D3 Svrčinovec - Skalité

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod medima » 11. Jún 2017 22:16

Len ho prosim ta nezrychluj. 4 roky sme cakali na tento usek a ti, ktori sme od neho cez 300 km daleko, by sme si ho radi vychutnali v realnej rychlosti, aby sme mali cas vsetko zaregistrovat.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod duro_z_dediny » 12. Jún 2017 07:36

Diaľnica D3 - 11.06.2017.

Dúfam, že som mosty označil správne, ak nie, dajte mi vedieť, opravím. Po prejdení trasy Žywiec - Žilina (možno zajtra dám) si trúfam povedať, že pomyselná loptička je na chvíľu na strane Poľska, lebo 2-3 kruhové objazdy vo Wegierskej Górke sú asi najhoršími bodovými závadami. Ak dostaviame úsek Čadca - Bukov - Svrčinovec v predpokladanom čase, tak trasa začne konečne mať slušné parametre. Poliaci by mali začať stavať budúci rok.


zdroj: YouTube.com
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod rempo » 12. Jún 2017 08:22

video dobre vďaka alebo čo pobavilo sú názvy mostov :lol: most Čierny potok neexistuje je to most Vršok,most Markov potok je iba most Markov ale inak dobre 8)
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 745
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod duro_z_dediny » 12. Jún 2017 08:45

Ok, opravím. Tie názvy som si prečítal. Na mostoch ale pravdepodobne je len označenie vodného toku, nie mosta, ako takého.
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod sendvo » 12. Jún 2017 10:01

aquila dokedy sa budes este vyplakavat vo vsetkych D3 temach ako je to vsetko zbytocne? si ako male decko ktoremu zoberu lizatko furt tu musis plackat. je to postavene otvorene tak sa s tym k**rva zmier! uz s tym nic nespravis. 70 stran tejto temy su len tvoje vylevy. bol som sa tam vcera previezt, ano ma to chyby ale je fajn ze sa aspon nieco postavilo.
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod BoroZA » 12. Jún 2017 11:18

Pekné video, tou pesničkou od Lojza si vystihol podstatu, duro z dediny. :D
Inak bol som sa už aj ja previezť, a môžem konštatovať, že je to celkom príjemná a prehľadná cesta (určite nie diaľnica ;) ). Nakoniec vytvorili dostatok miest na predbiehanie (žiadna súvislá dvojitá plná čiara ako nás tu niekto strašil ešte pred mesiacom :D ). Len je škoda, že súdruhovia nedotiahli tri body stavby do lepšieho konca - tunel Svrčinovec mal byť jednoznačne dvojrúrový, v blízkosti hranice s Poľskom mohla kľudne byť dlhšia štvorprúdovka na našej strane, a ten kruhový objazd pri zjazde z diaľnice v Svrčinovci je podľa mňa zbytočný, keď na vjazde urobili len klasickú T-križovatku. Inak fajn, no za tie prachy sa tieto tri veci mohli ešte urobiť.
Btw, okrem dvoch miest (most ponad diaľnicu a jeden zárez do svahu) som si na celom úseku nevšimol žiadnu predprípravu na druhý budúci profil, vy vari áno? ;)
A tiež by ma zaujímalo, ako budú riešiť napojenie budovaného úseku CA Bukov-Svrčinovec na existujúcu križovatku Svrčinovec - vari sa budú budovať nejaké ďalšie vetvy a estakády, neviete? ;)
BoroZA
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 349
Obrázky: 0
Založený: 29. Máj 2016 12:52
Bydlisko: ZA

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod aquila » 12. Jún 2017 11:51

sendvo napísal:aquila dokedy sa budes este vyplakavat vo vsetkych D3 temach ako je to vsetko zbytocne? si ako male decko ktoremu zoberu lizatko furt tu musis plackat. je to postavene otvorene tak sa s tym k**rva zmier! uz s tym nic nespravis. 70 stran tejto temy su len tvoje vylevy. bol som sa tam vcera previezt, ano ma to chyby ale je fajn ze sa aspon nieco postavilo.


ja nevyplakavam, ale konstatujem fakty, bohuzial. a tak ako je vzdy dobre opakovat o korupcii na najvyssich miestach, je dolezite upoznornavat na plytvanie peniazemi na nezmyselne, a zbytocne useky ..

zjavne si ani neuvodumejes, ze v podstate aj kvoli pristupu aky mas ty, (sak jedno co to stalo, hlavne ze sa to postavilo) ostatne, radodovo dolezitejsie useky nebudu postavene, lebo na ne nie su peniaze, kedze sa vypliaskali na zbyocny, predrazeny usek kde jazdi minimum aut ..

cize ani nebude vadit ze polka useku je s dvojitou ciarou, a druha je vzdy na striedacku bez povolenia predbiehat .. lebo su tam a aj budu intensity na urovni polnej cesty.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod medima » 12. Jún 2017 12:06

Musim sa priklonit na stranu sendva. Usek nie je zbytocny a reci o tom, ze tam budu intenzity na urovni polnej cesty su cisty blud. O par rokov bude treba stavat druhy profil. Take intenzity tam cakajte. Hlavny tah z Madarska, Slovenska, Rakuska na Polsko, na Katowice, Bielsko, Bialu, Varsavu... toto nie ani ze trosku zbytocna dialnica. Bude tam este horuco.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod fh » 12. Jún 2017 12:10

dobre že ten úsek stojí, veď po čase uvidíme či tam budú intenzity na úrovni poľnej cesty ako tvrdí aquila. Ja tomu neverím, ale som zvedavý ako narastú.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Vlados » 12. Jún 2017 12:19

@BoroZA: V blízkosti hranice potom ešte mohli postaviť aj chýbajúce nájazdy.
Tých miest s prípravou je viac.
Jednoducho. MÚK je kompletná.

@medina: z Rakúska na Poľsko sa chodí cez Čechy a navždy bude. a by sa mal o pár rokov stavať druhý profil tak by niekto mal ísť skutočne sedieť :!:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod aquila » 12. Jún 2017 12:35

v 2015 boli intenzity na I/12 "brutalnych" 2541, kvoli ktorym sa stavala dialnica za stovky milionov euro ..

http://www.ssc.sk/files/documents/dopra ... e_2015.pdf

uvidime, ze ci to dotiahnu za 5 rokov aspon na intensity, ktore boli uz pred 5timi rokmi v trstenej ..

ale skor to vyzera, ze to dopadne ako vyplieskane peniaze na zeleznicny "koridor" cez skalite do polska, kadial nechodia pomaly ani manipulaky ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Peter_CA » 12. Jún 2017 12:43

Keď už sa tu operuje číslami, bolo by fajn spomenúť aj zákaz tranzitu pre nákladné autá...

Inak súhlasím, že tento úsek patrí medzi tie zbytočnejšie, celá D3 sa stavia tak nejak naopak. Namiesto toho, aby sa riešili dva úseky, kde je to treba (KNM a Čadca - Svrčinovec), tak staviame ako prvé úseky, ktoré mali byť až ku koncu.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod duro_z_dediny » 12. Jún 2017 13:21


zdroj: YouTube.com

Video s opravenými názvami mostov, ako to prípomienkoval rempo. Pôvodné sťahujem.

Inak, neviem prečo sa toľko obúvate do aquillu, zatiaľ mal správne odhady už pred x rokmi.
Ja len dúfam, že tentokrát sa bude mýliť.

Čo sa týka intenzít - od 10.06.2017 16.00 tu vznikla úplne nová spojnica, ktorá môže (ale aj nemusí) úplne zmeniť všetky toky, takže všetky sčítania od toho okamihu môžeme považovať za zastarané a už neplatné.
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Peter_CA » 12. Jún 2017 13:42

Bude to závisieť aj na poľskej strane - na tom skončila železničná trať, pretože poľská časť je stále iba ako skanzen s krátkymi staničnými koľajami a nízkou priepustnosťou. Osobná doprava pre zmenu skončila na tom, že pre naše železnice je "vratná súprava na menej vyťažené trate" synomynom "dva štyridsaťročné vagóny medzi dvoma osemdesiattonovými lokomotívami".
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod devil » 12. Jún 2017 14:35

otazka: kedze sa tu argumentovalo ze nie je mozne pustit ND na I/12 je uz povolena ked sa spustila D3 :?:

Musim sa priklonit na stranu sendva. Usek nie je zbytocny a reci o tom, ze tam budu intenzity na urovni polnej cesty su cisty blud. O par rokov bude treba stavat druhy profil. Take intenzity tam cakajte. Hlavny tah z Madarska, Slovenska, Rakuska na Polsko, na Katowice, Bielsko, Bialu, Varsavu... toto nie ani ze trosku zbytocna dialnica. Bude tam este horuco.


mozno blud ale su polne cesty kde su vysoke intenzity - ked sa stavia nieco velke nablizku :wink: ale vazne, plny profil sa staval ked intenzity sa blizili k 10.000. rozsirovat polovicny na plny je tazsie lebo polovicny nemoze mat problem pri 10.000 autach. hlavny tah z rakuska na polsko :lol: :lol: ...odhad bol 5.600 aut denne cize ocakavany 3-4 nasobny narast aj vdaka ND. ja si myslim ze aj to je prestrelene cislo nieze 10.000.

na orave su intenzity 5-10.000 a nie je dotiahnuty ani poloprofil.

Inak bol som sa už aj ja previezť, a môžem konštatovať, že je to celkom príjemná a prehľadná cesta (určite nie diaľnica ;) ).


no tak si porovnaj video s obchvatom trstenej. trasa D3 je narocnejsia a predsa ma lepsie parametre, v podstate dialnicne. v R-kovych parametroch by to bola suvisla plna ciara. to je presne vidiet ako sa planuju D a ako sa planuju R. najvacsi rozdiel je vo vyskovom vedeni, cize mozu byt aj zakruty a teda D24,5/100/80 ale su minimalizovane stupania cize sa stavia vela velkych mostov a k tomu tunely a zarezy. o nieco lepsi komfort za brutalne navysenu cenu. v takychto hornatych oblastiach by mal byt zakaz na dialnice, jedine RC.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Peter_CA » 12. Jún 2017 14:46

devil napísal:otazka: kedze sa tu argumentovalo ze nie je mozne pustit ND na I/12 je uz povolena ked sa spustila D3 :?:


Nie. Je to vidieť aj na videách na výjazde Skalité.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod devil » 12. Jún 2017 15:09

kvoli tomu kusku co chyba v polsku ? ved sa tu roky vykrikovalo ako su poliaci pred nami ze uz chyba len D3 namiesto I/12 a spusi sa to pre ND. ked pozeram tu polsku cestu cez milowku mi pripada taka ake su u nas tucty a nie je zakaz pre ND. samozrejme osobna doprava bola a je povolena spolu s lahkou nakladnou dopravou.

osobna doprava na hr. p. ZA kraja 2015:
skalite 1.101
svrcinovec 4.670
klokocov 1.511 (cesta II. tr.)
makov 2.922
novot 2.145 (cesta III. tr.)
o. polhora 3.380
bobrov 1.556 (cesta III. tr.)
trstena 4.708
s. hora 1.537 (cesta III. tr.)

cize skalite bol najmenej vytazeny prechod aj pri osobnej doprave v celom ZA kraji, aj keby tam bolo 2.000 OA stale sa to ani nepriblizuje trstenej ani svrcinovcu. vyhovorky typu kvoli parametrom cesty tadial nechodili ani OA si nechajte pre tamojsie krcmy.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Peter_CA » 12. Jún 2017 15:21

Asi sme sa nepochopili pri prvej otázke. V Poľsku bude ND bez obmedzení. Iba na I/12 zostáva zákaz.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod juancarlos » 12. Jún 2017 15:48

no tak si porovnaj video s obchvatom trstenej. trasa D3 je narocnejsia a predsa ma lepsie parametre, v podstate dialnicne. v R-kovych parametroch by to bola suvisla plna ciara. to je presne vidiet ako sa planuju D a ako sa planuju R. najvacsi rozdiel je vo vyskovom vedeni, cize mozu byt aj zakruty a teda D24,5/100/80 ale su minimalizovane stupania cize sa stavia vela velkych mostov a k tomu tunely a zarezy. o nieco lepsi komfort za brutalne navysenu cenu. v takychto hornatych oblastiach by mal byt zakaz na dialnice, jedine RC.


:roll: Malá otázočka, ten zákaz by platil len na Slovensku alebo všeobecne v Európe?
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 735
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod fh » 12. Jún 2017 17:05

juancarlos napísal:
no tak si porovnaj video s obchvatom trstenej. trasa D3 je narocnejsia a predsa ma lepsie parametre, v podstate dialnicne. v R-kovych parametroch by to bola suvisla plna ciara. to je presne vidiet ako sa planuju D a ako sa planuju R. najvacsi rozdiel je vo vyskovom vedeni, cize mozu byt aj zakruty a teda D24,5/100/80 ale su minimalizovane stupania cize sa stavia vela velkych mostov a k tomu tunely a zarezy. o nieco lepsi komfort za brutalne navysenu cenu. v takychto hornatych oblastiach by mal byt zakaz na dialnice, jedine RC.


:roll: Malá otázočka, ten zákaz by platil len na Slovensku alebo všeobecne v Európe?


Keď sa založí združenie devilov v Európe, tak bude platiť
:D
Tu si kritériá na stavanie D/R devil vymýšľa dlho a predstavuje ich ako platné normy.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod medima » 12. Jún 2017 17:49

Ale poriadny gulas je tam na tom hr. priechode. Kebyze som Poliak a idem usekom prvykrat, normalne zastan v strede cesty, kym vsetko to znacenie precitas a ulozis do hlavy. Pozor tunel, zuzenie pruhov, zniz rychlost na 70, neotacaj sa, vstupujes na slovensko do zilinskeho kraja, zacina sa rychlostna cesta s MPR 60, RC a D su spoplatnene, do praveho pruhu nechod, ak vedies nakladiak, do stredneho len ked nemas vyplatene, ak mieris na ZA, chod dolava..
v jednom z prvych videi prejazdu tam dokonca zmatkovala dodavka na poslednu chvilu nevedel kam ma ist..
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Maxx787 » 12. Jún 2017 18:00

vtipna vec, kadial pojde nakladiak ktoreho celkova vyska presahuje 5,2 m :-D :-D cez tesin a CA, alebo cez Trstenu :-D :D :-D a kadial pojde ak zisti ze sa do tunela nevojde az na hranicnom priechode?
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Hank » 12. Jún 2017 18:09

To je uz nadrozmerna preprava a ti chodia vzdy podla vopred urcenej trasy v povoleni na zvlastne uzivanie.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 419
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod medima » 12. Jún 2017 18:10

Presne tak. Musia si pred trasou podat posudok do NDSky. Cize taka vec sa stat nemoze.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Hank » 12. Jún 2017 18:41

Inac, ten znackovy bordel je slusny, a to nielen na hranici, ale na celom useku (aj ked ani Poliaci na tom nie su ovela lepsie; ta ich hranicna megatabula s rychlostami ozaj vyzaduje zastavit a pomaly precitat, idealne 3x).

Znacka o max. rychlosti 100 km/h je hadam vypredana zo vsetkych skladov na Slovensku na dva roky.

Na dialnici znacka Pozor, semafor?! To sa zaviedla nejaka nova moda pred tunelmi odteraz? Dakto tu este sposobi nehodu, lebo dupne na brzdu, ze nejaky debil postavil na dialnici krizovatku.

Zapni stretavacky, vypni stretavacky. Akokeby to neplatilo aj bez tych znaciek.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 419
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.

cron