R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 12. Sep 2010 17:09

Myslôim ze si pockame aSPON 20 ROKOV PúODLA PRIORITY NAJBL VLAD....LEBO KAZDY LEN SLUBUJE A IDE SA BUDOVAT R7 dolu zijucim slovakom od BAdo LUCENCA.....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod mel » 13. Sep 2010 12:03

fanusik,
len poznamka ...
nie do lucenca, ale do priorit sa podla mna spravne dostal usek od BA po NZ. Dalej sa R7 urcite nebude stavat veeeelmi dlho ...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 13. Sep 2010 14:16

R7 od NZ dalej (aj po NZ to je otazne) sa nebude stavat veeelmi dlho, ale urcite skor ako R2 PD-ZH.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 13. Sep 2010 22:23

No veru je to pravda co tu pisete....takze HORNA NITRA pan boh ti pomahaj....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod mel » 14. Sep 2010 08:03

nerozumiem, co ta vedie k myslienke, ze ak by sa ta R2 stavala, tak by bolo vystatrano... su aj lokality, kde je cesta dobra a zaroven maju uplne neschopne vedenie mesta, obci, uzemneho celku a maju tam teda prd. Nie je vsetko o D/R
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 10. Okt 2010 11:31

je vela tem na ktore by sa dalo veelmi dlho polemizovat ci sa da naozaj vo velkom podnikat v takom regoine kde nie je dobre vybudovana infrastruktura.....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Pe3k » 11. Okt 2010 09:07

Nemyslim si, ze u nas hra cestna infrastruktura nejaku vacsiu ulohu pri rozhodovani investorov, kam umiestnit svoj biznis. Nase cesty nie su tak tragicke, hoci su oblasti, kde je kvalita biedna, ciest I. triedy malo a doprava tak nie je prednostou oblasti (SL, VK, NO, GL, ML atd). Vyznamne financie su v oblasti miezd, dani, ulav a to rozhoduje...
Obrázok používateľa
Pe3k
diskutujúci
 
Príspevky: 86
Obrázky: 1
Založený: 07. Sep 2009 15:34
Bydlisko: Žilina

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod devil » 11. Okt 2010 16:54

ale hra....akurat ze netreba vsade dialnica najma tam kde nie su prekazky....urcite vsak investor nepojde do regionu kam vedu uzke cesty kde kamion ma problem alebo tam kam vedu cesty smrti...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 11. Okt 2010 21:59

Presne, pozrite sa ako rastu nove firmy v okoli TN , NM a BANOVIEC N Bebravou to je priklad z TN KRAJA....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Richard » 02. Feb 2011 12:07

Dobrý deň,

som z Novej Lehoty a pracujem v Čechách, takže trasu TN-HA poznám veľmi dobre, nočnou i dennou hodinou. V noci únosné a relatívne rýchle, ale cez deň veľká intenzita nákladnej premávky medzi Považím a Pohroním.

Zaujíma ma však konkrétne úsek, ktorý sa týka Novej Lehoty. podľa už skoro 3 ročného územného plánu sa počíta s 2 variantami - jedna by za Handlovou mala viesť cez 2 tunely ponad Novú Lehotu na Dérerov Mlyn, a druhá po opačnej strane Novej Lehoty v relatívne prístupnejšom teréne. V súčasnej dobe sa dokončuje rekonštrukcia I/50 na hranici kraja TN/BB ktorá momentálne končí kúsok za Dérerovým mlynom.

Obyvtelia Novej Lehoty majú obavu, že pokračovanie rekonštrukcie I/50 započaté zo žiarskej strany sposobí asanácie domov v Novej Lehote a na handlovskom Hornom konci. R2 by sme uvítali, intenzita kamionovej dorpavy je otrasná, v nočných hodinách sposobujú údery kolosálnych náprav na zničenej ceste problémy spánku. A to tadiaľ pred 89 prešlo asi 20 áut denne, ticho a rekreačná oblasť.

Máte niekto nejaké informácie / zdroje, ktoré by mali aktuálnu vypovedaciu hodnotu o 1) ako bude postupovať rekonštrukcia I/50 cez lehotské serpentíny, ktorá momentálne stojí na hranici kraja 2) ktorá varianta obchvatu Novel Lehoty je prioritná?

Úprimne povedané, plán dvoch tunelov cez mohutný masív oddeľujúci Novú Lehoty od Janovej mi príde ako nesmierne finačne i tehcnicky náročný.

ďakujem,
Richard
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 02. Feb 2011 11:56

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Pe3k » 03. Feb 2011 12:14

Ak povazujes premavku 1 auto na 1 km za "uspokojivu" (stred tyzdna o 19. h - cestou PD - Ha - oproti preslo 15 aut!), tak neviem ako popisat premavku na inych usekoch. Cez spicku je cesta I/50 od Novak po TN pretazena, no vecer a v noci je to pohadka. Problemom su chybajuce obchvaty a pomale pruhy v stupaniach, ktore kumuluju auta do kolon, ktore sa potom tahaju celym usekom. Premavka ako taka na tejto trase nie je nijak velka. Od PD na ZH je mimo spicky a cez vikendy priam slaba az minimalna. Tot moj poznatok.
Obrázok používateľa
Pe3k
diskutujúci
 
Príspevky: 86
Obrázky: 1
Založený: 07. Sep 2009 15:34
Bydlisko: Žilina

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Richard » 04. Feb 2011 11:13

Pe3k - to posledne je reakcia na mňa?
Richard
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 02. Feb 2011 11:56

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Pe3k » 08. Feb 2011 08:05

Nie - pisem: moj poznatok :-)
Obrázok používateľa
Pe3k
diskutujúci
 
Príspevky: 86
Obrázky: 1
Založený: 07. Sep 2009 15:34
Bydlisko: Žilina

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 08. Feb 2011 08:52

Pokial viem, tak I/50 sa v TN kraji neplanuje rekonstruovat. To znamena, ze ani v okoli Novej Lehoty. A zial vyzera to, ze R2 v tomto useku (Handlova - ZH) sa skor ako o 20 rokov stavat nezacne.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Zulo » 08. Feb 2011 13:51

To znamená, že investičný útvar SSC B.Bystrica je pri získavaní eurofondov šikovnejší ako investičný útvar SSC v Žiline alebo je problém niekde inde?
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Richard » 08. Feb 2011 16:55

Tondiego - dakujem za noticku. To je skutocne zaujimave, ze rekonstrukcia v tom useku zostane pri tabuli krajov a nepojde dalej. Kazdopadne najpalcivejsim problemom tohoto useku je jeho problematicka zjazdnost v zime a znacny tranzit hornym koncom Novej Lehoty, kde vdaka relativne prehladnej ceste jazdia aj kamiony vysokou rychlostou. Znicena cesta prispieva k velkemu hluku, ked po nej idu tazke napravy. Novej Lehote by pomohol celkovy obchvat v zmysle R2, ale asi je to hudba dalekej buducnosti...
Richard
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 02. Feb 2011 11:56

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 10. Feb 2011 08:46

Pamatam si este par rokov dozadu z Handlovej do Ziaru to bola jedna z najhorsich ciest 1.triedy u nas vobec. Teraz je to jedna z najlepsich, teda iba od hranice krajov do ZH. Viem, ze je to kvoli tomu, ze v TN kraji to ma na starosti uz ine stredisko SSC, ktore na to evidentne kasle. Ale zaraza ma, ze celkovo v tychto pripadoch na Slovensku ako keby ani neexistovala nejaka ucelena koncepcia. Ja som kedysi aj na tomto fore loboval (len tak sam pre seba) za to aby sa miesto cakania na R2 (v dalekej buducnosti) radsej sustredili prostriedky na I/50. Ale jej rekonstrukcia je este nerealnejsia (hlavne z administrativneho hladiska) ako vybudovanie R2 (ktoreho sa ja uz asi nedozijem - bud umriem na starobu, alebo sa zabijem na rozbitej I/50).
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Richard » 10. Feb 2011 17:18

Inak dnes viedla moja Mama rozhovor s projektantom studie Rekonstrukcia I/50 Dererov Mlyn / Handlova a ten potvrdil ze sa bude rozsirovat aj cesta priamo v obci Nova Lehota a dojde k asanaciam a vykupom sukromnych pozemkov, kvoli vyrovnaniu sucasnej trasy - teda je to predpoklad v studii, a nie dana vec. Otazka ci bude studia realizovana presne tak ako si to projektant vymysli, to je druha vec.
Richard
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 02. Feb 2011 11:56

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Zolohoj » 22. Máj 2011 10:47

Richard - ta rekonstrukcia je zatial v nedohladne. Má sa opravovat cesta od Lehoty po Handlovu podla toho co viem.

tindiego - to ze premavka je v noci a vecer kludna neznamena, ze nie je potreba nadradenej komunikacie. Chod vecer po dilanici, alebo rychlostnej ceste a skoro kazda je poloprazdna, pritom cez den je plna. Trasa I/50 byva od 7 do 9 a od 12 do 17 obycajne dost plna. Mam ju zjazdenu od Slavkova po Handlovu hrozne velakrat. Je pravda ze vecer, alebo v hodinach pred obedom je to celkom pohoda, ale rano a poobede to je velakrat hrozne. Samozrejme nepoznam realne cisla. Mozno by stacilo porobit obchvaty a v stupaniach pridat pruhy. Tak ci tak momentalna situacia nestaci. Najvacsi problem je kopec zakazov predbiehania. A ked zakaz skonci, pride zakruta/kopec, alebo premavka v opacnom smere a tak sa kolkokrat vleciem aj 15km za pomalym autom/kamionom. Predbehnem a narazim na dalsi a zase sa to opakuje. Pred tyzdnom v piatok som takto siel celu trasu priblizne 70kmh mimo obce.

Trasa sa da prejst pomerne rychlo ked clovek chyti dobru premavku a ked porusi nejaky ten predpis (zakaz predbiehania). Ale spat k useku PD-ZH, tam je kriticky usek samozrejme Dererov mlyn. Miesto komplikovanej rekonstrukcie, asanacie atd by bolo najlepsie rovno urobit polprofil R2 od Handlovej po ZH, alebo aspon hranicu krajov.
Obrázok používateľa
Zolohoj
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 11
Založený: 24. Sep 2009 13:18
Bydlisko: Handlová

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Dady21 » 26. Máj 2011 01:01

Som z Prievidze a navyse vodic z povolania trasu ako PD-TN alebo PD-ZH a dalej robim denno denne osobne radsej chodim na PD-ZH atd. cestu do TN neznasam i ked aj tu musim jazdit pomerne casto.Na cesty vyrazam medzi 6:45 a 7:00 o takejto hodine je cesta pd-tn katastrofalna samozrejme az od tej chvili ked skonci tzv. novacka cesta a idem cez Novaky-Lelovce odtial zacina do slova a do pismena ODYSEA (strastiplna put) Brezina ? katastrofa ked nie kamion tak vetrieska z roku 1940 nalozena kopcom dreva ktora si to prdka hore 20km/h po 10 minutach (3km usek) sa dostanem na brod (krizovatka nit.rudno ilava).Za odbocenim na Nit.Sucany nasleduje par zakrut v tej lavotiahlej najdlhsej som mal nehodu.Niekto kto siel oproti nevydrzal ze cumi 15 min na naves kamionu predbiehal cez tuto zakrutu,zazrakom zijem asi mam reflex supermana strhol som volant doprava a borec mi v rychlosti (min. 110 a ja cca 90-100) odtrhol spatne a suchali sme sa lavymi bokmi on sa este odrazil do kamiona a usiel....doteraz sa kukam v tej zakrute a sam seba sa pytam ku*va kde som sa mu ja ako-tak dokazal vyhnut kedze ciara krajnice je natreta uz asi na trave.Velky problem nastava na rovine za tymito zakrutami pri obci Nitrica .... nie su tam odbocovacie pruhy auta kt. idu od PD pri odboceni dolava ostavaju stat na ceste po ktorej sa vsetci zenu 90 a viac ... osobne cakam kedy sa tam stane velmi tragicka nehoda i ked to samozrejme nikomu neprajem.do tej obce toci aj autobus a musi dat prednost protiiducim len raz si to nejaky kamionista nevsimne.... dopadne to velmi tragicky...odtialto cesta az po Hradiste ako tak ujde.Od hradista az po Jerichov idete prakticky v lese kde sa zosuva krajnica.Jerichov - brezolupy sami kopec kamion nalozeny drevom predvami tak isto zabitych tak 20 min kym sa dostanete do BN.BN ziadna slava cesta rozbita (ale vsak kde nie je) od BN az Svinnu relativne v pohode vzhladom na ine casti tejeto cesty i ked aj tu viac skacete ako idete po styroch (ak teda idete na osobaku) a od svinnej zacina 150m prerusovana potom zakaz predbiehania zas 200 m prerusovana a zas zakaz , samozrejme koli zakrutam a takto to ide az po TN. este by som spomenul usek cca 2 km pred Tren. Miticami kde cesta pripomina polnu cestu , za nimi je opraveny usek cca 1,2 km (hruby odhad) odtialto az po napojenie na d1 je to podobne ako usek svinna - tn a teda zakruty a striedanie zakaz predbiehania a prerusovana. cely tento usek ma cca 60 km ak ho dam do hodiny mam dobry cas , stalo sa mi ze som tadial uz isiel aj 1.1/4 az 1.3/4....skratene by som povedal len tolko ze ato cesta tento napor dlho nevydrzi ludia tu budu kapat ako skodny pre nezodpovednost a lahkovaznost a zly stav vozovky.Prajem kompetentnym nech sa tadial idu previezt v case spicky a bez majacikov hned zistia sami co tam je treba robit a kedy ...ak to zacnu stavat o 20 rokov mne to uz bude jedno bo do vtedy na tej ceste isto skapem.
Dady21
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 26. Máj 2011 00:29

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 26. Máj 2011 07:46

Dady21 - Nepises ziadne novinky. Myslim, ze vsetci vedia o katastrofalnom stave I/50 medzi TN a PD, vratane MDPT. Zial podobne katastrofalne useky ciest I.triedy su prakticky na celom Slovensku. A na ich rekonstrukciu, pripadne rozsirenie (ako na useku hranica krajov BB/TN - ZH) jednoducho nie su peniaze a tak skoro ani nebudu. Navyse, kedze tu je planovana R2, ani sa s opravou I/50 nepocita, a preto sa ani nepripravuje. Problem je, ze suvisla R2 v tomto useku nie je medzi prioritami a jej realizacia je naozaj v realnom horizonte 20-30 rokov, mozno i viac. Holt vyzera to ako zacarovany kruh. Ja uz v PD nastastie nezijem, ale po tej trase obcas chodievam a mam strach tadial jazdit a ked sa da, tak sa jej vyhybam (cez Hlohovec). Region hornej nitry prechadza poslednych par rokov velkym utlmom a ten sa chybajucou R2 bude este viac prehlbovat. A relativne velky potencial priemyslu i turistickeho ruchu ostane i kvoli tomu dlho nevyuzity. Ale snad nase deti sa doziju zlepsenia, ked my nie.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 31. Máj 2011 10:28

Tak to bol komplexne opisany dennodenny problem vodicov kt cestuju na trase PD-TN 1/50 a to je cesta medzin vyznamu..!! No nebolo by zle keby sa niekto z vlady vykotil a domal si krky na tomto useky mozno by si to tam hore aj niekto vsimol ze nie je nieco v poriadku....No ked tak piseme ze niet penazi....hmm stoji to za uvazenie ked niet financii na R2...na najblizsie desatrocie...tak nech sa urobi aspon rekonstrukcia kritickych usekov...odbacacie pruhy , to nestoji az take miliony eur..., je to o tom ze treba ukazat silu volicov aby penbiaze zacali plynut tam kde maju ist a nie drzat hubu a krok a cakat kedy si nas ti...hore zase o 4 roky konecne vsimnu v JEDNOTE JE SILU....TOMU VERTE !!! Ak nema sucasna vlada pripraveny kompletny program budovania D/RC...NA NAKBL 5-10 ROKOV TAK
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 31. Máj 2011 10:30

pokracovanie- tak sa bude veelmi tazko rozsirovat nasa cestna dopravna infrastruktura o nejake km....Priklad Figel v podstate rok ani nezacal nieco budovat a to stale len keca a keca....myslim ze zacal 5 km...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Richard » 15. Júl 2011 13:39

Zolohoj - je mozne ziskat podrobnejsie infomacie o reknstrukcii useku HA - Nova Lehota? Vopred dakujem.

Prakticky cely tento usek prechadza obyvanou oblastou Horneho konca (po rybnik), potom rovnou pasazou na kopec do Novej Lehoty.

Pokial by islo o novy asfalt, pochopil by som. Ale akekolvek rozsirenie by viedlo k asanaciam domov, ktore niektore stoja doslova vo vozovke...
Richard
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 02. Feb 2011 11:56

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Dady21 » 25. Sep 2011 18:30

Veru tak keď nie R2 v najbližšom desaťročí tak aspoň odbočovacie pruhy,krit.úseky niečo čo zvýši bezpečnosť .....
Dady21
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 26. Máj 2011 00:29

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 38 hostí.