R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chrenová)

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: Upchatý SO

Odoslaťod Čavo » 11. Apr 2006 09:17

Adaios napísal:
KC napísal:Pokial je SO upchatý, dá sa to obísť Zoborskými uličkami.
Treba odbočiť na Topoľčany,prejsť okolo Araveru a tesne po napojení prípojky z opačného smeru od Moraviec zabočiť doprava , prejsť poza Araver a vedľa Strednej poľnohospodárskej školy a ďalej vedľa prameňa pitnej vodu pokračovať ďalej hlavnou ulicou, až kým nevyústi na ulicu prichádzjúcu zľava , a naďaje v tom istom smere pokračujeme ulicou ponad základnú a vysokú školu , popod amfiteáter až ku reštaurácii, kde sa ulica končí. Tu sa dá vpravo zísť dolu na upchatý kruhový objazd od Zobora alebo možno odbočiť vľavo a hneď o 10-20 m ďalej vpravo po hlavnej ulici v smere Nitrianske Hrnčiarovce. Prejdeme Hrnčiarovcami a pokračujeme na Štitáre. Na začiatku Štitárov je možné zabočiť vpravo a cca o 1 km ďalej natrafíme na križovatku NR-ZM, alebo prejdeme cez celé Štitáre, pokračujeme na Kolíňany, prejdem mostom ponad hlavnú cestu do Kolíňan a nakoniec vyústime na pôvodnú cestu na križovatke Kolíňany-Jelenec.


Su tieto ulice vhodne aj na vysoku zataz - to znamena kamiony non-stop cely den + osobne auta atd. :?:


Neprešiel som si to podľa tohoto návodu, ale pokiaľ mám znalosť pomerov na Zobore, tak na mnoho týchto uličkách sa kamión neprestrčí.

Väčšina z tých uličiek je úzkych a v relatívne prudkom svahu.

Nie som odtiaľ, ani sa tam často neobjavujem, ale nerád by som tam videl tranzitujúce kamióny.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod sezbrzni » 11. Apr 2006 16:28

tiez som to neskusal a som si isty, ze ani neskusim, zda sa mi to dost krkolomne.kazdopadne absolutne nevhodne pre tranzit...
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod zahradnik » 11. Apr 2006 18:34

sezbrzni napísal:tiez som to neskusal a som si isty, ze ani neskusim, zda sa mi to dost krkolomne.kazdopadne absolutne nevhodne pre tranzit...


samozrejme, ze je to absolutne nevhodne na tranzit.. som z okolia NR (sever), a ked mam ist do mesta v case okolo 16-17:30, tak vzdy idem radsej po ceste od HC a nie od TO, aj keby som mal ist na sidlisko chranova, co je hned vedla vypadovky na ZM, tie kolony sa obcas nedaju zniest :)
Obrázok používateľa
zahradnik
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 15
Založený: 11. Feb 2006 22:28
Bydlisko: okres Nitra

Odoslaťod Adaios » 11. Apr 2006 21:23

Ja som vedel ze to nie je vhodna trasa pre tranzit ale bola "to recnicka otazka" - aby bolo jasne ze SO a JO sa robia hlavne pre tranzit a nie pre samotnych obyvatelov mesta NR - pre tych zostanu volnejsie vnutorne cestne tahy. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Čavo » 25. Apr 2006 13:30

Mám otázku na človeka, ktorý videl, má možnosť zistiť, aký dlhý je plánovaný (aj s tunelom) SO obchvat NR, keď sa meria od plánovanej križovatky Lehota po plánovanú križovatku Selenec.

Podľa mapy na stránkach NDS a.s. (http://www.ndsas.sk/index/img_show.php?path=mapkyvelker/r1/02_Nitra_Selenec.jpg) by južný obchvat mal mať 12,32 km.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

... moje informácie ...

Odoslaťod Dialniciar » 22. Dec 2006 10:58

Južný obchvat v NR by sa mal v r. 2007 pripraviť z hľadiska výkupu pozemkov, projektov dokumentácie a v r. 2008 by sa malo začať stavať. Presný termín bude určený podľa toho ako sa bude postupovať v prípravných prácach, pretože od toho záleží vyhlásenie verejnej súťaže.

Okrem toho sa bvude musieť doriešiť tzv. "predkúpený úsek", čo je právo na výstavbu pre istú firmu bez ohľadu na to, kto by vyhral v tendri. Problémy sa tu neočakávajú.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod salute » 29. Jan 2007 18:12

Velmi by ma zaujimalo ako vyriesia Cabajsku smer Sala pripadne opacne smer Centrum... Ma niekto blizsie informacie ohladne stavby?
salute
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 27. Jan 2007 14:55
Bydlisko: Nitricka

Odoslaťod miš » 03. Feb 2007 12:43

Stručne k privádzaču Selenec. Mala by sa riešit kruhová križovatka pod Zoborom, mimoúrovňovo tak ako je to na fotkách vo fotogalérii, ďalej pribudnú protihlukové clony na Chrenovskej ul. a mimoúrovňovo sa má riešiť aj križovatka ulíc Chrenovská (c.I/51),Zlatomoravecká (c.I/65), Levická (c.I/51), Trieda Andreja Hlinku (c.I/65) a Vašinova je navrhnutá ako čiastočne MÚK, kde hlavný dopravný smer Bratislava – Banská Bystrica a Levice je riešený mimoúrovňovo. Ľavý jazdný pás je vedený na úrovni terénu, pravý
jazdný pás, smerom na Zlaté Moravce, je vedený mimoúrovňovo, na moste, nad okružnou križovatkou. V podstate sa privadzačom Selenec urobí komplet severný obchvat + JVO = super.:lol:
http://eia.enviroportal.sk/detail.php?a ... ac-selenec
miš
návštevník
 
Príspevky: 43
Obrázky: 88
Založený: 19. Apr 2005 11:54
Bydlisko: na trase budúcej R3

Odoslaťod miš » 03. Feb 2007 13:03

Tak som sa teraz dočítal že tak ako som to opísal v príspevku nad, tak v takom rozsahu sa to malo budovať vtedy keď sa ešte neriešil JVO. Škoda, myslím že by pomohlo aj SO aj JO
miš
návštevník
 
Príspevky: 43
Obrázky: 88
Založený: 19. Apr 2005 11:54
Bydlisko: na trase budúcej R3

Odoslaťod salute » 03. Feb 2007 18:10

mis: presne tak nic sa stym robit nebude, bolo to este pred tym ako sa schvalil juzny obchvat skoda bolo by to fajn a celkovo by to velmi pekne ukazalo...
salute
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 27. Jan 2007 14:55
Bydlisko: Nitricka

Odoslaťod devil » 05. Feb 2007 11:22

presne tak nic sa stym robit nebude, bolo to este pred tym ako sa schvalil juzny obchvat skoda bolo by to fajn a celkovo by to velmi pekne ukazalo...


by ma zaujimalo ktory variant by si vybrali nitrania z tychto 2, alebo ktory povazuju za dolezitejsi.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod salute » 05. Feb 2007 14:55

Jednoznacne JO, a potom dostavat SO ale tunelom.
salute
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 27. Jan 2007 14:55
Bydlisko: Nitricka

Odoslaťod miš » 05. Feb 2007 14:58

nie som sice z nitry ale ju velmi dobre poznam co sa tyka dopr. pomerov preto si myslim ze jednoznacne JVO a v dohladnej dobe dobudovanie SO
miš
návštevník
 
Príspevky: 43
Obrázky: 88
Založený: 19. Apr 2005 11:54
Bydlisko: na trase budúcej R3

Odoslaťod aquila » 05. Feb 2007 15:43

Ja si myslim, ze JVO a casom hento kvazi-riesenie SO. Tunel dost dlho nebude treba.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod salute » 05. Feb 2007 23:17

bola vypracovana studia ako by mal vypadat SO, kruhovy pod Zoborom OK, ale krizovatka smer ZM a LV KATASTROFA !!! uzavrali by sa bocne ulice na Chrenovskej ulice no proste chaossss, jasne ze tunel je nerealny ale by to velmi pomohlo a aj by to krajsie ukazalo, ked mozu stavat tunel v BA tak preco ne aj tu?!
salute
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 27. Jan 2007 14:55
Bydlisko: Nitricka

Odoslaťod Čavo » 06. Feb 2007 22:08

JVO určite vyrieši viac. Síce na NZ nechodí nejaké neskutočne množstvo kamiónov, ale i tak sa ich slušne premelie týmto smerom. Odlahčilo by sa i mostu cez rieku v centre i keď pokiaľ nebude dokončený privádzač od NZ na MUK Čermáň, tak budú mať čo policajti robiť aby na obchvat nahnali kamióny.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod mikeBoss » 10. Feb 2007 00:59

Preco nemoze mat Nitra tunel? nuz preto lebo sme neni Bratislava takze neni sanca. Mozno keby sme Zilina tak to by sa dalo este kedze ta je dost pazrava. Tie kamiony v centre Nitry su uzasne. Doslova mi 'sprijemnuju' jazdu mestom. Hovorilo sa ze obchvat B.Bystrice sa bude robit az neskor a teraz citam ze rok 2007-2008 tak tomu sa povie drzost. A my sa tu mozeme zblaznit z tych zapch a kamionov- super!
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Čavo » 10. Feb 2007 06:54

mikeBoss napísal:Preco nemoze mat Nitra tunel? nuz preto lebo sme neni Bratislava takze neni sanca. Mozno keby sme Zilina tak to by sa dalo este kedze ta je dost pazrava. Tie kamiony v centre Nitry su uzasne. Doslova mi 'sprijemnuju' jazdu mestom. Hovorilo sa ze obchvat B.Bystrice sa bude robit az neskor a teraz citam ze rok 2007-2008 tak tomu sa povie drzost. A my sa tu mozeme zblaznit z tych zapch a kamionov- super!

Položím ti otázku. Čo tunel vyrieši ohľadom kamiónov v centre? Kamióny, ktoré chcú tranzitovať v smere východ-západ, už teraz nezachádzajú do mesta. Je pre ne vhodnejšie prejsť čiastočným severným obchvatom a Chrenovskou cestou.
V centre sa objavujú kamiónym buď ktoré netranzitujú, alebo tranzitujú v smere juh-východ, juh-západ, prípadne juh-sever. Tímto tunel je úplne ukradnutý, pretože ho nemajú ako zmysluplne využiť.
Južný obchvat by sa mal začať stavať budúci rok. Tento rok by sa mala robiť projektová príprava a výkupy pozemkov. Či to tak naozaj bude, ťažko povedať.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Honda » 10. Feb 2007 15:17

Pre mesto je výhodnejší južný obchvat, pre štát severný obchvat. Na severnom je tunel a stačí len tunel postavit a bolo by to lacnejšie. Severný obchvat je aj kratší než južný. Ale južný obchvat okrem trasy R1 porieši aj hlavný ťah na Nové Zámky a kus dopravy v meste.

Nitra dlho lobbovala za južný obchvat a štátu sa do severného tunelového variantu nechce.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 01:08

Cavo: ja som nepisal nic o tom ze tunel treba stavat ako prvy. Ja som za juzny obchvat a neviem sa ho uz dockat. Len som reagoval na to co pisali ze preco tu nemozeme mat tunel. Lebo sme neni BA... :wink:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Čavo » 11. Feb 2007 11:18

mikeBoss: Prepáč. Zle som pochopil sled tvojich myšlienok. Keďže si spomínal len tunel a kamióny v meste, tak som si to akosi spojil dokopy a pokúsil som sa ti vysvetliť, že tunel naozaj kamióny z centra nevyženie.

Možno by bolo vhodné občas prečítať si po sebe napísané a pokúsiť sa to pochopiť bez naväzností na myšlienky nevypovedané. Priznám sa, že i mne sa očas také niečo podarí, ale snažím sa.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 13:10

Tak sme sa nejako nepochopili no 8) Ale aj tak to z toho nevyplyva si myslim. Len som to nevhodne napojil tie vety :roll:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Info o JOV

Odoslaťod salute » 11. Feb 2007 15:32

salute
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 27. Jan 2007 14:55
Bydlisko: Nitricka

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 15:54

No pekne ze obchvat Nitry 12/2009 sa zacne stavat. Tusim tu vsetci hovoria o roku 2010 ze to bude ukoncene. Zasa som sa zasmial :lol:
Nevadi sak dolezite je ze Banska Bystrica dostane obchvat buduci rok lebo to je 3. najvacsie mesto SR a metropola tak tam treba... hahaaaaaa
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 16:39

mikeBoss napísal:No pekne ze obchvat Nitry 12/2009 sa zacne stavat. Tusim tu vsetci hovoria o roku 2010 ze to bude ukoncene. Zasa som sa zasmial :lol:
Nevadi sak dolezite je ze Banska Bystrica dostane obchvat buduci rok lebo to je 3. najvacsie mesto SR a metropola tak tam treba... hahaaaaaa


A čo ty vlastne stále chceš na tomto fóre ? Jakože Nitra má tú smolu, že štát na ňu úplne zabudol a teraz sa máme všetci po.rať :?: To sme sa fakt zasmiali, že by v Nitre malo byť nejaké také významné letisko jako je v Pieštanoch, Žiline alebo v Poprade alebo v Sliači :?:

Banská Bystrica nebude mať obchvat do r. 2010 a okrem toho, nebude to obchvat súčasťou rýchlostnej cesty, v Nitre ano.

Kamarát ty asi nevieš, čo sú to prípravné práce .. stavať sa môže až keď je všetko na stavbu pripravené a realita je, že priemerný úsek sa 6 rokov pripravuje a 5 rokov stavia. :idea:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.

cron