D3 všeobecne

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Myslíte, že je potrebné v súčasnom stave preprojektovať nepostavené úseky D3 na nižší parameter?

Nie, malo by sa to stavať tak, ako je to naprojektované, prípadne s malými zmenami projektov
130
76%
Áno, na parameter C22,5
28
16%
V tomto koridore netreba stavať nič, situácia si s výnimkou Svrčinovca nevyžaduje riešenie
13
8%
 
Celkový počet hlasov : 171

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Vlados » 06. Apr 2017 20:34

milan_KM, obrázok jasne dokazuje že problémom je jeden most v Radoli. Situácia v Čadci sa zlepší postavením rozostavaného úseku a aj nového mosta.
Žiaľ kysučania by radi diaľnicu 2+2 pre tranzist 5.000+5.000 NA, "luxusnú" cestu I. triedy pre jazdu do práce a paralelnú cestu pre jazdu bicyklom. Toto je choré.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 06. Apr 2017 21:03

Obrázok jasne dokazuje, že na ministerstve mali brať veci koncepčne a namiesto Skalitého a Strážova sa mal stavať len obchvat Čadce a KNM. Ostatné úseky kľudne mohli počkať. Naše protesty sú len výsledkom tohoto bačovania.

Inak rád by som konečne videl tých bájnych Kysučanov čo podľa vás chcú takéto požiadavky. Ja som kľudne za prestavanie cesty prvej triedy s MUK a obchvatmi ako česká I/11. To isté v regióne, ľudia len chceli to čo bolo najprv sľubované teda diaľnicu. Teraz už je situácia v takom stave, že všetko je lepšie ako nič, hlavne nech sa čosi robí.

Ako vážne urážať vám ide. Ale keď chcem vedieť riešenia čo s 200ročnými kamennými mostami tak nikto ani muk. Lebo ono je jednoduché capnúť k ceste značku I. trieda, ale už nikoho nenapadá, že tá cesta musí byť na to aj pripravená. Alebo keď chcem sprostú paralelnú cestu III. triedy, pre autobusy, už som za chorého nenažraného Kysučana. Ako nielen ty, ale i aquila, devil či iný, nikto tu nepožaduje až hentaké hlúposti, ale dojíma ma ak niekto nechce ani počuť o paralelke pre autobusy v smiešnych parametroch, lebo na kúsku R1 to tak je už dlho.
A potom tí istí ľudia dávajú za príklad českú I/11, kde je v celej dĺžke paralelná cesta II. triedy pre lokálnu dopravu. Kto je tu potom za hlupáka?
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Vlados » 06. Apr 2017 21:23

Aj v jednom (SK) aj druhom prípade (CZ) sa jedná o pôvodnú cestu prvej triedy. Čiže o správne značenie? Autobus na dvojke vezie lepšie ako na trojke :D
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 06. Apr 2017 21:56

Áno to je v Krásne, ale ten km, dva zvyšných prepojení je také hrozné megalomanstvo? Resp. keby na ministerstve používali mozog, tak I/11 skončí v Čadci, odtiaľ paralelná dvojka (so zákazom kamionov).... A nie je nutné vracať ťažkú dopravu tam, kde pred takmer 40mi rokmi prestala cesta vyhovovať.
A Brodno tiež by bolo treba nejak riešiť, buď tak ako je, alebo postavením obchvatu Rudinky a Vrania... takže aj tak si nepomožeme...Alebo chceš postaviť MUK na D kvoli autobusom z Oškerdy? ... Ono nie sú nenažraní Kyčania, ale oligarchovia s prisavkami na štátnom rozpočte.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod zvR7 » 06. Apr 2017 22:24

V prvom rade by som podotkol, že napojenie na dialnicu doprajem každému regiónu ! Bez rozdielu ! Ale musí tu predsa raz prísť doba efektívneho prerozdelenia zdrojov ( trebárs aj 60/40 ). BA a satelity je s pohladu velkosti iná kapitola. Do Žilinského regiónu je dialnica dotiahnutá a cez Stážov-Brodno bude dobre prístupná aj pre Kysuce...KnM cca 12 km , Čadca 33 km. O potrebe D3(a parametroch) tu teraz nejdem polemizovať , zaviazali sme sa smerom do EU a PL, ok dorobme to...raz ked bude na to... alebo žiadajme EU o extra zdroje. Prečo toto nikto nerobí ??? Ďalšia vec je , že aj momentálne sa v tomto regióne masívne investuje !!! A tento régión zhltol vačšinu EU fondov...a ešte zhltne cez železnice !!!
D a R tvoria nadregionálne prepojenia a všetky mestá a obce, ktoré sú po trase majú štastie a ostatné musia čakať na svoje preložky alebo privádzače.
Kysuce majú štastie ,že D3 je trasovaná cez nich, Neštastie, že sa nachádzajú v SR (tunelovanie zdrojov, amaterizmus na MD) a projekt je príliž drahý. Napriek tomu budú mať už 5 úsekov hotové ( zo 7-mich) čo je super.
Zároveň sa stávajú rukojemníkmi v rukách politikov a stavebných firiem...ako v PO.
Preto sa Kysučania zobudte a doprajte aj iným regiónom zdroje na D a R !!! Viem , že situácia je tam neúnosná a na nervy, chodím tadial ale dá sa to riešiť aj jednoduchšie a lacnejšie - zatial.
Preto ak robíte protesty - robte ich za privádzač KnM, MÚK Radola, rozšírenie a preložky I/11 !!! Ja vás podporujem ! ale nerobte to za D3 ... už ju tam skoro máte, doprajte aj inde!
Protestovať by mohli a mali tak v PD , LC , RS, RV, HU, MI , TR...atď.
zvR7
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 330
Obrázky: 0
Založený: 05. Máj 2013 15:13

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 06. Apr 2017 22:46

To, že sa v Žilinskom kraji teraz masívne investuje je problém predchádzajúcich vlád, ktoré radšej naháňali lacné kilometre a na ťažké úseky sa kašlalo. Takisto, nemôžeme za to, že kolabuje doprava pri KNM a stavia sa na Skalitom. Ale problém je pri KNM a treba s ním niečo robiť.

Takéto argumenty, že máte už skoro 5 úsekov D sú rovnako ako problém na D1 pri Senci, ale predsa to netreba riešiť lebo v Bratislave majú D2. Tak čo. Aj keď to absolútne nerieši daný problém.

Tvoje pripomienky by boli správne, Ale... Naozaj si myslíš, že by bolo efektívnejšie a rýchlejšie nahradiť takmer pripravenú a vysporiadanú diaľnicu, projektami, ktoré si spomenul, s nulovou prípravou, vysporiadaním pozemkov a rovnako zatiaľ žiadnym financovaním? Takže nie 2026, ale pri sk rýchlosti 2040.

Ja tiež nechcem nikoho okrádať, ale pokiaľ je niekde akútny problém treba riešiť najprv ten a nie sa venovať zvyšovaniu komfortu jazdy dakde inde... to hádam môže počkať.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Vlados » 06. Apr 2017 23:09

Na D3 je potrebné postaviť úsek Brodno-privádzač KNM. Ani na toto nemáme voľné peniaze. Čo teraz?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Miro » 07. Apr 2017 07:31

Neviem čo teraz. Preto by ma zaujímalo, čo sa stalo, že včera zrazu ako blesk z jasného neba minister dopravy po doterajších vykrúcačkách že nie sú peniaze podpísal zmluvu na D1 pri Prešove.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 07. Apr 2017 07:37

Na D1 boil vyclenene peniaze :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 07. Apr 2017 08:22

Na D3 je potrebné postaviť úsek Brodno-privádzač KNM. Ani na toto nemáme voľné peniaze. Čo teraz?


Namiesto Mýtana - Lovinobaňa pripravovať súťaž na tebou spomenutý podúsek. A ako vravím neexistuje, aby sa pri takom hospodárskom raste nenašli v rozpočte financie v objeme 100-200mil€ na ročnú dávku na výstavbu. Len to chce niekoho schopného a dlhodobú koncpeciu.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 07. Apr 2017 09:23

jasne, vsetko dat na zbabrane planovanie D3, zvysok slovenska sa moze ist past :) to vam uz tie miliardy do okolia ziliny nestacili ?

Miro napísal:Neviem čo teraz. Preto by ma zaujímalo, čo sa stalo, že včera zrazu ako blesk z jasného neba minister dopravy po doterajších vykrúcačkách že nie sú peniaze podpísal zmluvu na D1 pri Prešove.


to nebol blesk z jasneho neba, na presov peniaze boli, len sa spekulovalo ze to je drahe. ako ostatne je to taky isty "blesk" ako na D3 cadca bukov - svrcinovec. keby neboli tieto dva kartelove useky predrazene, tak by bolo mozno peniaze aj na dalsie useky .. cize presov je na tej istej urovni ako CA bukov - svrcinovec.

milan_KM napísal:Obrázok jasne dokazuje, že na ministerstve mali brať veci koncepčne a namiesto Skalitého a Strážova sa mal stavať len obchvat Čadce a KNM. Ostatné úseky kľudne mohli počkať. Naše protesty sú len výsledkom tohoto bačovania.


opakujem, protestovat ste mali ked islo do vystavvby predrazene a zbytocne scrcinovec - skalite - hranica PL a este zbytocnejsie zilina strazov - brodno.

a ano ten obrazok presne dokazuje co napisal vlados, staci jednoduso zrusit odbocenie cez most v radoli a je po probleme. problem cadce je rovnako umely, kedze si tam niekto zmyslel, ze je fasa napad urobit krizovatku v centre mesta ..

a uplne krasne je na tej mapke vidno ako sialene zbytocny je usek strazov brodno ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 07. Apr 2017 09:36

opakujem, protestovat ste mali ked islo do vystavvby predrazene a zbytocne scrcinovec - skalite - hranica PL a este zbytocnejsie zilina strazov - brodno.


Ach jasne, dobre vieš, že bežní ľudia nemajú prehľad ako my a netušia, že tie drísty politikov že sa stavia D3, dokonca na Kysuciach, im absolutne nepomôžu.
Teraz na to už prišli a začali protesty.

A áno, ešte lepšie zrušiť mosť do Radole, hlavne bez náhrady :lol: Veď prečo ľuďom zlepšovať život, keď ho môžeme trvalo zhoršovať.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Miro » 07. Apr 2017 10:52

Zrušenie mosta z Radole do KNM by znamenalo zlepšenie pre tranzit, pretože by sa na križovatke v Radoli odbúral jeden smer a semafory by lepšie stíhali púšťať smer CA -> ZA, tak to zrejme aquila myslel. Problémy, ktoré by tým naopak vznikli, sú mimo jeho záujmu. My, ktorí cestujeme do práce do Žiliny, by sme jazdili buď cez most pri Povine (problémy by sa presunuli tam), alebo cez Rudinku.

Btw., vie niekto, či "dočasný" most cez Kysucu do Vrania zatiaľ zostane, alebo bude po dostavaní úseku Strážov - Brodno zrušený?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 07. Apr 2017 11:02

KNM bude mat dva nove mosty cez kysucu, jeden pri povine a jeden na privadzaci, pri kombinaci oboch sa mozu ludia do a z KNM dostat bez toho aby museli cakat na akykolvek semafor alebo nebodaj krizovat do protismeru cez cestu ..

ale hej, aj takymto stylom sa riesia bodove zavady na zapade ...

v podstate uz len keby sa cadca bukov svrcinovec tendroval v normalnej krajine, len z toho rozdielu je mozne postavit nove mosty, aj lavku pre pesich a cyklistov z radole. ale co robi samosprava ? nic,len tlaci na dialnicu, na ktoru nie su peniaze. take slovenske.

a to ze su cesty o nicom cez rudinku, adresujte ich spravcovi, to je zilinsky samospravny kraj. dialnica nema suplovat lokalnu dopravu. aj tak to dopadne tak, ze ludia budu zase zjapat, ze preco musia platit za dialnicu.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod juancarlos » 07. Apr 2017 11:40

V podstate si tretím odstavcom vystihol všetko o čom sa tu dookola toči. Keby sa všetky tendre robili v normálnej krajine, bola by D1, D3 aj prepotrebná veľavážená R2 už dávno hotové. Lenže Slovensko nie je normálna krajina. Tak nech sa láskavo ľudia aj inde na Slovensku láskavo zobudia a zjapu za svoje práva. Aj ty môžeš zjapať za čo len chceš. Či?
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 735
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Miro » 07. Apr 2017 11:52

aquila, ja viem, že si to myslel tak, že by si zrušil most medzi Radoľou a KNM až po postavení nového privádzača. Len si to nenapísal explicitne, preto podľa mňa milan_KM takto reagoval.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Lorenc » 07. Apr 2017 12:12

Všetky prostriedky na D3 sú podľa mňa už zazmluvnené, nech to všetko dostavajú, potom preklepnúť tie ceny a firmy a aj 100-150 miliónov by z nich vypadlo na zvyšok.
Ako neviem ako to bolo s tendrom na St-Br, Sv-Sk ale posledný tender bol teda riadna prasárna aj s tým Prešovom. Ak príde politik, ktorý sa do týchto predošlých tendrov obuje toho budem voliť. Hlavne ide o vzťah ceny štátna expertíza - tendrovaná suma- realizácia. Nds by mala mať oddelenie, ktoré dlhodobo kontoroluje ceny jednotlivých objektov a prác.

https://www.youtube.com/watch?v=xATE7mvU3Tg
Naposledy upravil Lorenc dňa 07. Apr 2017 12:17, celkovo upravené 1 krát.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod fh » 07. Apr 2017 12:12

aquila napísal:jasne, vsetko dat na zbabrane planovanie D3, zvysok slovenska sa moze ist past :) to vam uz tie miliardy do okolia ziliny nestacili ?


Drx s devilom tu môžu končiť, aquila má žilinofóbiu ako vyšitú. Takéto debiliny tu písal len feroslav kým ho aquila nevyhodil z fóra a teraz píše jeho bludy. Že ti oveľa drahší obchvat BB nevadil ani superpredrazena Pribina, to je farizejstvo ako vyšité.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Miro » 07. Apr 2017 12:42

Priatelia, v tejto debate úplne zanikla moja otázka o niekoľko príspevkov vyššie, preto prosím o odpoveď, kto vie:

"Dočasný" most cez Kysucu do Vrania zatiaľ zostane, alebo bude po dostavaní úseku Strážov - Brodno zrušený?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 07. Apr 2017 13:22

fh, ach jaj. na to ze si tu tak dlho, tak si skus aspon dat tu namahu pozriet ad hoc posty, ked uz si nepamatas. ale napisat o mne, ze mi nevadi ovela drahsi prietah BB, ktory som nazval uplne superpredrazeny appendix celej pribiny, ktoru som X krat pomenoval ako za najvacsie zlodejstvo od vzniku slovenska :) mno neviem, ale okey, asi to je podla teba farizejstvo.

mne sa skor zda, ze zopar ludi je vzdy alergickych na svoje mestecka a nebodaj clovek tu odprezentuje objektivne fakty, tak je onalepokovany neviem cim.

najvacsi vtip sa mi paci ako tu Milan_KM furt argumentuje, ze urobme to ako cesi,a le to je to presne co tu pisem. dobre urobme to ako cesi, kde ich I/11 je na urodvni nasej I/18, a cuduj sa svete od jablunkova nejako nemaju potrebu stavat dialnicu, alebo nebodaj nieco viac ako jednoduchu prelozku jednicky, alebo reko prietahu .. ziadna megalomania ..

cize Milan_KM berem ta za slovo a dufam ,ze budes podpoporovat, ze nech sa zrusi okamzite vysutazeny D3 cadca bukov svrcinovec, nech sa zrusi most do radole, a za usetrene peniaze nech sa postavi privadzac KNM a zoptimalizuje prietah cadcou a svrcinovcom. skoda, ze uz nemozeme zrusit este zvytocnejsie usek strazov - brodno a svrcinovec skalite.

to by zostalo luxusne aj na upravu miestnych komunikacii a zlepsenie prietahov mestami. ja som vsetkymi desiatimi za.

Miro: ten most je docasny, do dostavania useku, ale tak na slovensku je slovo "docasny" velmi siroky pojem :) stary most v bratislave bol tiez docasny a sluzil cez 60 rokov :) kde ake napojenia su docasne, ale sluzia dekady ..

a ked sme uz pri tom, keby bola vola, ten most zostane ako trvaly, urobila by sa prelozka cesty cez vranie popri kysuci a nemusi sa robit podla mna blba prelozka I/11 cez brodno. a uplne keby niekto.
detto mala prelozka cesty cez rudinu/rudinku. aspon by sa eliminovali aj Rovno urovnove krizovania zeleznice .. a mozno aj Milan_KM by bol spokojny, ze sa tam dostanu autobusy :)

alebo aspon keby nespekulovali s MUK pri brodne a nechali povodny plan, cim by nebula nutna komplikovana MUK pri brodne a zaroven by bola zalozna cesta pre lokalnu dopravu, takto sa to bude vsetko mixovat pri brodne.

1351
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod jarino » 07. Apr 2017 15:06

DrX napísal:...Staci si zobrat tu: https://drive.google.com/file/d/0B6aDT9 ... sp=sharing Sacu, ktora je tiez aktualne upchata, lebo I/16 prechadza mestom a ma nastavenu prioritu. A pritom by stacil jednoduchy obchvat R2 po uplnej rovine za par mil. EUR. Ale ten sa ani len neplanuje a dokonca ani v ramci R2 Saca-Olsany nebude. Cim to len moze byt? Zeby kysuckym kriklunstvom a vyslednym protezovanim severnych tras?

Ale tak to by sa mali ozvať starostovia a požadovať nápravu. V skutočnosti sa môžu aj na hlavu postaviť, nič nezmenia, to nie sú ich kompetencie.

Tí starostovia sa mohli dohodnúť na prioritnom projekte. Mohol im to ísť sľúbiť aj splnomocnenec vlády. Ale keď vidím, koľko to má stáť a koľko peňazí je k dispozícii, tak ak nenastanú zmeny v prioritných osiach, sotva sa niečo do 2020 bude stavať.


Bukov - Svrčinovec sotva niekto bude rušiť. 90 miliónov eur by prepadlo, tie by sme už nepoužili. Prekvapujúco Čadcu aj tak nikto neriešil, iba Prešov, hoci bola prekročená predpokladaná suma a pri Prešove nie.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod fh » 07. Apr 2017 15:23

aquila ppp si kritizoval, ale tam si neutocil na Nitru alebo Banskú Bystricu, ako tu na Kysucanov že či im tie miliardy nestačia pri Ziline.. Ani si sa ich nepýtal prečo nešli protestovať proti predraženej Pribine alebo obchvatu v BB, len tu si samý sarkazmus, na vlakne kde si pár ľudí schuti zanadava na "nenazranych" Kysucanov tak sa pridáš a ako admin lejes olej do ohňa. D3 nie je ani ideálne navrhnutá ani cenovo optimálne stavaná ale za to nemôže žiadna Zilina žiadni nenazrati kysucania, toto je slovenská prax a najmä politika a lobing stavebných firiem ktoré majú svoje záujmy a svojich ľudí či je to za Fica alebo za Dzurindu stále tá istá realita. Smiešne ukazovať na Zilinu či starostov, rozhodujú iní a inde.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 07. Apr 2017 15:25

Aquila ty si naozaj vtipálek. Áno, presne spravme to ako česi, postavme cestu I/11 v novej trase, s obchvatmi, pomalými pruhmi a MUK pomaly do každej dediny. Rovnako zachovajme paralelnú 2ku pre regionálnu dopravu. Len u nás sa to bude volať D3 a v ČR I/11. Ako trepeš tieto svoje zaujaté nezmysly, nikde na moravskej trase I/11 niesú ani sa nepripravujú hovadiny ako rozšírenie prieťahu Čadcou napríklad. Alebo nikde nevidím, žeby zrušili nejaké regionálne prepojenie a ľudia museli obchádzať 5km hore dole....

Furt sa oháňaš českou 1/11, a potom úplne odignoruješ akým štýlom to češi stavajú a prezentuješ svoje hlúposti. Tam ide defacto o novú diaľnicu od Hrádku a Hrádek, už teraz ľutujú že spravili len prieťah.. To isté stúpanie do Jablunkovského priesmyku, kde stačí jeden závej a kamióny u nás stoja pomaly v Považskej, ako sa raz stalo.

Opäť raz zavádzaš ohľadne tých mostov, ľudia z I/11 do KNM či Radole, od Čadce, budú musieť križovať cestu vľavo, lebo na privádzači nie je MUK s I/11, len nadjazd. a v Povine ani to. Takže namiesto jednej Radole budeme mať dve.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Miro » 07. Apr 2017 16:22

Milan, ja som aquilu pochopil tak, že ľudia idúci z KNM do ZA pôjdu cez most pri Povine a do CA pôjdu cez privádzač - tak budú odbočovať vždy vpravo :lol:
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Vlados » 07. Apr 2017 17:23

milan_KM napísal:Áno, presne spravme to ako česi, postavme cestu I/11 v novej trase, s obchvatmi, pomalými pruhmi a MUK pomaly do každej dediny. Rovnako zachovajme paralelnú 2ku pre regionálnu dopravu.

Veď my máme na veľkej časti už postavenú preložku starej cesty, už nám chýba len Svričnovec, Čadca čo sa aktuálne stavia a tu potrebujeme postaviť náhradu za starú cestu.To či bude stará cesta označená ako II. alebo III. trieda nie je podstatné.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.