D3 Hričovské Podhradie - Žilina, Strážov

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod pohodak » 18. Dec 2006 20:30

hm aj toto je mozne, ale to je uz trosku paranoidne uvazovanie...ale to ze som paranoidny este neznamena ze ma nesleduju 8)
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod aquila » 18. Dec 2006 20:35

ale moze byt, fico bude argumentovat, ze od roku 2007 otvorili tolko a tolko km dialnic ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod pohodak » 18. Dec 2006 20:41

pri ficovi si naozaj clovek nie je nicim isty, ale zas je mozne ze robotnici este volno nemaju a na stavbe sa stale maka a po novom roku aj makat bude...a tiez sa mohlo stat, ze maju volno papalasi a nemal by sa tam kto producirovat 8)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod xmindox » 18. Dec 2006 20:43

Ale ved všetko je iba na našej vláde veď dialnica sa už mala otvárať 15.12 neskôr to presunuli na koniec roka a teraz na január. Len tak ako pískne minister aby si mohli vo výročnej správe za rok 2007 pripísať 17 km dialnice.
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod Andrej » 19. Dec 2006 10:40

xmindox napísal:Ale ved všetko je iba na našej vláde veď dialnica sa už mala otvárať 15.12 neskôr to presunuli na koniec roka a teraz na január. Len tak ako pískne minister aby si mohli vo výročnej správe za rok 2007 pripísať 17 km dialnice.


Presne tak, dokazuje to aj tento clanok http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=32770#32770

Napriek tomu sa však necelých päť kilometrov, čo sú približne tri štvrtiny úseku, nepodarilo skolaudovať. Minister dopravy váhal tri dni a v pondelok popoludní povedal: "Diaľnicu otvoríme až začiatkom januára."

"Diaľnica je pripravená a bezpečná," povedal pre Pravdu Rudolf Kimmerling z Doprastavu, šéf jedného z úsekov. Odborníci z ministerstva a Národnej diaľničnej spoločnosti však mali výhrady. "Nebolo by to bezpečné, ešte nie je vo vyhovujúcom stave," uviedol hovorca diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík.

Podľa ministra Vážneho "sa ešte vyskytli stavebné nedostatky a kolaudačné konanie sa muselo prerušiť". Diaľnica do Žiliny bude prerušená meškajúcim úsekom za Považskou Bystricou, dokončiť treba aj dvaapolkilometrový privádzač zo Žiliny.


Takze stavba je vlastne pripravena na otvorenie v 1/2 profile, len minister si povedal, ze sa otvori az o mesiac. :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2006 10:54

xmindox napísal:Ale ved všetko je iba na našej vláde veď dialnica sa už mala otvárať 15.12 neskôr to presunuli na koniec roka a teraz na január. Len tak ako pískne minister aby si mohli vo výročnej správe za rok 2007 pripísať 17 km dialnice.


Nie tak ako pískne minister, ani zďaleka nie. Nerob si ilúziu o sile a vplyve ministra pri zmluve vo výstavbe.

Rok 2007 nebude mať ani zďaleka na rok 2008.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mcmillan » 19. Dec 2006 13:49

Dialniciar napísal:
xmindox napísal:Ale ved všetko je iba na našej vláde veď dialnica sa už mala otvárať 15.12 neskôr to presunuli na koniec roka a teraz na január. Len tak ako pískne minister aby si mohli vo výročnej správe za rok 2007 pripísať 17 km dialnice.


Nie tak ako pískne minister, ani zďaleka nie. Nerob si ilúziu o sile a vplyve ministra pri zmluve vo výstavbe.

Rok 2007 nebude mať ani zďaleka na rok 2008.


Tiež nechápem tie uštipačné poznámky na vládu resp. ministra (len pre istotu: v tomto zmysle som apolitický); veď s úsekom sa tak finišovalo, že drobné závady sú prirodzené a tak to proste odsunuli. Predpokladám, že táto vláda vydrží celé funkčné obdobie a na zbieranie politických bodov (keď to chceme takto vyjadriť) pri otváraní úsekov D/R/obchvatov bude mať príležitostí ešte dosť.
Vážny u mňa náhodou zabodoval keď o úseku do Žiliny povedal, že "budeme šťastný keď bude hotový v lete/na jeseň 2007 tj. len nepolitickými slovami vyjadril realitu, ktorú mu zprostredkovali stavbáry. Neviem prečo by mal robiť exhibicionistu v tomto prípade.
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2006 13:51

mcmillan napísal:Tiež nechápem tie uštipačné poznámky na vládu resp. ministra (len pre istotu: v tomto zmysle som apolitický); veď s úsekom sa tak finišovalo, že drobné závady sú prirodzené a tak to proste odsunuli. Predpokladám, že táto vláda vydrží celé funkčné obdobie a na zbieranie politických bodov (keď to chceme takto vyjadriť) pri otváraní úsekov D/R/obchvatov bude mať príležitostí ešte dosť.
Vážny u mňa náhodou zabodoval keď o úseku do Žiliny povedal, že "budeme šťastný keď bude hotový v lete/na jeseň 2007 tj. len nepolitickými slovami vyjadril realitu, ktorú mu zprostredkovali stavbáry. Neviem prečo by mal robiť exhibicionistu v tomto prípade.


Presne tak, len zopakoval realitu z kontrolného dňa.

Ale aby sme boli politický: bol to Prokopovič, kto potvrdil pre MH SR, že D1 bude v r. 2006 v ZA. Bol to Prokopovič, kto povedal, že bez úseku v PB a bol to Prokopovič, kto povedal, že len 1/2 profil má šancu.

Takže dnes to je Vážny, kto to o mesiac-dva posúva.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mcmillan » 19. Dec 2006 19:09

Dialniciar napísal:
Takže dnes to je Vážny, kto to o mesiac-dva posúva.


V monitoringu tlače "Diaľnica sa blíži k Žiline" stavbyvedúci Marián Mydlo okrem iného povedal

" Hričovská priehrada, železničná trať a pôvodná cesta sa tlačia v šírke niekoľko metrov tesne pod svahom, kde stovky robotníkov spevňujú svah. "A to je ešte pod cestou centrálny kanalizačný zberač do čističky v Hričove, ktorý musíme premiestniť," povzdychne si Mydlo".

asi by som na tomto úseku posúvanie nikomu nepodsúval, ani ministrovi ani Mydlovi. A keby som si chcel nechať rozbiť držku tak by som sa išiel opýtať Mydla, že prečo sa flákajú a dostavbu posúvajú. :lol:
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Odoslaťod johhan » 19. Dec 2006 21:27

Dialniciar napísal: Takže dnes to je Vážny, kto to o mesiac-dva posúva.


Ja byť ministrom tak tú dialnicu neotvorím - tam je ešte dosť čo robiť. Odvážny Vážny. :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Andrej » 19. Dec 2006 23:36

mcmillan napísal:asi by som na tomto úseku posúvanie nikomu nepodsúval, ani ministrovi ani Mydlovi. A keby som si chcel nechať rozbiť držku tak by som sa išiel opýtať Mydla, že prečo sa flákajú a dostavbu posúvajú. :lol:


Vsak tento usek, kde je ten svah, sa ani neplanoval teraz otvarat, tam to stavbari vzdali uz v aprili po dlhej zime.
Len pripada mi nelogicke, ze na useku Vrtizer-Hricov sa bude cakat este cely mesiac na otvorenie, pritom stavbari tam vraj uz takmer nic nerobia.
Ono by tych par dni posunutia ani nebol taky problem, keby nebol slub KII do konca r. 2006... proste ten r. 2007 je uz psychologicka hranica :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 22. Dec 2006 13:23

johhan napísal:
Dialniciar napísal: Takže dnes to je Vážny, kto to o mesiac-dva posúva.


Ja byť ministrom tak tú dialnicu neotvorím - tam je ešte dosť čo robiť. Odvážny Vážny. :-)


Musí, musí sa to otvoriť už čo najskôr. A potom sa to bude dokončovať.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 22. Dec 2006 18:35

myslim, ze to pomoze. dneska kolko som uz stretol kamionov s KIA ceed.... a to som jazdil hodne daleko od ziliny a kia este nebezi ani na plny vykon ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 29. Dec 2006 13:04

aquila napísal:myslim, ze to pomoze. dneska kolko som uz stretol kamionov s KIA ceed.... a to som jazdil hodne daleko od ziliny a kia este nebezi ani na plny vykon ...


Prečo nejdú po železnici tieto hotové výrobky :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 29. Dec 2006 14:43

To: http://www.highways.sk/highways/img/HP- ... azov74.jpg bude provizorní sjezd na I/18?
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod mcmillan » 29. Dec 2006 15:43

Jarda napísal:To: http://www.highways.sk/highways/img/HP- ... azov74.jpg bude provizorní sjezd na I/18?


V utorok 26.12. som spravil letmý kontrolný deň úseku (lebo prvý raz šoféroval junior a ja som mohol skenovať úsek) a provizorné pripojenie je samozrejme nachystané, len neviem či to je presne to miesto uvedené na tvojom odkaze-zrejme áno (z auta to vidíš zospodu, fotka je zvrchu).

V tejto súvislosti by ma zaujímal váš názor, a Dialničiar to už vo vedlajšej téme velmi precizne uviedol,

"Už je prakticky rok 2007 a môžete sa všetci dobre pozrieť, v akom stave sú chýbajúce úseky pred ZA ... niektoré sa ani stavať nezačali".

na úsek do Žiliny.

Totiž svojou laickou intuíciou som po "videní" úseku Vrtižer-HP pochyboval o prevádze do konca roka a keď tak s odretými ušami a nebol som až tak ďaleko od pravdy.

Takže po "videní" úseku HP (+ 4 km) - Žilina mám opať intuitivný pocit, že do prevádzky (napr. i len 1/2 profil) do konca 2007 bude problém.

Niekde som čítal (možno tu), že na privádzač do Žiliny ešte ani nemajú vykúpené všetky pozemky; faktom je, že som tam videl pár rodinných domov, ktoré od cesty oddeluje menšia záhrada a vybudovanie daľšieho dvojpruhu majiteľom domov túto záhradu pošle do večných lovísk a ich dom bude zrazu domom "na ulici", takže by som sa ani nedivil keby proti tomu bojovali do posledného dychu.

V jednom mieste tej estakády v strmom svahu som si všimol akoby bola prerušená - neviem či je to chýbajúci úsek estakády na dostavbu, alebo či v tom mieste bude iba zárez vo svahu - zospodu to nie je vidieť a budí to dojem "fúry práce pred nami".
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Odoslaťod eucitizen » 30. Dec 2006 00:02

Som sa pozeral na fotky z JGeho stranky a som si vsimol ze na cely usek je stale plna ciara....tak bude zakazane predbiehat? Ziadna slava potom
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod MarkBA » 30. Dec 2006 00:26

Samozrejme... posledná veta hovorí: "Rýchlosť bude obmedzená na 80 km/h (na koncoch úseku na 60 km/h, resp. 40 km/h) a bude tam zákaz predbiehania." Dosť o ničom, to je lepšie potom ísť po starej.
MarkBA
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 12. Okt 2006 17:38

Odoslaťod fh » 30. Dec 2006 09:43

Kým tam nebude plný profil, bude význam tej cesty len v tom, že sa rozdelí premávka na starú a novú cestu. Ale nejaké ušetrenie času tam nebude. To platí od Vrtižeru až po Žilinu.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 02. Jan 2007 11:28

Pozorovatel napísal:Kým tam nebude plný profil, bude význam tej cesty len v tom, že sa rozdelí premávka na starú a novú cestu. Ale nejaké ušetrenie času tam nebude. To platí od Vrtižeru až po Žilinu.


1/2 profil na tomto úseku bude doslova nebezpečným, ... podobný príklad je keď bol nedostavaný obchvat Plzne v ČR. Tam, čo sa dialo, ... hrôza len pomyslieť.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Lenny » 02. Jan 2007 11:31

Dialniciar napísal:
Pozorovatel napísal:Kým tam nebude plný profil, bude význam tej cesty len v tom, že sa rozdelí premávka na starú a novú cestu. Ale nejaké ušetrenie času tam nebude. To platí od Vrtižeru až po Žilinu.


1/2 profil na tomto úseku bude doslova nebezpečným, ... podobný príklad je keď bol nedostavaný obchvat Plzne v ČR. Tam, čo sa dialo, ... hrôza len pomyslieť.


Staly se nehody až to nakonec vyústilo k osazení kuželů, které zabránili předjíždět. Stejné kužely byly osázeny i na D11.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Dialniciar » 02. Jan 2007 11:35

Lenny napísal:
Dialniciar napísal:
Pozorovatel napísal:Kým tam nebude plný profil, bude význam tej cesty len v tom, že sa rozdelí premávka na starú a novú cestu. Ale nejaké ušetrenie času tam nebude. To platí od Vrtižeru až po Žilinu.


1/2 profil na tomto úseku bude doslova nebezpečným, ... podobný príklad je keď bol nedostavaný obchvat Plzne v ČR. Tam, čo sa dialo, ... hrôza len pomyslieť.


Staly se nehody až to nakonec vyústilo k osazení kuželů, které zabránili předjíždět. Stejné kužely byly osázeny i na D11.


1/2 D/RC tam, kde je extrémna premávka bude zvádzať k predbiehaniu a to bude viesť k vážnym dopravným nehodám.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 02. Jan 2007 12:28

Pamätám si pár škaredých nehôd pri Novom Meste, keď tam bol nejaký čas polprofil, videl som tam telá zakryté čiernou fóliou, preto mám vždy nepríjemný pocit, keď sa na frekventovaných miestach hovorí o polprofile. Myslím, že aj tu bude treba robiť opatrenia na zvýšenie bezpečnosti.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Čumil » 02. Jan 2007 13:15

Pozorovatel napísal:Pamätám si pár škaredých nehôd pri Novom Meste, keď tam bol nejaký čas polprofil, videl som tam telá zakryté čiernou fóliou, preto mám vždy nepríjemný pocit, keď sa na frekventovaných miestach hovorí o polprofile. Myslím, že aj tu bude treba robiť opatrenia na zvýšenie bezpečnosti.

Neviem, ci si to dobre pamatam, ale tie skarede nehody boli myslim sposobene okrem ineho tym, ze cesta bola znackou oznacena ako dialnica. A nasledovala znacka obojsmerna prevadzka, ktoru si niektori nevsimli. Hlavne cudzinci mali s tym problem.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Tinko » 02. Jan 2007 23:19

Takze to otvorenie 12 januara je len polovicny? TO je dost skoda...
Tinko
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 02. Jan 2007 20:12

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.