R1 Zvolen - Banská Bystrica

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod ELZ » 06. Júl 2009 20:17

Koro napísal:esteze som akurat na ZVT skoncil, autobus nam chodil tak, ze sme nemali inu moznost ako prebiehat cez cestu


Vzdy je moznost volby ... toto hovori aj o ludskej pohodlnosti.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Koro » 06. Júl 2009 21:56

samozrejme to je o pohodlnosti, ale pri kazdej ceste by ma to stalo asi polhodinu, to je stratenych 5 hodin tyzdenne. A tych 8 pruhov nie je monolitickych ale su rozdelene po 2... Zazil som tam jednu zrazku s chodcom aj to nebolo priamo na rychlostnej ceste ale na kolektore. Nevravim, ze to nie je nebezpecne, ale netreba sa na to pozerat jednostranne.
Obrázok používateľa
Koro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 291
Obrázky: 50
Založený: 19. Sep 2008 22:07

Odoslaťod Dialniciar » 06. Júl 2009 22:04

Každý niekde stráca čas ... šoféri v kolónach, chodec tým, že ide pešo. Podstatné je, že si zdravý.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Milos » 06. Júl 2009 23:24

Tak, tak.. Ja som dnes napríklad strácal čas fotením týchto miest, keď som išiel okolo na bicykli. Párkrát som za týmto účelom prebehol aj do stredového pásu, počas prác je tam znížená MPR.. :arrow: http://www.dialnice.info/album_cat.php?cat_id=140
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod wizard112 » 07. Júl 2009 06:41

To pletivo, čo tam dávajú, je nejaké špeciálne? Lebo ak nie je, tak zachvíľu si tam ľudia vystrihajú diery, resp. nájdu spôsob, ako ho zničiť...

Ak pletivo nebude pokračovať aj nad betonovými zvodidlami, tak mnohí si to budú skracovať tadiaľ. Viď obr.: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=6244

Chcem sa spýtať - aký je dôvod, že sa pokračuje s oceľovými a nie betónovými zvodidlami?

A druhá vec, tie zvodidlá budú len v jednom smere, alebo sa doplnia aj v druhom? Viď. obr.: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=6241
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod vladi87 » 07. Júl 2009 07:25

Dialniciar napísal:Každý niekde stráca čas ... šoféri v kolónach, chodec tým, že ide pešo. Podstatné je, že si zdravý.


Ale chodec ten čas strácať nebude..Tipujem, že za 2-3 dni budú v pletive diery (wizard112: nezdá sa mi, že by bolo špeciálne to pletivo). Toto nie je dobré riešenie. Jedine nadchod/podchod by to vyriešil.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Odoslaťod Milos » 07. Júl 2009 09:19

vladi87 napísal:
Dialniciar napísal:Každý niekde stráca čas ... šoféri v kolónach, chodec tým, že ide pešo. Podstatné je, že si zdravý.


Ale chodec ten čas strácať nebude..Tipujem, že za 2-3 dni budú v pletive diery (wizard112: nezdá sa mi, že by bolo špeciálne to pletivo). Toto nie je dobré riešenie. Jedine nadchod/podchod by to vyriešil.


....a steny z plexiskla + úpravy krajnice po oboch stranách RC. Toto "riešenie" je, dúfam, iba dočasné a neskôr ostane plot v stredovom páse potrebný iba pri MÚK a exite na Tesco. Ale hlavne nech zrušia nebezpečné pripojenia/exity za OMV, na konci mesta pri Slovnafte a v smere na Ružomberok pri STK, hlavne tie dva posledne menované sú neuveriteľné.. :roll:
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Koro » 07. Júl 2009 09:53

nesuhlasim, pri STK je aj pripajajuci pruh a da sa tam uplne v pohode zaradit, pri OMV sice nie je, ale na hlavnej su tam 3 pruhy a je tam 60ka cize tam tiez nie je velky problem. Suhlasim iba s exitom pri slovnafte ktory je pekne blbo spraveny a ludia co to poznaju, pouzivaju radsej zjazd pri tescu
Obrázok používateľa
Koro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 291
Obrázky: 50
Založený: 19. Sep 2008 22:07

Odoslaťod zoom » 07. Júl 2009 09:53

wizard112 napísal:

A druhá vec, tie zvodidlá budú len v jednom smere, alebo sa doplnia aj v druhom? Viď. obr.: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=6241
Tak to by aj mna zaujímalo...dosť blbo to podla mna vyzerá.
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Odoslaťod vladi87 » 07. Júl 2009 10:11

Bohvie, ako to bude nakoniec vyzerať, možno to chcú naozaj spraviť tak, že z jednej strany zvodidlá a z druhej plot. :D

Keď sa bavíme o nebezpečných križovatkách, rovnako hlúpo je to vyriešené pri AAA Auto, kde sa napájajú autá (idúce smerom do BB) zo starej cesty na R1 cez protismerý pruh. Rovnako je to riešené za pekárňou Belamo. Ani jedna MÚK sa na trase nenachádza.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Odoslaťod Milos » 07. Júl 2009 10:39

Koro napísal:nesuhlasim, pri STK je aj pripajajuci pruh a da sa tam uplne v pohode zaradit, pri OMV sice nie je, ale na hlavnej su tam 3 pruhy a je tam 60ka cize tam tiez nie je velky problem. Suhlasim iba s exitom pri slovnafte ktory je pekne blbo spraveny a ludia co to poznaju, pouzivaju radsej zjazd pri tescu


Lenže tá MPR 60 km/h ani v tom krátkom úseku vraj nemôže natrvalo zostať, je to rýchlostná cesta. Mal by sa podľa mňa ponechať výjazd z OMV, vybudovať na ňom pripájací pruh a zrušiť bezprostredne nasledujúci exit/pripojenie z Radvane.
Čo sa týka pripojenia pri STK - proti gustu žiaden dišputát, ale mne pripadá veľmi divné, pre neznalého mätúce a hlavne zbytočné, keď sa dá na R1 pripojiť o pár 100 m na MÚK Radvaň. Tam je síce tiež odbočovanie doľava na obojsmernej ceste bez odbočovacieho pruhu, ale nie jazdou pár metrov v protismere priamo do pripájacieho pruhu na R1. A na perspektivne vyriešenie toho ľavého odbočenia je tam miesto na vybudovanie malého kruháča alebo aspoň odbočovacieho pruhu.

Výjazd pri Slovnafte mal byť dávno zrušený - STOP-ka v odbočovacom pruhu, keď si ešte neopustil RC - to sa len tak ľahko nevidí :roll:
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Milos » 07. Júl 2009 10:45

vladi87 napísal:Bohvie, ako to bude nakoniec vyzerať, možno to chcú naozaj spraviť tak, že z jednej strany zvodidlá a z druhej plot. :D

Keď sa bavíme o nebezpečných križovatkách, rovnako hlúpo je to vyriešené pri AAA Auto, kde sa napájajú autá (idúce smerom do BB) zo starej cesty na R1 cez protismerý pruh. Rovnako je to riešené za pekárňou Belamo. Ani jedna MÚK sa na trase nenachádza.


Pripojenie pri AAA Auto je to "pri STK", o ktorom je tu reč , akurát ja som ho nepresne lokalizoval
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Milos » 07. Júl 2009 10:58

vladi87 napísal:(...)Ani jedna MÚK sa na trase nenachádza.


Ono to vyzerá tak, že to bolo projektované na spôsob Einsteinovej+D1, čiže hlavná trasa a po oboch stranách kolektory, na ktoré sa napája lokálna doprava a kolektory následne na hlavnú trasu, čiže ani napojenie z nadjazdov nemusí byť priamo na hlavnú trasu. To, že je nakoniec obojsmerná premávka na kolektoroch pôvodne zrejme zamýšľaných pre jednosmernú premávku, je druhá vec.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod wizard112 » 07. Júl 2009 11:15

zoom napísal:
wizard112 napísal:

A druhá vec, tie zvodidlá budú len v jednom smere, alebo sa doplnia aj v druhom? Viď. obr.: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=6241
Tak to by aj mna zaujímalo...dosť blbo to podla mna vyzerá.


Už sa robia oceľové zvodidlá aj pre opačný smer.

...

Čo sa týka napojení na R1... Zrušil by som pripojenie pri AAA a aj výjazd pri ČS Slovnaft - sú úplne zbytočné a naviac pre cudzích chaotické. Ako povedal Milos, stopka na RC je unikát.

Výjazd od OMV - spraviť pripájací pruh + potiahnúť ho tak, aby tvoril pripájací pruh aj naďalšom výjazde z Radvane. Ten vjazd, čo tam je (k tým vnútroblokom) zrušiť.

Ešte trochu zorganizovať križovatku pri pekárni, kde sa stretáva I/59 s miestnou komunikáciou (spraviť odbočovacie pruhy).
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Dialniciar » 07. Júl 2009 11:55

vladi87 napísal:
Dialniciar napísal:Každý niekde stráca čas ... šoféri v kolónach, chodec tým, že ide pešo. Podstatné je, že si zdravý.


Ale chodec ten čas strácať nebude..Tipujem, že za 2-3 dni budú v pletive diery (wizard112: nezdá sa mi, že by bolo špeciálne to pletivo). Toto nie je dobré riešenie. Jedine nadchod/podchod by to vyriešil.
Však to je taká morálka na Slovensku :x
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 07. Júl 2009 11:55

Podchod tam nebude na 100% a na nadchod nie je ani projektová dokumentácia. Takže buď sa s tým zmierite, alebo budete riskovať život a mastné pokuty.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Milos » 07. Júl 2009 12:10

Dialniciar napísal:Podchod tam nebude na 100% a na nadchod nie je ani projektová dokumentácia. Takže buď sa s tým zmierite, alebo budete riskovať život a mastné pokuty.


Podchod je utópia, ale lávka pre peších tam snáď časom bude.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod vladi87 » 07. Júl 2009 12:19

wizard112 napísal:
Čo sa týka napojení na R1... Zrušil by som pripojenie pri AAA a aj výjazd pri ČS Slovnaft - sú úplne zbytočné a naviac pre cudzích chaotické. Ako povedal Milos, stopka na RC je unikát.

Výjazd od OMV - spraviť pripájací pruh + potiahnúť ho tak, aby tvoril pripájací pruh aj naďalšom výjazde z Radvane. Ten vjazd, čo tam je (k tým vnútroblokom) zrušiť.

Ešte trochu zorganizovať križovatku pri pekárni, kde sa stretáva I/59 s miestnou komunikáciou (spraviť odbočovacie pruhy).


Výborné riešenie, ale asi v nedohľadne.

Diaľničiar Áno, bohužiaľ, na Slovensku je taká morálka. Radšej stihnúť prvší bus a skrampačovať sa ako dôjsť domov v zdraví o niečo neskôr..

Miloš Veru tá odbočka k Slovnaft pumpe z R1 doprava cez stopku je mimoriadne nebezpečná. Zlý výhľad na obe strany a zrkadlo je nastavené tak, akoby tam nebolo :idea:
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Odoslaťod Dialniciar » 07. Júl 2009 12:45

Tou morálkou myslím iné: zničiť oplotenie (je to snáď tvoje oplotenie a je snáď v zákone dovolené ísť cez viacprúdové cesty) ??? Aj celoslovenský trend ničiť dopravné značky; ohýbať ich (podgurážená mládež), ničiť lavičky, ... ja keď som prišiel na Slovensko v r. 1994, tak som 1. krát v živote videl lavičku uviazanú o reťaz a smetný kôš železný vložený do ochrannej nádoby a táto nádoba bola pripevnená železnými klinmi do zeme. Priznám sa, že vtedy som to prikladal Rómom, ale realita je iná ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod vladi87 » 07. Júl 2009 13:06

Dialniciar napísal:Tou morálkou myslím iné: zničiť oplotenie (je to snáď tvoje oplotenie a je snáď v zákone dovolené ísť cez viacprúdové cesty) ??? Aj celoslovenský trend ničiť dopravné značky; ohýbať ich (podgurážená mládež), ničiť lavičky, ... ja keď som prišiel na Slovensko v r. 1994, tak som 1. krát v živote videl lavičku uviazanú o reťaz a smetný kôš železný vložený do ochrannej nádoby a táto nádoba bola pripevnená železnými klinmi do zeme. Priznám sa, že vtedy som to prikladal Rómom, ale realita je iná ...


Dúfam, že si to nemyslel na mňa..inak maš pravdu.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Odoslaťod Dialniciar » 07. Júl 2009 13:08

vladi87 napísal:
Dialniciar napísal:Tou morálkou myslím iné: zničiť oplotenie (je to snáď tvoje oplotenie a je snáď v zákone dovolené ísť cez viacprúdové cesty) ??? Aj celoslovenský trend ničiť dopravné značky; ohýbať ich (podgurážená mládež), ničiť lavičky, ... ja keď som prišiel na Slovensko v r. 1994, tak som 1. krát v živote videl lavičku uviazanú o reťaz a smetný kôš železný vložený do ochrannej nádoby a táto nádoba bola pripevnená železnými klinmi do zeme. Priznám sa, že vtedy som to prikladal Rómom, ale realita je iná ...


Dúfam, že si to nemyslel na mňa..inak maš pravdu.


Nemyslel, pokiaľ nič z toho nerobíš. :D
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wizard112 » 07. Júl 2009 13:15

Dialniciar napísal:Tou morálkou myslím iné: zničiť oplotenie (je to snáď tvoje oplotenie a je snáď v zákone dovolené ísť cez viacprúdové cesty) ??? Aj celoslovenský trend ničiť dopravné značky; ohýbať ich (podgurážená mládež), ničiť lavičky, ... ja keď som prišiel na Slovensko v r. 1994, tak som 1. krát v živote videl lavičku uviazanú o reťaz a smetný kôš železný vložený do ochrannej nádoby a táto nádoba bola pripevnená železnými klinmi do zeme. Priznám sa, že vtedy som to prikladal Rómom, ale realita je iná ...


Síce to sem nepatrí, ale ničenie dopravných značení, zariadení, ich kradnutie apod. je na Slvoensku národný šport. Ja sa čudujem správcom ciest, že sa nenašiel ešte nikto, kto by sa tým začal zaoberať. Veď nie je možné, aby bolo týždeň "staré" (resp. nové) DZ zničené - napr. dnes v BB na Sládkovičovej. Ja by som za to začal zatvárať, lebo to už nie je ani recesia ani sranda.
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Dialniciar » 07. Júl 2009 14:07

Účinné riešenie sa ukazuje dávať dopravné značky na vyššie body (takže v rámci stĺpov ver. osvetlenia).
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod vladi87 » 07. Júl 2009 15:30

wizard112 napísal:
Dialniciar napísal:Tou morálkou myslím iné: zničiť oplotenie (je to snáď tvoje oplotenie a je snáď v zákone dovolené ísť cez viacprúdové cesty) ??? Aj celoslovenský trend ničiť dopravné značky; ohýbať ich (podgurážená mládež), ničiť lavičky, ... ja keď som prišiel na Slovensko v r. 1994, tak som 1. krát v živote videl lavičku uviazanú o reťaz a smetný kôš železný vložený do ochrannej nádoby a táto nádoba bola pripevnená železnými klinmi do zeme. Priznám sa, že vtedy som to prikladal Rómom, ale realita je iná ...


Síce to sem nepatrí, ale ničenie dopravných značení, zariadení, ich kradnutie apod. je na Slvoensku národný šport. Ja sa čudujem správcom ciest, že sa nenašiel ešte nikto, kto by sa tým začal zaoberať. Veď nie je možné, aby bolo týždeň "staré" (resp. nové) DZ zničené - napr. dnes v BB na Sládkovičovej. Ja by som za to začal zatvárať, lebo to už nie je ani recesia ani sranda.


Ešte horšie je, keď chýbajú poklopy na kanáloch...Majitelia zberných surovín zjavne nemajú záujem zisťovať, prečo a odkiaľ im občan nesie čerstvo odpílenú hliníkovú rúru, či kanalizačný poklop..
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Odoslaťod Rio13.zm » 08. Júl 2009 02:15

ja sa podakujem fotografovi za tych niekolko fotiek :), ked sa bude pracovat na severnom obchvate, opat by mohol sadnut na bicykel a nieco pofotit...
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.