D3 všeobecne

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Myslíte, že je potrebné v súčasnom stave preprojektovať nepostavené úseky D3 na nižší parameter?

Nie, malo by sa to stavať tak, ako je to naprojektované, prípadne s malými zmenami projektov
132
76%
Áno, na parameter C22,5
28
16%
V tomto koridore netreba stavať nič, situácia si s výnimkou Svrčinovca nevyžaduje riešenie
13
8%
 
Celkový počet hlasov : 173

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Miro » 04. Apr 2017 13:01

Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 04. Apr 2017 18:42

Vacsiu demagogiu som nevidel :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod pecik » 04. Apr 2017 19:28

Ale Yoginko, o vela vatsiu demagogiu tu predvadzate vy juhovychodni demayogi-devil-aquilo-drxovia. S palcom na mape a vasimi mega intenzitami v kukuricnom poli. :lol: :lol: :lol:
pecik
diskutujúci
 
Príspevky: 223
Obrázky: 38
Založený: 30. Mar 2014 14:21

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 04. Apr 2017 22:36

Btw. ja som zo severovychodu, takze fakt neviem o com rozpravas :shock: a nejak nemam pocit, ze by som kazdy den pisal do vlakien R4 kazdy den o tom, ako je ten usek velmi potrebny a podobne. Sam som tam pisal asi len raz, ze R4 netreba az na obchvat presova, ani to mozno nie je treba.. zatial co v D3 sa to tu spamuje o 108 vyplakavanim...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod pecik » 05. Apr 2017 05:15

Asi preto, ze D3 potrebne je! Preco? To si mozes precitat v tych "vyplakavacich spamoch". Ale ak pises to tohto fora, tak asi vies o vsetkych tich problemoch s dopravou na Kysuciach. Ak nie, tak si rovnaky spamer ako horeuvedeni majstri prazdnych fraz...
pecik
diskutujúci
 
Príspevky: 223
Obrázky: 38
Založený: 30. Mar 2014 14:21

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 05. Apr 2017 07:24

Dopravne problemi na kysuciach nie su ziadna katastrofa. Len ludia su zvyknuty ze prejdu na prvu cercenu a hned su na ceste. Zdrzanie do pol hodiny nie je katastrofa ale standard. Cize az na az na par drobnosti, ktore sa sa daju vyriesit lacnejsie. Ale kedze kysucania chcu aj dialnicu, aj luxusnu jednicku aj luxusne lokalne cesty , tak je tazko.

Ale tak aj starostovia su humoristi ako citam. Zjapu ze oni si dialnicu postavia sami, co znoe vtipne ked nedokazu ani chodniky zrekonstruovat nieto postavit ;)

Ti ludia mali protestovat ked isli do vystavby useky D3 strazov brodno a svrcinovec skalite. Peniaze dosli. Na odlahcenie nech sa potom vozia po tych zbytocnych a superpredrazenych usekoch D3 co sa otvoria zrejme tento rok.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Jarda » 05. Apr 2017 12:51

aquila: Svrčinovec-Skalité dle mého bylo potřeba postavit, když už kdysi za Mečiara se rozhodlo, že se má stavět spojení do Polska přes Kysuce (jinak by Skalité-hranicePL byla mrtvá investice). Ale nechápu, proč stavět Strážov-Brodno, když není vyřešeno pokračování Brodno-KNM. Tam v rozhodujícím směru dojde ke snížení počtu jízdních pruhů ze čtyř na jeden (což mi přijde jako velký průšvih a faktické znehodnocení této obrovské investice; ještě bych to chápal, kdyby se nestavěla D1 HP-LL).
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod slafko1 » 05. Apr 2017 14:36

Tak pomôže to Žiline. Odkloní sa z mesta tranzit smerujúci z D1 smerom na PL a CZ.
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 05. Apr 2017 14:57

kvoli 5-6 tisic autam sa stazi doprava pre 15 tisic :) ale hej take ehm kysucko - zilinske riesenie ala koridor a zastavky rudina/rudinka :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod slafko1 » 05. Apr 2017 15:32

jasne ze to neni to idealne.. jasne ze mohli byt postavene ine useky kde by to malo lepsi prinos... Ale je zbytocne stale plakat nad rozliatym mliekom.
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 05. Apr 2017 15:57

Len je detail ze v pripade D3 placeme sustavne 20 rokov a je nacase tu hlupost zarazit
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 05. Apr 2017 16:07

Aquila ty si hrozný trapoš s tým tvojím Kysucko-Žilinskými poznámkami. Ako keby tu diaľnicu projektovali Kysučania... ako keby celé ministerstvo dopravy boli samý Kysučania... Ako trocha si vstúp už do svedomia a hľadaj vinu tam kde je a láskavo odlož tu svoju trápnu zaujatosť niekde bokom.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod devil » 05. Apr 2017 17:08

Asi preto, ze D3 potrebne je! Preco? To si mozes precitat v tych "vyplakavacich spamoch". Ale ak pises to tohto fora, tak asi vies o vsetkych tich problemoch s dopravou na Kysuciach. Ak nie, tak si rovnaky spamer ako horeuvedeni majstri prazdnych fraz...


uz som sa docital ze D3 treba lebo je kolaps a R2 je len pre komfort lebo inac je to tam prejazdne. OK, ale nebyt krizovatky v radoli by to bolo tiez ako-tak prejazdne. a uz mi vsetci zilincania a kysuciania ukazte kde sa stavia nejaky usek R2 kvoli nejakej jednej problematickej krizovatke a pod. vo ZV sa postavila MUK pre 30.000 aut, v ruzovej osade sa prestavala zakruta smrti v dlzke 2 km a problem je vyrieseny. potom ak netreba R2 popod sorosku a okolo mytnej tak netreba ani D3.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 05. Apr 2017 17:42

Kolo Mýtnej ani na Soroške nie sú súvislé kolóny, resp kolabujúca cesta pri každom presune ľudí z a do práce. Rovnako tam nevidím zástupy kamiónov, pri reportážach z týchto miest. Kým tieto efekty neboli na I/11, tak tu nikto diaľnicu nutne nevyžadoval, teraz keď tento stav je tak chceme riešenie. A to, že na slávnom ministerstve natlačili prachy do najnepotrebnejších úsekov nie je naša starosť. Maslo na hlave má mininsterstvo, kde chceli len kradnúť a mať dobre PR, nejaké riešenia a koncepcia im bola ukradnutá, takže tu je výsledok a my chceme tiež nomálne žiť. Keď bude rovnako hustá doprava na Mýtnej či Soroške, alebo hodnota za peniaze ukáže, že tam budú peniaze prínosnejšie, potom nech sa stavia kludne najprv tam. Keď už sa peniaze zoženú.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod pecik » 05. Apr 2017 18:28

devil napísal:
Asi preto, ze D3 potrebne je! Preco? To si mozes precitat v tych "vyplakavacich spamoch". Ale ak pises to tohto fora, tak asi vies o vsetkych tich problemoch s dopravou na Kysuciach. Ak nie, tak si rovnaky spamer ako horeuvedeni majstri prazdnych fraz...


uz som sa docital ze D3 treba lebo je kolaps a R2 je len pre komfort lebo inac je to tam prejazdne. OK, ale nebyt krizovatky v radoli by to bolo tiez ako-tak prejazdne. a uz mi vsetci zilincania a kysuciania ukazte kde sa stavia nejaky usek R2 kvoli nejakej jednej problematickej krizovatke a pod. vo ZV sa postavila MUK pre 30.000 aut, v ruzovej osade sa prestavala zakruta smrti v dlzke 2 km a problem je vyrieseny. potom ak netreba R2 popod sorosku a okolo mytnej tak netreba ani D3.


Presne tak R2 mas poriesene. Nerozumiem, co tu mas za problem s D3 ked si tu nikdy nebol a tuto cast nepotrebujes. Ty si zo svojimi mikro intenzitami na luxusnych cestach porieseny. Prosim ta hovor o tom co poznas. Ale ano viem, teraz zrobis CtrlC CtrlV a zacnes zo svojimi "palcom ma mape" rieseniami, pre teba aj tak zbytocnymi...
pecik
diskutujúci
 
Príspevky: 223
Obrázky: 38
Založený: 30. Mar 2014 14:21

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod ANDi » 05. Apr 2017 19:04

Navrhujem uzaknut tuto temu, uz je tu moc balastu a konstruktivne informacie ziadne.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod BoroZA » 05. Apr 2017 20:37

Keď južanom dochádzajú argumenty, navrhujú zamykať témy, ktoré sa ich ani netýkajú a v ktorých sa ani vecne nevyjadrujú... To sme dopracovali. :D
BoroZA
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 349
Obrázky: 0
Založený: 29. Máj 2016 12:52
Bydlisko: ZA

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 05. Apr 2017 20:54

Jasne, že je tu kopec balastu, ale človeka nebaví jednoducho počúvať tie hlúposti od ľudí, čo tu nežijú a nemajú situáciu otestovanú na vlastnej koži. A pritom vystupujú ako najmúdrejší zo všetkých. Alebo počúvať ako všetci môžu za situáciu sami... To sú argumenty, typu zakážme autá v krajine, budu prázdnejšie cesty. Sorry za OT
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 05. Apr 2017 22:01

no uz som raz navrhoval,, pofme to zburat :D inak volakto z tych mudrych tu navhoval aby sme isli prostestovat za to aby sa tu nestavalo,, na tom som sa najviac zabaval... to akokeby mi kazdy mesiac vytapalo dom,, ale ked pride starosta, tak sa postavim pred dom a poviem komisii z obecneho uradu, ze tu nerieste,, rieste niekde uplne inde.. inak fakt je ftipne citat ako za vsetko mozu kysucania,, aj za to, ze je uz jar zrejme mozeme myt tu :D budem sa opakovat,, podme vyvolat debatu o odtrhnuti od Slovenska,, pod cechunmi nam bude lepsie..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 763
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod DrX » 05. Apr 2017 23:26

jarino napísal:Už je asi aj škoda D3 riešiť. Trasovanie je okolo Žiliny jasné, rozostavané najmenej potrebné úseky, ďalšie peniaze momentálne nie sú...
Za rozostavanie najzbytočnejších úsekov za veľké peniaze sú zodpovední tí, čo o tom rozhodovali. Na starostov by som to nejako nehádzal, štát(alebo skôr tí čo rozhodujú v mene štátu) si aj tak pretlačí čo chce, keď veľmi chce, viď Šútovo. Čo bránilo kompetentným oveľa rýchlejšie vysporiadať nehnuteľnosti v Čadci? Pozeral som diskusiu k príslušnému úseku, vykupovanie začalo pekne dávno. Keby boli schopní ponúknuť adekvátne náhrady, úsek je pripravený do výstavby a my sme nemuseli stavať hocičo, len aby sa peniaze minuli. Taktiež mohli Brodno - KNM rozdeliť a prvý úsek riešiť prednostne. Kysučania síce mohli požadovať iné projekty(to sa na Slovensku ešte asi nestalo), ako tie čo kompetentní si vybrali, že sa budú realizovať, ale nemyslím si, žeby to skončilo inak.
Niektoré požiadavky nie sú síce namieste, ale pri súčasnom trende by som sa nebál, že nebude optimalizácia projektov. Len nech je to rozumné optimalizovanie, či už tu, alebo v Prešove a kdekoľvek inde. Ekonómovia sa vedia pohrať s číslami, ale niekedy môžu navrhovať hlúposti, hoci čísla môžu ukazovať výrazné ušetrenie financií.
Problém je, že nie je možné nijako zabezpečiť, aby sa realizovali skutočne potrebné a zmysluplné projekty. Viď Kysuce, Prešov, Bratislava atď. Niekde by kľudne stačili aj dobre pripravené úpravy ciest 1. triedy, no prítomnosť plánovanej D alebo RC v okolí automaticky vytvára klasickú výhovorku finančne podvyživenej SSC. Výsledok práce na Ministerstve dopravy...

Starostovia okolo R2 sa mohli dohodnúť. Najskôr aj tak nič nedostanú. To som teda veľmi zvedavý na tú výstavbu pri Mýtnej v 2018. Z prvej reakcie NDS bolo cítiť, že akosi nevedia o ničom... Aspoň to rozdelili a zreálnili výstavbu.


Problem s kysuckymi kriklunmi je, ze praveze oni politicky pretlacali tieto nezmysly uz od zaciatku devedesiatych rokov na celostatnej urovni (kde je slotova a belousovej garaz, vsakano????). Takze dnes sa vyhovarat, ze niekto iny vybral tie zbytocne useky, co sa stavaju, je "alternativny fakt" :-). Boli to presne ti na VUD a Slotu/Belousovu/Meciara napojeni ***, co tu teraz najviac vykrikuju. Presne len a len kvoli nim sa vobec D3, tak ako je megalomansky naprojektovana, dostala do siete core koridorov. Ani vtedy ani dnes im nikto nie je schopny vysvetlit, ze na tie ich predrazene mokre sny tunel-most-tunel nie su a nebudu peniaze, a to ani ked rozkradnu cele eurofondy, ako sa snazia, a ako spravni potomkovia pacha a janosika ukradnu vsetko zo zvysku Slovenska.

Inak na R2 praveze starostovia hlasovali za to co chcu najviac. A myslim, ze odhlasovali Krivan-Lovinobana. Takze ak sa zozenu peniaze na Sorosku, Sacu-Olsany a Krivan-Lovinobana, moze to byt len mierna naprava toho 25-rocneho okradania juhu an ukor kysuckych a zilinskych tunelov.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod juancarlos » 06. Apr 2017 08:41

Tak podľa mňa je najväčší problém u Teba, že krikľúni sú podľa Teba všetci kto nejde Tebou predpísanou južnou trasou z Košíc do Ba. Pre Teba sú krikľúni Blavaci, Kysučania, Oravci, Bystričania, Prešovčania ... Som myslel, že aspoň východ drží pokope ale vy ste tam tuším v tých Košiciach (podaktorí) špeciálna kasta. Tak ale keď už tie Košice majú väčší potenciál. :-D A ešte, môžeme sa rozkrájať tu všetci, či sa nám to páči alebo nie, ale garantujem, že D3 bude postavená skôr ako R2. O opaku môžeš len mokro snívať.
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 736
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 06. Apr 2017 09:19

Neexistuje téma kde by drx/ devíl nenapísali tu sracku o R2 :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod DrX » 06. Apr 2017 14:37

juancarlos napísal:Tak podľa mňa je najväčší problém u Teba, že krikľúni sú podľa Teba všetci kto nejde Tebou predpísanou južnou trasou z Košíc do Ba. Pre Teba sú krikľúni Blavaci, Kysučania, Oravci, Bystričania, Prešovčania ... Som myslel, že aspoň východ drží pokope ale vy ste tam tuším v tých Košiciach (podaktorí) špeciálna kasta. Tak ale keď už tie Košice majú väčší potenciál. :-D A ešte, môžeme sa rozkrájať tu všetci, či sa nám to páči alebo nie, ale garantujem, že D3 bude postavená skôr ako R2. O opaku môžeš len mokro snívať.


Kolko ludi chodi aj dnes, po tom co sme utopili miliardy EUR na "dialnicu KE-BA D1" a systematicky ignorovali R2, medzi KE a BA po D1 a kolko chodi po R1+R2? Praveze krikluni su ti Povazania, Zilincania, Oravci, Presovcania, Kysucania, ktori akoze pozaduju spojenie KE-BA, ale v skutocnosti bojuju za 10-prudovu megapredrazenu dialnicu do svojej dediny na niektorom laze medzi 10 tunelmi pozdlz naokolo blizsie.

Nezmysly o tom, kto drzi alebo nedrzi pokope, su uplne odveci. Delenie 60:40 (sever:juh), ako sa vlastne realizovalo na zapadnej polke Slovenska (kde sa peniaze rozdelili medzi D1 a R1) by toto davno vyriesilo aj na vychode (teda delenie medzi D1 a R2). Tu to ale z nejakeho dovodu uz nejde....

A je mi uplne jasne, ze D3 bude skor ako R2. Otazka je skor, ze ci sa niekedy stane, ze KE-BA sa bude jazdit aspon docasne primarne po D1 a nie po R1+R2. Lebo pri *** obstrukciach sa to na nejaky cas moze stat velmi lahko, ale len docasu, lebo skor ci neskor sa sceli aj R1+R2 (resp. casom dokonca R7+R2) a na spojenie vychod-zapad po naokolo blizsie sa rychlo zabudne, rovnako ako europa zabudne na "megadolezity" koridor D3 v momente, ked sa dokonci Brno-Vieden.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 06. Apr 2017 15:57

Len tak na okraj, aktuálna premávka v trase D3 a aktuálna premávka v trase R2, kde je väčšia potreba stavať.

Obrázok
Obrázok
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod DrX » 06. Apr 2017 16:33

Zle si napisal. Spravne je napisat:
premavka na D3 po 25 rokoch tlacenia penazi do D3 na ukor R2 a inych. A premavka na nejakej casti R2 po 25 rokoch statneho ignorovania. A aj to si si vybral usek R2 ucelovo. Staci si zobrat tu: https://drive.google.com/file/d/0B6aDT9 ... sp=sharing Sacu, ktora je tiez aktualne upchata, lebo I/16 prechadza mestom a ma nastavenu prioritu. A pritom by stacil jednoduchy obchvat R2 po uplnej rovine za par mil. EUR. Ale ten sa ani len neplanuje a dokonca ani v ramci R2 Saca-Olsany nebude. Cim to len moze byt? Zeby kysuckym kriklunstvom a vyslednym protezovanim severnych tras?
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.