R3 Všeobecne

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod kaviarista » 08. Máj 2007 12:02

aquila napísal:cernobb, zober si tot ak ... je to najkratsi variant, ale najmenej riesiaci variant ...

tych historicky danych ciest sa uz pomenilo kvantum :) a do LM nebudes chodit ani cez donovaly :) ale certovicu :)


a co konkretne neriesi? rozvoj nejakeho zanedbatelneho okresneho mestecka ? turc. teplice nemaju potencial na priemysleny rozvoj. mali by sa specializovat na kupelnictvo a turistiku.

naproti tomu trasa BB-TR-MT toho doserie ovela viac.

A z BB cestovat do LM cez Certovicu moze len amater, co nepozna situaciu na oboch trasach :)
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 08. Máj 2007 12:15

johhan,
mozes mi zodpovedat jednu jednoduchu otazku? da sa podla teba postavit RC z Liptovskej Osady po RK na 2+2 bez jedneho jedineho tunela?


z cisto geografickeho hladiska (geologicke studie nejestvuju) bude trasa BB-Donovaly-RK 100 % lacnejsia ako BB-TR-MT (napojenie az na D1). Ved na to nepotrebujem byt ziadny odbornik, staci poznat morfologiu krajiny na oboch trasach.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Dialniciar » 08. Máj 2007 12:22

A príde kaviarista podľa jeho slov neodborník a ide písať, že geologické štúdie nejestvujú ... 417 stranový dokument srpavený v r. 1997-1999 je potom teda čo podľa teba :?: Ale čo kaviarista nevidel - to nejestvuje. Ak teda kaviarista ešte nevidel Moskvu, tak tá potom nie je. :idea: Ake jednoduché ... stačí byť kaviaristom ... :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod kaviarista » 08. Máj 2007 12:33

Dialniciar napísal:A príde kaviarista podľa jeho slov neodborník a ide písať, že geologické štúdie nejestvujú ... 417 stranový dokument srpavený v r. 1997-1999 je potom teda čo podľa teba :?: Ale čo kaviarista nevidel - to nejestvuje. Ak teda kaviarista ešte nevidel Moskvu, tak tá potom nie je. :idea: Ake jednoduché ... stačí byť kaviaristom ... :P


ked sa ma drzat niekde pod zamkom na nasledujucich 1000 rokov verejnosti nepristupna, tak ako keby neexistovala.
pri vsetkej ucte k tebe dialniciar, tvojim subjektivnym vystupom ziskanych z nejakeho megatajneho materialu neverim. ja si dokazem vytvorit zavery z nejakeho odborneho posudku aj sam.

nie som odbornik na dialnicnu vystavbu, ale v praxi poznam cele slovensko urcite ovela lesie ako ty. ale dufam, ze zmenis aj toto a ze sa ti ten tvoj velky cestovny plan podari zrealizovat
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod cernobb » 08. Máj 2007 12:42

kaviarista napísal:a co konkretne neriesi? rozvoj nejakeho zanedbatelneho okresneho mestecka ? turc. teplice nemaju potencial na priemysleny rozvoj. mali by sa specializovat na kupelnictvo a turistiku.

naproti tomu trasa BB-TR-MT toho doserie ovela viac.

A z BB cestovat do LM cez Certovicu moze len amater, co nepozna situaciu na oboch trasach :)


to si ako prisiel na taku blbost ze by som mal ist cez certovicu. nikdy som do LM nesiel cez certovicu a ani nepojdem.
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod cernobb » 08. Máj 2007 12:44

cernobb napísal:to si ako prisiel na taku blbost ze by som mal ist cez certovicu. nikdy som do LM nesiel cez certovicu a ani nepojdem.


sorry to nemalo byt tebe ale tomu predoslemu prispevku na ktory si reagoval. som si to len zle precital. mas pravdu v tom co si napisal
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod mirkobb » 08. Máj 2007 14:11

devil napísal:
Mirkobb: nejde rovno o peáže, chcel som len naznačiť, že je podľa mňa hlúpe, ak stojí jedna RC a papierovo sú dve-čo je 2+2 pruhy, lepšie mať cez ZH, boli by to dve RC a hneď sú 4+4 pruhy...


Devil: toto som vobec nepochopil, ake 4+4 :?:


Prepac Devil, ale toto nebola moja citacia, nabuduce si vsimaj lepsie, taku absurdnost by som nenapisal! :wink: Ja som tiez chcel povodne reagovat na tu Jurislavovu "uvahu", ale som bol zaneprazdneny, no este sa k tomu vratim.

Ak mozes, uved to na spravnu mieru.
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 08. Máj 2007 17:39

kaviarista napísal:nie som odbornik na dialnicnu vystavbu


No to teda nie si, aspoň, že si to priznáš. :!:

Ono totiž SR diaľnice ani neobjavila, ani v nich nie je preborník, ale takí ako ty, to ešte viac znižujú ... nuž ale čo s tebou, ja sa len hanbiť môžem za takých, ktorí vedia, že nevedia nič, ale sa tvária, že sú majstrami sveta. Tak ako na všetko, ale max. tak v krčme pri pive ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Máj 2007 18:07

kaviarista napísal:ze sa ti ten tvoj velky cestovny plan podari zrealizovat


1. SR mám prejazdenú úplne celú. Neexistuje v SR cesta, po ktorej by som ja neišiel od r. 1994 som mal na to času dosť a príležitostí bolo veľmi veľa. Ak to máš aj ty, gratulujem ... takže ma prestaň urážať. :!:

Ale základom je, že nie motorista dokáže spoznať, čo je najlepšie pre SR v oblasti diaľničnej výstavby. Pochybujem, že ty pôjdeš osobne diaľnicu stavať ... ty už si len jej užívateľ. A kritik trasovania, pretože ... "lebo Žilina".

A už vôbec sa do mňa nestaraj, čo sa mi má alebo nemá podariť. To už nechaj na mňa ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod johhan » 08. Máj 2007 22:14

kaviarista napísal:johhan,
mozes mi zodpovedat jednu jednoduchu otazku? da sa podla teba postavit RC z Liptovskej Osady po RK na 2+2 bez jedneho jedineho tunela?


D 24,5/100, R22,5/80 sa nedá postaviť bez tunelu, C 22,5/70 sa dá postaviť bez tunelu ale boli by to 4 pruhové prejazdy obcami - niečo podobné ako Jakub pri BB

Mal som tu minulý týždeň ludi z Asfinagu tak sme boli pozrieť aj Donovaly a truchu sme viedli krčnové reči ohľadom trasovania - v Rakúsku by sa z variantom RC alebo D cez Donovaly ani neuvažovalo bola by tam perfektná cesta I triedy pre turistickú dopravu - tranzit TIR mimo - argument že sa predlži trasa pre kamiony - unwichtig - do 50 km ich to vôbec nezaujíma. Celkom vážne sa ma pýtal prečo chceme takú peknú turistickú lokalitu zničiť autostrádou ? Aké budú z toho výhody okrem ušetrených pár km pre kamion ?
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod cernobb » 09. Máj 2007 01:17

johhan napísal:
kaviarista napísal:johhan,
mozes mi zodpovedat jednu jednoduchu otazku? da sa podla teba postavit RC z Liptovskej Osady po RK na 2+2 bez jedneho jedineho tunela?


D 24,5/100, R22,5/80 sa nedá postaviť bez tunelu, C 22,5/70 sa dá postaviť bez tunelu ale boli by to 4 pruhové prejazdy obcami - niečo podobné ako Jakub pri BB.....


OT: Jakub je mestska cast(MC) BB
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod fh » 09. Máj 2007 07:50

johhan napísal:v Rakúsku by sa z variantom RC alebo D cez Donovaly ani neuvažovalo bola by tam perfektná cesta I triedy pre turistickú dopravu - tranzit TIR mimo - argument že sa predlži trasa pre kamiony - unwichtig - do 50 km ich to vôbec nezaujíma. Celkom vážne sa ma pýtal prečo chceme takú peknú turistickú lokalitu zničiť autostrádou ? Aké budú z toho výhody okrem ušetrených pár km pre kamion ?


Ja som vždy rozmýšlal, čo je to za argumentácia, že kamióny to majú cez Slovensko najkratšie cez Donovaly, preto im to tam postavme. Tranzit pôjde tadiaľ, kde im to na Slovensku určíme my, keď nechceme aby nám robili bordel, skrižovali sa v zime na horských priechodoch, resp. haváriami a rozliatymi olejmi apod. ohrozovali vodné zdroje. Stavať im tunel aby sme im to skrátili, lebo pánom vodičom z Turecka, alebo Poľska by sa to páčilo. Nechápem. V tej oblasti treba ťažkú dopravu odkloniť, nieto ešte vovaliť do úzkej Revúckej doliny, ako kedysi blúznil Feroslav. Tam je takisto ešte nepoškodená príroda, bez industrializácie. Hiadeľské sedlo to samé. Obyvatelia Slov. Ľupče to vedia, ale pár ľudí z BB im to tam chce tlačiť. Poriadne spravená cesta cez Donovaly s predbiehacími pruhmi urobí v krátkom čase oveľa viac pre bežného vodiča.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod devil » 09. Máj 2007 08:04

to je sice vsetko pravda, lenze aj do BB chodia kamiony a pre ne trasa cez Kremnicu nie je vobec vhodna. alebo vytahujeme argumenty o osluhe uzemia vs. tranzitu vtedy ked nam to vyhovuje :?: (npr. pri D3 Svrcinovec-Polsko) tie polske, turecke atd... kamiony su tak 15 % premavky.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod fh » 09. Máj 2007 08:18

Kamióny, ktoré majú cieľ BB, nepotrebujú Donovaly. Vyložia, naložia a pôjdu odkiaľ prišli. Je ich určite menej ako tých tranzitujúcich.
Čo sa týka D3 v oblasti Svrčinovca, tam nie je taký problém s prírodou a vodnými zdrojmi ako v Nízkych Tatrách.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 09:16

johhan napísal:
kaviarista napísal:johhan,
mozes mi zodpovedat jednu jednoduchu otazku? da sa podla teba postavit RC z Liptovskej Osady po RK na 2+2 bez jedneho jedineho tunela?


D 24,5/100, R22,5/80 sa nedá postaviť bez tunelu, C 22,5/70 sa dá postaviť bez tunelu ale boli by to 4 pruhové prejazdy obcami - niečo podobné ako Jakub pri BB

Mal som tu minulý týždeň ludi z Asfinagu tak sme boli pozrieť aj Donovaly a truchu sme viedli krčnové reči ohľadom trasovania - v Rakúsku by sa z variantom RC alebo D cez Donovaly ani neuvažovalo bola by tam perfektná cesta I triedy pre turistickú dopravu - tranzit TIR mimo - argument že sa predlži trasa pre kamiony - unwichtig - do 50 km ich to vôbec nezaujíma. Celkom vážne sa ma pýtal prečo chceme takú peknú turistickú lokalitu zničiť autostrádou ? Aké budú z toho výhody okrem ušetrených pár km pre kamion ?


Nemyslel som bez jedinej estakady, iba bez tunela :) . Ktore konkretne obce sa nedaju obist rychlocestnym obchvatom? Posledne 2 prejazdy som sa presne na toto sustredoval a ked porovnam ten teren s Novou Banou alebo Zarnovicou, tak tu umiestnis aj 3 rychlocesty popri sebe.

RC popod Velky Sturec by Donovaly obchadzala. Takze ta perfektna cesta 1.triedy by mohla byt od Jelenca hore a zo severu od Liptovskej Osady hore na Donovaly.
Mal si tych ludi doviest aj do Turcianskych Teplic, aby videli, ze ani tu nie je ta turisticka lokalita "skareda". K Donovalom neexistuje dlhsia, a zaroven beztunelova alternativa. Vedeli o tom ti ludia z Asfinagu?


johhan napísal: Aké budú z toho výhody okrem ušetrených pár km pre kamion ?


1. Za zbytocnych 30 km navyse sa u kazdeho jedneho kamionu tych splodin nazbiera skutocne dost.
2. Ide o zbytocne predlzenie trasy juh-sever (nielen pre kamiony). Nehovoriac uz o spojeni juhozapad - severovychod.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 09:32

fh napísal:
johhan napísal:v Rakúsku by sa z variantom RC alebo D cez Donovaly ani neuvažovalo bola by tam perfektná cesta I triedy pre turistickú dopravu - tranzit TIR mimo - argument že sa predlži trasa pre kamiony - unwichtig - do 50 km ich to vôbec nezaujíma. Celkom vážne sa ma pýtal prečo chceme takú peknú turistickú lokalitu zničiť autostrádou ? Aké budú z toho výhody okrem ušetrených pár km pre kamion ?


Ja som vždy rozmýšlal, čo je to za argumentácia, že kamióny to majú cez Slovensko najkratšie cez Donovaly, preto im to tam postavme. Tranzit pôjde tadiaľ, kde im to na Slovensku určíme my, keď nechceme aby nám robili bordel, skrižovali sa v zime na horských priechodoch, resp. haváriami a rozliatymi olejmi apod. ohrozovali vodné zdroje. Stavať im tunel aby sme im to skrátili, lebo pánom vodičom z Turecka, alebo Poľska by sa to páčilo. Nechápem. V tej oblasti treba ťažkú dopravu odkloniť, nieto ešte vovaliť do úzkej Revúckej doliny, ako kedysi blúznil Feroslav. Tam je takisto ešte nepoškodená príroda, bez industrializácie. Hiadeľské sedlo to samé. Obyvatelia Slov. Ľupče to vedia, ale pár ľudí z BB im to tam chce tlačiť. Poriadne spravená cesta cez Donovaly s predbiehacími pruhmi urobí v krátkom čase oveľa viac pre bežného vodiča.


fh,
este raz zopakujem, co uz opakujem roky. Nejestvuje lacnejsia a hlavne beztunelova alternativa k Donovalom. Keby existovala, tak nema urcite vyznam zaoberat sa nejakou 30 km zachadzkou. Ale do sirokanskej Turcianskej kotliny sa musis z BB najprv aj nejako dostat.

Co sa tyka Revuckej doliny, vsetko by to mohlo byt o celospolocenskom konsenze. Ta Revucka dolina by mohla zostat neposkodena aj nadalej, akurat , ze by sa predlzila dlzka tunela popod V. Sturec a tym padom aj cena. Ide o to, ze technicky sa da prepojit BB s RK aj s jednym jedinym 5 km tunelom. Ale optimalizovat riesenie z hladiska ekologie na ukor ceny sa v pohode da aj inak. Lebo nas tu urcite skupinky roky strasili, ze Nizke Tatry sa daju prekopat iba minimalne 17 km tunelom.

Pre bezneho vodica, ktory prekonava akykolvek hosky priechod, spravi radikalne viac len a len tunel. Kvalitna cesta 1.tiredy zlepsi situaciu, ale nebude to zlepsenie radikalne.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Jurislav » 09. Máj 2007 09:41

kaviarista napísal:Za zbytocnych 30 km navyse sa u kazdeho jedneho kamionu tych splodin nazbiera skutocne dost.
Nazbiera sa dosť, ale Donovaly zničí aj málo splodín z kamiónov.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod devil » 09. Máj 2007 09:41

Kamióny, ktoré majú cieľ BB, nepotrebujú Donovaly. Vyložia, naložia a pôjdu odkiaľ prišli.


akoze cez Kremnicu, Ziar, Zvolen :?:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 09:42

Dialniciar napísal:
kaviarista napísal:ze sa ti ten tvoj velky cestovny plan podari zrealizovat


1. SR mám prejazdenú úplne celú. Neexistuje v SR cesta, po ktorej by som ja neišiel od r. 1994 som mal na to času dosť a príležitostí bolo veľmi veľa. Ak to máš aj ty, gratulujem ... takže ma prestaň urážať. :!:


Ja nemam, hlavne niektore cesty 2. tried , ale tebe neverim absolutne, ze to prejazdene mas. Nie je to ziadna urazka, len na niektore tvoje silacke reci uz mam vlastny pohlad.

Dialniciar napísal:Ono totiž SR diaľnice ani neobjavila, ani v nich nie je preborník, ale takí ako ty, to ešte viac znižujú ... nuž ale čo s tebou, ja sa len hanbiť môžem za takých, ktorí vedia, že nevedia nič, ale sa tvária, že sú majstrami sveta. Tak ako na všetko, ale max. tak v krčme pri pive ...


Mne staci, ak tu bude jeden jediny odbornik na vsetko, hlavne na teplu vodu. Kde predavaju sosku dialniciara? Musim si ju vystavit do vitrinky, aby som vsevedkovi urobil nejaku tu radost.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod fh » 09. Máj 2007 09:53

Kaviarista, my sme si to kedysi porovnávali s Chřibami na E50 medzi U. Hradišťom a Slavkovom u Brna. Toto keby bolo na Donovaloch, jazdím si tam veselo popiskujúc si, najmä, keby tam dostali zaracha kamióny. Zima,nezima. Stačí poriadna údržba. Z BB do Turca, alebo naopak je to horšie. Ale tam až taká silná premávka nie je. A cez Kremnicu by som poslal kamióny. To už nie je žiadny ťažký horský priechod, nech sa páči. A ten, čo sa ponáhľa na osobnom aute a šetrí čas aj kilometre, na dobrom trojpruhu cez Donovaly to prefičí raz dva aj bez tunela. Za Levočou je tiež v stúpaniach trojpruh v smere na Prešov a ten účinok je obrovský.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 09:54

Jurislav napísal:
kaviarista napísal:Za zbytocnych 30 km navyse sa u kazdeho jedneho kamionu tych splodin nazbiera skutocne dost.
Nazbiera sa dosť, ale Donovaly zničí aj málo splodín z kamiónov.


a Kremnicke vrchy by uz snad nenicilo?

Vies, ono mi to pripomina situaciu so stavbou VSZ. Nasla sa taka lokalita blzko KE, ktora by mala co najmensi ekologicky dopad na mesto Kosice, ale zato chudaci Madari to schytali poriadne. Vetry nepoznaju totiz hranice. A tak, ako by sme nemali delit ludi podla narodnosti, nemali by sme ich delit ani podla lokalnej prislusnosti.

Alebo su ti ludia v blizkosti TR nejaki menejcenni, ze im tam chceme nasackovat tych splodin zbytocne viac?
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod fh » 09. Máj 2007 09:58

devil napísal:
Kamióny, ktoré majú cieľ BB, nepotrebujú Donovaly. Vyložia, naložia a pôjdu odkiaľ prišli.


akoze cez Kremnicu, Ziar, Zvolen :?:


Alebo Brezno :wink: . Nevidím problém. Železnica tiež nie je na zahodenie,aj keď pri JIT nepomôže, ale čo už sa len do BB toho dovezie a odvezie? Predpokladám, že skôr od Zvolena, pretože logistické centrá sú najmä v okolí Senca a BA, a papiere pre úradníkov, na tom svet nestojí :wink: .
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 09. Máj 2007 10:04

kaviarista napísal:
Dialniciar napísal:
kaviarista napísal:ze sa ti ten tvoj velky cestovny plan podari zrealizovat


1. SR mám prejazdenú úplne celú. Neexistuje v SR cesta, po ktorej by som ja neišiel od r. 1994 som mal na to času dosť a príležitostí bolo veľmi veľa. Ak to máš aj ty, gratulujem ... takže ma prestaň urážať. :!:


Ja nemam, hlavne niektore cesty 2. tried , ale tebe neverim absolutne, ze to prejazdene mas. Nie je to ziadna urazka, len na niektore tvoje silacke reci uz mam vlastny pohlad.

Dialniciar napísal:Ono totiž SR diaľnice ani neobjavila, ani v nich nie je preborník, ale takí ako ty, to ešte viac znižujú ... nuž ale čo s tebou, ja sa len hanbiť môžem za takých, ktorí vedia, že nevedia nič, ale sa tvária, že sú majstrami sveta. Tak ako na všetko, ale max. tak v krčme pri pive ...


Mne staci, ak tu bude jeden jediny odbornik na vsetko, hlavne na teplu vodu. Kde predavaju sosku dialniciara? Musim si ju vystavit do vitrinky, aby som vsevedkovi urobil nejaku tu radost.


Dochádzajú argumenty :?: Začína urážanie :?: Typické ...

kaviarista napísal:fh,
este raz zopakujem, co uz opakujem roky. ...


A čakáš, že opakovaná lož sa stane pravdou. Typické ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 10:17

fh napísal:Kaviarista, my sme si to kedysi porovnávali s Chřibami na E50 medzi U. Hradišťom a Slavkovom u Brna. Toto keby bolo na Donovaloch, jazdím si tam veselo popiskujúc si, najmä, keby tam dostali zaracha kamióny. Zima,nezima. Stačí poriadna údržba.


Tak pri Slavkove su kapanek ine prevysenia ako na Donovaloch, ale samozrejme viem, o com pises.

fh napísal: Z BB do Turca, alebo naopak je to horšie. Ale tam až taká silná premávka nie je. A cez Kremnicu by som poslal kamióny. To už nie je žiadny ťažký horský priechod, nech sa páči.


Toto myslis vazne? Kremnica nie je este vysoko, ale Kremnicke bane sa absolutne nedaju prekonat bez minimalne 5 km tunela. Nemam teraz pri sebe mapu, takze mozno budem nepresny, ale od Hornej Stubne by si mohol prerazit na juhu az niekde pri Kremnici. Tie stupania nie su prudke, ale tiahle, a pritom urcite vyssie ako 4 percentne. Takisto Kremnicu velmi nie je kde obchadzat. Len od Dolnej Vsi po pripojku s R1 by to uz bola malina.

fh napísal:A ten, čo sa ponáhľa na osobnom aute a šetrí čas aj kilometre, na dobrom trojpruhu cez Donovaly to prefičí raz dva aj bez tunela. Za Levočou je tiež v stúpaniach trojpruh v smere na Prešov a ten účinok je obrovský.


Pockam si zatial na tie terajsie upravy a potom budem hodnotit. Ale mas pravdu, ze napriklad okolo 2h. v noci sa daju Donovaly prefrcat bez zdrzania velmi rychlo.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 10:25

Dialniciar,
ved preboha , ako by som si ja vobec mohol mysliet, ze mam nejake argumenty?Ved tie najvacsie, najkrajsie, najneprestrielnejsie mas na tomto svete len a len ty!
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.