R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod Qwert » 05. Jún 2011 18:23

Zostáva len dúfať, že vďaka tejto nehode niekoho napadne zaradiť tento úsek do eurofondov na roky 2014 - 2020 a pripraviť ho tak, aby sa mohol aspoň v polprofile začať stavať v roku 2014.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod i15 » 05. Jún 2011 18:55

vzhladom k intenzitam by bolo lepsie uvazovat nad aspon ciastocnym rozsirenim cesty cez horsky prechod na 3 pruhy, taky Dargov je vdaka trojpruhu celkom v pohode prejazdny aj pri 2x vyssej premavke
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod Pacho » 05. Jún 2011 19:12

Qwert napísal:Zostáva len dúfať, že vďaka tejto nehode niekoho napadne zaradiť tento úsek do eurofondov na roky 2014 - 2020 a pripraviť ho tak, aby sa mohol aspoň v polprofile začať stavať v roku 2014.


no keby sa po každej važnejšej nehode mali začať stavať nové cesty, tak to na slovensku boli dialnice všade. :lol:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod Qwert » 05. Jún 2011 19:30

Ide o to, že tu neexistuje adekvátna náhrade pre kamióny ani rozumná obchádzka pre osobné autá. Bolo by jednoducho lepšie, ak by to bol aj tunel aj stará cesta. Ale keď neprší, tak by bolo dobré, aby aspoň kvapkalo a vybudoval sa tam trojpruh, už ten by dokázal urobiť premávku plynulejšou a bezpečnejšou a je to hlavne finančne reálnejšie.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod granite01 » 05. Jún 2011 21:11

hej. A keď by bol tunel, tak by cesta cez Sorošku sa úplne rozpadávala. (síce sa rozpodáva aj teraz)
Ako cesta cez Branisko. SSC sa o ňu vôbec nestará, pomaly ani vodorovné dopravné značenie nevykonáva :lol:
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod Tomas PO » 10. Jún 2011 17:06

neda sa to obist cez medzev?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod i15 » 10. Jún 2011 17:51

da, cez Medzev a potom po ceste 10.triedy cez Uhornu http://www.youtube.com/watch?v=OrWIY_eN6zo Kamion by som tu stretnut nechcel :roll:
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod granite01 » 10. Jún 2011 20:31

A okrem toho je tam mysl9m obmedzenie pre vozidla nad XX ton + v zime určitá časť cesty je neudržiavaná (Krásnohorské podhradie - Úhorná). Je to uvedené aj na mapách.
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod ELZ » 10. Jún 2011 20:42

Isiel som tade asi pred 10-timi rokmi a uz vtedy to bolo v dost zlom stave (kolaje na ceste take, ze snad len nakladak presiel bez skrabnutia podvozka). Som potom nadaval, co sa blbost som spravil a odvtedy chodim zasadne po cestach prvej triedy, ak je to mozne. V Krasnohorskom Podhradi pri hrade som potom zospodu kontroloval auto, ci je vsetko OK ... celu cestu som siel na dvojke, max. trojke. No a zakruty nad Uhornou su uz neslavne zname (zrubal sa tam autobus) a Branisko sa na tieto serpentiny a zakruty nechyta ... minal som sa tam s Aviou, isli sme krokom a islo o milimetre.
Naposledy upravil ELZ dňa 10. Jún 2011 20:47, celkovo upravené 1 krát.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod i15 » 10. Jún 2011 20:44

granite ano moze byt. Dalsia mozna obchadzka pre osobne auta je cez Silicku planinu, neskusal som, ale predpokladam ze sa podoba na cestu cez Uhornu. A v uplne nudzovom pripade vraj pustaju sanitky a pod. cez Zadiel a nejake lesne cesty. Kamiony vsak v pripade uzavierky HP nemaju na vyber.

Inak uz boli zfrezovane najrozbitejsie casti cesty na Soroske, uvidime ci sa na polozenie asfaltu bude cakat mesiace..
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod granite01 » 10. Jún 2011 21:06

Ano. Videl som tieto frezovane useky. Len to všetko zatiaľ vyzerá len na také látanie- plátanie.
Tá rovinatosť nového povrchu väčšinou nie je tak dokonalá, ako v prípade výmeny celej šírky cesty v dĺžke niekoľkých kilometrov.
Predpokladám je to preto, lebo sa to nerobí s veľkými strojmi a cetnými valcami ale len so stredne veľkými.
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod Zulo » 11. Jún 2011 13:03

granite01 napísal:A okrem toho je tam mysl9m obmedzenie pre vozidla nad XX ton + v zime určitá časť cesty je neudržiavaná (Krásnohorské podhradie - Úhorná). Je to uvedené aj na mapách.

Išiel som tadiaľ pred 8 rokmi peši z Uhornej hore na sedlo....nádherná príroda , hrba snehu, cesta totálne neudržiavaná asi 20-30 cm snehu s koľajami v strede trochu ujazdenými . Vtedy tam bol zákaz vjazdu pre vozidlá s celkovou dľžkou nad 10 m. Počas túry na sedlo po tej ceste sme stretli jedného odvážlivca, ktorý sa spúšťal zo sedla smerom na Uhornu a neubrzdil to pred zákrutou. Práve pred tou zákrutou , v ktorej potom havaroval autobus /nehoda bola v lete a vodič opustil autobus, ktorý sa následne rozbehol a prevrátil/ a bolo tam niekoľko mrtvych a teda neviem či sa niečo neupravovalo v dopravnom značení......
Ako obchádzka v zime absolútne neodporúčam..........
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod milosD » 13. Jún 2011 08:13

Sorozka nema ziadnu rozumnu alternativu
cesta cez sedlo na Uhornu je neskutocne rozbita, uzka a serpentiny na strane Uhornej stoja zato
usek je v zime neudrziavany, nieco prejazdia lesaci a domaci ( su to borci ), ale chce to poriadnu davku odvahy a dobre retaze
spolujazdci sice obcas zabudnu dychat, ale rally svedska zima šuviks ( sa nechyta )
navyse vas caka este dalsie sedlo na Stos

cesta cez Silicku planinu, hore na planinu a do Silice su slusne serpentiny, usek Silica - Silicka Jablonica ani nie v oficialnej cestnej sieti,
je to lepsia lesna cesta s asfaltovym povrchom, ale je neskutocne uzka, pri schadzani z planiny sa na rovnych usekoch
dve osobne auta nevyhnu ( osobna kusenost )
minat sa da ako tak len v zakrutach, v zime je to samozrejme neudrziavane
ked onehda vytahovali na Sorozke bielorusky kamion islo sa tade jedosmerne BA - KE a len do 3,5t
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 200
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod duro_z_dediny » 13. Jún 2011 13:07

Treba si uvedomiť, že ani 3-pruh na Soroške by pri nehodách kamiónov nič nevyriešil, lebo by veľmi pravdepodobne boli zablokované všetky pruhy. Východisko vidím tam, kde to spomínal Qwert - tj. v novom programovacom období po r.2014 - len, to by dovtedy musela aj príprava tohto úseku náležite pokročiť. Pri dĺžke tunela viac ako 4 km by bola nutná zrejme aj prieskumná štôlňa

zdroj: YouTube.com

i15 tu vložil video, ako sa dá obísť Soroška v prípade núdze a táto cesta sa vtedy stáva náhradnou komunikáciu R2, čiže niečím tým, po čom prejde traffic od Nitry cez zrealizované PPP2 cez Tekovské Nemce, Zvolen, RS, LV, RV...
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod duro_z_dediny » 13. Jún 2011 13:27

Keďže som na youtube našiel aj začiatok, pridávam aj ten, nech je dojem kompletný.


zdroj: YouTube.com

Ešte raz pripomínam, že je to núdzová náhrada R2
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod DrX » 13. Jún 2011 14:24

Pre tych, ktori nemaju strach "z azijcov so sablami na krivonohych konikoch", je tu samozrejme dnes v ramci EU este hromada alternativ:
- najkratsia,
- najpohodlnejsia,
- "zlata stredna"

Ani jednu som este neskusil, ak mate skusenosti, mozete prispiet.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod devil » 13. Jún 2011 14:33

ta zlata stredna je pre OA ideal. tento rok sa komplet vyasfaltuje cesta II. tr. RS-hranica. takze v ramci obchadzky sa da vyhnut aj batke.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod DrX » 13. Jún 2011 15:51

Inak, samozrejme, ja beriem cestu cez madarsko ako z nudze cnost, kedze priority Slovenska su vsade inde len nie v tomto regione.
Celkovo, ak by bolo na mne, tak by som bol najskor za postavenie hlavneho spojenia cez Silicu bez tunelov. Tych 200m co tam treba vystupit a zostupit by sa hadam nejakymi zarezmi+mostmi dalo rozumne urobit (a la Ozadany). A spojenie vychod-zapad by to skratilo aspon o 5-10km (viem, roznavcania by neboli nadseni... a naviac je to myslim nejak chranene uzemie).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod granite01 » 13. Jún 2011 20:36

Predpokladam, ze ste teraz srandovali . . .
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod i15 » 14. Jún 2011 04:40

DrX uz si tu dost dlho na to, aby si mohol vediet, ze priprava RC sa nerobi luskanim prstami ;)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod random » 14. Jún 2011 08:10

problem nieje v trase ale skor by som povedal ze vo vozidle ... mali objednat prepravu vozidla ktre ma riadene aj zadne napravy na privese/navese take to vozidla by tam nemali problem .. cesta cez sorosku je jednoduhsia ako cez branisko ... na nadrozmerny naklad v tuneli zabudnite !!!
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod milosD » 14. Jún 2011 09:50

DrX napísal:Inak, samozrejme, ja beriem cestu cez madarsko ako z nudze cnost, kedze priority Slovenska su vsade inde len nie v tomto regione.
Celkovo, ak by bolo na mne, tak by som bol najskor za postavenie hlavneho spojenia cez Silicu bez tunelov. Tych 200m co tam treba vystupit a zostupit by sa hadam nejakymi zarezmi+mostmi dalo rozumne urobit (a la Ozadany). A spojenie vychod-zapad by to skratilo aspon o 5-10km (viem, roznavcania by neboli nadseni... a naviac je to myslim nejak chranene uzemie).


...lepsie by bolo raz si to vyskusat a potom fantazirovat...
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 200
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod random » 14. Jún 2011 13:20

DrX napísal:Inak, samozrejme, ja beriem cestu cez madarsko ako z nudze cnost, kedze priority Slovenska su vsade inde len nie v tomto regione.
Celkovo, ak by bolo na mne, tak by som bol najskor za postavenie hlavneho spojenia cez Silicu bez tunelov. Tych 200m co tam treba vystupit a zostupit by sa hadam nejakymi zarezmi+mostmi dalo rozumne urobit (a la Ozadany). A spojenie vychod-zapad by to skratilo aspon o 5-10km (viem, roznavcania by neboli nadseni... a naviac je to myslim nejak chranene uzemie).

tvarme sa akoze si nic nepisal ok? ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod i15 » 14. Jún 2011 15:45

random napísal:problem nieje v trase ale skor by som povedal ze vo vozidle ... mali objednat prepravu vozidla ktre ma riadene aj zadne napravy na privese/navese take to vozidla by tam nemali problem .. cesta cez sorosku je jednoduhsia ako cez branisko ... na nadrozmerny naklad v tuneli zabudnite !!!


Ano myslim ze pre nadrozmerny naklad smerujuci z vychodneho na stredne Slovensko je Soroska pardoxne najlepsia trasa, lebo tam nie su take ostre zakruty, ako na Branisku a cez tunel by ho asi nepustili. A keby bola cesta trojpruhova, tak je este lepsie prejazdna pre taky naklad. Rozsirene by pomohlo hlavne na kosickej strane, kde po kratkom trojpruhu nasleduje uzka a klukata cesta. Roznavska strana je o nieco lepsia, cesta je siroka 9,5m a da sa tam na jednom-dvoch miestach predbiehat.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 Gombasek - Včeláre

Odoslaťod random » 15. Jún 2011 08:28

predbiehat sa tam da hoc kde ale musis mat na to gule a riadnu davku drzosti a bezohladnosti ... ;)
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.