D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 20:03

xmindox napísal:off topic ---- hmmmmmm
Radšej nereaguj, dúfam že sa táto diskusia ukludňuje a ak to bude nevyhnutné tak už do nej nebudem zasahovať.
Myslím že hádať sa tu kvôli info. systémom nemá zmysel.
Hádať by sme sa mohli, ako som už povedal vtedy keď bude dialnica spustená v plnej prevádzke.
Zatiaľ to my nepovažujeme za dialnicu na ktorej by mali byť totálne hotové bezp. systémy je to len cesta ktorá čiastočne odbremení okolité obce a hlavne kvôli tomuto sa spúšťa v 1/2 profile.


Tu nejde o hádanie sa, tu ide o realitu, vážený xmindox. Nekonalo sa, čo si uviedol a to čo malo byť podľa teba - to ste vedeli možno vy čo ste priamo na konkrétnom úseku, ale akosi tí vyššie poznali realitu už inú a tá sa aj stala. Tak o čom stále točíš ?

Ano, správne si aj uviedol, že stále sa musíte presúvať na ďalšie a ďalšie úseky a čas na "nejaké infopanely" ... veď to ja veľmi dobre viem a v mojom prvom tisícom príspevku tento systém výstavby aj niekde nájdeš. Ale to neznamená, že je diaľnica ukončená. Stavebne možno ano, ale technicky nie.

A tak teda konkrétne - prečo nie sú na diaľnici D1 ploty ??? A myslíš si snáď, že tie ploty k tomu nepatria alebo čo ? A to isté sú aj infopanely.

A keď už konkrétne Doprastav, tak raz si dajte aj pozor na to, čo staviate a ako to staviate - most pri Beckove je toho ukážkou, tak ste sa ponáhľali, až sa most rozsypal po pár rokoch. DIAĽNICA SA STAVIA NA 60 ROKOV, AB KRYT SA 3x VYMENÍ. Toto akosi v SR neplatí.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod xmindox » 18. Jan 2007 22:11

Rád by som vedel čo si za človeka a kde pracuješ, keď si najmúdrejší na svete. Ideš kritizovať nejakú firmu, ktorá stavia dialnice. Čo si teda ty???
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod zvonec » 18. Jan 2007 22:18

xmindox napísal:Rád by som vedel čo si za človeka a kde pracuješ, keď si najmúdrejší na svete. Ideš kritizovať nejakú firmu, ktorá stavia dialnice. Čo si teda ty???


:shock: xmindox plati jedno zauzivane, radsej hamovat, ako potom banovat..

Krot trocha slovnik, urazanim nedosiahnes nic. Pokial by si si toto forum trocha pocital, nemas problem zistit, "Co" Dialniciar teda je...

Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod xmindox » 18. Jan 2007 22:22

Si tu nejaký pán vrchný. Neberiem tvoje názory ale na tie tvoje priblblé názory nemienim reagovať. Keď budeš niečo viac, tak potom budeš môcť buzerovať takéto veci.
Zasa si rozpútal peklo takmer 2 týždne tu bol pokoj ,,asi si nemal možnosť prístupu na internet´´ a teraz sa začínaš nudiť tak zasa musíš ...
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 22:26

xmindox napísal:Si tu nejaký pán vrchný. Neberiem tvoje názory ale na tie tvoje priblblé názory nemienim reagovať. Keď budeš niečo viac, tak potom budeš môcť buzerovať takéto veci.
Zasa si rozpútal peklo takmer 2 týždne tu bol pokoj ,,asi si nemal možnosť prístupu na internet´´ a teraz sa začínaš nudiť tak zasa musíš ...


Ja mám internet stále k dispozícii a kritizovať môžem tak ako ty môžeš tiež. :wink:

Aké peklo som rozpútal :?:

Stále si dostatočne nevysvetlil tvoje informácie k otváraniu úsekov, ktoré si tu úplne bohorovne vyhlasoval. A že kto ja som, po tom ťa nie je nič. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 22:33

xmindox napísal:Rád by som vedel čo si za človeka a kde pracuješ, keď si najmúdrejší na svete. Ideš kritizovať nejakú firmu, ktorá stavia dialnice. Čo si teda ty???


ŠtB :?: :roll:

Môžem kritizovať, prečo by som nemohol :?:

Veď si teda obháj presne vyčíslenie mosta Apollo. Alebo mi vysvetli, prečo sa ten most pri Beckove začal akosi rozsýpať - mostovka praskala, vozovka pri ňom praskala. Toto môžem kritizovať. Vy ste súkromná firma, ale staviate za štátne a teda aj moje peniaze. Ja som daňový poplatník a mňa to zaujíma. Lebo aj tie opravy budú z mojich peňazí.

Pochválim, keď treba. Pochválim že je Doprastav úspešne už dlhú dobu najväčšia stavebná firma v SR, že má výrazný podiel na výstavbe diaľničnej siete, že má stabilne rastúce tržby aj čistý zisk.

Ale tým skôr by ma zaujímali odpovede, ktoré dávam. A stále som sa ich akosi nedozvedel.

Ja netvrdím, že ty ich máš poznať, ale keď ich nepoznáš, tak so mnou láskavo takto nekomunikuj. Tam si zober príklad od doprastaváka, čo je to komunikácia na fóre.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod magnus » 19. Jan 2007 07:13

dialniciar: presne za to, ze kritizujem, som bol na tomto fore zvozeny aj ja...Ale nie o tom som chcel. Od mojich znamych doprastavakov som sa dozveel, ze ten most pri beckove a este tusim ten pri ilave sa rozsypal preto, ze sa tam pouzila ina technologia izolacie betonovej mostovky - teda vrstva medzi konstrukciou vozovky a mostom.Na tychto miestach sa nekladli klasicke bitumenove lepenky ale robil sa akysi nastrek nejakej hmoty. Hmota ale nevydrzala a zacal sietovy rozpad AB krytu. Bohuzial, firma ktora tuto technologiu doviezla vraj uz neexistuje, cize to bol opat akysi tunelik...Neviem, ci su tie informacie presne a pravdive, ale takto mi to bolo vysvetlene od ludi z labakov.

Mimochodom, siel som po tomto novootvorenom polovicnom useku, a tie ploty tam naozaj chybaju, pretoze som na useku od Bytce po Hricovske Podhradie naratal asi troch zrazenych zajacov. Na tomto useku velmi chyba koridor pre zvierata, skoda, ze sa to v ramci tzv. setrenia nevybudovalo.
Dalej ma zaujali tie betonove zvodidla na bytcianskom moste.Neviem si naozaj predstavit zimnu udrzbu - teda, kam so snehom? Este ze tato zima stavbarom a otvaracom praje :-)
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod kaviarista » 19. Jan 2007 08:49

Dialniciar,
ako si dovolujes kritizovat spackany most pri Beckove, ved nejaky most spadol aj v Kanade! Vsetko je uplne v najlepsom poriadku, ved aj vo vyspelom svete padaju mosty ...
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Dialniciar » 19. Jan 2007 10:41

kaviarista napísal:Dialniciar,
ako si dovolujes kritizovat spackany most pri Beckove, ved nejaky most spadol aj v Kanade! Vsetko je uplne v najlepsom poriadku, ved aj vo vyspelom svete padaju mosty ...


Ibaže firma, ktorá ho stavala ho dnes stavia nanovo a úplne zadarmo. Takže kaviarista, ak chceš v budúcnosti použiť nejakú "zbraň", tak si najprv zisti informácie. A nie je to most, bol to nadjazd nad diaľnicou. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Pacho » 19. Jan 2007 11:19

Prosim Vas (Kaviarista a Dialniciar) skuste diskutovat k veci a ni predbiehat sa kde spadlo viac mostov. Ono ked stavali dialnicu okolo LM v tom case pri vystavbe im spadli dva mosty. takze sa to jednoducho stava, terz sa setri a preto padaju , predtym sa popri mostoch vystavali najmenej dva rodinne domy...... :roll:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod Dialniciar » 19. Jan 2007 17:21

Pacho napísal:Prosim Vas (Kaviarista a Dialniciar) skuste diskutovat k veci a ni predbiehat sa kde spadlo viac mostov. Ono ked stavali dialnicu okolo LM v tom case pri vystavbe im spadli dva mosty. takze sa to jednoducho stava, terz sa setri a preto padaju , predtym sa popri mostoch vystavali najmenej dva rodinne domy...... :roll:


Iné je, keď spadne most pri výstavbe a iné je, keď spadne po dostavaní. A ešte je aj iné, keď sa poškodí vozovka na moste do 7 rokov používania až tak, že je ju nutné opraviť. Sme totálne OT, ale žiaľ, tak sa diskusia vyvíja. A ja to tak nenechám.

Keď spadne most pri výstavbe ... automaticky to platí stavebná firma.
Keď spadne po dostavbe, tak záleží od štátu a jeho pozície ... vo vyspelých krajinách si to tá firma postaví sama na úkor zisku.
A že sa rozsýpal most krátko po dostavbe, to je fakt, na ktorý aj GR Doprastavu v TV reagoval slovami: bolo to spôsobené (asi, možno, ...) zrýchlenou výstavbou a použitím iných technologických postupov. Veď v poriadku, ale už nastal problém s tým, kto zaplatí opravu. A tak to je so všetkým, ... lebo Slovensko.
A že príde kaviarista a naráža na Kanadu a vyspelý svet, tak to bolo "vrátenie" za "prechody inej témy na R2, akurát, že ten rozdiel je jednoducho zásadný a kaviarista sa v podstate ale poriadne v mojich očiach strápnil a určite nie len v mojich a každý sa strápni, kto trepne takú sprostosť, lebo realita nepustí:

SR - most pri Beckove, za pár rokov poškodený. Zaplatil to štát, našlo sa milión dôvodov.
Kanada - zrútený nadjazd, dosť dlho po otvorení. Ani jeden dôvod. Stavia sa nový, ale nie na náklady vlády.

Ano, mosty padajú, dokonca aj zabíjajú, ale v SR akosi neplatia "vyspelé riešenia", slušnosť a morálka je niekde inde a to tak morálka v spoločnosti ako aj firemná kultúra. A vôbec ma nezaujíma nejaký xmindox, čo ani nevie slušne odpovedať na otázky a len trepe alebo kaviarista, ktorý dokáže len urážať bez zistených údajov. A myslite si o mne čo chcete - obaja.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod xmindox » 19. Jan 2007 17:33

Naozaj je to tu velmi zaujímavé :lol:
Také problémy s nejakým mostom vieš Dialničiar koľko tam stojí a hlavne akú má tento most dennú záťaž :?: Ak robíš niečo so stavbami tak môžeš tak jedine každého buzerovať.
Ja sa starám o svoje úseky a pri Beckove som nestaval ale by ma zaujímalo prečo to teda štátu moc nevadí........................................................................................IS....
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod xmindox » 19. Jan 2007 17:42

Mimochodom, siel som po tomto novootvorenom polovicnom useku, a tie ploty tam naozaj chybaju, pretoze som na useku od Bytce po Hricovske Podhradie naratal asi troch zrazenych zajacov. Na tomto useku velmi chyba koridor pre zvierata, skoda, ze sa to v ramci tzv. setrenia nevybudovalo.
Dalej ma zaujali tie betonove zvodidla na bytcianskom moste.Neviem si naozaj predstavit zimnu udrzbu - teda, kam so snehom? Este ze tato zima stavbarom a otvaracom praje :-)[/quote]

Presne ako hovoríš je to polovičný profil a nie je ešte všetko vyriešené ako napr. s plotom.
No a tie betónové zvodidlá. : Nie je to jediný úsek kde je to takto zariadené. Podobný úsek je aj Ladce - Sverepec. Sneh sa nahromadí do odstavného pruhu a keď sa npr. nestihne roztápať príde na rad fréza.
Avšak postup záleží len od strediska zimnej údržby s tým, že nemôžu príliš omedzovať premávku na dialnici.
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod Dialniciar » 19. Jan 2007 17:48

xmindox napísal:Presne ako hovoríš je to polovičný profil a nie je ešte všetko vyriešené ako napr. s plotom.


Faktická poznámka: ani na úsekoch, kde plný profil je, na diaľnici D1, ploty nenájdeme. Prečo :?: ... odpoveď rádia Jerevan: lebo nemáme 100 tis. SKK na 1 km diaľničných obojstranných plotov a musíme rýchlo nájsť miliardy na nové diaľnice. Ale môžeme si dovliť zrážku s medveďom so škodou na aute pár desaťtisíc SKK ...

xmindox napísal:Také problémy s nejakým mostom vieš Dialničiar koľko tam stojí a hlavne akú má tento most dennú záťaž Ak robíš niečo so stavbami tak môžeš tak jedine každého buzerovať.


A čo ma je po záťaži :?: V USA prejde po diaľnici 4+4 jazdné pruhy 250 tis. áut za 24 hodín a nevidno tam ani náznak nejakej prasklinky ... podobne v Nemecku.

Proste neuznáš si chybu, aj keď by neviem čo. Je zaujímavé, že firmu ako celok budeš obhajovať "do aleluje", ale ako dávam konkrétne príklady (samozrejme za celú firmu), tak zrazu ty nič ty muzikant, lebo ty si to nestaval.

A čo robím, už nechaj na mňa, koľko krát ti to mám ešte napísať a cez IS sa nesnaž. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod xmindox » 19. Jan 2007 17:53

Je mi teda jedno čo robíš len som chcel vedieť že či ozaj môžeš takto buzerovať. Ja sa tým nemusím narozdiel od teba tajiť.
Mohol by si to nájsť na internete že aké sú plány s plotmi.

Už zasa začínaš odovedz mi. Sme na Slovensku alebo v ZE alebo USA??? :roll:
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod Dialniciar » 19. Jan 2007 17:58

xmindox napísal:Je mi teda jedno čo robíš len som chcel vedieť že či ozaj môžeš takto buzerovať. Ja sa tým nemusím narozdiel od teba tajiť.
Mohol by si to nájsť na internete že aké sú plány s plotmi.

Už zasa začínaš odovedz mi. Sme na Slovensku alebo v ZE alebo USA??? :roll:


Odoslal som IS. :wink:
Ja nebuzerujem žiadneho robotníka na stavbe, nemám kedy. A takí ako ty sa mi akosi nedostávajú do cesty, presnejšie, nemám kedy preberať takéto záležitosti. Keď už stojím na nejakom úseku, tak sa mi vysvetľujú iné veci a veci k plotom nerozoberám vôbec, pretože to je záujem štátu a nie súkromnej firmy. A zatiaľ som stál za posledných 15 rokov na každom rozostavanom úseku slovenskej diaľničnej siete. Aj na "tvojom".
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod xmindox » 19. Jan 2007 18:08

Ja to teda nechápem ty by si mal najlepšie vedieť aké sú finančné prostriedky a ako sa zhotovuje rozpočet.
No a ja som presne na buzeráciu ale nebuzerujem lebo nemám začo.
Dialnice sa stavajú ako sa majú a to že sa ,,možno´´ nevydaril jeden most to ešte nič neznamená. Neporovnávaj 4+4 má to úplne iné stavebné prvky.
A ešte k tým plotom nespravil si z toho úplne opačnú vetu, veď to je úplne naopak
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod xmindox » 19. Jan 2007 18:09

Začíname akosi fórum meniť na chat
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod Dialniciar » 19. Jan 2007 18:38

xmindox napísal:Ja to teda nechápem ty by si mal najlepšie vedieť aké sú finančné prostriedky a ako sa zhotovuje rozpočet.
No a ja som presne na buzeráciu ale nebuzerujem lebo nemám začo.
Dialnice sa stavajú ako sa majú a to že sa ,,možno´´ nevydaril jeden most to ešte nič neznamená. Neporovnávaj 4+4 má to úplne iné stavebné prvky.
A ešte k tým plotom nespravil si z toho úplne opačnú vetu, veď to je úplne naopak


Nemá to iné stavebné základy. Nie sú úplne iné, nemáš pravdu. Tak keby sme vzali 3+3, čo by si napísal ? :idea:
Nechajme to. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod xmindox » 19. Jan 2007 19:16

Máš pravdu nechajme to, každý ma svoju pravdu.
Ty sa staráš o financie
Ja koordinujem výstavbu.
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod kaviarista » 20. Jan 2007 07:10

Dialniciar,
ty si moju ironiu sice rozoznal, ale vobec nepochopil
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Dialniciar » 21. Jan 2007 03:49

kaviarista napísal:Dialniciar,
ty si moju ironiu sice rozoznal, ale vobec nepochopil


kaviarista - pochopil som velmi dobre, nehraj sa na 100 nickov na kronike, ... je mi ľúto ale bez telenoviel - zbohohom.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Dopravky

Odoslaťod legal » 22. Jan 2007 19:04

Nezda sa vam ze na Vrtizer/HP je podchvilou nejaka nehoda ?
legal
diskutujúci
 
Príspevky: 117
Obrázky: 5
Založený: 11. Máj 2006 19:59

:-W

Odoslaťod KUBOO » 22. Jan 2007 19:18

Včera som išiel po úseku, no, Vr-HP vyzerá byť veľmi dobrý úsek, ale čo s D3? A neviete niekto kde presne sa D3 začína:?:

Fotky tuto :arrow::
http://d-rk-c.blog.cz/galerie/dialnice/dialnica-d1
http://d-rk-c.blog.cz/galerie/dialnice/dialnica-d3
Obrázok používateľa
KUBOO
návštevník
 
Príspevky: 19
Obrázky: 21
Založený: 05. Dec 2006 19:51
Bydlisko: na kopci nad MESTOM PRE SKVELÝ ŽIVOT

Re: :-W

Odoslaťod sergej » 22. Jan 2007 19:41

KUBOO napísal:A neviete niekto kde presne sa D3 začína?


http://www.highways.sk/highways/img/HP- ... ov_map.gif
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 39 hostí.