R1 Banská Bystrica - severny obchvat (I/66)

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Ste za spoplatnenie diaľničnou známkou obchvatu Banskej Bystrice po spojazdnení?

Áno
53
67%
Nie
26
33%
 
Celkový počet hlasov : 79

R1 Banská Bystrica - severny obchvat (I/66)

Odoslaťod johhan » 02. Mar 2005 15:53

R1 BB severný obchvat

http://www.highways.sk/other/BB.html

zdroj: http://www.highways.sk

Severný obchvat BB rieši vleklý problém dopravy po nábreží Hrona v Banskej Bystrici a spája cesty I/59a I/66 a odľahčí centrum BB od tranzitu smerom na Brezno pričom perspektívne bude slúžiť ako začiatok variant D1 a D2 cez Donovaly RC R3 .. ako aj ako začiatok variantu A2 smerom na TR a MT.

pozn. admin: obchvat preklasifikovany z R1 na prelozku cesty prvej triedy I/66
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Re: R1 BB obchvat

Odoslaťod JJ » 07. Mar 2005 16:07

Problém severného obchvatu sa v BB neriesi cez 30 rokov. Ja to vidim len ako obycajnu uspokojenost a neochotu zastupcov mesta tlacit na SSC, (resp. dialnicnu spolocnost) a na MDPT aby riesili problem s dopravou v meste. O take 3-5 rokov bude BB v spickovych hodinach nepriedusna a bude nemozne prejst v tomto meste z vychodu na zapad, resp. opacne.
JJ
 

Obchvat okolo BB

Odoslaťod Diaľničiar » 07. Mar 2005 21:38

Tento obchvat je zatiaľ zbytočný, kým do BB nevedie RC. A dovolím si tvrdiť, že zatiaľ je zbytočný aj obchvat okolo NR. 8)
Diaľničiar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 298
Založený: 11. Feb 2005 21:40

Re: Obchvat okolo BB

Odoslaťod johhan » 10. Mar 2005 08:30

Diaľničiar napísal:Tento obchvat je zatiaľ zbytočný, kým do BB nevedie RC. A dovolím si tvrdiť, že zatiaľ je zbytočný aj obchvat okolo NR. 8)


odporúčal by som ti častejšie jazdiť smer Brezno ... to jest cez BB po nábreží Hrona .. cez deň je to tam proste "úžasné"
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Re: Obchvat okolo BB

Odoslaťod Diaľničiar » 10. Mar 2005 09:27

johhan napísal:
Diaľničiar napísal:Tento obchvat je zatiaľ zbytočný, kým do BB nevedie RC. A dovolím si tvrdiť, že zatiaľ je zbytočný aj obchvat okolo NR. 8)


odporúčal by som ti častejšie jazdiť smer Brezno ... to jest cez BB po nábreží Hrona .. cez deň je to tam proste "úžasné"


Na severný obchvat BB nie je dosť peňazí.
Diaľničiar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 298
Založený: 11. Feb 2005 21:40

Re: Obchvat okolo BB

Odoslaťod johhan » 10. Mar 2005 09:53

Diaľničiar napísal:
johhan napísal:
Diaľničiar napísal:Tento obchvat je zatiaľ zbytočný, kým do BB nevedie RC. A dovolím si tvrdiť, že zatiaľ je zbytočný aj obchvat okolo NR. 8)


odporúčal by som ti častejšie jazdiť smer Brezno ... to jest cez BB po nábreží Hrona .. cez deň je to tam proste "úžasné"


Na severný obchvat BB nie je dosť peňazí.


tak potom netreba hovoriť o zbytočnosti keď nie sú peniaze ... :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Re: Obchvat okolo BB

Odoslaťod aquila » 10. Mar 2005 09:55

johhan napísal:
Diaľničiar napísal:
johhan napísal:
Diaľničiar napísal:Tento obchvat je zatiaľ zbytočný, kým do BB nevedie RC. A dovolím si tvrdiť, že zatiaľ je zbytočný aj obchvat okolo NR. 8)


odporúčal by som ti častejšie jazdiť smer Brezno ... to jest cez BB po nábreží Hrona .. cez deň je to tam proste "úžasné"


Na severný obchvat BB nie je dosť peňazí.


tak potom netreba hovoriť o zbytočnosti keď nie sú peniaze ... :-)


johhan, nechcem ti brat iluzie, ale tak "uzasne" je to v BA na kazdej druhej krizovatke :) o extremoch typu patronka, racko, safko, pristavny/einsteinova sa radsej ani nezmienujem :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Obchvat okolo BB

Odoslaťod Diaľničiar » 10. Mar 2005 10:16

johhan napísal:
Diaľničiar napísal:
johhan napísal:
Diaľničiar napísal:Tento obchvat je zatiaľ zbytočný, kým do BB nevedie RC. A dovolím si tvrdiť, že zatiaľ je zbytočný aj obchvat okolo NR. 8)


odporúčal by som ti častejšie jazdiť smer Brezno ... to jest cez BB po nábreží Hrona .. cez deň je to tam proste "úžasné"


Na severný obchvat BB nie je dosť peňazí.


tak potom netreba hovoriť o zbytočnosti keď nie sú peniaze ... :-)


A tak iste no, sorry, ja by som mal mať presne opačný názor, ale dnes mám nejakú "divnú" náladu. :roll:
Diaľničiar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 298
Založený: 11. Feb 2005 21:40

obchvat

Odoslaťod JJ » 10. Mar 2005 11:54

V useku "krizovatka R1-1/66" az po autobusovu stanicu v BB sa nachadzaju 3 svetelne krizovatky a 2 prechody pre chodcov riesene tiez svetelnou signalizaciou. Pokial mam ja dobre informacie, tak za 24 hodin prejde usekom okolo 60'000 aut. Hovorim zo skusenosti - nie je to sranda, hlavne ak v tomto smerovani sa v BB nenachadza ziadna ina relevantna alternativa - napr. v pripade nehody alebo pod. je cela BB a zaroven aj mimobystricka doprava odkazana len na tento koridor, PRETOZE INY NEEXISTUJE.
JJ
 

Re: obchvat

Odoslaťod JG » 10. Mar 2005 13:40

JJ napísal:V useku "krizovatka R1-1/66" az po autobusovu stanicu v BB sa nachadzaju 3 svetelne krizovatky a 2 prechody pre chodcov riesene tiez svetelnou signalizaciou. Pokial mam ja dobre informacie, tak za 24 hodin prejde usekom okolo 60'000 aut. Hovorim zo skusenosti - nie je to sranda, hlavne ak v tomto smerovani sa v BB nenachadza ziadna ina relevantna alternativa - napr. v pripade nehody alebo pod. je cela BB a zaroven aj mimobystricka doprava odkazana len na tento koridor, PRETOZE INY NEEXISTUJE.


Najvyssia priemerna denna intenzita bola v roku 2000 na I/66 mimo R1, 9727 aut/24h alebo 10003 voz./24h.

Alternativa existuje napr. po I/59 - a dalej viacerymi ulicami napr. Kostiviarska alebo Tajovskeho a k nim nadvazujucimi ulicami. Teda maximalne niekolko km dlhsia trasa a to len v pripade velmi zriedkavej dopravnej nehody, ktora zablokuje celu cestu.

V Prievidzi na vstupe na I/64 bola v roku 2000 intenzita 8281 voz./24h a obchadzkova trasa sa pouziva dennodenne uz niekolko rokov.
http://dialnice.info/viewtopic.php?t=41
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Odoslaťod devil » 10. Mar 2005 14:22

http://www.vucbb.sk/ganet/vuc/bb/portal ... oprava.pdf

Najvyssia priemerna denna intenzita bola v roku 2000 na I/66 mimo R1, 9727 aut/24h alebo 10003 voz./24h.


Naozaj? A usek Hušťák-žel. stanica je na akej ceste?
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod JG » 10. Mar 2005 17:16

devil napísal:http://www.vucbb.sk/ganet/vuc/bb/portal.nsf/wdoc/5f192f9a51a15195c1256f430031cc19/$FILE/6_doprava.pdf

Najvyssia priemerna denna intenzita bola v roku 2000 na I/66 mimo R1, 9727 aut/24h alebo 10003 voz./24h.


Naozaj? A usek Hušťák-žel. stanica je na akej ceste?


Tak potom asi tam tych 40 196 voz./24h bolo, ale v oficialnej statistike SSC z roku 2000 tento usek nefiguruje. Aj ked narast z 14042 voz./24h v roku 1995 je dost podivny. Na druhej strane v statistike SSC je usek cislo 90880. Tak preco sa ten severny obchvat este nezacal stavat a stavaju sa(a stavali sa) useky na R1 s intenzitami 7 - 8 tisic voz./24h v roku 2000?
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Odoslaťod devil » 10. Mar 2005 17:56

Na oficialnej statistike nie su mestske useky(a to som milion krat povedal). A sotva by mohol niekto povedat ze po vybudovani obchvatu by sa vacsina premavky odklonila. Je to stvorpruhova cesta a je to o niecom inom ako cesty medzi mestami. Nikto nemoze chciet aby v meste mohol jazdit tak ako "vonku". A ani nesmie (max. rychlost). To je utopia. To by sme nic ine nebudovali len mestske cesty. Ale aspon vidno ze odvolavat sa len na intenzity je nestastne. Ten usek v BB az taky drasticky nie je (neda sa to porovnat s npr. pristavnym mostom a pod.). Za pár rokov ten obchvat bude treba, ale zatial by som to za prioritu nedaval.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: obchvat pre JG

Odoslaťod JJ » 16. Mar 2005 11:19

Hovoris, ze: "Alternativa existuje napr. po I/59 - a dalej viacerymi ulicami napr. Kostiviarska alebo Tajovskeho a k nim nadvazujucimi ulicami. Teda maximalne niekolko km dlhsia trasa a to len v pripade velmi zriedkavej dopravnej nehody, ktora zablokuje celu cestu."

Ak si niekedy isiel cez Kostiviarsku, potom asi alebo Tajovskeho ulicu, potom musis vediet, ze tieto cesty svojim sirkovim usporiadanim nevyhovuju ani len pre osobnu dopravu, nieto este pre tranzitnu. Tento stav je dlhodobo neudrzatelny.
JJ
 

Re: obchvat pre JG

Odoslaťod JG » 16. Mar 2005 17:04

JJ napísal:Hovoris, ze: "Alternativa existuje napr. po I/59 - a dalej viacerymi ulicami napr. Kostiviarska alebo Tajovskeho a k nim nadvazujucimi ulicami. Teda maximalne niekolko km dlhsia trasa a to len v pripade velmi zriedkavej dopravnej nehody, ktora zablokuje celu cestu."

Ak si niekedy isiel cez Kostiviarsku, potom asi alebo Tajovskeho ulicu, potom musis vediet, ze tieto cesty svojim sirkovim usporiadanim nevyhovuju ani len pre osobnu dopravu, nieto este pre tranzitnu. Tento stav je dlhodobo neudrzatelny.


Nie je mi jasne preco nevyhovuju pre osobnu dopravu? Je tam sirka menej ako 5 metrov?
1. Prejdite si obchadzkove trasy v Prievidzi, ktore musia vsetci co idu po I/64 pouzivat dennodenne, vratane kamionov.
2. Niekolkokrat do roka su zablokovane pre dopravne nehody hlavne tahy, kde obchadzky predstavuju niekolko desiatok km, niekedy aj viac ako 50 km.
3. Iste cesta I/66 ani mozne obchadzky nemaju na ziadnom mieste sirku 4 m, ako ma v najuzsom mieste cesta I.triedy I/12.
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

obchvat pre JG

Odoslaťod JJ » 17. Mar 2005 11:22

Dovol, aby som ti oponoval. Ak by ta cesta I/12 ako hovoris mala v najuzsom mieste 4m, tak by sa na vasej ceste nemohli stretavat ani kamiony, ani autobusy, ... Sirka tychto vozidiel je 2,5metra - takato cesta I.triedy nemoze existovat. Pocul som, ze v tejto oblasti je problem so sirkou ciest I.triedy, ale 4metre - uznaj, to urcite bude nejaky nezmysel. Ak si isiel niekedy cez Karlovo, tak urcite vies, ze viac ako 5,5metra tato cesta na sirku nema - A to som este asi nadsadil. Na tomto useku sa vozidla ako autobusy alebo nakl.vozidla stretavaju a minaju naozaj krokom.
JJ
 

cesta I/12

Odoslaťod JG » 18. Mar 2005 11:22

JJ napísal:Dovol, aby som ti oponoval. Ak by ta cesta I/12 ako hovoris mala v najuzsom mieste 4m, tak by sa na vasej ceste nemohli stretavat ani kamiony, ani autobusy, ... Sirka tychto vozidiel je 2,5metra - takato cesta I.triedy nemoze existovat. Pocul som, ze v tejto oblasti je problem so sirkou ciest I.triedy, ale 4metre - uznaj, to urcite bude nejaky nezmysel. Ak si isiel niekedy cez Karlovo, tak urcite vies, ze viac ako 5,5metra tato cesta na sirku nema - A to som este asi nadsadil. Na tomto useku sa vozidla ako autobusy alebo nakl.vozidla stretavaju a minaju naozaj krokom.


Tak sa tam musite ist pozriet, cesta I.triedy I/12 Svrcinovec - Skalite - statna hranica existuje. Na I/12 su useky vyznacene prikazovymi dopravnymi znackami B34 Prednost protiiducich vozidiel. Tento prikaz plati aj pre osobne vozidla. Teda zakaz stretavania sa (minania sa) aj osobnych vozidiel na vyznacenych usekoch z dovodov sirkoveho usporiadania cesty. Kamionova doprava nad 7,5 tony ma zakaz vjazdu na celu I/12 (navestie pred krizovatkou I/11 a I/12 vo Svrcinovci). Hranicny priechod je len pre dopravu do 3,5 tony.
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

cena?

Odoslaťod Andrej » 18. Mar 2005 13:15

Nemá niekto informácie, koľko by obchvat BB vyšiel?
Inak, dopravná situácia je podstatne horšia na hocakej križovatke v BA či v TT, preto by som ešte s obchvatom BB počkal tak do r. 2007-2008
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

cena

Odoslaťod JJ » 23. Mar 2005 12:19

Obchvat ma mat okolo 5km a pri dnesnej cene stavby rychl. ciest na 1km=cca 200-250mil.
Situacia v BB je velmi zla - mozno sa to tak nezda ale ako som povedal v pripade dopr. nehody je mesto neprejazdne v celom uskeu V-Z
JJ
 

Re: cena

Odoslaťod johhan » 23. Mar 2005 12:35

JJ napísal:Obchvat ma mat okolo 5km a pri dnesnej cene stavby rychl. ciest na 1km=cca 200-250mil.
Situacia v BB je velmi zla - mozno sa to tak nezda ale ako som povedal v pripade dopr. nehody je mesto neprejazdne v celom uskeu V-Z


Na stavbu RC v meste by som predpokladal cenu 400 - 600 mil/km
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

cena

Odoslaťod JJ » 23. Mar 2005 15:28

Ale situacia vBB je trochu ina ako v Ba alebo inde. V miestach kade povedie R-ka sa s tym ratalo a dnes tam neexistuju ziadne stavby - nie je co burat a technologicky by to tiez nemalo byt velmi narocne - len 2 nadjazdy a 3 krizovatky.
JJ
 

Re: cena

Odoslaťod JG » 24. Mar 2005 10:53

JJ napísal:Ale situacia vBB je trochu ina ako v Ba alebo inde. V miestach kade povedie R-ka sa s tym ratalo a dnes tam neexistuju ziadne stavby - nie je co burat a technologicky by to tiez nemalo byt velmi narocne - len 2 nadjazdy a 3 krizovatky.


Mimourovnovych krizovatiek je tam navrhnutych 5. Ostatne cesty a pripojne pruhy (okrem vlastnej 4 pruhovej R1), ktore treba vybudovat alebo prebudovat maju spolu okolo 10 km. Je tam 13 krizeni R1 s inymi komunikaciami (nadjazdy,podjazdy, podchody,nadchody). Mostov bude zrejme vyse 30.
Dufam, ze som to dobre spocital. :roll:

V BA bola stavebna uzavera pre posledne stavby na D1 25 alebo 30 rokov.
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Re: cena

Odoslaťod JG » 24. Mar 2005 11:05

JJ napísal:Obchvat ma mat okolo 5km a pri dnesnej cene stavby rychl. ciest na 1km=cca 200-250mil.


Tak najaktualnejsie ceny za stavebnu cast za rychlostne komunikacie su napr.
R2 Ozdany obchvat je cena 236 mil.Sk/km s DPH za polovicny profil.
R3 Oravský Podzámok - Horná Lehota 349 mil.Sk/km s DPH za polovicny profil.
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Odoslaťod aquila » 24. Mar 2005 11:39

s tym ze plny profil a este k tomu v intravilane urcite bude drahsi. uz len kvoli pozemkom, o ktorych pochybujem ze uz su vsetky teraz vykupene a majetkopravne vysporiadane
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 25. Mar 2005 12:37

Len pre zaujimavost aj pre ine useky:

132 mil.Sk/km pre R2 Tornaľa (1/2 profil)
220 mil.Sk/km pre R1 Rudno-ZC prestavba a dostavba na 4pruh

Predpokladane ceny
R2 Figa 295 mil.Sk/km (1/2 profil)
R1 ZC-Sasovské Podhradie 305 mil.Sk/km (plny profil)

R1 Malanta (Selenec)-Caradice 158 mil.Sk/km (plny profil)
R2 Ozdany-Figa 72 mil./km (rekonstr. 1/2 profil)

A tu BB by sa tiez dalo teoreticky zistit, ked uz je znama trasa.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Ďalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.