Ja inak proti histórii nič nemám, ale v tomto prípade vám ani nátlak nebude nič platný, pretože to nemá ani celospoločenskú podporu. Naopak, ak sa spoločnosť rozhodne (od politikov až po ľudí), že prednosť má naša história, tak diaľnica bude musieť počkať.
Naposledy upravil Diaľničiar dňa 21. Feb 2005 00:05, celkovo upravené 3 krát.
Diaľničiar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 298
Založený: 11. Feb 2005 21:40

Odoslaťod bystrik » 19. Feb 2005 12:51

IS KE z 30 milionov urcenych na tento usek v roku 2004 toho vela postavit nemohli

http://www.highways.sk/Vydavky2004.xls
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 581
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

deje sa tam nieco???

Odoslaťod Hosť » 18. Apr 2005 17:55

ked uz odkladaju Mengusovce - Janovce...Ma niekto nejake info ci sa deje nieco na useku Vazec - Mengusovce? alebo to zase niekto pohnoji a da na tento usek len nejake drobne...
Hosť
 

Re: deje sa tam nieco???

Odoslaťod Scotty » 22. Apr 2005 14:33

Anonymous napísal:ked uz odkladaju Mengusovce - Janovce...Ma niekto nejake info ci sa deje nieco na useku Vazec - Mengusovce? alebo to zase niekto pohnoji a da na tento usek len nejake drobne...


Tento úsek bude financovaný predovšetkým z peňazí EÚ, ale tu je momentálne úplne iný problém. 8)
Scotty
diskutujúci
 
Príspevky: 106
Založený: 21. Feb 2005 17:42

Re: deje sa tam nieco???

Odoslaťod aquila » 22. Apr 2005 16:24

Scotty napísal:
Anonymous napísal:ked uz odkladaju Mengusovce - Janovce...Ma niekto nejake info ci sa deje nieco na useku Vazec - Mengusovce? alebo to zase niekto pohnoji a da na tento usek len nejake drobne...


Tento úsek bude financovaný predovšetkým z peňazí EÚ, ale tu je momentálne úplne iný problém. 8)

inak preco sa nezacne stavat aspon na ostatnych dvoch usekoch ? resp su tie useky nejako previazxane? lebo takto nema moc zmysel rozkuskovavat dialnicne useky,ked jeden od druheho zavisia ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

stav useku

Odoslaťod Milos » 25. Apr 2005 19:15

Tento piatok som popri useku Vazec Mengusovce autom prechadzal a trochu (zachovavajuc aspon nutnu mieru vodicskej pozornosti) som pozoroval stavebny ruch, prip. co sa za poslednu dobu zmenilo. Musim zial povedat, ze stavebny ruch (az na miesta pri konci dialnice Hybe -Vazec) minimalny a podla mojho nazoru bude trvat este dost dlho, kym sa tento usek dokonci, aj keby na tento usek dali neskor viac penazi. Podla mojho nazoru pri optimistickom scenari tak do 2 rokov, je tam skratka este dost roboty. Dost penazi zrejme v skorsich fazach stavby "zhltla " aj prelozka cesty 1/18 pri Mengusovciach, je vsak podla mojho nazoru vyborne navrhnuta.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Važec-Mengušovce

Odoslaťod vlad » 18. Máj 2005 19:42

Ako ja viem,tak aj na tomto useku sa pohli lady,zopár ložísk sme už vyrobili
vlad
diskutujúci
 
Príspevky: 64
Založený: 13. Máj 2005 19:47

Odoslaťod wazari » 19. Máj 2005 08:29

Vazec - Mengusovce urcite nebude z penazi EU :)
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Caesar » 19. Máj 2005 08:41

wazari napísal:Vazec - Mengusovce urcite nebude z penazi EU :)


Kde beriete tú istotu?
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod devil » 19. Máj 2005 08:54

usek, ktory uz bol nakontrahovany nemoze byt dodatocne financovany z EU, alebo sa mylim :?:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

hmm

Odoslaťod Tomas » 19. Máj 2005 09:15

Caesar napísal:
wazari napísal:Vazec - Mengusovce urcite nebude z penazi EU :)


Kde beriete tú istotu?


no jedine ze by to bolo z programovacieho obdobia 2007-2013, akurat by museli nejakym sposobom vypovedat zmluvu z IS, lebo ci uz pri KF alebo SF je nutne verejne obstaravanie na uplne vsetko
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Odoslaťod Caesar » 19. Máj 2005 09:36

Ale ba, ja sa ospravedlňujem, zle som si prečítal nadpis. :lol:
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod tomi » 19. Máj 2005 11:38

Caesar napísal:Ale ba, ja sa ospravedlňujem, zle som si prečítal nadpis. :lol:


mysleli ste asi Mengusovce - Janovce ze ? :)
tomi
 

Odoslaťod Caesar » 19. Máj 2005 12:06

tomi napísal:
Caesar napísal:Ale ba, ja sa ospravedlňujem, zle som si prečítal nadpis. :lol:


mysleli ste asi Mengusovce - Janovce ze ? :)


Myslel. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod wazari » 19. Máj 2005 12:33

Suhlasim s Tomasom, doplnam vsak, ze verejne obstaravanie v sulade s legislativou EU.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Caesar » 19. Máj 2005 20:18

wazari napísal:Suhlasim s Tomasom, doplnam vsak, ze verejne obstaravanie v sulade s legislativou EU.


Ano je, ale mohlo by byť ešte lepšie, pretože na Slovensku sú možnosti, ktoré nie sú skoro nikde ohľadom toho ako ľahko sa dá "napadnúť" ktorékoľvek rozhodnutie a už sú pochybnosti, pretože niektoré úrady majú príliš veľkú moc, čo takmer nikde inde nie je, len na Slovensku a potom to končí súdnymi sporami, ale vlastne si to "odnesú" občania, t.j. daňoví poplatníci. :lol:
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod wazari » 20. Máj 2005 10:26

Caesar napísal:
Ano je, ale mohlo by byť ešte lepšie, pretože na Slovensku sú možnosti, ktoré nie sú skoro nikde ohľadom toho ako ľahko sa dá "napadnúť" ktorékoľvek rozhodnutie a už sú pochybnosti, pretože niektoré úrady majú príliš veľkú moc, čo takmer nikde inde nie je, len na Slovensku a potom to končí súdnymi sporami, ale vlastne si to "odnesú" občania, t.j. daňoví poplatníci. :lol:


Bol som na jednej prezentacii, kde to UVO spominal (lahku napadnutelnost rozhodnuti), tento tyzden dali na pripomienky novelu zakon o VO, kde su uz nove smernice EU z minuleho roku, ale este som ho necital, co tam je.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Caesar » 20. Máj 2005 10:50

wazari napísal:
Caesar napísal:
Ano je, ale mohlo by byť ešte lepšie, pretože na Slovensku sú možnosti, ktoré nie sú skoro nikde ohľadom toho ako ľahko sa dá "napadnúť" ktorékoľvek rozhodnutie a už sú pochybnosti, pretože niektoré úrady majú príliš veľkú moc, čo takmer nikde inde nie je, len na Slovensku a potom to končí súdnymi sporami, ale vlastne si to "odnesú" občania, t.j. daňoví poplatníci. :lol:


Bol som na jednej prezentacii, kde to UVO spominal (lahku napadnutelnost rozhodnuti), tento tyzden dali na pripomienky novelu zakon o VO, kde su uz nove smernice EU z minuleho roku, ale este som ho necital, co tam je.


Ešte rok tu budú takéto podmienky. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod bystrik » 21. Máj 2005 18:34

Práce na úseku D1 Važec – Mengusovce v roku 2004 podľa výročnej správy SSC:.

Boli realizované zemné práce v trase diaľnice vrátane drenáží a odvodňovacích priekop. Súčasne
boli robené zemné práce v križovatke Mengusovce vrátane odvodnenia. Na mostoch 0211 až
0215 boli vykonané betonárske práce (základy, opory, podpery, prahy) a boli urobené mostné
konštrukcie z prefabrikátov a spriahacie dosky.
Na mostoch 0203 a 0204 boli robené práce na vŕtaní pilot a vyrábané nosníky pre vechnú stavbu
ako aj základy. Pokračovali aj práce na protihlukovom vale v Lučivnej.

http://www.ssc.sk/custom/vyrspr/vyrspr04.pdf
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 581
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod bystrik » 21. Máj 2005 18:59

Majetkovo-právne vysporiadanie na úseku D1 Važec – Mengusovce podľa výročnej správy SSC za rok 2004


V roku 2004 pokračovala firma Geodetika v majetkovoprávnom usporiadaní pozemkov
dotknutých výstavbou predmetnej stavby v 4 kat. územiach .
Z dôvodu legislatívnych zmien, ktoré nastali od 01.01. 2004 v oceňovaní nehnuteľností -
vyhláška MS SR č. 86/2002 Z.z. o stanovení všeobecnej hodnoty majetku v znení vyhl.č.
576/2003 Z.z. a od 01.09.2004 vyhláška MS SR č. 492/2004 Z.z. o stanovení všeobecnej
hodnoty majetku - sa vyhotovili nové znalecké posudky .
Dňa 08.07.2004 obdržala Slovenská správa ciest kópiu petície vlastníkov pozemkov
nachádzajúcich sa v katastrálnom území Mengusovce v súvislosti s uvedenou stavbou.
Vlastníci ňou požadovali a stále požadujú nápravu majetkovej ujmy, ktorá im vznikla pri
odpredaji dotknutých pozemkov za dohodnutú cenu podľa vyhl. MF SR č. 465/1991 Zb.
v znení neskorších predpisov, ktorá bola 14,-Sk/m2 a doplatenie podľa vyhlášky MS SR č.
86/2002 Z.z. o stanovení všeobecnej hodnoty majetku v znení neskorších predpisov, resp.
v súčasnosti platnej vyhlášky MS SR č. 492/2004 Z.z.
V katastrálnom území Štrba je celkový počet dotknutých vlastníkov 986, z toho neznámych
resp. nevysporiadaných dedičstiev je 326. V roku 2004 bolo vyhotovených 162 kúpnych
zmlúv.

http://www.ssc.sk/custom/vyrspr/vyrspr04.pdf
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 581
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

NOVÉ OBRÁZKY NA HIGHWAYS.SK

Odoslaťod bystrik » 24. Máj 2005 12:08

chcem sa odbornikov opytat, na co su dobre take dlhe mosty? ved pod nimi tecie nanajvys maly potocik, ktory je teraz dokonca aj vyschnuty. to sa tak megalomansky planuje kvoli 1000 rocnej potope?

Obrázok

Obrázok

zdroj: highways.sk
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 581
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Re: NOVÉ OBRÁZKY NA HIGHWAYS.SK

Odoslaťod johhan » 24. Máj 2005 12:26

bystrik napísal:chcem sa odbornikov opytat, na co su dobre take dlhe mosty? ved pod nimi tecie nanajvys maly potocik, ktory je teraz dokonca aj vyschnuty. to sa tak megalomansky planuje kvoli 1000 rocnej potope?

zdroj: highways.sk


Hlavne sa to buduje koli migračným ťahom zvierat
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod arison » 24. Máj 2005 13:57

Ci ma most 100 m , alebo 10 m uz mi je to jedno hlavne na inkriminovanej trase , aj ked pripustam , ze aj tu mozme hladat pricinu predrazenia stavby D. Poradca navrhol skratit dlzku mostov v trase naplanovanej vystavby D a uspory by podla neho mohli byt niekolko 100 mil. Sk. Hlavne , ze sa konecne stavia ! Bystrik postaveny most dufajme uz neroskradnu. No fiktivny a zakonzervovany ..... vid. hydrostav.
arison
diskutujúci
 
Príspevky: 56
Obrázky: 18
Založený: 05. Feb 2005 18:10

Ďalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.