R4 Všeobecne

Štátna hranica MR/SR – Milhosť – Košice – v peáži s diaľnicou D1– Prešov – Svidník – Vyšný Komárnik – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod i15 » 10. Apr 2007 10:12

Jurislav napísal:
kvalitná dialnica napísal:Ako vlastne z RK u nás R4 stojí maďarská strana?Ešte som tú trasu nespravil, a dochádzajú ku mne rozporuplné informácie...


Možno tadial pôjdem tak pozriem či to stavajú etc.


Podla mojich info chybaju obchvaty 3 dedin pred Miskolcom, stavbari nezavadzaju nikde.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod kvalitná dialnica » 12. Apr 2007 15:53

Plánuje sa privádzač zo Severnej časti R4 do Bardejova?
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod mirkobb » 12. Apr 2007 20:16

kvalitná dialnica: Plánuje sa privádzač zo Severnej časti R4 do Bardejova?


Taky privadzac by bol asi pomerne dlhy(~25 km), no a to sa asi pre Bardejov robit nebude, takych miest(vyznamom) je asi viac na Slovensku, co lezia mimo trasy planovanych rychlostnych ciest, keby sa vsetky mali popripajat privadzacmi, tak..? :idea: Slovensko zatial nie je ako Dubaj, Bahrajn a pod., aby si take nieco mohlo dovolit, ale ktovie, mozno v r. 2050? Alebo, ak bude dovtedy odtial zvoleny nejaky vyznamny politik, ktory by to "pretlacil".. :wink: :?:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod kvalitná dialnica » 16. Apr 2007 16:31

Ja som trasu KE-Miškovec spravil cez výkend a trochu ma zarazilo že maďari nepostavili normálnu RK.Tým že nepostavil RK ale obyčajnú cestu sa cesta z Pešti do KE poriadne zbrzdila.....a na takej rovine nepostaviť poriadnu cestu, to je rozum.....

A vôbec je naša (R4 JČ) plánovaná ako RK(2+2) alebo ako ich "poľná cesta"?
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod mirkobb » 16. Apr 2007 18:12

kvalitna dialnica: Ja som trasu KE-Miškovec spravil cez výkend a trochu ma zarazilo že maďari nepostavili normálnu RK.Tým že nepostavil RK ale obyčajnú cestu sa cesta z Pešti do KE poriadne zbrzdila.....a na takej rovine nepostaviť poriadnu cestu, to je rozum.....

A vôbec je naša (R4 JČ) plánovaná ako RK(2+2) alebo ako ich "poľná cesta"?


Poriadne nerozumiem tomuto Tvojmu "trosku zmätenemu" :idea: prispevku, ale urcite na zaklade zaväzkov vyplyvajucich z tejto zmluvy: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5412 sa da ocakavat, ze ta cesta bude aspon taka, ako mas v nazve Tvojho nicku. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod i15 » 16. Apr 2007 19:59

Treba sa na to pozriet z madarskejo pohladu - od Miskolca po hranice je 60 km a su tam len dediny, takze chapem, ze zatial nestavaju dialnicu.
Ale myslim, ze my kvoli tomu nemusime cakat s nasou... vsak je to necelych 15km a pri hraniciach je priemyselny park.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Jurislav » 16. Apr 2007 20:48

A tá cesta I/3 v H je krásne spravená, vrchnú vrstvu vymieňali celú, jediná diera na nej nie je, nie ako v SR.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod sorgo » 17. Apr 2007 07:23

kvalitná dialnica napísal:Ja som trasu KE-Miškovec spravil cez výkend a trochu ma zarazilo že maďari nepostavili normálnu RK.Tým že nepostavil RK ale obyčajnú cestu sa cesta z Pešti do KE poriadne zbrzdila.....a na takej rovine nepostaviť poriadnu cestu, to je rozum.....


Neviem, ci si isiel do Miskolca niekedy predtym (cca 2-3 roky), ale ta cesta bola priserna. Teraz tam nemas problem pri soferovani, nie su tam ziadne nerovnosti na vozovke, nemas tam ziadne krkolomne useky (pamatanici si spomenu hlanve na zaciatku bola taka cestica pri lesiku s prudkymi zakrutami a vysokym stupanim/klesanim).

Pribudol tusim aj jeden kruhovy objazd, tou cestou sa ide nadherne. Je to neporovnatelne so stavom predtym. Jedine co sa da vytknut su este mozno chybajuce obchvaty niektorych dedin (mesteciek? je tam dakde tusim aj nemocnica :P ).

Osobne mi tam ani nechyba 2+2, tych par km (cca 70?) obetujes urcite - da sa tam ist v priemere 80 aj pri dodrzani predpisov, 50 v obci a pod.
Je to urcite lepsie ako nejake Sorosky, Strecna a pod.
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Jurislav » 17. Apr 2007 13:14

Teraz sú tam dva kruhové objazdy. Tiež je tam jeden úsek 2+1 a porovnanie ako sa rieši predbiehanie na 2+1 na SK a H:
SK:
Kód: Vybrať všetko
|     :     ||     |
|     :     ||     |
|     :     ||     |
|     :     ||     |
|     :     ||     |


H:
Kód: Vybrať všetko
|     :     |:     |
|     :     |:     |
|     :     |:     |
|     :     |:     |
|     :     |:     |


A predbieha sa výborne.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod sezbrzni » 17. Apr 2007 13:43

predbiehal som tak aj v inych statoch a je to v pohode. preco vlastne nikto v SK nema odvadu navrhnut taketo riesenie?

co ma napada hned ako prve, toto riesenie by zlepsilo dopravu napr PP - LE - Branisko. teraz sa tam veselo predbieha aj pri dvojitej plnej ciare. ved v protismere oba pruhy su autoprazdne... :wink:
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod Jurislav » 17. Apr 2007 14:02

Sú aj takí, čo predbehnú aj v tuneli Branisko...
Už tu niekto písal myslím o S8 v A alebo tak nejak a že bude stavaná takto:
Kód: Vybrať všetko
_____________________
           <=
_  _  _  _  _  _  _  _

_  _  _  _  _  _  _  _
           =>
____________________
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod fh » 25. Máj 2007 11:33

fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod aquila » 20. Jún 2007 08:27

ze by teoreticke urychlenie R4 alebo nebodaj aj R2 ? dufam, ze to bude pravda :)

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7286
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod mel » 21. Jún 2007 12:25

aquila,

ja by som sa az tak netesil ... Ford uvazuje o zavode uz nejaky ten rok a padaju tam rozne miesta, nevyhodou Slovenska je vysoka penetracia, na druhej strane konkretne pre Kechnec hovori uz existujuci zavod GF a velka spadova oblast aj Madarska, cize tak ako dnes chodia obcania Slovenska montovat do Madarska Suzuki, tak by zrejme obcania MR chodili montovat Fordy k nam. Co sa tyka urychlenia R4, skor by som povedal, ze to aspon konecne da pevny termin, ktory sa uz niekolkokrat posuval...

Pozitivny efekt by to mohlo mat pre KORID a vybudovanie trate regiotram v smere na Kechnec.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod sezbrzni » 21. Jún 2007 12:58

aquila napísal:ze by teoreticke urychlenie R4 alebo nebodaj aj R2 ? dufam, ze to bude pravda :)

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7286


tak asi nie....
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7313
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod bodrik » 21. Jún 2007 18:30

mirkobb napísal:
kvalitná dialnica: Plánuje sa privádzač zo Severnej časti R4 do Bardejova?


Taky privadzac by bol asi pomerne dlhy(~25 km), no a to sa asi pre Bardejov robit nebude, takych miest(vyznamom) je asi viac na Slovensku, co lezia mimo trasy planovanych rychlostnych ciest, keby sa vsetky mali popripajat privadzacmi, tak..? :idea: Slovensko zatial nie je ako Dubaj, Bahrajn a pod., aby si take nieco mohlo dovolit, ale ktovie, mozno v r. 2050? Alebo, ak bude dovtedy odtial zvoleny nejaky vyznamny politik, ktory by to "pretlacil".. :wink: :?:


Ak by sa mal stavat privadzac do BJ z R4, tak islo by este o dlhsiu trasu ako 25km. Ak by sa privadzac potiahol od Kapusian tak sucasna cesta BJ - Kapusany ma 33km a ak by sa potiahol od Svidnika, tak tam to teraz robi 35Km. Tato alternativa vsak podla mna ma ovela mensiu prioritu ako pripadne napojenie na Kapusany (Presov). To by zaroven okrem napojenia na R4 sluzilo aj ako napojenie na D1.
Je sice pravda ze BJ je z miest do ktorych nie je planovane v buducnosti stavat D, R, alebo ich privadzace poctom obyvatelov najvacsim mestom v SR (cca 33 500 ob.), ale myslim ze tu by na desatrocia postacilo ak by sa cesta II/545 pretrasformovala na cestu I. triedy (co je myslim ze aj v planoch), ale samozrejme aj s prebudovanim na prislusne parametre (sirka 11,5, co je vlastne polprofil R, ak by sa to postavilo v kategorii R) a postavenim obchvatov (bolo by ich treba asi 6). To by bolo super riesenim.
Napojenie na severovychodnu cast R4 (smer Svidnik a Polsko) by postacilo zrealizovat opravenim I/77, ktora je takmer v havarijnom stave a porobenim obchvatov (tam ich treba asi 8 ). Dalo by sa tu uvazovat aj o novej alternativnej trase I/77, ktora by mohla usek BJ - SK (Svidnik) skratit aj o 5, pripadne aj viac km..
Trochu som sa rozpisal, ale je to moj rodny kraj, takze to tu dobre poznam ;)
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod Jurislav » 21. Jún 2007 18:41

R4 je jedna z RC, ktore vlastne ani nemusia byt planovane, uplne staci porobit obchvaty, rovnako R2.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod kvalitná dialnica » 21. Jún 2007 22:00

No aj ja myslím že by sa tá II/545 mohla pretransformovať na 1. tr+ obchvaty ..., BJ nieje malé mesto + má svetoznáme kúpele... a keď nemáš cestu neprídu hostia či turisti + BJ je jedno zo 4 miest v UNESCO.... tak by nebolo od veci na urýchlení transformácie porozmýšľať... a to som nehovoril ani o nezamestnanosti...

Bodrik : Aj ja som sa narodil v BJ,je mi neuveriteľne prirastnuté k surcu verím že asi tak ako tebe, dodnes tam som každý týždeň takže aj ja viem čo pomôže a keď tak pozerám aj ja som sa rozpísal..., tak Bodrik asi si budeme rozumieť... :) :)
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod bodrik » 22. Jún 2007 00:08

kvalitná dialnica napísal:No aj ja myslím že by sa tá II/545 mohla pretransformovať na 1. tr+ obchvaty ..., BJ nieje malé mesto + má svetoznáme kúpele... a keď nemáš cestu neprídu hostia či turisti + BJ je jedno zo 4 miest v UNESCO.... tak by nebolo od veci na urýchlení transformácie porozmýšľať... a to som nehovoril ani o nezamestnanosti...

Bodrik : Aj ja som sa narodil v BJ,je mi neuveriteľne prirastnuté k surcu verím že asi tak ako tebe, dodnes tam som každý týždeň takže aj ja viem čo pomôže a keď tak pozerám aj ja som sa rozpísal..., tak Bodrik asi si budeme rozumieť... :) :)


Budem len rad ;)
Ano, zname, velmi tiche, ciste a rozsiahle ale aj naspiek tomu malebne, hoci doteraz stale trochu spiace kupele, krasne historicke jadro mesta (svetove kulturne dedicstvo) a pomerne cista a zachovana rozmanita priroda okolia by mohli byt dobrymi stimulmi pre rozvoj tohto uzemia. Ale bohuzial sa to zatial vyuziva velmi malo.. :?
Ani tieto veci vsak sami o sebe nestacia a je potrebne mat aj kvalitnu infrastrukturu. Cesta na Presov proste musi byt v potrebnych parametoch (minimalne C11,5 aspon..). Dufam ze sa na to nezabudne..
Iste lastovicky sa vsak uz zacinaju objavovat: rozhoduje sa o obchvate mesta, a zaujimavo posobi aj tento medzinarodny projekt http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7242 , ktory dufam bude zrealizovany aspon tak ako je uvedene v tom clanku, aj ked mam trochu pochybnosti.. :roll:
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod mirkobb » 23. Jún 2007 07:13

Madarsky premier Gyurcsanyi pocas nedavnej navstevy dohodol s Ficom aj vytycenie novej polohy hranicneho prechodu pri Milhosti, co vraj maju dopravni experti oboch krajin urobit do konca leta. Zeby sa "lady" pohli..? :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Rio13.zm » 23. Jún 2007 13:16

ja si myslim, ze hranicny prechod uz stavat nemusia, o pol roka bude sengen
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod mirkobb » 23. Jún 2007 13:49

Rio13.zm: ja si myslim, ze hranicny prechod uz stavat nemusia, o pol roka bude sengen


Hranicne prechody su aj v krajinach ktore su uz v Sengenskom piestore davno, akurat len obcanov tychto krajin nekontroluju(prechadza sa tymito prechodmi trebars znizenou rychlostou), obcanov inych krajin bude potreba kontolovat aj nadalej. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Jurislav » 23. Jún 2007 14:03

A napriklad na A-D hranici nie su vobec. Len tabula do akej krajiny vchadzas :)
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Rio13.zm » 23. Jún 2007 15:34

mikrobb: to si strelil riadne vedla, ja chodim na kamione po EU a to co rozpravas je blost. v starej EU sa nove prechody nestavaju, spravi sa dialnica/cesta ale bez prechodu. uz aj nemci rozmyslali dopredu, nemecko-cesky dialnicny prechod A17-D8 je to prechod, kde je par unimobuniek ale rieseny tak, ze po odstraneni tych buniek to bude plnohodnotne parkovisko a to cesi niesu v sengene a nemci nemohli vediet ze tam budu. nakolko od noveho roku vstupujeme do sengenu tak prechod nebude treba a ludi s dalsich krajin skontroluje krajina v ktorej stupili do sengenu.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod i15 » 23. Jún 2007 15:41

vsak to nemusi znamenat, ze sa bude hranicny prechod stavat - len sa urci miesto na hranici, kde sa bude spajat R4 a M30 :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.