D3 Hričovské Podhradie - Žilina, Strážov

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Tak ma napadlo...

Odoslaťod Miro » 03. Jan 2007 11:25

keďže stará cesta je dosť kvalitná, dalo by sa to urobiť tak, že nová (pol)diaľnica by bola jednosmerná v smere PB -> ZA a stará cesta by bola pre diaľkovú dopravu (najmä kamióny) jednosmerná v opačnom smere, pre miestnu dopravu by mohla byť obojsmerná.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Lenny » 06. Jan 2007 00:19

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak otevření této dálnice v polovičním profilu v délce 5,5 km je vlastně politická věc. Otevírá se to kvuli KIA, aby nebyla porušena smlouva :?:
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Andrej » 06. Jan 2007 00:38

Lenny napísal:Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak otevření této dálnice v polovičním profilu v délce 5,5 km je vlastně politická věc. Otevírá se to kvuli KIA, aby nebyla porušena smlouva :?:


Ano, otvara sa to predcasne len kvoli KIA. Preto sa tu aj tak velmi rychlo stavalo, neviem, ci to nebude najrychlejsie postaveny usek dialnice v SR.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod derrick2006 » 09. Jan 2007 16:14

Prave som cital clanok na HN, ze vdaka teplemu pocasiu mozu firmy v januari veselo stavat. Pokracuje stavba HricPodh - Zilina alebo je tam teraz mrtvo?
derrick2006
diskutujúci
 
Príspevky: 51
Založený: 07. Apr 2006 09:40

Odoslaťod fh » 09. Jan 2007 18:38

derrick2006 napísal:Prave som cital clanok na HN, ze vdaka teplemu pocasiu mozu firmy v januari veselo stavat. Pokracuje stavba HricPodh - Zilina alebo je tam teraz mrtvo?


Dnes som tadiľ išiel, je tam čulý stavebný ruch aj večer.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Lenny » 11. Jan 2007 22:46

Zprovozní se zítra úsek či nikoliv?
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod konstrukt » 11. Jan 2007 23:04

Lenny napísal:Zprovozní se zítra úsek či nikoliv?
Že vraj hej, uvidíme zajtra.
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod sergej » 11. Jan 2007 23:06

Lenny napísal:Zprovozní se zítra úsek či nikoliv?


Áno, dnes to v TA3 potvrdil sám riaditeľ NDS, viď video: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5841
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod konstrukt » 11. Jan 2007 23:21

No, tak sa budeme tešiť na zajtra, dúfam že to aspoň ukážu v niektorých správach,lebo rád by som si to pozrel.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod KUBOO » 12. Jan 2007 11:46

Sergej napísal:
Lenny napísal:Zprovozní se zítra úsek či nikoliv?


Áno, dnes to v TA3 potvrdil sám riaditeľ NDS, viď video: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5841


KONEČNE! HURÁÁÁ!!! :D :D :D
Obrázok používateľa
KUBOO
návštevník
 
Príspevky: 19
Obrázky: 21
Založený: 05. Dec 2006 19:51
Bydlisko: na kopci nad MESTOM PRE SKVELÝ ŽIVOT

Odoslaťod KUBOO » 12. Jan 2007 15:32

Oficiálne strihanie pásky otvorenia oboch úsekov sa uskutoční dňa 12.01.2007 o 13,00 hod. na začiatku úseku vo Vrtižeri.
Reálne otvorenie oboch úsekov pre širokú motoristickú verejnosť predpokladáme v ten istý deň (t.j. 12.01.2007) po 14,00 hod.
NDS>Tlačové správy
ÚSEK JE UŹ SPOJAZDNENÝ!!! :lol: :lol: :lol: 8)
Obrázok používateľa
KUBOO
návštevník
 
Príspevky: 19
Obrázky: 21
Založený: 05. Dec 2006 19:51
Bydlisko: na kopci nad MESTOM PRE SKVELÝ ŽIVOT

D3 do Žiliny-Strážova?

Odoslaťod Jozef » 13. Jan 2007 10:44

"Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a. s., dala do prevádzky diaľničné úseky D1 Vrtižer-Hričovské Podhradie v celkovej dĺžke 12,9 km a štvorkilometrový úsek D3 Hričovské Podhradie-Žilina, Strážov."

V Žiline, Strážove nikto žiadnu diaľnicu neodovzdal a informácie v masmédiach sú zavádzajúce a klamlivé. Úsek diaľnice D3 Hričovské Podhradie - Žilina-Strážov je dlhý 6,850 km a keď odovzdali zatiaľ štvorkilometrový úsek diaľnice, tak nemôžu byť v Žiline-Strážove. Pokiaľ príde D3 do Strážova, mestskej časti Žiliny, a odtiaľ cez diaľničný privádzač na štvorpruhový mestský okruh, tak si ešte nejakých pár mesiacov počkáme.
Jozef
diskutujúci
 
Príspevky: 181
Obrázky: 609
Založený: 12. Nov 2005 18:51
Bydlisko: Žilina

Re: D3 do Žiliny-Strážova?

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 20:08

Jozef napísal:"Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a. s., dala do prevádzky diaľničné úseky D1 Vrtižer-Hričovské Podhradie v celkovej dĺžke 12,9 km a štvorkilometrový úsek D3 Hričovské Podhradie-Žilina, Strážov."

V Žiline, Strážove nikto žiadnu diaľnicu neodovzdal a informácie v masmédiach sú zavádzajúce a klamlivé. Úsek diaľnice D3 Hričovské Podhradie - Žilina-Strážov je dlhý 6,850 km a keď odovzdali zatiaľ štvorkilometrový úsek diaľnice, tak nemôžu byť v Žiline-Strážove. Pokiaľ príde D3 do Strážova, mestskej časti Žiliny, a odtiaľ cez diaľničný privádzač na štvorpruhový mestský okruh, tak si ešte nejakých pár mesiacov počkáme.


Jozef,

ale tie úseky sa tak volajú a nie je nič zlé na to, ak sa v médiách v skratke zhrnie, čo sa udialo. Je to v skratke. Ja som videl aj podrobné články na pravde a relácie na TA3 a ešte niekde a boli presní, takže by som nechytal za slovíčka. To už potom Mečiar je ešte na vine vášmu stavu a dokonca to bude trvať 10 rokov naviac, nie že mesiacov, lebo on už otváral raz sever-juh BA-ZA, aj sme si zahraničných hostí pozvali za 5 mil. SKK.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod sergej » 03. Feb 2007 23:15

Tak ma dnes napadlo, keď som prechádzal týmto úsekom, že po otvorení druhého polprofilu sa bude musieť terajší zavrieť kvôli kladeniu koberca a neviem čo všetko sa tam bude robiť. Nemôže sa stať, že sa diaľnica akože dokončí v novembri, otvorí sa druhý pruh, terajší sa zavrie, príde zima a zase sa bude jazdiť niekoľko mesiacov len v jednom pruhu?

Alebo ako sa to bude riešiť, nikde som o tom nepostrehol žiadnu zmienku.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 05. Feb 2007 11:43

Sergej napísal:Tak ma dnes napadlo, keď som prechádzal týmto úsekom, že po otvorení druhého polprofilu sa bude musieť terajší zavrieť kvôli kladeniu koberca a neviem čo všetko sa tam bude robiť. Nemôže sa stať, že sa diaľnica akože dokončí v novembri, otvorí sa druhý pruh, terajší sa zavrie, príde zima a zase sa bude jazdiť niekoľko mesiacov len v jednom pruhu?

Alebo ako sa to bude riešiť, nikde som o tom nepostrehol žiadnu zmienku.

Podla mna sa druhy polprofil km 0.0 - 4.0 otvori niekedy v lete (po spusteni premavky sa uz na nom zacalo naplno pracovat) a tak ako si napisal, docasne sa nan presunie cela premavka, aby sa na terajsom pruhu polozila vrchna vrstva koberca (na mostoch uz je aj polozena). Zvysok useku (od km. 4.0 dalej) sa uz otvori na plny profil - to usudzujem podla vystavby.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod aquila » 05. Feb 2007 11:59

to sa asi otvori az v zime, nejaky december ... skorej zrejme nie.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod sergej » 05. Feb 2007 15:08

Andrej napísal:Podla mna sa druhy polprofil km 0.0 - 4.0 otvori niekedy v lete (po spusteni premavky sa uz na nom zacalo naplno pracovat) a tak ako si napisal, docasne sa nan presunie cela premavka, aby sa na terajsom pruhu polozila vrchna vrstva koberca (na mostoch uz je aj polozena). Zvysok useku (od km. 4.0 dalej) sa uz otvori na plny profil - to usudzujem podla vystavby.


Tomu letu neverím, tam je ešte roboty ako na kostole, viď najhlavnejšia časť tohto úseku - most ponad železnicu a cestu I/18. Musel som dávať pozor na premávku, ale tuším ten ešte ani neexistuje (myslím mostovku) :)
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 05. Feb 2007 16:09

Tiez si myslim, preto som napisa, ze sa to otvori az v zime ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Andrej » 05. Feb 2007 16:18

http://www.dialnice.info/album_cat.php?cat_id=81
Povodne som to sem nechcel davat, lebo bola uz takmer tma a fotky su velmi rozmazane :roll:
Skuste si pozriet aj starsie fotky z maja-juna minuleho roka, ako to vtedy vyzeralo na tomto useku. Reakcie boli vtedy take iste. :)
Btw, most ponad zeleznicu postavili od zakladov az po prevadzku za 7 mesiacov :o
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod bystrik » 21. Feb 2007 20:28

Cez vikend som tymto usekom prechadzal. No musel som nadavat, bo som si uplne zaspinil ciste auto. Zo svahu steka na cestu blato a nikto ju neumyva? Nema stavebnik tuto povinnost pri stavbe v extravilane obce?
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod aquila » 21. Feb 2007 20:36

ale kdeze, clovece, videl si ako boli doslova "zasrate" cesty pri vystavbe dialnice v belusi ? alebo v dolnom hricove ?

aj napriek zakazu aut, tam doprastavacke auta jazdili len taky hukot, aby usetrili na nafte. myslis, ze to niekoho tankovalo ? a cajti lokalnym odkazali, ze sa ich to netyka ...

a to im zostala nielen zaspinena, ale hlavne znicena cesta. mno a ako bonus aj narusena statika domov ... :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod bystrik » 21. Feb 2007 20:40

aquila, ked maju stavebne firmy moderne stroje, mohli by tu dialnicu stavat aj "kulturne". neviem, ci to nemaju v stavebnom povoleni, ale toto nie je normalne zasrat blatom staru cestu. pred strazovom je este ten problem, ze tam akosi ta voda steka este aj zo svahu. nabuduce radsej pojdem po druhom brehu vahu, aj ked zvedavy ako prebieha vystavba.
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 20:45

aquila napísal:a to im zostala nielen zaspinena, ale hlavne znicena cesta. mno a ako bonus aj narusena statika domov ... :roll:


Cesta bola opravená (alebo pri Bytči, ale teraz si nie som istý).

Povinnosťou je cestu očistiť, avšak diera: ako často ? Oni ju očistia každý deň vodou ... prach sa menej víri a cesta je čistejšia. Lenže keď sa to spraví len raz a zrovna silno leje, tak v takomto prostredí to nestačí.

Ale cesta bola očistená.

Statika by nebola narušená za normálnych okolností, lenže proste nie každá cesta je vhodná pre nákladné autá a cesta III. triedy, po ktorej prejde za celý deň 10 kamiónov vydrží tých 20 rokov, ale stačí 1 mesiac, aby každý deň prešlo 200-300x (a nedajbože preťažených) tak tá cesta nemá šancu vydržať v poriadku.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 20:48

bystrik napísal:aquila, ked maju stavebne firmy moderne stroje, mohli by tu dialnicu stavat aj "kulturne". neviem, ci to nemaju v stavebnom povoleni, ale toto nie je normalne zasrat blatom staru cestu. pred strazovom je este ten problem, ze tam akosi ta voda steka este aj zo svahu. nabuduce radsej pojdem po druhom brehu vahu, aj ked zvedavy ako prebieha vystavba.


Ale pozor, pozor, ... toto si veľmi dobre pamätám túto situáciu, kedy stavbári požadovali, aby sa táto cesta jednoducho zatvorila a zostala by len jedna práve pre tieto problémy a pre tie, že je tam aj riziko pádov atď., ale dopravná polícia im to neschválila.

Môžeš mať moderné stroje, ale to blato sa dostane na kolesá ... to potom teda nestavajme. Ja uznávam veľa vecí, ale tomuto sa zabrániť nedá. Je to nepríjemné, ale keď prší, tak sa to nedá. Po daždi by sa malo nasadiť zametacie auto ... toto sa aj robí, lenže zase sa sem dostávajú nákladné autá znečistené ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 21. Feb 2007 20:51

cesta ani v belusi a uz vobec nie v hricove neboli opravene. a oni ju ani necistia, ani sa nesnazia, taka je realita.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.