R4 Prešov, severný obchvat

Štátna hranica MR/SR – Milhosť – Košice – v peáži s diaľnicou D1– Prešov – Svidník – Vyšný Komárnik – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 08. Mar 2017 21:34

Tak keď si to načal. Ukáž jediný dôkaz, že malo byť Branisko dvojrúrové.
Pri každom prejazde Braniskom sa mi zapne vnútorný okruh, on by sa mi zapol aj keby som išiel kdekoľkvek za Aviou. Asi si iným tunelom ako Braniskom nikdy nešiel. (V každom tuneli by bol smrad na čmudiacou Aviou.)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jozfab » 09. Mar 2017 09:47

marian vančo napísal:A kto robil takéto prieskumy napr v Levoči? A tá má plnohodnotný obchvat a aj privádzač...

Je nacase zacat rozlisovat, co je to obchvat a co je dialnica prechadzajuca okolo miest a dedin. Ani planovana D1 okolo Presova nie je jeho obchvatom.
jozfab
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 29. Sep 2015 21:26

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 09. Mar 2017 11:37

Vlados napísal:Tak keď si to načal. Ukáž jediný dôkaz, že malo byť Branisko dvojrúrové.
Pri každom prejazde Braniskom sa mi zapne vnútorný okruh, on by sa mi zapol aj keby som išiel kdekoľkvek za Aviou. Asi si iným tunelom ako Braniskom nikdy nešiel. (V každom tuneli by bol smrad na čmudiacou Aviou.)


Ach jaj :?

Tak napr. take Chorvatsko (cca porovnatelna krajina s nami) bol si tam aj ty niekedy na dovolenke? Tak mi ukaz kde sa u nich jazdi tunelom s jednou rurou? Potom sa necudujem politikom ze nas maju za blbyc ked "nam staci" jedna rura. :? A ano smrad by bol aj v dvojrurovom akurat by som tu Aviu obehol...logika neopustaj nas. :roll:

Dokaz? Pozri si portaly - vychodny aj zapadny su vybudovane v konecnej podobe... Detaily tu nejdem rozpisovat, ale poradim: oslov zopar staveb. podnikatelov
zo Širokého :idea: ktori sa na stavbe podielali. Ostatne staci nastudovat, internet je zaujimavy zdroj, zacni menom Prokopovič - suvislosti sa lahsie objasnia...
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod marian vančo » 09. Mar 2017 11:39

Vlados napísal:Tak keď si to načal. Ukáž jediný dôkaz, že malo byť Branisko dvojrúrové.
Pri každom prejazde Braniskom sa mi zapne vnútorný okruh, on by sa mi zapol aj keby som išiel kdekoľkvek za Aviou. Asi si iným tunelom ako Braniskom nikdy nešiel. (V každom tuneli by bol smrad na čmudiacou Aviou.)


Ty napíš dôkaz, prečo by mal ostať 1 rúrový...mne osobne velmi vadí, ked sa ťahám za niekým kto v tuneli ide 60tkou...ja ked niekam idem po dialnici tak sa chcem niekam dostať rýchlo a bez zdržaní, mna nebaví polovicu života straviť v aute a myslím, že takých je nás tu viac.
marian vančo
diskutujúci
 
Príspevky: 104
Založený: 22. Mar 2015 07:57
Bydlisko: Košice

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod marian vančo » 09. Mar 2017 11:42

jozfab napísal:
marian vančo napísal:A kto robil takéto prieskumy napr v Levoči? A tá má plnohodnotný obchvat a aj privádzač...

Je nacase zacat rozlisovat, co je to obchvat a co je dialnica prechadzajuca okolo miest a dedin. Ani planovana D1 okolo Presova nie je jeho obchvatom.


Ja velmi dobre viem, že nejde o obchvat ale o D, len všetci analytici a politici to volajú obchvat...okolo všetkých mies ide dialnica len okolo PO dialnica končí a tam je len obchvat...: lebo Intenzity...je to smutné ale je to tak.
marian vančo
diskutujúci
 
Príspevky: 104
Založený: 22. Mar 2015 07:57
Bydlisko: Košice

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod robertko » 09. Mar 2017 12:26

marian vančo napísal:
Vlados napísal:Tak keď si to načal. Ukáž jediný dôkaz, že malo byť Branisko dvojrúrové.
Pri každom prejazde Braniskom sa mi zapne vnútorný okruh, on by sa mi zapol aj keby som išiel kdekoľkvek za Aviou. Asi si iným tunelom ako Braniskom nikdy nešiel. (V každom tuneli by bol smrad na čmudiacou Aviou.)


Ty napíš dôkaz, prečo by mal ostať 1 rúrový...mne osobne velmi vadí, ked sa ťahám za niekým kto v tuneli ide 60tkou...ja ked niekam idem po dialnici tak sa chcem niekam dostať rýchlo a bez zdržaní, mna nebaví polovicu života straviť v aute a myslím, že takých je nás tu viac.


dá sa ísť aj horským priechodom, určite sa tam netreba ťahať 60 + čerstvý vzduch
robertko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 330
Obrázky: 30
Založený: 06. Okt 2013 19:16

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod DrX » 09. Mar 2017 12:38

Presne tak, robertko.
Tipicky nenazranec typu dialnica az do mojej garaze, tento marian vančo. Zda sa ti fer, ze ludia na Soroske a Dargove musia prechadzat cez kopec este aj teraz (20 rokov po Branisku!!!), zatialco ty sa vyvazas za ich peniaze cez Branisko? Tak sa prestan rozdrapovat, ze ty pozadujes za ich peniaze 2 rury, lebo sa ti nechce ist za aviou. Fakt cumim, kde sa v presovcanoch ta hrabavost berie.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod marian vančo » 09. Mar 2017 13:49

Vidím, že Ta baví urážať. Po prvé, ja nie som prešovčan, som košičan. A južnou trasou chodím ovela častejšie ako severom a áno Sorošku poznám viac ako dobre aj celý južný ťah, takže si takéto urážky vyprosím. Pozri si vo fóre ohladom R2, že som za plnoprofilovú Sorošku. A prepáč, že žijem na Slovensku a že kedže si už platím ročnu známku a nemalé dane tak chcem aj pre seba sluušnú dialnicu napr ked idem do Tatier alebo Žiliny...ale z celeho tohoto fora mám pocit, že SK dialnice vlastne ani nie su tak primárne pre SK vodičov ale pre tranzit...asi si kúpim kamion. Ja teba som nikdy neurazil a držím palce v tvojom boji za R2 ale správaj sa k ludom, s ktorými nezdielaš svoj názor aspon trošku slušne....a nakoniec,ja nemám garáž.
marian vančo
diskutujúci
 
Príspevky: 104
Založený: 22. Mar 2015 07:57
Bydlisko: Košice

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 09. Mar 2017 14:58

Ty napíš dôkaz, prečo by mal ostať 1 rúrový...mne osobne velmi vadí, ked sa ťahám za niekým kto v tuneli ide 60tkou...ja ked niekam idem po dialnici tak sa chcem niekam dostať rýchlo a bez zdržaní, mna nebaví polovicu života straviť v aute a myslím, že takých je nás tu viac.


nech sa paci :

2.1.2 Ak počas projektovania prognóza na 15 rokov ukazuje, že intenzita premávky v tuneli s jednou rúrou bude presahovať 10 000 vozidiel v jednom jazdnom pruhu za deň, v čase prekročenia tejto hodnoty musí byť k dispozícii dvojrúrový tunel s jednosmernou premávkou.

zdroj: Nariadenie vlády č. 344/2006 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky o minimálnych bezpečnostných požiadavkách na tunely v cestnej sieti

cize do intenzity asi 20.000 aut denne staci jedna rura. to ze sa mozes zaseknut za pomalou aviou je pravda. to sa moze stat kdekolvek...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod DrX » 09. Mar 2017 15:21

marian vančo napísal:Vidím, že Ta baví urážať. Po prvé, ja nie som prešovčan, som košičan. A južnou trasou chodím ovela častejšie ako severom a áno Sorošku poznám viac ako dobre aj celý južný ťah, takže si takéto urážky vyprosím. Pozri si vo fóre ohladom R2, že som za plnoprofilovú Sorošku. A prepáč, že žijem na Slovensku a že kedže si už platím ročnu známku a nemalé dane tak chcem aj pre seba sluušnú dialnicu napr ked idem do Tatier alebo Žiliny...ale z celeho tohoto fora mám pocit, že SK dialnice vlastne ani nie su tak primárne pre SK vodičov ale pre tranzit...asi si kúpim kamion. Ja teba som nikdy neurazil a držím palce v tvojom boji za R2 ale správaj sa k ludom, s ktorými nezdielaš svoj názor aspon trošku slušne....a nakoniec,ja nemám garáž.


Sorry, ak som Ta urazil. Zvlast ak si z Kosic, tak predsa musis vediet, ze treba aj ine tunely nez druhu ruru Braniska. A jednoducho pisat, ze treba aj dvojrurove Branisko aj Sorosku aj Dargov aj vsetkych tych 20 tunelov okolo Ziliny aj 3 tunely okolo Presova nie je konstruktivna diskusia, ale len politicky zvast. Musime si realne povedat na co mame, a zvlast na co ma vychod, ked od Blavy po Ziliny ;-) sa minie 80% penazi.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod peterle » 09. Mar 2017 20:00

Dendik napísal:Ach jaj :?

Tak napr. take Chorvatsko (cca porovnatelna krajina s nami) bol si tam aj ty niekedy na dovolenke? Tak mi ukaz kde sa u nich jazdi tunelom s jednou rurou? Potom sa necudujem politikom ze nas maju za blbyc ked "nam staci" jedna rura. :? A ano smrad by bol aj v dvojrurovom akurat by som tu Aviu obehol...logika neopustaj nas. :roll:

Dokaz? Pozri si portaly - vychodny aj zapadny su vybudovane v konecnej podobe... Detaily tu nejdem rozpisovat, ale poradim: oslov zopar staveb. podnikatelov
zo Širokého :idea: ktori sa na stavbe podielali. Ostatne staci nastudovat, internet je zaujimavy zdroj, zacni menom Prokopovič - suvislosti sa lahsie objasnia...


Tunel Sveti Ilja na Makarskú je jednorúrový a dlhý skoro ako Branisko. Ostatné dlhé chorvátske tunely sa zdvojrúrovali, lebo v sezóne kapacitne nestačili. Tvorili sa pred nimi kilometrové kolóny. Branisko s kapacitou nemá problém.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod rastislav5 » 09. Mar 2017 21:09

Pre upresnenie, treti najdlhsi tunel v Chorvatsku, tunel Ucka je jednorurovy https://en.wikipedia.org/wiki/U%C4%8Dka_Tunnel .
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 09. Mar 2017 21:35

Dendik napísal:
Vlados napísal:Tak keď si to načal. Ukáž jediný dôkaz, že malo byť Branisko dvojrúrové.

Dokaz? Pozri si portaly - vychodny aj zapadny su vybudovane v konecnej podobe... Detaily tu nejdem rozpisovat, ale poradim: oslov zopar staveb. podnikatelov
zo Širokého :idea: ktori sa na stavbe podielali. Ostatne staci nastudovat, internet je zaujimavy zdroj, zacni menom Prokopovič - suvislosti sa lahsie objasnia...

marian vančo napísal:Ty napíš dôkaz, prečo by mal ostať 1 rúrový...mne osobne velmi vadí, ked sa ťahám za niekým kto v tuneli ide 60tkou...ja ked niekam idem po dialnici tak sa chcem niekam dostať rýchlo a bez zdržaní, mna nebaví polovicu života straviť v aute a myslím, že takých je nás tu viac.

Portálové budovy sú už pekný dôkaz keď sa stavali až v čase keď bolo hotové sekundárne ostenie.
Nikde som neuviedol, že by mal zostať ako jednorúrový. Raz sa dostavá, je to pravdepodobné ako aj to, že bude mať nové portály.
Sme úplne mimo témy.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod marian vančo » 10. Mar 2017 01:37

DrX napísal:
marian vančo napísal:Vidím, že Ta baví urážať. Po prvé, ja nie som prešovčan, som košičan. A južnou trasou chodím ovela častejšie ako severom a áno Sorošku poznám viac ako dobre aj celý južný ťah, takže si takéto urážky vyprosím. Pozri si vo fóre ohladom R2, že som za plnoprofilovú Sorošku. A prepáč, že žijem na Slovensku a že kedže si už platím ročnu známku a nemalé dane tak chcem aj pre seba sluušnú dialnicu napr ked idem do Tatier alebo Žiliny...ale z celeho tohoto fora mám pocit, že SK dialnice vlastne ani nie su tak primárne pre SK vodičov ale pre tranzit...asi si kúpim kamion. Ja teba som nikdy neurazil a držím palce v tvojom boji za R2 ale správaj sa k ludom, s ktorými nezdielaš svoj názor aspon trošku slušne....a nakoniec,ja nemám garáž.


Sorry, ak som Ta urazil. Zvlast ak si z Kosic, tak predsa musis vediet, ze treba aj ine tunely nez druhu ruru Braniska. A jednoducho pisat, ze treba aj dvojrurove Branisko aj Sorosku aj Dargov aj vsetkych tych 20 tunelov okolo Ziliny aj 3 tunely okolo Presova nie je konstruktivna diskusia, ale len politicky zvast. Musime si realne povedat na co mame, a zvlast na co ma vychod, ked od Blavy po Ziliny ;-) sa minie 80% penazi.


Posledný krát k tejto téme, lebo to tu vlastne ani nepatrí...Ja som nikde nenapísal, že druhá rúra sa má stavať okamžite, ja viem kde žijem a preto ani nepredpokladám, že sa začne stavať do 10 rokov...ale to sa nezačne ani Dargov. Reálne to vidím na Sorošku...ale aj tá bude asi len polprofil.
marian vančo
diskutujúci
 
Príspevky: 104
Založený: 22. Mar 2015 07:57
Bydlisko: Košice

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod marian vančo » 10. Mar 2017 01:41

peterle napísal:
Dendik napísal:Ach jaj :?

Tak napr. take Chorvatsko (cca porovnatelna krajina s nami) bol si tam aj ty niekedy na dovolenke? Tak mi ukaz kde sa u nich jazdi tunelom s jednou rurou? Potom sa necudujem politikom ze nas maju za blbyc ked "nam staci" jedna rura. :? A ano smrad by bol aj v dvojrurovom akurat by som tu Aviu obehol...logika neopustaj nas. :roll:

Dokaz? Pozri si portaly - vychodny aj zapadny su vybudovane v konecnej podobe... Detaily tu nejdem rozpisovat, ale poradim: oslov zopar staveb. podnikatelov
zo Širokého :idea: ktori sa na stavbe podielali. Ostatne staci nastudovat, internet je zaujimavy zdroj, zacni menom Prokopovič - suvislosti sa lahsie objasnia...


Tunel Sveti Ilja na Makarskú je jednorúrový a dlhý skoro ako Branisko. Ostatné dlhé chorvátske tunely sa zdvojrúrovali, lebo v sezóne kapacitne nestačili. Tvorili sa pred nimi kilometrové kolóny. Branisko s kapacitou nemá problém.

Treba podotknúť, že nejde o dialničný tunel ale len o privádzač k A1, a je aj osobitne spoplatnený.
marian vančo
diskutujúci
 
Príspevky: 104
Založený: 22. Mar 2015 07:57
Bydlisko: Košice

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Ister » 10. Mar 2017 18:04

viete mi niekto povedat kam ma siahat prva etapa obchvatu?
Ister
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Obrázky: 13
Založený: 10. Feb 2008 11:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod mireceq » 10. Mar 2017 19:36

viete mi niekto povedat kam ma siahat prva etapa obchvatu?

Od D1 (krizovatka Presov zapad) az po krizovatku s I/68
mireceq
diskutujúci
 
Príspevky: 188
Obrázky: 8
Založený: 30. Okt 2012 16:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 13. Mar 2017 16:12

Otvoril som si tuto temu po necelom mesiaci a som smutny s urovnou kvality tohto vlakna. Nekonecne natahovacky, ziadna vecna diskusia. Hole konstatovanie faktov o megapredrazenych severnych trasach je sice pravdou, ale co nam to pomoze...ved si to kazdy uvedomujeme. Zaroven ale fungujeme v state urcitych mantinelov a idealisticke vizie su velmi nablizko ku krcmovym debatam. Nemal by som najmensi problem ist z PO do BA juznou trasou, ak by bola. Stav s D1 je ale uz nezvratitelny. Normalne som bez energie po precitani si cca 5 stran.

Ale k veci, pokusim sa urobit sumar na zaklade dostupnych informacii. Vsetko nasvedcuje tomu, ze NK sa v lete spusti (zatial sa hovori o 1.7.2017). Na jesen by mala byt EIA a v podstate zo vsetkych smerov je jasne, ze D1 pojde do stavby v povodnom zneni 2+2. Doba stavby nech je 5r, to znamena ze v r. 2022 by mohla byt postavena. O R4 este bude politicky boj, z ktoreho som ja dedukoval tieto moznosti: do konca roka sa ma vyriesit prva etapa (MUK Vydumanec-MUK-Sever), ktora bude urcite ako Rka, o plnosti/neplnosti profilu rozhodne scitanie, ktore si NDS teraz obstarala k roku 2016. Zaroven sa pravdepodobne bude skrtat MUK Sever (Dubrava - vstup od SB), co je skoda, lebo NDS mala zafinancovat podvizivenu SSC a klucovy vstup najma pre IAD od SB rozsirit na 2+2. Takto rozsirenie 1/68cky po Velky Saris ostane este dlho len na papieri. Snad aspon znacenie, a navadzanie pre smer PP a KE bude z od SB zmodernizovane a navadzane na R4. MUK s 2+2 je urcite zlozitejsia, a na 1+1 nam zrejme vyrastu T-ckove krizovatky. Je pravdou, ze to nie je parketa NDS, ale vieme, ako to chodi u nas s participaciou SSC...
A o druhej etape R4 budeme este zjavne dlho pocuvat rozne analyzy, ci VO R4, ci MK-5, ci SO R4 v polprofile. Kedze financie nie su, investorovi to bude vyhovovat.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 13. Mar 2017 16:32

Zaujimava informacia je, ze VO R4 ma uz potichucky vypracovanu TS, z roku 2016. Bez informacii o nej tak mozeme opat len teoretizovat. Naopak, toto vlakno a diskusia v nom by nabrala vecny rozmer, ak by sme mohli zacat polemizovat na zaklade tychto dat. Aquilov prispevok (boze vdaka tymto ucastnikom fora za racionalne prispevky v spleti zlci) o zmene nahladu na SO a VO ma zaujal. SO riesit ako prelozku 1/18 (a teda nie 1/68) a R4 tahat cez VO. Bez dat ale teoria.

Prelozka 1/68 aka MK-3 a MK-5 mna osobne velmi nenadchla, lebo tam vidim priserne vela zadrhelov ako vykupy pozemkov (parcely su napriec trasou, nie pozdlz, takze ich su stovky), komplikovane prekladky hlavnych vedeni plynu, trasovanie uprostred urbanizovaneho mesta a hlavne totalne nedoriesene napojenie (pri OBI, na KO...?). Navyse Presov nema zatial 1ks MUK!!!, aj to v luboticiach, aj to neuplnu (druha povedzme ze bude MUK Vydumanec po dokonocneni a tretia okresana na KO pri vyusteni NK), takze som skepticky ze SSC by vedela MK-3 a MK-5 vyrazne lacnejsie. Mozno v teorii, ale v praxi som skepticky.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 13. Mar 2017 18:12

pokiaľ by mal R4 východný obchvat slúžiť aj pre dopravu smer PP-VT, tak dôsledkom bude veľmi drahá a zložitá križovatka PO juh.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 13. Mar 2017 19:08

To vsetko by mala ukazat TS. Ma pripravovana stavba v stadiu TS uz aj vycislenu statnu expertizu?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod pedro » 14. Mar 2017 13:26

gallery/image_page.php?album_id=67&image_id=36301

Štátnu expertízu si dáva vypracovať ministerstvo. Kedy asi? Odpoveď v linku.
V R4 všeobecne niečo pribudlo k PO VO.
pedro
diskutujúci
 
Príspevky: 81
Obrázky: 43
Založený: 26. Apr 2013 18:38

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 14. Mar 2017 23:16

privadzac salgovik, zaujimave. no bez znalosti o TS tu vela nenamutime..
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod eric987 » 15. Mar 2017 09:42

pedro, nahodou celu trasu VO by si prosimta nemohol sem hodit ? ;) Vdaka.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 16. Mar 2017 15:08

co hovorite na tie 3 MUK za sebou?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.