R1 Žarnovica - Šášovské podhradie

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod devil » 20. Sep 2005 17:55

http://www.highways.sk/express/Zarnovic ... radie.html

R2 sa mohla napojit aj na lavom brehu

Mozno sa rata s vyuzitim toho priestoru pre priemysel, preto to dali na druhu stranu ... alebo tie pozemky vlastni niekto, kto ma "paky" na to, aby to slo tak ako to ide ... hmmm


to by bolo treba vidiet uzemny plan ZH, myslim si ale ze zeleznica tam bude aj potom a vedla nej to mohli pichnut (tak ako nizsie). dokonca je tam napojenie na este neexistujuci (!) obchvat ZH (R2), ale na terajsiu cestu I. triedy nie (tam kde su tie semafory). tam niekde by sa ta pripojka mohla dat, hadam by to malo logiku. tam by to kusok aj mohlo prejst na druhu stranu aby to neslo cez ladomersku viesku.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Antimander » 20. Sep 2005 18:00

devil napísal:vyvylastnit ich mozno aj tak, ale neodpovedal si mi, ...


Tak to sa mýliš, nie je dobrý zákon na Slovensku, čo sa vyvlastňovania týka, keby bol, už sú všetci vlástníci vyvlastnení pri KIA, pri D1, pri R1, ...

To nie je o tom, že vláda sa bojí vyvlastniť, že je tu demokracia a nie komunizmus, vláda by veľmi rada vyvlastnila a ušetrila tak 100-vky mil. SKK, ale nedá sa to tak ľahko. :wink:

A máš pravdu, neodpovedal som. Ja na rozdiel od Caesara, nereagujem komentárom: no comment. V tomto prípade si ale nie som istý, takže odpoveď by nebola podložená z mojej strany. Bol by to len môj dohad, nemám tam prehľad, presnejšie ani fórum nie je úplne od toho, aby som všetko písal ... myslím devil, že tebe som tu dosť zatiaľ napísal, ak si niečo chcel vedieť. :wink:
Naposledy upravil Antimander dňa 20. Sep 2005 18:01, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod mel » 20. Sep 2005 18:01

devil napísal:...
to by bolo treba vidiet uzemny plan ZH, myslim si ale ze zeleznica tam bude aj potom a vedla nej to mohli pichnut (tak ako nizsie)...


tak to asi ano ... ja len viem, ze to bude nad tou krizovatkou semaforovou ... a napajat sa poza kopec na krizovatku na Kremnicu ... ak sa nemylim. to ze to tu cestu do ZH z Ladomierskej musi krizovat je jasne ... otazka je kde ... a ci dovtedy ma ist po jednom alebo druhom brehu ... mne sa zda, ze som si to aj niekde pozeral, ze by zrejme museli menit tok Hrona, kebz to slo po druhej strane ... fakt neviem, nechcem sa hrat na mudreho :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod devil » 20. Sep 2005 18:16

Tak to sa mýliš, nie je dobrý zákon na Slovensku, čo sa vyvlastňovania týka, keby bol, už sú všetci vlástníci vyvlastnení pri KIA, pri D1, pri R1, ...


Zakon bol nedavno novelizovany uz vyvlastnuje KU (nemiesto obci), a namietkami sa to vraj uz neda tak natahovat. Takze neviem ci si myslel stary zakon alebo aj tuto jeho novelu.

inac si myslim ze ak boli porusene prava obcanov ZH tak I. etapa by sa mohla kludne aj tak stavat, nakolko to nie je kataster ZH. tam sa to inde neda viest a v bzenici, hliniku a lehotke to snad chapu.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 26. Sep 2005 13:28

http://dialnice.info/viewtopic.php?p=10012#10012

chapete tych ludi ? oni chcu premiestnit R1 aby sla priamo cez ladomiersku viesku ? ja viem ze je odtial vlado, ale kokos, ti ludia su neni cisti ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod mel » 26. Sep 2005 13:28

Tak podla tohoto http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=10012#10012 to bude este zaujimave ...

Otazka je, ci napadol NS proces ako taky, alebo nejaku jeho cast ... lebo od toho sa zrejme bude odvijat, ci sa bude stavat aspon na tom "neproblematickom" useku ... ale niesom pravnik ... :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod B; » 26. Sep 2005 15:14

Viete niekto napisat, moznosti pokracovania?

Bude aspon 1. etapa zacata tento rok?
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 26. Sep 2005 16:02

o tom pochybujem ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 26. Sep 2005 16:04

chapete tych ludi ? oni chcu premiestnit R1 aby sla priamo cez ladomiersku viesku ? ja viem ze je odtial vlado, ale kokos, ti ludia su neni cisti ..


podla mapy to vyzera ze su to ludia zo ZH, a chcu aby to slo co najdalej od ZH a aby cesta neodrezala mesto od rieky. a nie je to narychlo vymyslena poziadavka, proste doteraz ich kazdy urad ignoroval...R1 ma byt v planoch vedena blizsie ku mestu ako je teraz I/65.

Viete niekto napisat, moznosti pokracovania? Bude aspon 1. etapa zacata tento rok?


hm, podla mna ÚR na prvu etapu vydane bude, ale treba ho znova objednat a vypracovat (alebo "opisat" zo stareho). to zaberie cas, podobne dalsie papierovacky treba zopakovat. vsetko zavisy od uradov :roll: cize omeskanie bude, ale EU peniaze by sa mali stihnut vycerpat. a pri druhej etape....tak to je vo hviezdach...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 26. Sep 2005 16:14

devil, jasne chapem. ale uz vidim ako to bude s vykupovanim pozemkov a ludia z ladomierskej to budu zase blokovat ze to ide prilis blizko nich .. nehovoriac o kompletne novych EIA, trasovaniach, cize druha etapa sa tymto padom moze oneskorit aj o 2-5 rokov ...

inak toto ma napada, ze na slovensku fakt nema zmysel asi robit velke useky naraz, lebo vzdy sa niekde vyskytne problem a radsej ich hned od zaciatku nerozdelovat na etapy ale na samostnatne useky ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 26. Sep 2005 16:35

ked som si tak pozrel na objem penazi zo struk. fondov, tak sa mi zdalo ze na II. etapu tam toho moc uz nezostalo, ale mozno by tam bol len iny pomer financovania. mozno preto to aj rozdelili, ale tym padom by sa ÚR mali vydavat tiez podla toho, aby par 100 metrov nenarobli taketo skody.

II. etapa ma aspon aku taku vyhodu ze tam je cesta I/65 11,5m a vadi tam ten semafor, na odbocke do ZH. mozno ludia napokon najdu pochopenie, ked uvidia ze ostane 8 km "diera" medzi 2 usekmi R1. alebo ich urady "prevalcuju", alebo sa to uzavrie miernym odklonom od ZH.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod devil » 26. Sep 2005 19:01

hm, na Stv starostka L. Viesky rozhorcene reagovala, ze by RC mala ist cez nich....cize max. je mozne trasu trochu posunut dalej od ZH na tych par sto metroch inac sa objavi ine obcianske zdruzenie....
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod fh » 26. Sep 2005 19:10

Karty sa rozdali nanovo a hra može začať. Čierneho Petra dostanú domáci.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod arison » 26. Sep 2005 19:45

Obavam sa ze nielen domaci.
arison
diskutujúci
 
Príspevky: 56
Obrázky: 18
Založený: 05. Feb 2005 18:10

Odoslaťod Antimander » 26. Sep 2005 21:10

aquila,

problém nie je v dĺžke úseku.

Problém nie je v peniazoch.

Problém nie je na strane EÚ.

Problém nie je, kedy sa začne stavať? Veď nie sme tu veštci, ... musí prejsť celý proces ešte raz, alebo bude niekto ignorovať rohodnutie NS SR (ak sa to dá podľa "faktora"), ...

Problémom na Slovensku je nejasná legislatíva, nejasné právomoci a takmer nijaká zodpovednosť. Prečo si niekto nemôže dať zodpovednosť aj na seba, raz zo 100? Napr. NDS, a.s.? ...

Kto tu z toho teraz profituje? Nikto.

Na koho sa zvalí celá vina? Na vinného? Nie, na NDS nie, ... na nevinných obyvateľov, ktorí "len"chceli vedieť, že kadiaľ sa to bude stavať ...

A že práve na RK R1 je tento problém?

Na D1 tiež, ... ale tam sa reálne stavia viac úsekov a aj tak je tam málo peňazí, takže tam to až tak nevadí, ... :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Caesar » 29. Sep 2005 17:50

Výstavba 18 km úseku je ohrozená.

NDS, a.s. nedrožala zákonný postup, Najvyšší súd SR rozhodol, len "faktor" spochybnil rozhodnutie súdu a odporučil ho Krajskému súdu nerešpektovať, ... takže na rade sú právnici, ... nech to už dopadne ako chce, ... tak aspoň je vidieť, ako sa "vládne" v NDS, a.s. a nielen tam.

Zákon sú tam cudzie. Teraz síce skutočne skupinka ľudí blokuje výstavbu R1, do BB a nepomáha ani zákon o vyvlastňovaní, ... pretože SR je vyspelá demokracia a nechce len tak vyvlastňovať. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 01. Okt 2005 02:19

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=1572

podla tohoto to vyzera ze NDS/MDPT presunulo peniaze z tohto useku na usek vazec mengusovce, kde by sa mala zinstezivnit vystavba a mal by dokonca ze byt hotovy uz na jesen 2006, co by urcite potesilo lyziarov :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 01. Okt 2005 09:48

Ide o peniaze ktore tam mali ist zo statneho rozpoctu, peniaze EU sa mozu vyuzit len tam kde sa usek predtym este nekontrahoval. Npr. Vrtizer-HP sa sice dlho nestaval, ale Doprastav tam uz davno mal platnu zmluvu a preto sa tam nedali dat EU fondy.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 01. Okt 2005 10:58

jo to viem, ale je to skoda ze tento usek R1 sa nebude dat stavat. uvidime ako dopadne aspon prva etapa ... lebo tunak by sa R1 zisla viac ako inde.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 01. Okt 2005 15:26

devil napísal:Ide o peniaze ktore tam mali ist zo statneho rozpoctu, peniaze EU sa mozu vyuzit len tam kde sa usek predtym este nekontrahoval. Npr. Vrtizer-HP sa sice dlho nestaval, ale Doprastav tam uz davno mal platnu zmluvu a preto sa tam nedali dat EU fondy.


Ano, ešte nakoniec je stavebná firma na vine. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod wazari » 01. Okt 2005 22:03

Caesar napísal:
Ano, ešte nakoniec je stavebná firma na vine. 8)


Este ze si nenapisal, ze ty osobne (si na vine) :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Caesar » 02. Okt 2005 12:50

wazari napísal:
Caesar napísal:
Ano, ešte nakoniec je stavebná firma na vine. 8)


Este ze si nenapisal, ze ty osobne (si na vine) :lol: :lol: :lol:


wazari,

ja som len poukázal vtipnou vetou na to, že stavebná firma je nakoniec na vine tomu, že sa štát zaviaže, že tam bude daná stavebná firma stavať.

Lebo zjavne to devilovi prekáža. Hlavne, že ešte pred niekoľkými mesiacmi to bol práve devil, ktorý tvrdil, že EÚ fondy sa na D1 dávať nebudú ... lebo viac to potrebuje RC R1. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Antimander » 02. Okt 2005 15:17

Caesar napísal:Výstavba 18 km úseku je ohrozená.


Na druhú stranu, NDS má peniaze naviac, kt. môže použiť inde, napr. na D1.

A je otázne, či to nebolo zámerné toto pochybnie NDS, ... :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod wazari » 02. Okt 2005 18:44

Caesar napísal:
wazari napísal:
Caesar napísal:
Ano, ešte nakoniec je stavebná firma na vine. 8)


Este ze si nenapisal, ze ty osobne (si na vine) :lol: :lol: :lol:


wazari,

ja som len poukázal vtipnou vetou na to, že stavebná firma je nakoniec na vine tomu, že sa štát zaviaže, že tam bude daná stavebná firma stavať.

Lebo zjavne to devilovi prekáža. Hlavne, že ešte pred niekoľkými mesiacmi to bol práve devil, ktorý tvrdil, že EÚ fondy sa na D1 dávať nebudú ... lebo viac to potrebuje RC R1. 8)


noo, z jeho prispevku nie je presne jasne, ze uvadza ako vinnika stavebnu firmu :wink: , tak som sa pokusil o "vtipny" komentar :wink:

vsetky EU fondy nemozu ist na R, resp. na RC ako take, iba ak by sli na R3 a R4, co asi v sucasnosti nehrozi, takze vzdy cosi ostane aj na D.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Antimander » 03. Okt 2005 17:11

wazari napísal:vsetky EU fondy nemozu ist na R, resp. na RC ako take, iba ak by sli na R3 a R4, co asi v sucasnosti nehrozi, takze vzdy cosi ostane aj na D.


SR nie je schopná vyčerpať peniaze z EÚ - škandál, keďže infraštruktúra je v katastrofálnom stave.

Možno by stálo za to, znížiť SR peniaze na infraštruktúru - SR blokuje svojou neschopnosťou budovanie infraštruktúry v iných štátoch.

Môj dôvod: D1, R1, D3, ... to nie je normálne, čo sa deje. To potom skutočne treba dať na Slovensku peniaze farmárom - aj tam je to katastrofa a ešte sa škrtá. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.