R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý variant trasovania obchvatu ZV preferujete pri zohľadnení všetkých kritérií?

Severný obchvat C2-C4 (kratší tunel)
41
31%
Severný obchvat C5 a jeho modifikácie (dlhší tunel)
45
34%
Prieťah mestom A a jeho modifikácie (zapustenie RC pod zem)
32
24%
Južný tunelový obchvat D
6
4%
RC odložiť na neurčito a dostavať I/50 na 4-pruhovú komunikáciu
10
7%
 
Celkový počet hlasov : 134

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod i15 » 21. Sep 2016 17:22

Všetko hovorí v prospech oranžového variantu. Je posunutý ďalej od Sliača, nepreukázalo sa ohrozenie prameňov a nezasahuje do arboréta. Variant cez mesto by sa oplatil, jedine ak by severný variant bol veľmi drahý, 500+mil €. Ale ten oranžový môže byť tak za 250
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 07:55

Chcel by som uviesť, že vedenie mesta nereprezentuje názor všetkých obyvateľov Zvolena. Naopak ako zvolenčan poznám situáciu osobne a prikláňam k variantu, aby obchvat šiel trasou kadiaľ ide teraz, teda prieťah súčasnou trasou . Tá cesta tam je odjakživa akurát bude kvalitnejšia a krajšia. Nie je to žiadne centrum mesta, ale skôr priemyselná zóna. Naopak považujem za úplne barbarstvo a neúctu k tradíciám Zvolena podkopať Borovú horu s nádherným arborétom, obyvateľom Podborovej umiestniť priamo pod bytové domy vjazd do tunela a ohroziť pramene na Sliači. Tie pramene Vám nikto nikdy v prípade poškodenia nevráti a sú tu nie len pre Vás, ale aj pre budúce generácie čo prídu po nás a vy nemáte absolútne žiaden nárok ich o toto prírodné dedičstvo pripraviť! Pri súčasnom vývoji techniky je viac ako pravdepodobné, že žiadne autá po tých cestách za 200 - 300 rokov už i tak jazdiť nebudú. Čo chcete z prírodného dedičstva zachovať pre Vaše deti a odovzdať im? Aj keď to bohužial kvôli obmedzenému krátkodobému vnímaniu nedokáže mnoho z Vás pochopiť, po Vás prídu iné generácie a pre nich budú oveľa cennejšie práve tie pramene.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod mirkobb » 22. Sep 2016 09:25

SteveMalick napísal:Chcel by som uviesť, že vedenie mesta nereprezentuje názor všetkých obyvateľov Zvolena. Naopak ako zvolenčan poznám situáciu osobne a prikláňam k variantu, aby obchvat šiel trasou kadiaľ ide teraz, teda prieťah súčasnou trasou . Tá cesta tam je odjakživa akurát bude kvalitnejšia a krajšia. Nie je to žiadne centrum mesta, ale skôr priemyselná zóna. Naopak považujem za úplne barbarstvo a neúctu k tradíciám Zvolena podkopať Borovú horu s nádherným arborétom, obyvateľom Podborovej umiestniť priamo pod bytové domy vjazd do tunela a ohroziť pramene na Sliači. Tie pramene Vám nikto nikdy v prípade poškodenia nevráti a sú tu nie len pre Vás, ale aj pre budúce generácie čo prídu po nás a vy nemáte absolútne žiaden nárok ich o toto prírodné dedičstvo pripraviť! Pri súčasnom vývoji techniky je viac ako pravdepodobné, že žiadne autá po tých cestách za 200 - 300 rokov už i tak jazdiť nebudú. Čo chcete z prírodného dedičstva zachovať pre Vaše deti a odovzdať im? Aj keď to bohužial kvôli obmedzenému krátkodobému vnímaniu nedokáže mnoho z Vás pochopiť, po Vás prídu iné generácie a pre nich budú oveľa cennejšie práve tie pramene.

Predpokladám, že asi nie tak celkom zvolenčan, toto je rétorika tých sliačskych petičiarov.. :D
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Peterman » 22. Sep 2016 09:41

SteveMalick napísal:Chcel by som uviesť, že vedenie mesta nereprezentuje názor všetkých obyvateľov Zvolena. Naopak ako zvolenčan poznám situáciu osobne a prikláňam k variantu, aby obchvat šiel trasou kadiaľ ide teraz, teda prieťah súčasnou trasou . Tá cesta tam je odjakživa akurát bude kvalitnejšia a krajšia. Nie je to žiadne centrum mesta, ale skôr priemyselná zóna. Naopak považujem za úplne barbarstvo a neúctu k tradíciám Zvolena podkopať Borovú horu s nádherným arborétom, obyvateľom Podborovej umiestniť priamo pod bytové domy vjazd do tunela a ohroziť pramene na Sliači. Tie pramene Vám nikto nikdy v prípade poškodenia nevráti a sú tu nie len pre Vás, ale aj pre budúce generácie čo prídu po nás a vy nemáte absolútne žiaden nárok ich o toto prírodné dedičstvo pripraviť! Pri súčasnom vývoji techniky je viac ako pravdepodobné, že žiadne autá po tých cestách za 200 - 300 rokov už i tak jazdiť nebudú. Čo chcete z prírodného dedičstva zachovať pre Vaše deti a odovzdať im? Aj keď to bohužial kvôli obmedzenému krátkodobému vnímaniu nedokáže mnoho z Vás pochopiť, po Vás prídu iné generácie a pre nich budú oveľa cennejšie práve tie pramene.


Myslím, že drvivá väčšina z nás chce aby sme si v maximálnej možnej miere zachovali prírodu a prírodne zdroje; ale podla toho čo píšeš by sa nemohla postaviť takmer žiadna diaľnica. Na jednej strane musí byt diaľnica vedená tak aby spájala ekonomické centra, priemyselne oblasti, slúžila na tranzit medzi aglomeráciami; sucasne by mala minimálne ničiť životne prostredie. A preto sa vždy musí najst nejaký kompromis. ZV je dôležitá dopravná križovatka V-Z, S-J, ale aj BB-LC, je tu aj značne vela priemyslu, a este aj pribudne... Ťahať diaľnicu stredom meste je v tomto prípade nevhodne riešenie.
Oranžový variant je v princípe veľmi dobre riešenie ( da sa este vylepšiť), tunel naozaj nebude problem. V alpských oblastiach a niektorých malých mestečkách je nespočet tunelov, ktoré vedu pod celými obytnými sídlami, v oveľa stiesnenejsich pomeroch. Tu je to len otázka najst najlepšiu polohu pre severný obchvat - línia oranžového variantu sa tomu najviac približuje
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 10:00

Prepáč, ale asi nedokážeš čítať. Pozeráš sa na to z krátkodobého hľadiska. Ja som nepísal o nejakej imanigárnej prírode a nie som proti rýchlostnej ceste. V prvom rade poznáš situáciu osobne? Iba v tom prípade sa k tomu vyjadruj a neťahaj tu alpské mestá bez mena. Oranžový severný variant je absolutne nevhodné riešenie. Prečo by sme si mali ohrozovať vzácne prírodne pramene a znehodnotiť si Arboretum a Podborovú hlukom, keď rýchlostná cesta môže ísť elegantne tadial kadiaľ ide teraz. Neviem o akom strede mesta trepeš, bol si niekedy vôbec vo Zvolene? Nie je to žiaden stred mesta, ale dosť zanedbaná priemyselná zóna. Ešte aj komunisti s tým rátali, že diaľnica povedie práve tadiaľ. Načo si máme vo Zvolene a blízkom okolí znehodnotiť pár unikátností, ktoré sú tu, keď môže ísť rýchlostná cesta elegatne cez i tak nevábnu priemyselnú zónu. A akú lepšie polohu by si chcel tunelu nájsť? Zjavne to nepoznáš osobne. Už teraz mu našli jediné miesto, kde by ho ako tak vtesnali, bližšie ku Sliaču nemôže byť a iné miesto už pre nho nie je. Už teraz by sa na ňho dívali obyvatelia Podborovej z okien bytov. Nebývam tam, ale ako vedenie mesta by som to svojim občanom nespravil.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 10:12

Vieš prečo mesto Zvolen preferuje severný variant? Lebo rozmýšľa tiež krátkodobo a politicky. Viac volebných hlasov prinesú predsa obyvatelia väčšieho sídliska Sekier, tak prečo neobetovať obyvateľov menšieho sídliska Podborová. Tvoj argument, že severný variant nezasahuje do obytných zón je totálne klamstvo, ktoré môžeš podsúvať ľudom neznalých miestnych pomerov. Severný variant je pre mesto Zvolen určite z racionálneho hľadiska nevýhodnejší ako prieťah mestom súčasnou trasou.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 10:22

A ešte jeden praktický argument. Mesto Zvolen tvrdí, že prieťah mestom by zhoršil exhaláty v meste. Väčší nezmysel som jakživ nepočul. Stačí si vyjsť na kopce Sarvašky v trase severného obchvatu a uvidíte tie každodenné silné severné vetry, čo to pekne krásne budú všetko fúkať na celý Zvolen. Zvolenčania z toho iste budú mať radosť a mňa ako rodeného len zvolenčana mrzí, že na čele nášho mesta nestojí rodený zvolenčan, ktorý by zohľadnil všetky širšie súvislosti a potom sa postoje mesta Zvolen vydávajú za postoje občanov mesta, čo nie je pravda.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod dzowo2 » 22. Sep 2016 11:18

Nikto tu nespomenul, že kúpele Sliač dostal od štátu najprv mečiarov tunelár Soboňa a teraz sa o ne snaží ďalší bývalý mečiarovec Konárik.

Každý sa tam háda s každým (štát, Konárik, Soboňa...), každý si chce uchmatnúť čo sa dá, kúpele sú v zahanbujúcom stave. A preto, že niekto niekoho pozná a štát to chce dohodiť vyvoleným, preto sa aj tu spomínané materiály do úvahy brali len keď sa to niekomu hodilo do krámu.

To len čo a pre koho tam vlastne treba chrániť, návštevníci - pacienti kúpeľov, t.j. potencionálne my všetci sme na tom poslednom mieste.

Ja som zo Žiaru, prírodu mám veľmi rád, no keby sa Sliačskym "správcom" kúpeľov stratila aj všetka voda, vôbec by mi to nevadilo.
dzowo2
diskutujúci
 
Príspevky: 90
Obrázky: 31
Založený: 14. Máj 2008 16:03

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 12:02

O tomto presne píšem, typické primitívne zmýšľanie po mne potopa. O 100 rokov tu nebude nikto z tých pánov čo spomínaš a ani ty, ale pramene majú ostať nedotknuté pre budúce generácie. Hanbím sa za ľudí čo takto na Slovensku rozmýšľajú.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod mb1000 » 22. Sep 2016 12:40

SteveMalick, a cital si prispevok od mirkobb-a, ze IGHP vplyv na Sliacske pramene vyvratil?
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 14:11

Prispevok som cital avsak ci je to pravda to neviem myslim ani tu ani ja. Nemyslis si, ze keby tam nebol vplyv tak by sa realizoval severny obchvat cez Sliac? Este ze si aspon stat uvedomuje, ze ked sa pri vystavbe nieco stane pramene sa nedaju opravit to pochop konecne. Vo vysoelych krajinach by ich taka uboha myslienka robit tunel v blizkosti liecivej vody ani nenapadla. Ako opravis pramene s liecivou vodou ked sa podkodi? Nijako a teraz mudruj.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 14:14

A neviem co tu tocime len o pramenoch. Nikto mi ako Zvolencanovi neukazal ziadnu vyhodu severneho obchvatu a stat uz tiez preferuje juzne varianty. Len mesto Zvolen stsle sniva svoj seversky sen.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod pristy27 » 22. Sep 2016 14:26

Juzne varianty budu vyrazne drahsie a aj zlozitejsie na vystavbu. To znicenie pramenov si sem priniesol ty vo svojich prispevkoch. Hydrogeologicky prieskum jasne ukazal, ze k nim nedojde ani pri povodnej severnej trase ani pri novej. A ako tak citam co tu pises zacinam mat podozrenie, ci si tu uz neprispieval v minulosti pod nickom Pepino. Lebo tvoje vyjadrenia a prispevky o pramenoch a arborete su vernou kopiou tych jeho...
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 610
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod dzowo2 » 22. Sep 2016 15:37

SteveMalick napísal:O tomto presne píšem, typické primitívne zmýšľanie po mne potopa. O 100 rokov tu nebude nikto z tých pánov čo spomínaš a ani ty, ale pramene majú ostať nedotknuté pre budúce generácie. Hanbím sa za ľudí čo takto na Slovensku rozmýšľajú.


...pre budúce generácie, nedaj sa vysmiať, števemalík.

To sú drísty, potrebujeme obchvat a hneď - po ňom prejdú za 100 rokov milióny ľudí a do rozsypaných kúpeľov z toho nepôjde ani zlomok. Celému Sliaču treba zrušiť prípojku na diaľnicu, keď sú takí prírodní. A možno aj elektriku, nech svietia sviečkami alebo sa tešia sa z návratu k prírode potme.
dzowo2
diskutujúci
 
Príspevky: 90
Obrázky: 31
Založený: 14. Máj 2008 16:03

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 16:12

Tvoje vyjadrenie je ubohe a nehodne dalaej diskusie. Hambim sa za takychto spoluobcanov.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod SteveMalick » 22. Sep 2016 16:15

Prietah nestom je drahsi ako dlhy severny tunel? Pristy27 netrep hluposti prosim ta.
SteveMalick
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 22. Sep 2016 07:42

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod i15 » 22. Sep 2016 17:29

oranžový variant vedie mimo arboréta, tak kde je problém?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod KN.SK » 22. Sep 2016 17:43

dzowo2 napísal:••• Ja som zo Žiaru, prírodu mám veľmi rád, no keby sa Sliačskym "správcom" kúpeľov stratila aj všetka voda, vôbec by mi to nevadilo.
No, takto sa nevyjadruje milovník prírody... :? Ďalej radšej nepokračujem. :(
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod Vlados » 22. Sep 2016 19:47

pristy27 napísal:A ako tak citam co tu pises zacinam mat podozrenie, ci si tu uz neprispieval v minulosti pod nickom Pepino.

Nemusíš mať podozrenie nakoľko je to zhodné s istotou. Škoda, že si to prezradil mohli sme sa ešte chvíľku baviť.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod babar » 22. Sep 2016 21:32

Ja som zvedavy ze kedy a hlavne za co alebo z coho postavia nejaky z tych variantov.
Taliani maju viac tunelov okolo jedneho jazera ako mi na celom slovensku! https://youtu.be/cQb5CPNFOio
Obrázok používateľa
babar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 260
Obrázky: 22
Založený: 03. Máj 2014 15:39

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod ANDi » 22. Sep 2016 22:19

ANDi napísal:Neviem komu to severne trasovanie tak velmi vadi, ale velmi rychlo od neho upustili...

Pre menej chapavych este raz;

mirkobb napísal:Chcel by som aj ja prispieť informáciou k práve prebiehajúcej debate o variantoch obchvatu Zvolena. Týka sa to už realizovaného Inžiniersko hydro-geologického prieskumu (ďalej ho nazvem skratkou IGHP) a jeho výsledkami. Asi málokto vie, že spomínaný prieskum a poznatky z neho vyzneli mimoriadne priaznivo pre výstavbu všetkých severných variantov vedených v priestore medzi Sliačom a Borovou horou. Inak povedané, prípadná výstavba tunelov by nebola v kolízii so zásobárňou liečivých prameňov kúpeľov Sliač! Samozrejme, že predmetný prieskum neskúmal a a ani nemal za účel určovať, ktorá varianta, či s tým najkratším tunelom, resp. dlhšími by bola najvhodnejšia. Prieskum len skúmal či by v danom priestore pri hĺbení, resp. razení tunelov, popr. vŕtaní hĺbkových pilót bolo narazené na zásobarne prameňov liečivej vody, a "čuduj sa svete", na nič také sa nenarazilo. Takže hlavný argument sliačskych petičiarov-odporcov týchto severných variantov vedenia trasy R2 o znehodnotení liečivých prameňov sa nepotvrdil! Len pre objektivitu, narazili na minerálny prameň (medokýš,kyselka, ...), neviem ešte aké ďaľšie názvy sa pre tieto minerálne pramene na Slovensku používajú, ale každému tu je asi jasné o aký druh prameňa sa jedná. Čiže prameň, ktorý svojim chemickým zložením ani vzdialene nepripomína chemické zloženie sliačskych liečivých prameňov! Len tak mimochodom, takýchto medokýšov sú na Slovensku ticíce. Netvrdím ale, že zrovna tento len preto že je menej významný treba znehodnotiť pri výstavbe, to ani náhodou, pravdepodobne sa dá zachytiť a využiť trebárs pri nejakom odpočívadle pred tunelom. Žartujem. :mrgreen: Ale vážne, v každom prípade sa nejedná o liečivý prameň. Ešte treba pripomenúť, že aj tento medokýš by bol "v kolízii" iba pri jednom zo severných variantov, pri ostatných je ďaleko. Ale vráťme sa k meritu veci, kedže pre petičiarov zo Sliača musel byť výsledok prieskumu IGHP "sklamaním", pretože ich hlavný tromf o znehodnotení liečivých prameňov sa nepotvrdil, tak sa hľadala iná príčina, prečo za každú cenu znemožniť ďaľšiemu plánovaniu výstavby severných C variantov, pričom si (podľa neoverených informácií) asi s "pár spriaznenými ľudmi" z Inšpektorátu kúpeľov a žriediel a aj Štátnej kúpeľnej komisie vymysleli novú zámienku, že predmetné trasovanie severných variantov tentokrát nie je vhodné pre prípadnú haváriu v danej lokalite, pričom by mohli do podložia uniknúť ropné látky a vraj znehodnotiť liečivé pramene, pričom akékoľvek prepojenie na tieto v podloží sa vôbec nepotvrdilo! Takže, ľudovo povedané, "kto chce psa biť, palicu si nájde". Na tomto všetkom je ale najviac zarážajúce, že sa objednal a zaplatil pomerne nákladný IGHP, pričom jeho výsledky sa (pretože sa im to nehodilo do karát) už vôbec nebrali v úvahu. A tak vyvstáva otázka, načo robíme vôbec takéto geologické prieskumy z peňazí daňových poplatníkov, keď to potom nejakí byrokratickí úradníci aj tak rozhodnú po svojom, resp. podľa priania nejakých petičiarov..?! A tak je tu namieste otázka, mali v tomto prípade úradníci Inšpektorátu kúpeľov a žriediel a aj Štátnej kúpeľnej komisie vôbec nejaký mandát stopnúť celý ten proces..?!? Však do samotnej prípravy týchto severných variantov sa už vrazilo nemálo peňažných prostriedkov, nehovoriac o práci projektantov, EIA posudzovanie ukončené, plus k tomu ešte všelijaké ďašie schvaľovania a vyjadrovačky, ale hlavne strata času niekoľko rokov v príprave, keď by sa všetko malo vrátiť na začiatok! Čo na to úradníci z Ministerstva dopravy, alebo taktiež z NDS? Tí by mali podľa mňa znovu preveriť ako to doopravdy je s tými severnými C variantmi a nie vymýšlať "všelijaké nové oranžové, bledomodré, zelené a fialové".. :roll: :evil:
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod pristy27 » 23. Sep 2016 07:44

SteveMalick napísal:Prietah nestom je drahsi ako dlhy severny tunel? Pristy27 netrep hluposti prosim ta.


Jediny kto tu stale trepe hluposti a dokonca aj pod druhym menom aby si uz z teba ostatni nerobili srandu si tu ty. V nezastavanom uzemi sa sa stavia jednoduhsie a lacnejsie, za druhe, pokial som dobre videl tie varianty, ten prietahovy ide tiez v dost dlhych tuneloch. Ale ty neakceptujes ziadne relevantne udaje a fakty okrem tych tebou vymyslenych takze ti nema zmysel nieco vysvetlovat a bavit sa s tebou o niecom, lebo s tvojou inteligenciou to asi aj tak nepochopis.

A k tej tvojej poznamke ze sa hambis za takychto spoluobcanov tak je to vzajomne, my ostatni sa zase hambime za teba ;)
Tak sme si to vyjasnili a uz na tvoje hluposti reagovat nebudem.

Vlados napísal: Nemusíš mať podozrenie nakoľko je to zhodné s istotou. Škoda, že si to prezradil mohli sme sa ešte chvíľku baviť.

Tak ja som za kazdu srandu ale pri tomto mi to uz neprislo vtipne. Neviem, ci chcel posobit doveryhodnejsie alebo urobit dojem ze viaceri ludia tu maju taky isty nazor ako on alebo je iba hlupy a zabudol heslo, v kazdom pripade je dost mimo...
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 610
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod fh » 23. Sep 2016 14:02

Pochybujem ze sa stat vrati k povodnej severnej trase ktora bola uz zamietnuta, skor sa bude cakat na stanovisko mesta k navrhnutym trasam a v horsom pripade bude stat forsirovat nejaku trasu tak ako to bolo v pripade PB. Ale hadam sa historia opakovat nebude. Do toho mozu vstupit aj obcianski aktivisti, majitelia pozemkov, spekulanti co skupuju pozemky, staci si vsimat co sa bude diat... Vysledok moze byt aj docasny takzvany nulovy variant a zdrzanie radovo v rokoch.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod dzowo2 » 23. Sep 2016 15:05

SteveMalick napísal:O moju inteligenciu sa ty neboj, myslím, ze ta len nevieš prehltnut, ze nebude mat severy variant hahaha, ide ta z toho rozdrapiť aj všetkých tu podobných čo neakceptujú iný názor čo svedčí o úbohosti ľudského ducha. Tak si založte nové fórum s názvom "Som za severný obchvat a iný názor neakcpetujem" . Toto tu je otvorené fórum a každý môže vyjadriť svoj názor a len primitív môže upierať názor tomu druhému jasné mojko?


Forum je samozrejme otvorené, ale ak niekto, kto je proti všetkým, povie ostatným aby si založili nové fórum, tak to je zrelé na základné vyšetrenie o normálnosti a o schopnosti nosiť občiansky preukaz.

Poviem ti to takto, ak ťa niekde všetci kopú do zadku, tak ťa tam nechcú a je úbohé tam stále liezť. Je úbohé aj keď rozšírené, že ako klasický internetový chudák zneužívaš skutočnosť, že tu môžeš urážať koho chceš bez rizika, že utrpíš nejakú fyzickú ujmu.

Ale aj tak, mal by si aj vo vlastnom záujme podstúpiť vyšetrenie, možno sa ti dá aspoň trochu pomôcť. My ti tu v tejto oblasti nepomôžeme, zbytočne sem budeš stále liezť a počúvať nové nadávky. Napokon vyšetrenie je aj v záujme ostatných, ak ťa izolujú, nebudeš prípadným rozširovaním tvojich génov šíriť svoje postihnutia ďalej.
dzowo2
diskutujúci
 
Príspevky: 90
Obrázky: 31
Založený: 14. Máj 2008 16:03

Re: R2 Zvolen obchvat

Odoslaťod EmBe » 24. Sep 2016 09:20

Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2260
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.