R1 Všeobecne

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod garip » 15. Aug 2016 07:58

https://www.youtube.com/watch?v=9kP1LP7nxOM pohlad na nove trasovanie okolo RK a napojenia na D1
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Lorenc » 15. Aug 2016 13:09

Chcú tam preriešiť tunel Biely Potok oproti, pod Brankovom.

Našiel som staršie video http://bystrica.dnes24.sk/podte-s-nami- ... este-77880
pôvodného trasovania R1.S.Lupča-Korytnica už to tu bolo zverejnené, ale po rokoch je aj tunelový variant, čo je dobré porovnať.
gallery/image_page.php?album_id=63&image_id=34396
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod stanog » 27. Aug 2016 07:55

Navrhujem počkať tých pár rokov kým sa dostavia tunel Višňové a potom sa uvidí že intenzity na Donovaloch výrazne klesnú a zistí sa že tu nič netreba riešiť. A ušetria sa pekné peniaze. Málokto si uvedomuje že spojku D1 - R1 využívajú mnohí vodiči len preto aby nestratili hodinu pod Strečnom. Stačí sa pozrieť evidenčné čísla čo cez Donovaly jazdia. Samý východniar alebo Blavák. Že si nik nedá robotu a nesčíta koľkí čo idú cez Donovaly reálne cestujú v smere Z-V a nie S-J. A kvoli polským a maďarským kamiónom investovať miliardy netreba, tých 1000 km čo na trase HU-PL majú už nezáleží či to obídu cez Kremnicu alebo dokonca po D1-D3 resp. R4. ked budú hotové.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 09. Sep 2016 19:04

Podla INESS R1 regionu ekonomicky nepomohla viewtopic.php?f=35&t=21790
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Vlados » 09. Sep 2016 20:22

Veď je známe, že D/RC neprinášajú pracovné miesta, iba podporujú presuny ľudí a toky tovarov.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 10. Sep 2016 15:21

clanok zabudol na taku malickost ze R1 sa dokoncila v 2011 vo velmi zlom case, kym na D1 sa po ZA sa stavala za "najlepsieho pocasia" pocas globalneho ekonomickeho rastu.

http://www.euroekonom.sk/obr/ekonomika/ ... r-2015.jpg
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Vlados » 10. Sep 2016 21:59

Len nová cesta nestačí. Hlavným predpokladom na zvýšenie zamestnanosti je kvalifikovaná pracovná sila. Pred 20 rokmi sme mali akceptovateľne kvalifikovanú silu, ktorá mala aj pracovné návyky. Dnes je často krát vyššia požiadavka na kvalifikáciu a my častokrát v danom regióne máme len nevzdelaných/nevyučených v odbore alebo dlhodobo nezamestnamých. Dnes keď už veľkí zamestnávatelia pociťujú nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily začínajú investovať do vzdelávania.
Podobne je to aj s turizmom. Včera tam bolo nič a zajtra tam očakávame turistický raj...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod mikeBoss » 12. Sep 2016 09:28

Tu treba spomenúť aj absenciu železníc resp. hlavnej trate v regióne Nitra a okolie - je to veľké mínus a tiež fakt, že R nie je D a keď sa tu roky všade tlačí dopredu Žilina tak sa nečudujem.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 12. Sep 2016 11:38

kvalifikovana pracovna sila ma problem pracovat za ponukane mzdy...ani sa tym ludom necudujem ked som videl minule ze montaz vo VW za nieco vyse 700 eur co predpokladam v hrubom tak ani nechcem vediet co ponuka nejaka strojarska firma mimo BA.

ludi ale dovezu zovsadial, aj z UA ak teba. problem je mat pozemok, ing-siete, co sa samospravy snazia, potom stimul a cesty co stat dava vyvolenym.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod fh » 22. Sep 2016 12:48

mikeBoss napísal:Tu treba spomenúť aj absenciu železníc resp. hlavnej trate v regióne Nitra a okolie - je to veľké mínus a tiež fakt, že R nie je D a keď sa tu roky všade tlačí dopredu Žilina tak sa nečudujem.

Smiesne recicky nitrana ktory ma zilinofobiu a ze sa v Nitre investuje za masivnej podpory vlady ako spravny farizej radsej mlci. Hlavne ze ukazuje prstom na inych :roll: :roll: :roll:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod mikeBoss » 25. Sep 2016 22:49

Prosím? To, že poukazujem dlhodobo na fakt, že Žilina je presadzovaná do popredia zo mňa robí Žilinofóba? Ja nemám žiadny strach zo Žiliny chlapče :-)

Štát investoval do automobiliek vo viacerých mestách a to, že teraz je na rade Nitra je len výsledok toho, že má pripravený druhý najväčší priemyselná park v SR a ako krajské mesto má problém so zamestnanosťou - kto mohol odišiel pracovať inam.

Podľa mňa si to ty koho Jaguar strašne serie, že bude v Nitre... ináč sa na Nitru štát vykašlal - viď stav železnice, viď stav Agrokomplex, viď R1 Pribina nez križovatiek, viď štadióny atď. Tak mi tu nepíš ako sa štát zaujíma o Nitru.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod fh » 26. Sep 2016 09:07

Chlapce hovor takym ako si ty sam, vidno ze ta nemal kto vychovat, sposoby mas ako primitiv, bulo z lesa. Jaguar v Nitre vitam ale to tvoja hlava nemoze pochopit, myslis ze to je investicia iba pre Nitru? VW, PSA, KIA maju celoslovensky vyznam to ale nepochopi taky ako ty co zo svojho humna vyblakuje po inych a zavidi. Stat sa zaujima o Nitru az dost, leje tam peniaze momentalne celkom slusne (co by za to dal taky Presov, Kosice, Banska Bystrica)- tak netliachaj, nemozete tam mat hned vsetko, Nitra nikdy nebola zeleznicny uzol ani nebude na to su tam Nove Zamky. A v Bratislave Nitranov koli Jaguaru neubudne, zvykli si na ozajstne Mesto, nebudu sa ponahlat za pas spat do Nitry makat.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Laco » 26. Sep 2016 10:48

ja zasnem, fh pise o vychove a sposoboch ... :)
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod fh » 26. Sep 2016 12:19

A ty zase ako vzdy nie k veci ale osobny utok. Predrazema Pribina je OK? Podla mna nie. Tak aka krivda sa deje Nitre? Ci k tomu nemas nic?
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Laco » 26. Sep 2016 13:27

o osobnych utokoch by sa dalo nieco popisat, kto na koho utocil... najviac sa mi paci to tvoje "A ty zase ako vzdy..." - vraj vzdy. problem som tu mal jedine s tebou a aj to si vytiahol osobne utoky ty ako prvy a v podstate jediny (a prave na toto v suvislosti s tvojim predoslym prispevkom som teraz narazal). trochu sa nad tym zamysli. ;)
ja som nikde netvrdil, ze sa Nitre deje krivda. ani predrazena pribina nieje ok. cele sa to mohlo spravit lacnejsie a lepsie. tak ako kazda jedna dialnica / RC na Slovensku. za taketo veci by sa v civilizovanej krajine malo chodit do chladku...
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod fh » 26. Sep 2016 14:21

Tvoje reakcie na mna zacinaju osobnym utokom, ta druha je iba len o tom, dalsia zase najskor koment k mojej osobe a nie k teme takze vzdy, ale to je tvoj problem, ja na to reagujem aky pozicaj taky vrat. Ak chces diskutovat o podstate bez navazania sa do mna ok, inac je to len falos. Rovnako ako aj hore zmieneny antizilinsky hejter z Nitry.
Mne by stacilo keby sa niesla aj osobna majetkova zodpovednost zucastnenych ludi ktori rozhoduju o tendroch a vystavbe dialnic to by si dva krat kazdy rozmyslel co podpisuje. Heslo do basy vyrevuvala proletarska luza v 50 tych rokoch huckana svojimi komunistickymi vodcami, co tak skor zacat s hmotnou zodpovednostou . R1 sa mohla stavat krasne za lacne peniaze nie tento predrazeny projekt.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Laco » 26. Sep 2016 15:31

co sa tyka tej hmotnej zodpovednosti, je to sice pekne, ale na Slovensku na 2 veci. V podstate aj ta basa je nanic. Aj keby bolo trestom odrezanie hlavy. Problem je totiz v tom, ze dany skusok treba najskor dokazat. A ako sme si uz viacmenej zvykli, je uplne jedno, ze existuju dokazy. Staci mat spravnych ludi na spravnom mieste, podelit sa s tymito ludmi o korist a vec je vybavena. Paragrafy su pre vyvolenych dostatocne ohybne. Myslim, ze slovenska politika je tak prehnita, ze aj keby tam prisiel clovek co to mysli uprimne a chce solidne riesit problemy, velmi rychlo by ho usmernili a ak by to neslo, nieco by nanho nasili. pokial sa toto nezmeni, nebude tu dobre, nebudu cesty (kvalitne za rozumne peniaze), skolstvo a zdravotnictvo bude upadat...

zaujimave je, prva cast tvojho prispevku takmer do bodky vystihuje moje pocity z teba. az na toho "antizilinskeho hejtera".
viac k tejto teme, resp. k tvojej osobe nemam co dodat. za svojim si absolutne stojim.
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod fh » 26. Sep 2016 16:22

Mne je absolutne jedno za cim si ty absolutne stojis.
Nesuhlasim s tym ze ze je uplne jedno ze aj ked existuju dokazy ze sa nic neda robit a sme si na to zvykli. Ked su dokazy jasne a verejne (nemyslim 'dokazy' vykrikovane v politickom boji, ale nespochybnitelne dokazy tak sa da neco vzdy robit. Problem je ze sa ale zametaju ...skor nez vyjdu najavo.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Laco » 26. Sep 2016 17:22

nuz, nevyzeralo to tak.
zcasti suhlasim - isto ani netusime kolko kauz bolo zametenych pod koberec. no kauz, kde boli jasne, verejne a nespochybnitelne dokazy je tiez neurekom. a pocet odsudenych politikov: 0. ostatne mi pride ako z rise snov vzhladom na slovenske pomery a skutocnost, co za kretenov si volime... smutne je, ze ani dalsie volby nic nezmenia.
len pre istotu, aby bolo jasne: tymto len vyjadrujem ako to je a nie ze s tym suhlasim. slovenska realita...
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod eric987 » 26. Sep 2016 20:39

nerad vam rusim OT diskusiu ale ruku na srdce - kolko z tych materialne "nespochybnitelnych" dokazov bolo zistenych zakonne ? Pretoze plati, ze nezakonny dokaz je nepouzitelny a nan sa neprihliada. Co vysetrovatelia vychovani komancami a pistolnikmi stale nechapu ale budiz.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Laco » 27. Sep 2016 12:47

eric987 akou cestou boli tie-ktore dokazy zistene ja nedokazem posudit, vacsinou sa to dozviem(e) z medii. tie napriklad porovnavaju podobne cestne stavby (napr. naposledy D4 vs. viedensky okruh), sposoby ich financovania, alebo vyuzivaju zakon o slobodnom pristupe k informaciam. isto je tych legalnych ciest viac, len o nich neviem. investigativni novinari sa cele dni len sprtaju v takychto veciach. to vsetko su legalne cesty.

v risi snov by to mohlo fungovat napr. tak, ze po prvotnej analyze napriklad nejakym mediom sa toho chyti niekto kompetentny a zacne to riesit. ak by videl, ze na kauze naozaj je nieco nekale, tak by podozriveho obvinil a v pripade usvedcenia by prisiel trest. toto je na Slovensku pri istej skupine ludi nepredstavitelne.
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod mikeBoss » 07. Okt 2016 11:58

fh napísal:Chlapce hovor takym ako si ty sam, vidno ze ta nemal kto vychovat, sposoby mas ako primitiv, bulo z lesa. Jaguar v Nitre vitam ale to tvoja hlava nemoze pochopit, myslis ze to je investicia iba pre Nitru? VW, PSA, KIA maju celoslovensky vyznam to ale nepochopi taky ako ty co zo svojho humna vyblakuje po inych a zavidi. Stat sa zaujima o Nitru az dost, leje tam peniaze momentalne celkom slusne (co by za to dal taky Presov, Kosice, Banska Bystrica)- tak netliachaj, nemozete tam mat hned vsetko, Nitra nikdy nebola zeleznicny uzol ani nebude na to su tam Nove Zamky. A v Bratislave Nitranov koli Jaguaru neubudne, zvykli si na ozajstne Mesto, nebudu sa ponahlat za pas spat do Nitry makat.


Budem slušný a nenazvem ťa menami, ale si chudák :-)

Aké peniaze leje štát do Nitry??? Pribina má s Nitrou čo? To, že ide okolo mesta? jaj ok strašne ďakujem za túto investíciu pre Nitru haha.
Čo má spoločný hlavný železničný uzol s tým, že ŽSR ignoruje Nitru? Nitra je krajské mesto a má mať dôstojnú infraštruktúru - železničná stanica vyzerá ako v 19. storočí, zatiaľ čo smer Žilina idú milióny. Máme R1 okolo mesta, ale ako nám pomohla??? Kamióny v centre, Cabajskú ulicu, ktorá ide popri vilovej štvrti zabili tiež kamióny a autá, ktoré nemajú kde inde zísť z R1. Štát sľúbil už pre rokmi Sony, že napojí PP Sever na R1A a neurobil tak - takže máme zničenú I/64 do mestskej časti Dražovce, zabili Levickú ulicu, ktorá je teraz privádzačom k R1 atď. Tak mi nepíš, ako štát investuje do Nitry.

V tom tvojom Meste sa všetko stavia pod zámienkou národného. Bratislava nemá ani na opravu ciest a chodníkov, tak sa to robí opäť zo spoločných peňazí a z EU - viď predsedníctvo.

To, že BB, KE a PO sú na tom tiež zle sa nehádam - ja píšem, že peniaze idú do BA a smer ZA vrátane ZA - pažravá nad Váhom.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod mikeBoss » 07. Okt 2016 12:04

Ja píšem o faktoch a preto som anti-žilinský hejter? :D Proste sa s tým nevieš zmieriť tak som ťa strašne vytočil až si ma začal urážať.

Stačí sa pozrieť na Operačný program Doprava - odhora dole Žilina :-) A Bratislavsky obchvat tiez super - na kazdej ceste EXIT, zaujimave ze v Nitre to neslo :-)
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Jano1 » 08. Okt 2016 15:52

mikeBoss napísal:Aké peniaze leje štát do Nitry??? Pribina má s Nitrou čo? To, že ide okolo mesta?

A Zilina ma co s D1,D3, ze idu okolo mesta? :lol: :lol: :lol:
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod okorec » 10. Okt 2016 00:10

ze prave nitrancan, co ma dialnicu skoro do garaze a napojenie na celu europsku dialnicnu siet, sa ide stazovat na infrastrukturu :D
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.