D3 všeobecne

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Myslíte, že je potrebné v súčasnom stave preprojektovať nepostavené úseky D3 na nižší parameter?

Nie, malo by sa to stavať tak, ako je to naprojektované, prípadne s malými zmenami projektov
130
76%
Áno, na parameter C22,5
28
16%
V tomto koridore netreba stavať nič, situácia si s výnimkou Svrčinovca nevyžaduje riešenie
13
8%
 
Celkový počet hlasov : 171

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod devil » 22. Jan 2017 13:41

A este jedna poznamka,, ak by bola cena za usek prilis vysoka, tak ju Brusel nepreplati,, to tvrdia ekonomovia,, nie ja,, cize mozete sa tu aj na usi psotavit,, pretoze by to nikto neriskoval, aby to preco sa to urychlovalo aby nepreplatil Brusel kvoli moc velkej vyske.


brusel preplati hocivo ked sa "doveryhodne" preukaze ze usek bude navratny, cize sa umerne zvysi "ocakavana" intenzita dopravy. intenzita sa zmeria po dostavbe a to uz nikto nebude riesit preco tam jazdi o 5-10-15.000 aut nez sa "cakalo".

dialnica pre KIU bola D1 a bola zakotvena v zmluve. D3 nie. si myslis ze keby KIA mala paky tak by neriesila ? ked KIA ma mat dialnicu na trase D3 tak preco nema mat dialnicu aj PCA v trase I/51 a JLR v trase I/64.

Za tento týždeň sa stali štyri vážne nehody na chýbajúcom úseku D3 KNM-Oščadnica (všetky v dôsledku prehustenej dopravy, resp. predbiehania v neprehľadných úsekoch), a oni aj tak budú popierať význam tejto diaľnice.


ziadna nehoda nie je v dosledku prehustenej dopravy tam kde NIE JE PREKROCENA kapacita cesty, ....KM-oscadnica je siroka rovna cesta a je tam falosny pocit bezpecnosti....pamatam si ze pred rokmi boli serpentiny za ozdanmi vs. ruzova osada co bola jedna zle klopena zakruta. v tej zakrute bolo VIAC nehod ako na serpentinach....logicky to ze v BA je menej vaznych nehod je presne preto ze cesty su tak plne ze sa neda ist az tak rychlo ako u vas...

konštruktívne riešenie by bolo, keby obce prestali požadovať 4 nové pruhy a za odmenu by rozšírený úsek nebol spoplatnený pre osobné autá


presne tak. len CA-KM-ZA trollkovia chcu naplno vyuzivat vyhody 130-ky na co najpohodlnejsej ceste "ocistenej" od inych casto pomalych aut. kazdy pozna pomery na severnej D1, kto by nechcel taky luxus. to ze sa inde nepostavia desiatky km ciest je uplne druhorade. ked vidim taku SA kde uz su protesty na dennom poriadku a chcu 1+1 okolo mesta s viac cez 20k tak naozaj nechapem preco sa to takto neriesi po KM, a preco sa vobec riesi KM-oscadnica do 2020.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 22. Jan 2017 13:58

Človek si myslel, že tu majú ľudia úroveň ale očividne som sa mýlil. Lebo poznámky typu u vás nie je problém len sa naučte jazdiť alebo dúfam, že sa nepostaví ani privádzač sú na úrovni drX a podobných trolov.

Ste naozaj smiešni.... to, že sa z KNM nedá dostať to je vám šuma fuk, vy tu nebývate. Máme jednu z najväčších fabrík na Slovensku, ale tu proste netreba nič.

Ja som za to aby sa tvrdo uplatňoval váš meter na CELOM Slovensku. Na celom. Začnite vyskakovať okamžite, proti každému úseku, predsa sa stačí naučiť jazdiť.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 22. Jan 2017 14:43

devil ty si slepy? KIA ma pozaidavku na D3,, ako sa cez D1 dostanu ndo Mosoviec? zaujimave, ze co clovek nechce vidiet to nevidi
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 22. Jan 2017 15:06

oprava,, do nošovic
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod BoroZA » 22. Jan 2017 15:08

Chcem veriť tomu, že aquila, devil a ďalší im podobní borci sú v skutočnosti celkom príjemní a uvážliví ľudia, aj keď tá druhá vlastnosť z ich príspevkov v tejto téme príliš nevyplýva. :D Tvrdiť, že KIA nevyvíjala požiadavku na výstavbu D3, keď koncern HM v rovnakom čase budoval fabriku Hyundai v Nošoviciach a dotiahol do žilinského a moravskoslezského kraja množstvo svojich subdodávateľov pre obe fabriky, je už fakt na hranici psychiatrie. :D
BoroZA
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 349
Obrázky: 0
Založený: 29. Máj 2016 12:52
Bydlisko: ZA

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod mareks96 » 22. Jan 2017 18:08

Požiadavku mať môže, avšak keď nie je na zmluve nič to neznamená a pokiaľ kia už roky funguje bez D3 tak fungovať môže bez D3 aj ďalej, skôr ma zaráža že vám jejedno že sú okresy so 40% nezamestnanosťou a vy potrebujete diaľnicu lebo KIA chce a 10 minút zdržanie a nehody z toho ze idioti obiehajú v zákrutách... Ale ok už sa stavia už môžete byť spokojní, len to vysvetlite ľuďom napríklad v RS, že prečo oni nedostanú cestu a logicky ani fabriku... A nie nie som v RS a kysucku 1/11 som využil omnoho viac krát ako 1/51 na juhu kade som nikdy nešiel..
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 22. Jan 2017 19:04

nechapem preco sa nestavaju dolezite useky,, neloboval som nikde za D3,, ale beriem to ako bezny obcan,, vlada rozhodla, stavia sa.. bol tu navrh od aquilu, ze treba ist do ulic,, tak sa mozes realizovat
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod aquila » 22. Jan 2017 19:16

neklam... ja som tu nikdy nenavrhoval ist do ulic.. to si navrhol ty ... takze sa aspon necyki vo svojich vyrokoch
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod rempo » 22. Jan 2017 20:33

nejaké to čítanie http://www.kysuckyvecernik.sk/articles/ ... ione-kysuc
k vašim hádkam kto tu nežije neuveri,kto to nevidel nepochopí
Každý deň využívam cestu 1/11 a čo sa tu deje nepochopí ten kto to nezažil alebo neprežil-velakrat je rad že prežil,každé tretie auto je kamión
Cesta z prace my trvá 35 až 70 minút je to 15 km,vypočítajte si priemernú rýchlosť
Je tomu asi tak 3-4 roky čo sú každé ráno 2 až 5 km kolóny pred KNM-ano je to kvôli semaforu ale také kvanta aut nemá šancu zvládnuť ani algoritmus ktorí by navrhol sam profesor Hawking
Aké je teda riešenie? Ano určite by pomohlo vybudovanie privádzača a som za to aby sa uzavrel most KNM v Radoli aspoň do doby než bude diaľnica a vieme dobre že peniaze sa už rozkradli tak aj tak skoro nebude.2026 je moc veľký optimizmus.Zbytočne sa hádať aj tak je už veľa ľudí tu presvedčených voliť daľšieho mesiáša Kotlebu ten to postaví-na hlavu
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 745
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 22. Jan 2017 22:17

aquila napísal:neklam... ja som tu nikdy nenavrhoval ist do ulic.. to si navrhol ty ... takze sa aspon necyki vo svojich vyrokoch


sorry,, je to mozne..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod devil » 23. Jan 2017 15:12

Ste naozaj smiešni.... to, že sa z KNM nedá dostať to je vám šuma fuk, vy tu nebývate. Máme jednu z najväčších fabrík na Slovensku, ale tu proste netreba nič.


nikde som este nevidel stavat 10 km dialnicu za skoro 400 mil. eur kvoli pretazenym 6 km. privadzac mozno niekto nechce lebo na rozdiel od D3 nie dost drahy a neda sa na nom az tak nabalit. a co je "horsie" znizil by sa tlak na dostavbu D3. presne ako v PO presadzuju zacatie D1 JZO este predtym nez sa dokonci nabrezna lebo co ak vyrazne zlepsi situaciu. co je ale zaujimave na juhu sa useky daju zjednodusit ale na D1 a D3 sa prakticky len predrazuju.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 23. Jan 2017 16:03

Ty stále melieš svoje a jednoducho nechceš pochopiť čo sa tu deje, pretože spoza počítača sa zdá všetko ok veď cesta je široká. V Bratislave sú kolóny a ide sa stavať D4 za 2 mld € ... z KNM sa nedá dostať a štát na nás zvysoka kašle. Je jediné šťastie, že I/11 neprechádza mestom, inak by sa aj Považská mohla schovať. Ako si videl, z článkov čo som postol ja i Rempo, mesto sa snaží hlavne o privádzač, práve ten mesto akútne potrebuje. Diaľnica okolo je nutnosť vďaka intenzitám osobnej ale hlavne kamiónovej dopravy, ale problémy v meste nevyrieši.
Takže sme späť u zlodejov a neschopákov na MD, kde máš pravdu, na privádzači sa nedá dosť nabaliť.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod mareks96 » 23. Jan 2017 17:21

Najprv zdržanie 10 minút, potom hodina a zrazu sa od vás nedá dostať... ale sa nám to dramatizuje
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 23. Jan 2017 17:31

Teraz som hovoril o problémoch priamo v meste. O tam sa málo vie, keďže ľudia z fóra do KNM málokedy cestujú. Ale vždy keď sa striedajú smeny v INE, je celé mesto upchaté. A práve na tento problém je tu privádzač ako krásne a pomerne lacné riešenie. Čo sa týka problémov na I/11 a kolón tam, o ktorý sa tiež bavíme tam pomôže len D3.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 23. Jan 2017 18:07

marek96 kedze podla mna len vies, ze KNM je asi na Slovensku, tak sa nesnaz nieco co sa tyka kolon a vyjazdov tu komentovat,, su tu smery, kde sa caka 10 min,, hodina,, alebo viac,, ked sa striedaju smeny, tak autobusy naberaju meskanie velke,, lebo vyjazd z KNM je cz most,, a na konci mosta nejaka absolutne sprosta hlava nedala dva pruhy na smer dolava a rovno a doprava,, tym padom sa dostaneme na krizovatku v Radoli, kde dve auta ktore chcu ist rovno alebo dolava cakaju na semafore,, a tym padom obmedzia vyjazd na Zilinu pre xy aut,, dalo by sa to riesit,, ale nieje tam moc ako,, musel by sa komplet zburat ten most a rozsirit.. ale aby sa tu zas niekto do mna neobuval,, som za riesenie akekolvek,, nie za akukolvek cenu,, ale proste nic sa s tym neda urobit,, takisto ako vy neviete poriesit to ze sa vam nestavia riesenie vasich ciest.. tu je foto v com kje problem kolon v KNM:

https://www.google.sk/maps/@49.2975564, ... 312!8i6656
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Vlados » 23. Jan 2017 22:18

Mawerick81 napísal:marek96 kedze podla mna len vies, ze KNM je asi na Slovensku, tak sa nesnaz nieco co sa tyka kolon a vyjazdov tu komentovat,, su tu smery, kde sa caka 10 min,, hodina,, alebo viac,, ked sa striedaju smeny, tak autobusy naberaju meskanie velke,, lebo vyjazd z KNM je cz most,, a na konci mosta nejaka absolutne sprosta hlava nedala dva pruhy na smer dolava a rovno a doprava,, tym padom sa dostaneme na krizovatku v Radoli, kde dve auta ktore chcu ist rovno alebo dolava cakaju na semafore,, a tym padom obmedzia vyjazd na Zilinu pre xy aut,, dalo by sa to riesit,, ale nieje tam moc ako,, musel by sa komplet zburat ten most a rozsirit.. ale aby sa tu zas niekto do mna neobuval,, som za riesenie akekolvek,, nie za akukolvek cenu,, ale proste nic sa s tym neda urobit,, takisto ako vy neviete poriesit to ze sa vam nestavia riesenie vasich ciest.. tu je foto v com kje problem kolon v KNM:

Ak by tam boli zápchy na hodinu alebo viac tak len blázon by na tej križovatke odbočoval vľabo alebo išiel rovno. KNM má ešte jedno napojenie na I/11 (pri Povinej) a do/z Radole+Budatívnskej lehoty by to bolo peši rýchejšie...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod JaNY » 24. Jan 2017 01:38

Mam zlepsovak na vase zapchy :) Nech primator zo svojim ansamlom obidu vecsie firmi v meste a rozlozia zaciatky pracovnych smien.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod devil » 24. Jan 2017 08:20

Diaľnica okolo je nutnosť vďaka intenzitám osobnej ale hlavne kamiónovej dopravy, ale problémy v meste nevyrieši.


vo vrutkach robili blokadu cesty, teraz maju dialnicu a 2/3 aut jazdi stale cez mesto. :lol:

upravil som prispevok DrX:

D3 je najvacsim symbolom slovenskej biedy. za takmer stvrt-storocie existencie SR mame cely vychod a polku BB odrezanu od zvysku Slovenska a Europy a hlavne od centralistickeho hlavneho mesta. Kym sa to neporiesi tak jednoducho rovnomerny rozvoj na SK nie je mozny. A stavat proti potrebam takej masy ludi svoje miestne problemy KM moze fakt len riadny zadubenec. Ako som tu uz pisal presovcanom a zilincanom, keby ste sa mali na tie tunely co pozadujete skladat z vlastnych penazi, tak este stale chodite cez kopce peso.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod jarino » 24. Jan 2017 09:46

Ale zato v Sučanoch už existencia semafórov nie je hádam ani nutná. Diaľnica veľmi pomohla... Vo Vrútkach je to hustejšie, ale určite sa tadiaľ chodí podstatne lepšie a to čo sa dialo x rokov dozadu už nie je. Tých 10 000 vozidiel čo zrazu je na diaľnici je citeľných.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 24. Jan 2017 10:11

Vlados napísal:
Mawerick81 napísal:marek96 kedze podla mna len vies, ze KNM je asi na Slovensku, tak sa nesnaz nieco co sa tyka kolon a vyjazdov tu komentovat,, su tu smery, kde sa caka 10 min,, hodina,, alebo viac,, ked sa striedaju smeny, tak autobusy naberaju meskanie velke,, lebo vyjazd z KNM je cz most,, a na konci mosta nejaka absolutne sprosta hlava nedala dva pruhy na smer dolava a rovno a doprava,, tym padom sa dostaneme na krizovatku v Radoli, kde dve auta ktore chcu ist rovno alebo dolava cakaju na semafore,, a tym padom obmedzia vyjazd na Zilinu pre xy aut,, dalo by sa to riesit,, ale nieje tam moc ako,, musel by sa komplet zburat ten most a rozsirit.. ale aby sa tu zas niekto do mna neobuval,, som za riesenie akekolvek,, nie za akukolvek cenu,, ale proste nic sa s tym neda urobit,, takisto ako vy neviete poriesit to ze sa vam nestavia riesenie vasich ciest.. tu je foto v com kje problem kolon v KNM:

Ak by tam boli zápchy na hodinu alebo viac tak len blázon by na tej križovatke odbočoval vľabo alebo išiel rovno. KNM má ešte jedno napojenie na I/11 (pri Povinej) a do/z Radole+Budatívnskej lehoty by to bolo peši rýchejšie...


no a skus porozmyslat, ze co by pomohlo, keby sa viac chodilo cez Povinu? kedze je to smerom na Cadcu, tak tym, co chcu odbocit na Zilinu to prd pomoze, pretoze sa zas dostanu na semafor v Radoli...
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 24. Jan 2017 10:14

devil napísal:
Diaľnica okolo je nutnosť vďaka intenzitám osobnej ale hlavne kamiónovej dopravy, ale problémy v meste nevyrieši.


vo vrutkach robili blokadu cesty, teraz maju dialnicu a 2/3 aut jazdi stale cez mesto. :lol:

upravil som prispevok DrX:

D3 je najvacsim symbolom slovenskej biedy. za takmer stvrt-storocie existencie SR mame cely vychod a polku BB odrezanu od zvysku Slovenska a Europy a hlavne od centralistickeho hlavneho mesta. Kym sa to neporiesi tak jednoducho rovnomerny rozvoj na SK nie je mozny. A stavat proti potrebam takej masy ludi svoje miestne problemy KM moze fakt len riadny zadubenec. Ako som tu uz pisal presovcanom a zilincanom, keby ste sa mali na tie tunely co pozadujete skladat z vlastnych penazi, tak este stale chodite cez kopce peso.


ty si usiel s psychiatrie? kto tu kedy pozadoval tunel? za prve,, tunel v horelici nikdy nemal byt,, je nad nim 10m zeme,, po druhe,, ked uz je,, tak akekolvek rozsirenie cesty pred nim ci uz na D
alebo 2+2 sa neda inak urobi ako prerazit druhu dieru... a za tretie,, kolko ma podla teba dlzku ked sa tak staviate na zadne? oproti takemu Visnovemu je to mala dlzka.. znova opakujem a budem opakovat,, my sme si tu D3 nevyprosili
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod peterle » 24. Jan 2017 19:14

To rozhodnutie koncernu Hyundai, postaviť dva závody miesto jedného veľkého, som nechápal vtedy a nechápem ani dnes. Prrečo si takto skomplikovali život? Pritom výroba v oboch závodoch je vlastne identická, Žilina Sportage a Ceed, Nošovice Tucson a i30. Modely s rovnakou platformou, líšiace sa tvarmi karosérie, sa robia na dvoch miestach. Prevodovky robia v Česku, motory u nás...
Takže na problémy s dopravou mali myslieť skôr.

A s devilovou starou pesničkou škoda polemizovať. Inú nevie :-)
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod asdfr » 25. Jan 2017 07:24

devil napísal:
Diaľnica okolo je nutnosť vďaka intenzitám osobnej ale hlavne kamiónovej dopravy, ale problémy v meste nevyrieši.


vo vrutkach robili blokadu cesty, teraz maju dialnicu a 2/3 aut jazdi stale cez mesto. :lol:


Devil si z Martina alebo Vrutok, ked vies posudit situaciu , alebo len pozeras cisla ?

Ja som z Martina. Chodim rano autobusom ktory prechadza cez I/18. Prechadza zo Zaturcia do Vrutok a naspet. Pokial nebola dialnica tak autobus prisiel na krizovatku a cakal x minut kym sa mu podarilo dostat na 18. Piatky a nedele plna cesta I/18 v Martine a Vrutkach. Z cestovneho poriadku MHD sa staval zdrap papiera.

Ta tvoja 1/3 intenzita auto o ktore poklesla je obrovsky rozdiel. Jedine kamiony co chodia cez mesto su uz len tie, co idu od Turcianskych Teplic alebo smeruju na ne. Staci ist v piatok poobede zo Ziliny do Martina a pozerat sa ako vyzera cesta pred privadzacom na dialnicu a po privadzaci na dialnicu.
asdfr
návštevník
 
Príspevky: 41
Obrázky: 3
Založený: 25. Jan 2017 07:12

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 25. Jan 2017 09:34

im to nevysvetlis,, to je to iste ako ked tu tvrdil tusim aquila (ak som sa netrafil tak sorry) ze v radoli ziadne kolony niesu,, pritom ani nevie poriadne kde to je... dalsi tu pisal nejaky kešečan, ze v KNM je 6 mesiacov sneh,, cize kde koncia argumenty tam zacina vymysel..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 všeobecne

Odoslaťod Miro » 25. Jan 2017 11:14

JaNY napísal:Mam zlepsovak na vase zapchy :) Nech primator zo svojim ansamlom obidu vecsie firmi v meste a rozlozia zaciatky pracovnych smien.


Myslím, že tie kolóny spôsobuje len INA, takže by sa museli rozložiť začiatky smien na jednotlivých pracoviskách tam, neviem, či sa to dá. Ja mám to šťastie, že jazdím do práce do Žiliny až po siedmej hodine, ale raz som sa vyskytol na križovatke, kde sa odbočuje k INA, asi o 6:30 a nestačil som zírať na tú stojatú zápchu. Je to táto križovatka: https://goo.gl/maps/45ZG29ZZoMG2

A len tak mimochodom, z rôznych informácií, ktoré som čítal, sa zdá, že NDS je ochotná financovať privádzač len po Cestu do Rudiny, pretože ďalej by musel prekonať železničnú trať, to nech si zaplatí mesto alebo firmy. Takže by nakoniec nastala situácia "máte privádzač do priemyselnej zóny, tak čo ešte chcete". Je síce pravda, že Cesta do Rudiny je už v priemyselnej zóne, ale k INA by sa bez jeho druhej časti muselo ísť aj tak cez mesto a križovatku, na ktorú som dal odkaz vyššie.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.