D3 všeobecne

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Myslíte, že je potrebné v súčasnom stave preprojektovať nepostavené úseky D3 na nižší parameter?

Nie, malo by sa to stavať tak, ako je to naprojektované, prípadne s malými zmenami projektov
130
76%
Áno, na parameter C22,5
28
16%
V tomto koridore netreba stavať nič, situácia si s výnimkou Svrčinovca nevyžaduje riešenie
13
8%
 
Celkový počet hlasov : 171

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod devil » 22. Nov 2017 13:54

prioritu maju kvoli nizkej priemernej rychlosti ktora vyplyva z parametrov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 22. Nov 2017 15:54

aquila preco na SR nikto mimo mimovladok nenapada tie ceny? nechcem sa s tebou pustat do nejakych dlhsich debat,, nemam na to zaludok...
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod mireceq » 22. Nov 2017 16:37

Mawerick81: Tie ceny je velmi tazko napadnut lebo je to komplikovana zalezitost a skoro nikto sa tomu nerozumie. Prave preto su dobre tie mimovladky (teraz nemyslim len na dopravu). Zober si kolko predrazenych CTciek a inych pristrojov sa nakupilo do nemocnic a to je cena za uplne ten isty pristroj, co je uplne lahke porovnat. Vo svete nie je ziadny iny usek rovnaky ako D3 Bukov - Svrcinovec stavajuci v robnakom case atd.. ze by sme videli ze ten usek je predrazeny...
mireceq
diskutujúci
 
Príspevky: 188
Obrázky: 8
Založený: 30. Okt 2012 16:49

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 22. Nov 2017 16:52

ok sak v pohode,, ale naco trepat o tom, ked sa to neda ovplyvnit? Kazdy vidi len cenu,, to je ako porovnavat stavbu na solnom jazere a v himalajach,, skus hadat, kde to bude drahsie.. a ak maju mimovladky pravdu, tak davno to mal niekto napadnut na sude,, a neviem kde.. ale,, volako sa nikto taky nenasiel, ,tak bud mimovladky zavadzaju, lebo to maju na objednavku alebo zavadzaju, lebo sak preco neskusit..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 22. Nov 2017 18:07

Uz to skusili, vid kartel pri mengusovce janovce... Stalo sa pred 15timi rokmi a realne to stopil sam vazny, ked povedal ze cena je v poriadku. Najprv by tu musel byt pravny stat. Realne fungujuci NKU.

Vid aj vahostav , doprastav, dali sa do konkurzu a ani pokutu nemuseli platit...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod PeterCA » 22. Nov 2017 19:54

Zdravím páni

Už dlhšiu dobu sem chodím pretože ma zaujímajú stavby stavby ciest, mostov, tunelov .......... (i keď som strojár :D )
No v poslednej dobe je tu menej fotiek a aktualít ale rieši sa tu politika ...... a to som už nevydržal len čítať :( kedže tu situáciu BEZ D3 zažívam každý deň
Takže k INEKO a k článku na topkách (BTW mapa je fakt pekná)

Ja som ten článok pochopil úplne inak:
Podľa INEKO je PARADOX že NDS má prehodené priority, teda, že má plán dokončiť úseky, ktoré podľa INEKO majú prioritu 4, 5 a nie úseky (napr D3) kde je priorita 1,2.
....... ono stačí prísť a zažiť, alebo len počúvať dopravný servis .......... a nie je možné aby niekto tvrdil že D3 je nepotrebná, alebo že cez Kysuce neprechádza tranzit
PeterCA
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 22. Nov 2017 19:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod daphne » 23. Nov 2017 04:19

Tak tak verím a dúfam že už konečne cca do 2 rokov sa začnú aj reálne staviat úseky brodno KNM+KNM-oscadnica+Oščadnica-cadca rozšírenie..toto je nonsens aby to takto ďalej šlo ,je to tam čím ďalej tým viac a viac na zblaznenie a a každá cesta zo ZA smerom na CA a opačne je samo o sebe sebevrazedna misia.. pomohli by predčasné voľby ,stop tým komancskym smerakom a možno by aj eurofondy zrazu boli
daphne
diskutujúci
 
Príspevky: 101
Založený: 28. Okt 2017 19:45

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Vlados » 23. Nov 2017 09:28

riešenie som písal... je v "preložke" cesty III. triedy. nevyriešia to ani predčasné voľby... eurofondy do 2020 už niet a z rozpočtu sa nikto také drahé úsek nechystá financovať. čo bude po 2020 nikto netuší, ani to či náhodou nepríde kríza... bublina rastie rastie rastie...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 23. Nov 2017 10:14

presne,obchvat vranie, ktore by im aj eurofondy preplatili, keby to nebodaj spojili s vystavbou cyklocesty popri kysuci (inak tu je zase raz vidno neschopnost kraja, uz daaavno mala byt pozdlz kysuce urobena cyklocesta .. )

a ked sa kraj hecne tak prelozku a mimourovnone krizovanie pri rudine a rudinke s napojenim na novu cestu k INA
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 23. Nov 2017 11:03

no,, ostane to zrejme len v rovine vasich zboznych zelani,, nikto toto neurobi kedze je naplanovana D3,, keby nebola, mozeme sa o tom bavit,, ale keby niekto povedal, ze toto sa ide menit, tak by to znamenalo brutalnu reakciu jednak obyvatelov (co aquilovi nevadi, lebo sak kysucania), a tiez by si to odniesli voleni zastupcovia.. ale ked vam ta zmena robi mokde sny,, tak snivajte dalej
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 23. Nov 2017 11:23

ti voleni zastupcovia sa odvolavaju na tu megalomansku D3 uz dve dekady .. a ako to vyzera aj podla oficialneho harmonogramu NDS, tak dokumentacia pre stavebne povolenie nebude hotova skorej ako 2021 a to je velmi velmi optimisticky termin.

a presne o tom to je, ludia sa radsej nechaju opti rozkom aka D3 mozno v roku 2030, ako by sa urobili radovo lacnejsie a efektivnejsie riesenia, ktore by pri trochu vole kraja boli hotove a aj zaplatene v ramci tohto programoveho obdobia ..

a pre tvoju informaicu, ako som uz pisal inde, Jan Marosz to mal vo svojej predovlebnej kampani, konkretne predlzit za peniaze kraja cestu spred ina na Cestu do rudiny, urobit zastavku pri INA a necakat len na D3.

takze zjavne sa najde aj na kysuciach zopar rozumne uvazujucich ludi, co nepretlacaju len megalomanske riesenie.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 23. Nov 2017 11:49

volakto tu uz spominal, ze 90% obyvatelov nema sajnu o tom a ani ich to nezaujima kolko co stoji,, chcu riesenie,,

jedna vec je mat nieco v predvolebnej kampani a druha aby kraj na to mal peniaze.. a tretia vec byvaju predvolebne kecy len aby ma zvolili.
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Vlados » 23. Nov 2017 12:16

tak nech priložia ruku k dielu. stačí nech každý kysučan zloží v NDS jeden milión euro a potom bude aspoň na prvý rok výstavby.
ako tu bolo spomínané, keď našiel kraj takmer 2 mil. na prenájom mostov (a Žilina tiež) tak za tú cenu ceny by sa dala postaviť nová cesta od INA (a preložka vo Vraní). potrebné peniaze sú len ich treba použiť správne.
PS: ako kysučanom nezaujíma čo to stojí ak nech zvyšok Slovenska nazaujímajú kysucké problémy!
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 23. Nov 2017 13:30

chces povedat, ze len kysucania nevedia co je cena? Takze 100% kosicanov keby si sa isiel pytat rad radom kazdeho bude vediet kolko co ma na dialniciach a Rkach hodnotu za aku sa maju stavat?

kedze sa okolo odbocky na docasny most namalovali biele ciary, tak s prelozkou vo Vrani sa urcite nepocita.. a tiez pochybujem, ze niekto uvolni eurofondy na cestu z Iny do rudiny, kedze je naplanovany privadzac z 1/11 do KNM,, cize zase len predvolebne zvasty,, ale nikto to nikdy nezrealizuje.. ja to vidim tak, ze cielom NDS, kraja,, a neviem este koho je udrziavat stav komunikacii kym sa nepostavi usek Brodno KNM,, idealne to nieje,, ale ziadne riesenie nieje idealne..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 23. Nov 2017 13:37

preco by neuvolnili ? je to vec regionalneho operacneho programu.

z pezinku ide 2+2 cesta, je tam dialnica ktora sa ma rozsirovat na 4+4 a aj tak sa cez eurfondy bratislavskeho kraja financovat prelozka cesty, aj dedin grobov, aj obchvat pezinka ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 23. Nov 2017 13:42

uvidis, ze to nikto neurobi.. skor je to mienene na zatlacenie na NDS aby rozdelila usek na privadzac a zvysok.. Aj u NDS im dojde, ze takto by sa mrhalo financiami, kedze po dobudovani privadzaca by cesta z INY do Rudiny stratila veskery zmysel..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod PeterCA » 23. Nov 2017 14:28

Mne to príde tak, akoby sa hľadali rôzne "lepšie" riešenia (preložky a obchvaty a privádzače) len nech sa nepostaví D3.
Všetko rieši privádzaž KNM juh z D3 tak načo riešiť Vranie je tam málo miesta a navyše v zime podajú lavíny (zažil som)

Česi dokončili obchvat Třinca a stačí im kúsok a spoja sa s R48 a Poliaci majú budúci rok začať stavať chýbajúci úsek od Žywca (smerom na Skalité)
A na Slovensku od hraníc po Žilinu ............... šak načo.....pre koho...... drahé..... šak tu sú Kysuce....

BTW: Toľko zmieňované predraženie úseku Čadca Bukov - Svrčinovec INEKO ohodnotilo na 3 (1 až 5 kde 1 je veľmi nízka cena) čiže drahé ale nie neskotočne predražené ako sa tu prezentovalo.
PeterCA
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 22. Nov 2017 19:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Vlados » 23. Nov 2017 14:32

@Mawerick81, len aby si nebol prekvapený, koľko kysučanov si nebude chcieť kúpiť diaľničnú známku. keď socky v BA požadujú nespoplatnenú D1 po Jarovce a Stupavu...

@aquila, prečo nevyhnutne by to mali financovať z eurofondov? majú príjem z cestnej dane... ak dokázali nájsť eurá na nezmyselné (dočasné) mosty tak musia vedieť nájsť na niečo čo bude slúžiť 100 rokov.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 23. Nov 2017 14:47

ja viem, ze ma kraj dobre prijmy. tym duplom, ked mozu financovat take zbytocnosti ako tieto docasne mosty.

ale navyse by im to bez problemov preplatili aj v ramci ROP. detto nova zastavka zeleznice. ale tam ta zastavka nie je definovana ani len na urovni uzemneho planu. cize zase raz sme pri tom ako zlyhava samosprava.

vsak doteraz ma KNM tunel kysuce v uzemnom plane ako aj priamy prechod s krizovatkou do radole.
a samozrejme dalsiu kysucku hlupost, prepojenie D1- D3 cez vadicovsku dolinu.

cize zase raz, zlyhava kto ? no samosprava, ktoru si volia priamo kysucania.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 23. Nov 2017 14:59

uzemny plan mozu mat aky chcu,, ale dolezite je co sa v skutocnosti bude stavat,, a to je estakada,,

inak k tvojmu porovnaniu s Pezinkom,, kolko ludi sa muselo vystahovat aby sa ta cesta mohla stavat? Kolkym vyvlastnili pozemky ktori nechceli opustit nieco co cele roky stavali? kolko lavin spadne pri Pezinku cez zimu? A tych otazok by mohlo byt ovela viac,, inak,, ak by si mal dom v tej ulici kde by sa malo robit obchvat,, ako by si reagoval? ALebo niekto z tvojej rodiny?
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 23. Nov 2017 15:09

nam cez prievoz v bratislave urobili estakadu, na ulici kde ziju svokrovci aj babka mojej zeny to roztali dialnicnym valom a co teraz ? jednu ulicu roztali a zrazu mali namiesto cca 300 metov obchchadzku skoro 2 kilometre.

takze mne taketo blaboly nemesis rozpravat. a kolkoze to lavin spadne na kysuciach ? :) to som sa teda dlho nezsmial :)

skoda reci, nech sa potom ozaj necudujete, ze ste zhrozeni, ze 5-10 minut musite vychadzat na hlavnu cestu a mate "sialene" miestami az polhodine prepytujem "zapchy" ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 23. Nov 2017 15:23

Aquila ty sa robíš hrozne múdry ale opakovane dokazuješ ako málo vieš o konkrétnych podmienkach regiónu a že tvoje navrhované riešenia by neboli také ľahké a lacné ako prezentuješ, ťa nezaujíma a ešte aj vysmievaš ľudí čo ťa na to upozornia. Veď už ťa na tvoje pomýlené predstavy tu upozorňovali aj skutoční odborníci a veselo si ich odignoroval....
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod PeterCA » 23. Nov 2017 15:31

Na ceste z Vranie do Rudiny z vrcholu Brodnianka (Kysucká brána - inak prírodná rezervácia)
Nesmial by som sa videl som to na vlastné oči.
PeterCA
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 22. Nov 2017 19:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 23. Nov 2017 15:37

Mimochodom Rochovica sa rozpadáva poriadne, tento rok boli kamene na ceste popadané dosť často, čo som tadial šiel. Takže nielen lavíny ale aj padajúce kamene. Ideálna kombinácia pre cestu, ktorá má prevziať regionálnu premávku.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 23. Nov 2017 15:49

no vidis a pri zvolene sa zosunul svah na "eRku" .. na strecno padaju skaly tiez. v bratidslave sa zosunula a zosuva cela devinska cesta. a prikladov by sa dalo najist kopu.

to ale neznamena, ze treba pol miliardovy nezmyselny projekt D3 .. ked sa da poriesit lacnejsie.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.