R3 Všeobecne

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod devil » 09. Máj 2007 10:27

presne tak, prest od 1994 vsetky cesty v SR....no nech tomu uveri kto chce. :)

Alebo Brezno . Nevidím problém. Železnica tiež nie je na zahodenie,aj keď pri JIT nepomôže, ale čo už sa len do BB toho dovezie a odvezie? Predpokladám, že skôr od Zvolena, pretože logistické centrá sú najmä v okolí Senca a BA, a papiere pre úradníkov, na tom svet nestojí .


dovezie sa tam tolko ako do ineho cca. 80-tisicoveho mesta. cisla intenzit neudavaju odkial kam kolko % premavky ide. faktom ale je ze cez Donovaly+Sturec je vacsia premavka ako cez Kremnicu. vzdy som sa pytal preco tie kamiony nechodia viac cez Kremnicu(?) Asi na to nemaju ziadny dovod. medzinarodne E trasy nie su urobene tak ako su zo srandy.

logisticke centra v Senci a BA s tym nemaju nic spolocne.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 10:29

Z BB nebude nikdy prirodzeny (umelymi zasahmi sa da pozmenit vsetko, ale za aku cenu?) dopravny uzol, ale na druhej strane bolo by chybou, keby sme BB kvalitne infrastrukturalne napojili iba jednym smerom z juhu.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Jarda » 09. Máj 2007 10:33

kaviarista napísal:Z BB nebude nikdy prirodzeny (umelymi zasahmi sa da pozmenit vsetko, ale za aku cenu?) dopravny uzol, ale na druhej strane bolo by chybou, keby sme BB kvalitne infrastrukturalne napojili iba jednym smerom z juhu.


Pro BB je jižní směr nejfrekventovanější, v ostatních by podle mého názoru stačily kvalitní silnice I. třídy.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod aquila » 09. Máj 2007 10:34

ja neviem co tu furt hovorite o napojeni BB len z juhu, vsak aj R3 ak pojde na turiec bude BB napojena aj zo severu ...

ako mne osobne to je uz v principe jedno, ja do BB jazdim z juhu, odtial to je ciastocne poriesene a dufam, ze coskoro bude celkovo :)

toto presadzovanie donoval k nicomu nevedie a to doslova a do pismena... na skodu BB
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 10:43

devil napísal:... faktom ale je ze cez Donovaly+Sturec je vacsia premavka ako cez Kremnicu. vzdy som sa pytal preco tie kamiony nechodia viac cez Kremnicu(?) Asi na to nemaju ziadny dovod. medzinarodne E trasy nie su urobene tak ako su zo srandy.


neboj sa, kamionisti nie su blbci, vzdy sa k nim nejakym sposobom dostane info o optimalnej paralelnej trase. Ako som uz pisal od Stubne po Kremnicke Bane je tiahle stupanie, ktore nemusi robit problemy osobnej preprave, ale kamionom ano. Kremnica je tiez pre kamiony dost blba a slusnu cestu maju az od Dolnej Vsi na juh. Takze ak idu z MT do ZV, tak si povedia, ze prudky Maly Sturec nejako preziju a od Ulanky po ZV uz maju pohodicku. A rovna RC BB-ZV je asi tiez pre nich prijatelnejsie ako klukata ZH-ZV.
V pripade, ze od severu prechadzaju cez RK, tak tu niet o com diskutovat, preco si vyberaju prave Donovaly.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Dialniciar » 09. Máj 2007 10:45

kaviarista napísal:Dialniciar,
ved preboha , ako by som si ja vobec mohol mysliet, ze mam nejake argumenty?Ved tie najvacsie, najkrajsie, najneprestrielnejsie mas na tomto svete len a len ty!


A zase len urážanie, ale čo čakať od redakčného tímu www.blizsienaokolo.com , však ?!
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 09. Máj 2007 10:46

kaviarista napísal:Z BB nebude nikdy prirodzeny (umelymi zasahmi sa da pozmenit vsetko, ale za aku cenu?) dopravny uzol, ale na druhej strane bolo by chybou, keby sme BB kvalitne infrastrukturalne napojili iba jednym smerom z juhu.


BB bude napojená aj od Zvolena, aj od Turca. To je aj sever aj juh.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 10:55

aquila napísal:ja neviem co tu furt hovorite o napojeni BB len z juhu, vsak aj R3 ak pojde na turiec bude BB napojena aj zo severu ...

ako mne osobne to je uz v principe jedno, ja do BB jazdim z juhu, odtial to je ciastocne poriesene a dufam, ze coskoro bude celkovo :)

toto presadzovanie donoval k nicomu nevedie a to doslova a do pismena... na skodu BB


Diskutovat treba teraz, kym su moznosti vybrat to najlepsie riesenie. Podla mna, aj keby bystricania mali uz pred 30 rokmi jednohlasne uplne jasno, kadial ma ist trasa R3, tak by tu nebolo postavene o nic viac ako dnes. Myslim si, ze presadzovanie Donovalov vobec nema vplyv na rychlost vystavby strednej R3, aj tak tu bola a bude jednoznacna priorita D1 a R1. Akurat skoda, ze sa k nej politickym zasahom neskor prikmotrila D3.

S tym juhom som to myslel tak, ze ci uz pojde R3 zapadne cez TR alebo severne cez Donovaly, len nech uz niekam konecne ide a nezostane BB na dlhe roky napojena len z juhu
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 10:58

Dialniciar napísal:
kaviarista napísal:Z BB nebude nikdy prirodzeny (umelymi zasahmi sa da pozmenit vsetko, ale za aku cenu?) dopravny uzol, ale na druhej strane bolo by chybou, keby sme BB kvalitne infrastrukturalne napojili iba jednym smerom z juhu.


BB bude napojená aj od Zvolena, aj od Turca. To je aj sever aj juh.

Turiec je od BB zapado-sever

Odteraz reagujem u teba uz len na vecne prispevky. Aj tak nie je sanca, aby sa u teba nieco zmenilo, takze bolo by to mrhanim casu.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 10:59

kaviarista napísal:
Dialniciar napísal:
kaviarista napísal:Z BB nebude nikdy prirodzeny (umelymi zasahmi sa da pozmenit vsetko, ale za aku cenu?) dopravny uzol, ale na druhej strane bolo by chybou, keby sme BB kvalitne infrastrukturalne napojili iba jednym smerom z juhu.


BB bude napojená aj od Zvolena, aj od Turca. To je aj sever aj juh.

Turiec je od BB zapado-sever

Odteraz reagujem u teba uz len na vecne prispevky. Aj tak nie je sanca, aby sa u teba nieco zmenilo, takze bolo by to mrhanim casu.


resp., aby som bol korektnejsi severo-severo-zapad
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 11:01

kaviarista napísal:
kaviarista napísal:
Dialniciar napísal:
kaviarista napísal:Z BB nebude nikdy prirodzeny (umelymi zasahmi sa da pozmenit vsetko, ale za aku cenu?) dopravny uzol, ale na druhej strane bolo by chybou, keby sme BB kvalitne infrastrukturalne napojili iba jednym smerom z juhu.


BB bude napojená aj od Zvolena, aj od Turca. To je aj sever aj juh.

Turiec je od BB zapado-sever

Odteraz reagujem u teba uz len na vecne prispevky. Aj tak nie je sanca, aby sa u teba nieco zmenilo, takze bolo by to mrhanim casu.


resp., aby som bol korektnejsi severo-severo-zapad


ale blbost uz som nacisto zmagoreny, pomazte to. severo-zapad-zapad. jednoducho viac na zapad ako na sever
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Dialniciar » 09. Máj 2007 11:34

kaviarista napísal:
Dialniciar napísal:
kaviarista napísal:Z BB nebude nikdy prirodzeny (umelymi zasahmi sa da pozmenit vsetko, ale za aku cenu?) dopravny uzol, ale na druhej strane bolo by chybou, keby sme BB kvalitne infrastrukturalne napojili iba jednym smerom z juhu.


BB bude napojená aj od Zvolena, aj od Turca. To je aj sever aj juh.

Turiec je od BB zapado-sever

Odteraz reagujem u teba uz len na vecne prispevky. Aj tak nie je sanca, aby sa u teba nieco zmenilo, takze bolo by to mrhanim casu.


Tak ním nemrhaj a neopravuj 3x po sebe príspevok. :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod kaviarista » 09. Máj 2007 12:04

dialniciar, kedze administratori zatrhli samoeditivanie, tak teraz musia robit pracu navyse a mazat to rucne. mas nejaky problem? ved sa poupratuje, ked sem dorazia
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod B; » 09. Máj 2007 12:14

Preco?
Ja este pockam na finalnu verziu ZSZ :lol:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Jurislav » 09. Máj 2007 12:15

Čo je ZSZ?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod B; » 09. Máj 2007 12:17

Zapado-severo-zapad
Kurz 292,5
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 09. Máj 2007 12:26

OT: dialniciar, keby isti ludia nerobili bordel, tak sa moze stale editovat :) ze ano... takze kaviarista tu moze mat aj 100 prispevkov za sebou, zataz pre system to nie je... resp minimalna :)

2 kaviarista: ma to dost vyznam na zdrziavanie ... mozno by bol minimalne severny obchvat BB s tym, ze MUK by uz bola pripravena na variant smerom na turiec ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod johhan » 09. Máj 2007 21:21

kaviarista napísal: Nemyslel som bez jedinej estakady, iba bez tunela :) . Ktore konkretne obce sa nedaju obist rychlocestnym obchvatom? Posledne 2 prejazdy som sa presne na toto sustredoval a ked porovnam ten teren s Novou Banou alebo Zarnovicou, tak tu umiestnis aj 3 rychlocesty popri sebe.


http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=49 variant D - Barborina a nižšie sú tunely od Liprovskej osady až po križovatku s D1


Mal si tych ludi doviest aj do Turcianskych Teplic, aby videli, ze ani tu nie je ta turisticka lokalita "skareda". K Donovalom neexistuje dlhsia, a zaroven beztunelova alternativa. Vedeli o tom ti ludia z Asfinagu?


Neboj sa vozili sme sa po celom strednom slovensku videli Turiec, Liptov, BB, ZV, Pohronie všetko videli všetko vedeli.

Jasne že sme boli v TR boli sme v kúpeľoch tam čo tam postavili ten mini aquapark - tam sme si totiž kukali ako pojde R3 cez mesto tam to je tiež "lahôdka"

http://mesta.slovenska.sk/m_portaly/dow ... p?id=20184 ( pozor ma to 7 MB )
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 09. Máj 2007 22:00

to je "dosledok" toho ako komanci radi robili prietahy :roll: viacero miest s tym ma problem ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod johhan » 10. Máj 2007 14:53

devil napísal:ZH-ZV je uplne najhorsi postaveny usek R1


Problem je skorej v tom že tento úsek bol stavaný ako C22,5/70 a mal to byť v podstate dialničný privádzač pre ZV a BB k D65 s Vmax 100 km/h.

Až administratívnym rozhodnutím je z toho R1 s tým že mala byť prestavaná ale kedy ani srnka netuší :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod johhan » 11. Máj 2007 08:15

Tento rok sa má začať s projektovou prípravou úseku R3 Martin - križovatka D1 - R3 Horná Štubňa
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 11. Máj 2007 08:32

R3 cez trencianske teplice pojde asi na 99,99% ako je na tej mape co ? hm hm, no a potom ze PB je na tom zle :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod B; » 11. Máj 2007 08:36

Zeby Turcianske Teplice?
Trencianske Teplice su na tom tiez zle, ale to je OT :lol: :lol:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 11. Máj 2007 08:40

jasne, sakra este spim :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Milos » 11. Máj 2007 11:21

aquila napísal:R3 cez trencianske teplice pojde asi na 99,99% ako je na tej mape co ? hm hm, no a potom ze PB je na tom zle :lol:



Aquila, je to len R3 v trase súčasnej 1/65, pri polovičnom profile v podstate len mierne prerobená 1/65, takže by som sa toho až tak nebál :wink: Vyšší hluk zo zvýšených intenzít oproti dnešnej 1/65 poriešia protihlukové steny, hlavne v miestach popri pamätníku to ide dosť blízko rodinných domov
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.