R1 Žiar nad Hronom - Budča

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Lenny » 19. Aug 2005 19:26

Miro napísal:
Antimander napísal:Ano, v ČR dosť nezmyselne spoplatňujú, nejde o to, že spoplatňujú aj 5 km úseky, ale o to, že od septembra. Je to nezvyčajné.


a u nás cca od polovice júla :oops:


Nakonec to u nás neprošlo k 1.9., ale zpolatní je 1.1.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Caesar » 23. Aug 2005 15:20

jopop napísal:Tento scenar je uz trapny - presne toto iste sa opakuje na kazdom useku RC a po vymene nejakeho vyssieho sefa sa usek vzdy "zazracne" zmeni na schopny premavky rychlostou 130 km/h. Myslim ze vsetci si pamatame ze presne toto iste sa dialo najprv na useku Zvolen - Banska Bystrica, potom na useku Trnava - Sered - Nitra...


V tomto prípade má pravdu MH, jopop. Mýliš sa.

Jednoducho, to, že je úsek otvorený, ešte neznamená, že sa na ňom nič nerobí. A že vy (viacerí) nevidíte robotníkov a ďalšiu "ťažkú" techniku, tak to je o tom, že tá tam ani nemá čo robiť, respektíve nenachádza sa priamo na ceste. Nič sa nespraví "čarovným prútikom", ale reálnou zmenou. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 23. Aug 2005 15:22

Lenny napísal:Nakonec to u nás neprošlo k 1.9., ale zpolatní je 1.1.


Avšak len vďaka médiám. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Lenny » 23. Aug 2005 19:49

Caesar napísal:
Lenny napísal:Nakonec to u nás neprošlo k 1.9., ale zpolatní je 1.1.


Avšak len vďaka médiám. 8)


A taky díky tlaku krajů a veřejnosti. 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod jopop » 24. Aug 2005 19:23

To caesar:

OK, mozno tam treba urobit nejaku udrzbu, zlikvidovat zastavky a pod.
Ale to nic nemeni na podstate veci:

1) ak bol zaujem spoplatnit cestu, mali sa NAJPRV urobit tie nevyhnutne zasahy a az potom pozadovat od ludi platenie

2) ak uz cestu spoplatnili, mohla tam byt urcite min. 110ka, a mozno na par obzvlast nebezpecnych miestach 90ka

3) ze tam skoro kazdy den stoji radar a vyberaju sa pokuty je vrchol chrapunstva, som si isty ze v okrese Zvolen existuju podstatne nebezpecnejsie useky ale panom policajtom je jednoduchsie postavit sa na miesto kde maju iste prijmy nez sa realne starat o bezpecnost cestnej premavky.
jopop
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 01. Aug 2005 18:57

Odoslaťod Miro » 24. Aug 2005 19:50

Jopop: 100% súhlas, nehovoriac o tom, že od križovatky Hronská Dúbrava neexistuje súbežná komunikácia a kto príde od BS, musí vojsť na spoplatnenú cestu. A nejde len o spoplatnenie, ale ja o to, že na cestu pre motorové vozidlá nesmú ísť niektoré vozidlá vôbec.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Caesar » 26. Aug 2005 19:43

jopop napísal:To caesar:

OK, mozno tam treba urobit nejaku udrzbu, zlikvidovat zastavky a pod.
Ale to nic nemeni na podstate veci:

1) ak bol zaujem spoplatnit cestu, mali sa NAJPRV urobit tie nevyhnutne zasahy a az potom pozadovat od ludi platenie

2) ak uz cestu spoplatnili, mohla tam byt urcite min. 110ka, a mozno na par obzvlast nebezpecnych miestach 90ka

3) ze tam skoro kazdy den stoji radar a vyberaju sa pokuty je vrchol chrapunstva, som si isty ze v okrese Zvolen existuju podstatne nebezpecnejsie useky ale panom policajtom je jednoduchsie postavit sa na miesto kde maju iste prijmy nez sa realne starat o bezpecnost cestnej premavky.


jopop,

v poriadku. Ja som len chcel poukázať na to, že nie je všetko, čo je otvorené, je aj dokončené. To je všetko.

Ja si tiež myslím, že by sa nemalo platiť tam, kde to nie je vhodné (ak nejde iná paralelná cesta alebo ak cesta nespĺňa nejaký dôležitý parameter alebo ak je tam obmedzenie rýchlosti na 90 km/h, ...). Ale budem spravodlivý teraz voči Polícii, pretože napr. na úseku TT-NR (RC R1) bola najprv značka cesta I. triedy, max. povolená rýchlosť 90 km/h a za cestu sa neplatilo, ... ale ľudia platili a právom platili, ... pretože porušovali rýchlosť. Takže treba vidieť a pamätať si všetko, čo sa deje na slovenských cestách a 99% šoférov na Slovensku zákony nedodržiava. A ten, kto toto obhajuje tým, že je "na nič" daná cesta, tak o tom ja si myslím svoje. Dôvod? Veľa ľudí na slovenských cestách zomiera. A nemuselo by. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod mel » 30. Aug 2005 10:51

Caesar napísal: jopop,

...Ale budem spravodlivý teraz voči Polícii, pretože napr. na úseku TT-NR (RC R1) bola najprv značka cesta I. triedy, max. povolená rýchlosť 90 km/h a za cestu sa neplatilo, ... ale ľudia platili a právom platili, ... pretože porušovali rýchlosť. Takže treba vidieť a pamätať si všetko, čo sa deje na slovenských cestách a 99% šoférov na Slovensku zákony nedodržiava. A ten, kto toto obhajuje tým, že je "na nič" daná cesta, tak o tom ja si myslím svoje. Dôvod? Veľa ľudí na slovenských cestách zomiera. A nemuselo by. 8)


Tu sa ale zastanem soferskej obce ... mas pravdu v tom, ze 99% porusuje zakony (povolena rychlost), ale prave toto je usek (podobne ako predtym TT-NR), kde je najvyssia povolena rychlost ZLE NAVRHNUTA! Da sa tam ist bezpecne 110-120, 130 uz nie to je pravda. Predbiehanie bezpecne ... skor by som znizil rychlost na miestach kde je to potrebne, ale na celom useku 90-ka je fakt blbost. Jazdit treba s rozumom a to vsade ... tam sa da ist s rozumom 110 urcite a neviem o tom, ze by toto bol nejako specialne nehodovy usek.

k spoplatneniu - je to kalkul a arogancia...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Antimander » 30. Aug 2005 14:54

Ale ide o technické parametre, že tam tá rýchlosť byť vyššia nemôže, ako som správne ja pochopil od MH a od Caesara.

Podľa mňa, aj keď je to min. divné, ja som tiež na úseku TT-NR jazdil 120 km/h, aj keď tam bola tá 90-tka. A nič sa nezmenilo po zmene rýchlosti, len sa myslím upravili mierne niektoré časti krajníc a pribudli dlhšie pripájacie pruhy, ale priamo na ceste sa nezmenilo nič, takže Budča bude asi to isté.

Ale ja stále neviem pochopiť, to je ten nový, 3 km úsek? Alebo je to iný úsek?

Inak, to že sa otvoril úsek Budča-Kováčová (tá spojnica ak sa nemýlim ako ju devil nazval), tak tam by som pochopil, že je znížená rýchlosť, lebo tam sa ešte mali preinvestovať 10-tky mil. SKK. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod mel » 30. Aug 2005 15:00

Antimander napísal:Ale ja stále neviem pochopiť, to je ten nový, 3 km úsek? Alebo je to iný úsek?

Inak, to že sa otvoril úsek Budča-Kováčová (tá spojnica ak sa nemýlim ako ju devil nazval), tak tam by som pochopil, že je znížená rýchlosť, lebo tam sa ešte mali preinvestovať 10-tky mil. SKK. :wink:


Je to usek od Ziaru nad Hronom do Zvolena, ktory je v takomto stave uz roky, teraz pribudli tabule.

Pravdou je, ze sa tam stale jazdilo rychlejsie ako 90, teraz su tam tie blbe kruhove tabule s cervenym okrajom a cislom 90 uprostred :) ... ja som dokonca raz ukecal jedneho mladeho policajta, ze predsa ked tam su zelene smerove tabule, ide jasne o RC, teda za co mi chce dat pokutu ... a skocil na to ... :) isiel som vtedy 112 km/h :) podobna taktika mi raz nevysla na TT-NR :)

Budca - Kovacova je tusim od otvorenia 130, opravte ma ak sa mylim.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Antimander » 30. Aug 2005 15:06

mel napísal:Budca - Kovacova je tusim od otvorenia 130, opravte ma ak sa mylim.


No a napr. tam sa ešte viditeľne pracovalo na kanalizácii atď. a tam rýchlosť nie je obmedzená ... chaos na Slovensku ako má byť. :roll:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod zvonec » 31. Aug 2005 07:36

Antimander napísal: chaos na Slovensku ako má byť. :roll:


Tiez mi to pripada ako totalny chaos, pretoze argument, ze sa tam zabijali ludia neobstoji.
Napr. obluku z BB do Kovacovej bola tiez 110 a teraz zahadne zmizla. Ale tuto bude niekto presadzovat 90-ku. Ta cesta aj pri tomto stave v pohode znesie 110-ku. (dla mojho soferskeho nazoru).
Da sa ale povedat, ze ten stav sa asi tak rychlo nezmeni, ze tam bude 90-ka, iba ze by niekto tie tabule odpilil... :twisted:
Nuz tak by aspon potesila infoska, ze ci je vobec v plane podobny postup ako sa volil napr. na Dechtaroch, kde sa dorabali pripajacie pruhy.
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod zvonec » 31. Aug 2005 07:38

mel napísal: Budca - Kovacova je tusim od otvorenia 130, opravte ma ak sa mylim.


Mel nemylis sa, je to presne tak. Pekna krasna 130-ka 8)
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Antimander » 31. Aug 2005 08:15

zvonec napísal:Tiez mi to pripada ako totalny chaos, pretoze argument, ze sa tam zabijali ludia neobstoji.


1. Ak daná RK ešte nie je dokončená, tak jednoducho nie je možné dať na daný úsek max. povolenú rýchlosť. To určuje niekto iný, než šofér.

2. Ak na ktoromkoľvek cestnom/diaľničnom úseku sa stáva väčší počet dopravných nehôd so smrteľnými následkami, tak ja považujem za normálne dať aj také obmedzenie ako je zníženie max. povolenej rýchlosti a zároveň toto obmedzenie aj kontrolovať. Môj názor: Môže sa zákon porušiť, no treba byť pripravený na následky, t.j. na zaplatenie pokuty.

3. Body 1. a 2. platia úplne bežne v ktoromkoľvek štáte "starej" EÚ.

Len za to, že je nejaká cesta 2+2 pruhy, na nej ešte nemusí byť 130 km/h, pokiaľ túto cestovnú rýchlosť nespĺňa sama cesta. A že sa za ňu platí? Možno by to tak byť nemalo, ale jednoducho, zase táto právomoc je niekde inde. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod mel » 31. Aug 2005 08:53

Antimander napísal:...
Len za to, že je nejaká cesta 2+2 pruhy, na nej ešte nemusí byť 130 km/h, pokiaľ túto cestovnú rýchlosť nespĺňa sama cesta. A že sa za ňu platí? Možno by to tak byť nemalo, ale jednoducho, zase táto právomoc je niekde inde. :wink:


to je jasne ... preto nikto nehovori, ze tam ma byt 130, prave kvoli tomu, ze tadial chodi a vie, ze 130 je uz za hranou bezpecnosti ... 90 na celom useku je ale hlupost.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod devil » 31. Aug 2005 08:54

Len za to, že je nejaká cesta 2+2 pruhy, na nej ešte nemusí byť 130 km/h, pokiaľ túto cestovnú rýchlosť nespĺňa sama cesta. A že sa za ňu platí? Možno by to tak byť nemalo, ale jednoducho, zase táto právomoc je niekde inde.


ak nesplna tak je to pravda, lenze "ak nesplna" nevystihuje sucasnu situaciu. realita je 110-130 km/h (tolko by sa dalo ist - bezpecne). Tym nie je dotknuta ostrazitost, ako napokon vsade.

A neda mi, na BA-SC-TT je viac nehod, a nikto nechce znizovat rýchlost.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Hefaistion » 31. Aug 2005 09:02

Antim, ale tu je reč o úseku, na ktorom je zbytočné mať na celej dĺžke 90 km/h. V tom nemáš pravdu, to potom je na Slovensku ešte veľa takých ciest, kde by musela byť MPR do 60 km/h, podľa toho, ako sa tam jazdí.

A platiť za RK, kde je len 90 km/h ... tak to nie je práve bežné.

Iste, tie dôvody, čo uvádzaš, sú v poriadku, ale len vo všeobecnosti, nie konkrétne na danom úseku. :roll:
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod zvonec » 31. Aug 2005 09:12

Antim, absolutne s tebou suhlasim, tusim som sa nejako zle vyjadril. Chcel som len poukazat na to, ze ten argument o zabijani ludi na danej ceste bol zo strany kompetentnych dost nestastne pouzity. :oops:
Pretoze je ovela inych miest, ktore sa daju oznacit ako cesty smrti, a kompetentni s tym nic nerobia.
Znizenie danej rychlosti je samozrejmou kompetenciou prislusnych organov na znizenie nehodovosti. Ja im tuto pravomoc neberiem.
Co mi vsak vadi, je pristup NDS a SSC: Dame tam 90, usek spoplatnime, a vec skoncila.
Chyba mi vsak informacia typu: "Ano je tu spoplatnenie, avsak napr. v obodobi marec 2006 az april 2006 bude prebiehat kompletna rekonstrukcia useku. Nasledne po rekostrukcii useku sa planuje so zavedenim max rychlosti napr 110."
Je to o komunikacii, predavani informacii. Staci si pozriet napr. stranku rakuskeho Asfinag-u, a clovek vidi, ze sa to da. Verim, ze potom by bola vlna kritiky podstatne mensia. Ale to uz je uplne o niecom insom. :roll:
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Antimander » 31. Aug 2005 10:48

mel, devil, Hefaistion, zvonec,

tak jednoducho sa nezhodneme, to je všetko.

Ak ktokoľvek z vás neobhajuje (neschvaľuje, je proti) jeden z tých dvoch bodov, ktoré som uviedol, tak nie ste u mňa ľudia.

Poviem to inak. Ja tiež nejazdím vždy podľa predpisov, tiež idem aj na diaľnici 150 km/h, alebo tam, kde sa má ísť 100, idem ja 120 km/h, ale určite to neschvaľujem, t.j. som pripravený zaplatiť pokutu bez "zbytočných rečí".

A určite by som nepoužil argumenty ako: aj iné cesty by sa potom mali "zmeniť", alebo argument typu: ľudia na cestách zomierajú - NDS nevhodne zvolila daný argument. Čo sa dá na takejto vete nevhodne zvoliť? Povedzte mi to niekto. Ako by ste to vy formulovali? Do akej súvislosti?

Mýlite si tu dve odlišné veci. Presúvate svoj hnev za to, že musíte za túto cestu platiť na max. povolenú rýchlosť a následné pokuty, ak rýchlosť prekročíte. Ale na vine nie je tá rýchlosť, ale ten systém toho platenia ... to sa dá zmeniť, ale len vy sami cez protesty, nátlakové akcie, no určite nie porušovaním, zámerným porušovaním danej dopravnej značky. :?
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod mel » 31. Aug 2005 10:54

jasne antim,

mas pravdu ... ide len o to, ze my tvrdime, ze tento usek by zvladol viac ako 90 km/h ... aj pri respektovani tvojich argumentov... to je vsetko
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Hefaistion » 31. Aug 2005 10:59

Antim,

OK. Ja chápem tvoje osobné dôvody, ktoré tu nebudem rozoberať.

Máš pravdu, len skús si to tu prečítať ešte raz: Tá značka 90 km/h je tam zbytočná a taký argument, že tam zomierajú ľudia neobstojí, ak je to RK, ktorá je spoplatnená. To potom aj úsek na D1 BA-TT by sa mal riešiť takýmto spôsobom.

Systém spoplatnenia nie je jednoduché zmeniť, to je príjem NDS, a.s., no ja som za platenie, len tá značka je zle umiestnená ... na tom úseku nemá čo robiť. :wink:
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod zvonec » 31. Aug 2005 11:18

mel napísal:jasne antim,

mas pravdu ... ide len o to, ze my tvrdime, ze tento usek by zvladol viac ako 90 km/h ... aj pri respektovani tvojich argumentov... to je vsetko


Pripajam sa k nazoru mel-a, je to v kratkosti vyjadrene to, co som chcel vyjadrit svojim dlhym prispevkom. :wink:
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Antimander » 31. Aug 2005 19:27

Ak som správne zachytil s slovenských médiách správu, že ďalší 2 ľudia zomreli na úseku medzi ZV a BB kvôli prekročeniu max. povolenej rýchlosti 90 km/h, tak je to jasné, že pravdu mám ja.

Žiaľ ako dôkaz museli zomrieť 2 ľudia, ... teraz mi môže niekto vynadať, že to takto prirovnávam, ale je to tak.

Dôvod prekročenia max. povolenej rýchlosti je vždy pre väčšinu ten, že "cesta je ako diaľnica", pričom však dôvod nie je žiadny, je to porušenie zákona. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod zvonec » 01. Sep 2005 08:51

Antimander napísal:Ak som správne zachytil s slovenských médiách správu, že ďalší 2 ľudia zomreli na úseku medzi ZV a BB kvôli prekročeniu max. povolenej rýchlosti 90 km/h, tak je to jasné, že pravdu mám ja.


Na useku ZV-BB (Budca - BB) je povolena max rychlost 130km/h.
Problemovy usek, ktory sa tu snazime rozoberat je Ziar nad Hronom - Budca.
:wink:
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod B; » 01. Sep 2005 08:53

Dovolim si dovysvetlit situaciu ako som ju zachytil ja z medii:
http://spravy.pravda.sk/sk_ckronika.asp?r=sk_ckronika&c=A050831_153916_sk_ckronika_p03

1. nebol uzavrety servisny prechod medzi protismermi
2. Opel sa chcel otacat na 4 prudovke minimalne cez dve plne
3. zaradil sa tak, ze v lavom pruhu prichadzajuce auto don narazilo este zboku pred otocenim do laveho boku

myslim, ze pochybil najma niekto iny az uplne posledna pricina bola, ze vodicka bmw prekrocila rychlost (nepotvrdene)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.