R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý variant trasovania obchvatu ZV preferujete pri zohľadnení všetkých kritérií?

Severný obchvat C2-C4 (kratší tunel)
41
30%
Severný obchvat C5 a jeho modifikácie (dlhší tunel)
47
34%
Prieťah mestom A a jeho modifikácie (zapustenie RC pod zem)
33
24%
Južný tunelový obchvat D
6
4%
RC odložiť na neurčito a dostavať I/50 na 4-pruhovú komunikáciu
10
7%
 
Celkový počet hlasov : 137

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod ANDi » 03. Jan 2015 21:30

Zijem vo ZV takmer 30 rokov, poznam tu kazdy kut. Vobec nechapem preco sem pleties 30 domov v milionarskej stvrti hore na kopci, ked sa tu bavime o tunelovom rieseni a este k tomu o vyse kilometer dalej. A preco by nemohol ist tunel aj popod arboretum??
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod ANDi » 03. Jan 2015 22:46

Este raz pre menej chapavych...

Obrázok
full resolution

Vysrafovana cast znamena tunel. Iba zapadny portal tunela je teoreticky mozne umiestnit na uzemi sirokom zhruba kilometer. Tak nech mi nikto netvrdi, ze severne od mesta je malo moznosti na trasovanie...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 01:39

ANDi zas si sa "predviedol" ako miluješ svoje mesto. Vôbec sa nejedná o nejakých 30 domov, za tými domami majú byť ešte ďalšie rodinné domy a nielen to, ale aj bytové domy. Láskavo si už konečne pozri územný plán zóny a nekresli mapky v blízkosti územnej zóny. Mimochodom v tých domoch žijú ľudia a budú žiť ľudia a podľa teba majú tam trpieť diaľnicou? Či pre teba sú tí ľudia nepodstatní? Takéto postoje, že 30 domov mi je "ukradnutých" milujem. Ja žijem narozdiel od teba vo Zvolene 37 rokov, nie som nejaký prisťahovalec, narodil som sa tu a nie je mi ľahostajné, aby čo i len jednému Zvolenčanovi išla poza domy diaľnica. A podľa teba portál tunela pôjde cez arboretum? Videl si ty už v živote portál tunela aký je okolo hluk, prach a exhaláty? Bol si v živote v arborete aké je nádherné a kľudné? A to by si chcel zničiť portálom tunela??? Keby si Zvolen miloval a žil v ňom od narodenia, nikdy by si na to ani nemohol pomyslieť umiestniť portál tunela do arboreta a viesť obchvat Zvolenčanom poza domy!
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod ANDi » 14. Jan 2015 09:05

Kedysi aj sidlisko Zapad malo byt 4x vacsie a kolko je tam toho? Jo, je mi uplne u prdele nejaky uzmeny plan ktory nemusi byt naplneny o 50, ale ani o 5 rokov... A ak tebe vadi RC vyse kilometer od domu, tak co chudaci na Kovacovej? Tam maju pozdlz dediny RC 200 metrov od domov a bez protihlukovych stien a nestazuju sa tolko co ty.

A ano, pretoze mam mesto rad, tak chcem aby ho RC obchadzala nezastavanym uzemim, narozdiel od prietahu cez mesto. Obytne stvrte sa daju postavit hocikde, ale na vhodne umiestnenie RC je tych moznosti ovela menej.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 09:35

Presne tak, dialnica má ísť nezastavným územím teda južným obchvatom čo sa vyhne Zvolenu.Takýchto ľudí ako ty milujem, že majú územný plán citujem "u prdele" a obytné štvrte sa dajú postaviť hocikde. Veď Ty ani nevieš čo je to územný plán. Ty nepracuješ náhodou v NDS? Si sa vyfarbil. Sa idem popučiť od smiechu. Aj na zničení arboréta Ti nezáleží??? Čo niekto budoval predtým ako si cik.. do plienok? Odpovedz na priamu otázku!
Naposledy upravil Pepino dňa 14. Jan 2015 09:50, celkovo upravené 7 krát.
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod pristy27 » 14. Jan 2015 09:37

Presne ako pises ANDi, absolutny suhlas. Pokial by sme ku vsetkym cestam pristupovali ako chce Pepino tak sa nikde stavat nebudu lebo vsade je nieco.
Co sa tyka portalu tunela a spiny ci prachu, staci sa ist pozriet do Bratislavskej ZOO kde je portal Sitiny, prach a spina tam vobec nie su. Hluk je uznavam horsi ale to sa da riesit pomocou lepsich PHS, pripadne potiahnutim portalu dalej a prekrytim tej casti tunela v okoli arboreta.
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 611
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 09:39

pristy27 presne tak, veď zničme arborétum jedinečnosť čo tu máme na úkor toho, aby sa ušetrili Eurá, keď sa dá Zvolenu elegantne vyhnúť južným obchvatom. To ako môže takto Zvolenčan rozmýšlať?
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 09:41

pristy27 ani exhaláty tam nie sú že? Veď máme samé elektromobili. Postav si pri Sitene rovno dom, keď je to tam také úžasné.
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod mareks96 » 14. Jan 2015 10:24

Pri oboch portaloch sitiny domy su. Spamataj sa s tvojimi nezmyslami o uzemnom plane. Keby sa postavi vsetko co je v uzemnom plane tak BA ma milion obyvatelov a vlastne by smw na SK mali byty a fabriky pre 20 a viac milionov ludi.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Andrej » 14. Jan 2015 10:26

Pepino, prosim, bez urazok. Ja som v blizkosti portalu Sitiny pracoval cele roky a bol tam ovela cistejsi vzduch ako napr. v centre mesta. Urcite nesuhlasim, aby tunel vyustil priamo v arborete (ako som Andimu oponoval uz davnejsie), ale v jeho blizkosti v tom nevidim problem.

Ohladom juzneho obchvatu si skus precitat niekolko prispevkov dozadu a mozno pochopis, preco je nerealizovatelny. Alebo ak sa chces ohanat ZP ci ovzdusim, tak urcite je lepsi pod zem zapusteny prietah alebo severny obchvat o 10 rokov ako tunelovy juzny obchvat o 50 rokov ;-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 10:37

Andrej vravím postavte si v blízkosti Sitiny rovno domy. Ty si asi tiež z NDS že? To ako môže niekto tvrdiť, že v blízkosti portálu tunela je čistý vzduch? Tomu ani sám nemôžeš uveriť. :)

Že je južný obchvat drahší? A prečo by mal byť až o 50 rokov? To si ako vypočítal. Južný obchvat je natrasovaný a nič mu nebráni v stavbe. Že sú tam tunely a v čom je problém? Sa choď previesť do Chorvátska diaľnicou do Splitu a uvidíš čo sú to tunely. Nevidím jediný dôvod prečo by mal ísť obchvat cez stred Zvolena alebo severom Zvolena, keď môže ísť nezaľudneným územím.

Ako vidím toto je portál výhradne zamestnancov NDS alebo s mýlim?

Veď kto len preboha môže trasovať tunel v blízkosti kúpeľov alebo cez arborétum. To sa nedá ani vo sne takýto nonsense vymyslieť.
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Andrej » 14. Jan 2015 10:43

Prispievajucich zamestnancov NDS je na tomto fore naozaj minimum ;-)

Vidno, ze sa do problematiky prilis nevyznas, pretoze cistota vzduchu vobec nezalezi len od blizkosti k portalu, ale aj od smeru prevladajucich vetrov, okoliteho reliefu, zalesnenia a pod. V kazdom pripade je to znecistenie velmi zvelicovane. Chod sa opytat obyvatelov PB, o kolko maju v meste lepsi vzduch, hoci dialnica im ide priamo ponad hlavy a intenzity odvtedy este narastli ;-)

Ja za nonsense pokladam zase juzny obchvat. Ale tazko s tebou diskutovat, ked nie si ochotny prescrollovat par prispevkov vyssie a precitat si, preco je nerealizovatelny.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod jarino » 14. Jan 2015 11:13

Prečo o 50 rokov? Lebo to bude stáť neskutočné peniaze. Už bez týchto komplikácii bol obchvat ZV plánovaný na rok 2019. A to je ešte predpokladám veeeeeľmi optimistický termín, tak ako 90% ďalších na stránke NDS. Na stránke 1 tejto témy pozerám, že variant D má štyri tunely o dĺžke celkovo viac ako 10 km. Netuším ako sú na tom mosty. Ale už podľa počtu a dĺžke tunelov môžem povedať, že je to sci-fi. Možno variant, aby sa nepovedalo, že to tlačili mestom a severom. Koľko trvalo, kým sa začalo stavať Višňové, je to jeden tunel a nemá ani 10 km.
Ďalším príkladom by mohol slúžiť Severný obchvat Prešova. Máme tam dva tunely, má vydané územné rozhodnutie, myslím, že na DSP aj majetkoprávnom vysporiadaní sa pracuje(bol dávno nejaký tender). Pochybujem že tento úsek pôjde do výstavby do roku 2020 a to príprava je na inej úrovni. Proste bude to stáť toľko peňazí, že štát to sám nezafinancuje určite a z eurofondov by vykrojil obrovský obnos peňazí. Teda je šanca, ak zasa sa doserie príprava a nebude čo stavať, viď ZA,Strážov - ZA,Brodno. Ale zopakujem sa, na naše pomery je južný obchvat naozaj nepravdepodobné riešenie postaviteľné tak možno o 50 rokov.

Môžme byť aj ako Chorvátsko, len potom ak budeš ochotný platiť iné peniažky a nie 50 euro na rok. Veľa ľudí rado porovnáva, keby prišlo platiť, už by nadávalo. Ale to je klasika...
Bez severného obchvatu je veľká pravdepodobnosť vzhľadom na financie(ale až vtedy, keď budete stáť v kolóne za každým rohom), že sa len urobí niečo s prejazdom mesta. A potom Vám to tam bude čmudiť, smradiť, tvoriť hluk a ešte neviem čo ďalších 30 rokov.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Peterman » 14. Jan 2015 11:28

Južný obchvat by bol úžasná vec za horibilne peniaze - momentálne nezafinancovatelne.
Severný je aj logickým vyústením uz existujucich, resp. práve stavaných diaľnic. Viem je to tam dost na tesno: kúpele, zdroje liečivých prameňov, arboretum, plánovaná výstavba, .... ale pri rozumnom prístupe sa to tam da elegantne vtesnať, a nebolo by to tam ani na tesno.
Pozrite si ako sú riešené takéto miesta v Alpách, pri stredozemnom mori, ale i inde; je toho veľa veľa, kde sú v oveľa stiesnenejsich pomeroch tunely, portály, obytné zóny, historické pamiatky, botanicke záhrady...
Ak chceme dostavať súvislú R2 az po Košice co najskôr - tak jedine nájdením konsenzu severného obchvatu.
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Andrej » 14. Jan 2015 11:47

Ja len doplnim nejake statistiky z EIA:

Celková dlžka tunelov (m):
C2: 540
C3: 340
C4: 560
C5: 2 120
D: 10 187

Pocet a dlžka mostných objektov (ks/m):
C2: 18/4318
C3: 17/4357,5
C4: 21/3885,6
C5: 17/3955,4
D: 15/5281,8

Predp. naklady:
Variant C2 9 656 775 tis. Sk
Variant C3 8 770 971 tis. Sk
Variant C4 9 656 022 tis. Sk
Variant C5 12 414 112 tis. Sk
Variant D 34 781 478 tis. Sk
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Peterman » 14. Jan 2015 11:57

Super promptne porovnanie. Rozdiely sú obrovské.
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 12:14

Tak toto je tu čistí portál propagandy a nie fórum. Ináč prevládajú severné vetry, čo ten všetok sajrajt budú fúkať krásne do Zvolena, super. Životné prostredie, kúpele, arborétum máme len jedno a nestoja za zničenie za žiadne peniaze. Ja si ochotne za diaľnicu priplatím a nevidím dôvod aby sme sa hnali, aby socky mohli byť o pár minút rýchlejšie na svojich čmudiacich Škodovkách doma za hlúpych 50 Eur ročne. Myslite na budúcnosť, také kúpele nikdy ničím nenahradíte, aroborétum detto. Budú tu žiť aj vaše deti. V Chorvátsku to išlo u nás nie? Idete po Chorvátskej diaľnici a mesto ani neuvidíte. Všetko ide v ťažkom teréne nezastavaným územím. Možno keby sa peniaze v tomto štáte nestrácali do nenávratna a neplytvalo sa časom nad takými nezmyslami ako trasovanie R2 cez aroborétum a kúpele, čo sa aj chvalabohu na moje prekvapenie aj v tomto štáte potvrdilo ako čistý nezmysel, ten južný obchvat už mohol aj stáť. Prečo nepoviete že v Považskej Bystrici bolo oveľa lepšie riešenie ako trasa cez mesto, ktoré sa nerealizovalo?
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 12:16

Andrej priznaj ako chlap si zamestanec NDS?
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod ANDi » 14. Jan 2015 12:24

Este ten detail, ze na juhu to ma ist po hradzi VD Slatinka, ktore je dokonca v UP a tam tiez par obcanov protestuje proti VD samotnemu... Ale tam dom alebo pozemky nemas, tam ti to nevadi, ze?
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 12:28

Vieš v čom je zásadný rozdiel? Že vodné dielo Slatinka a trasa južného obchvatu bola plánovaná. A teraz niekto mirnix dirnix ide zmeniť všetky plány a dať diaľnicu do oblasti, kde nikdy nebola plánovaná. Pre tvoje info nemám tam žiadne pozemky. Nie je mi však ľahostajný ten kút zeme, do Sliačskej kotliny som chodieval od narodenia, deti tam chodia na branné cvičenia, množstvo Zvolenčanov na prechádzky a šup nejaký expert tam má na mape kúsok voľného miesta, tak čo s ním, hneď tam šup diaľnicu, to mi vadí rozumieš!
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Pepino » 14. Jan 2015 12:34

ANDi neodpovedáš na otázky. Tak čo, nevadí ti znehodnotenie arboréta čo naši otcovia budovali? Mimochodom bolo založené v roku 1965. Ani pred tým nemáš úctu? To som zvedavý ako to niekto chce vysvetliť Zvolenčanom, každý kto má rád Zvolen sa môže pri tom nápade chytať len za hlavu, dať cez neho tunel.
Pepino
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 03. Jan 2015 11:34

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod pristy27 » 14. Jan 2015 12:50

Pepino, nechcem ta urazit a urcite mas pravdu, ze nejake hodnoty chranit treba, ale urcite su na to vacsi odbornici aj na zivotne prostredie ako na ministerstve ZP a aj dopravy ci aj v NDS, ktori to maju na strarosti a chvalabohu nie ty. Pri tej Sitine domy a naozaj obytne aj su a je to uplne v pohode. Ked uz sa bavime o exhalatoch tak Bucina ako taka vypusti daleko horsie veci do ovzdusia ako tych x aut co tadial prejde. Juzny obchvat je absolutny nezmysel a je to nerealne tak ako bol aj juhovychodny okolo PB. Tak isto bol nerealny a ani sa nepostavil a nikdy nepostavi...

Podla tej hudroanalyzy ale kupele Sliac ako take ovplyvnene neboli ale nasli sa ine pramene v mieste trasy ak sa dobre pamatam. A to mozes najst aj na tvojom nezmyselnom juznom obchvate.

Ani ja a ani Andrej v NDS nemusime robit ale mame zdravy rozum ;)
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 611
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod mangernate » 14. Jan 2015 12:52

mangernate
návštevník
 
Príspevky: 37
Založený: 14. Jún 2014 19:27

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod pristy27 » 14. Jan 2015 12:56

Ale Tunel nepojde cez Arboretum ale maximalne pod nim, to predsa nemozes mysliet vazne ze to bude mat na neho vplyv.

To je zeleznicny tunel, to ti neuzna mangernate ;)
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 611
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod mangernate » 14. Jan 2015 12:58

:) no ale situacia je skoro rovnaka ako vo Zvolene. Rieka, cesta, dlha estakada a portal vsadeny medzi domami.
mangernate
návštevník
 
Príspevky: 37
Založený: 14. Jún 2014 19:27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.