R4 Prešov, severný obchvat

Štátna hranica MR/SR – Milhosť – Košice – v peáži s diaľnicou D1– Prešov – Svidník – Vyšný Komárnik – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 07. Máj 2014 21:38

To sa načakajú. Obávam sa, že s týmto úsekom sa moc nepočíta, keď čítam dokumenty. Takže k roku 2016 som pesimista. Podľa mňa po roku 2020. Ale môže sa niečo zmeniť, podľa mňa by z OP 2014-2020 jeden úsek z R4 nebolo zlé realizovať, no skôr napr. Kapušany-Lipníky... ale to je len môj názor.
A len tak, ešte by som nebol na isto, či im povolia cestu využívať, pokým bude vo výstavbe. Tá cesta bude hlavne pre mechanizmy a nie pre obyvateľov, ktorí potom budú nariekať, že im praskajú domy... A po skončení aby ju previedli na mesto po prípade aby patrila majiteľom parciel. A možno sa to zariadi nejako inak, neviem

Síce zrovna danú lokalitu v PO tak detailne nepoznám, ale stavať dom v blízkosti diaľnice alebo RC, no radšej nekomentujem.
Teraz práve pri PO je problém s príchodom investora do priemyselného parku, má tam postaviť zlievareň. Po problémoch s elektrickou prípojkou prišiel ďalší problém. Minimálne jedna obytná zóna je blízko priemyselného parku a výhoda sa mení na nevýhodu. Minule som zaregistroval, že už spisujú petície. Ja len toľko, že ako sa kritizuje, že ľudia stavajú domy v záplavových oblastiach a potom nariekajú, tak stavajú aj pri D a RC, priemyselom parku... Ak je tam ten dom dávne roky, kedy diaľnica nebola ani v plánoch, tak prosím, ale novostavbu? To ako keby niektorí nerozmýšľali. Pre mňa je jasné, že v priemyslenom parku budú fabriky kľudne aj ťažkého strojárstva a nie samé kancelárie po prípade zemiakové pole a preto stavbu v takej lokalite si premyslím, aby som sa potom nečudoval.
To len ak náhodou nad niečím takým rozmýšľaš, aby si si to dobre premyslel, ale neodhováram Ťa od toho. Lebo na prístupovú cestu by som sa nespoliehal, ktovie kedy bude. Nezainteresovaní možno budú mať komédiu a možno nie.

Nábrežná komunikácia by mala byť hotová v júli 2015, žiadne posunutie som nezastihol a hádam ani nebude.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod klas » 08. Máj 2014 16:27

Ta lokalita nieje az taka zla lebo ta R4 nebude blisko a ked sa tam daju hllukove zabrany tak ani nebudes vediet ze tam cesta je. no a je to nakopci takza zaplava nehrozi , podla mna je to dobra lokalita na stavdu domu a je to v centre mesta. Zober si ze v takom New Jorku byvaju rovno pod alebo nad dialnicou a nemaju stym problem :D a ochvilu ajtak budu elektricke auta .. tak ani smrad nebude
V jednom asi mate pravdu ze je to na dlhe lakte kedze tento usek R4 je asi dost narocny na vystavbu a peniaze nato nebudu a ktohovie kedy sa zacne stavat. prijazdova cesta ale urcite by to pomohlo keby sa zacala stavat cim skor :)

Ale TA R4 by poriadne odbremenila Presov od premavky, secky auta/ludia co idu od vranova a dedin z okolia za pracou do kosic a popradu a sabinova a atd by nemuseli ist rano cez mesto a poobede domov.
Tu urcite pomoze novy obchvat a nova krizovatka ale ci to bude stacit ukaze asi az cas.Ak budu do presova pribudat nove investicie a presov sa bude rozrastat tak to pojde rychlo.

Neostava nic ine len sledovat situaciu a mac skrizene palce.

Ano tu zlievaren chcu stavat tunak v priemyselnom parku vedla Honeywellu v Zaborskom, a Ludom v tichej doline sa to nepaci ale to je ties taka somarina lebo ta zlievaren ma celkom moderne technonogie a je to asi len velke nedorozumeni lebo asi nebolo poriadne ludom vysvetlene co sa tam bude robit. Urcite to nebude stara fabrika s kominom co bude cmudit ... to urcite nie ludia su jak ofce , vseobecne presvedcenie o slove zlievarej ne automaticky chapane ako ekologicka katastrofa ale je to skoda pre presov lebo to mohla byt silna a stabilna investicia, asi chyba investora ale mesta ..
Ale urcite mozes cakat ze to este budu riesit a presviedcat ludi ake to bude tiche a ciste.
klas
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 07. Máj 2014 12:02

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 22. Jún 2014 23:24

Síce médiá o tom nepíšu(teda píšu len o mantre "D1") ale v O 5 minút 12 dnes páni Počiatek a Hudacký na konci diskutovali aj o tomto úseku a v podstate o celej R4.
Informácie od ministra dopravy sú také, že v blízkej budúcnosti by mal byť výsledok smerového prieskumu známy, dúfam že bude aj verejne prístupný...
Čo sa týka financovania, je to trochu problém, o ktorom vieme aj my. Tento úsek si vyžiada dosť peňazí a údajne už teraz sa pripravuje viac úsekov, ako je dostupných peňazí z eurofondov(čo je ale len dobré, že príprava nezaostáva...). Financovať tento úsek asi z eurofondov nebude možné, lebo priority sú iné. NDS-ka by to údajne mohla ale financovať nejakým iným spôsobom, ako napríklad pôžičky a tak, ale toto sa mi nezdá.
Čo sa týka R4, vadili sa ohľadom trasovania a zbytočnej straty času... A že aj tak teraz sa musí všetko porovnávať, lebo to nemali odobrené EÚ...zabudli, že tie štúdie sú povinnosťou. Ja by som len dodal toľko, že po úseku Kapušany-Lipníky by sa mohli obzrieť. Oproti SO PO nevyžiada si toľko výdavkov, tomuto úseku by bolo absolútne jedno, či by R4 bola vedená Giraltovcami alebo popri Domaši a pod.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Kanky » 23. Jún 2014 09:39

velmi dobre si to napisal, usek Kapusany - Lipniky by mal byt medzi prioritami v cestnych stavbach vobec, aj keby sa ine stavby nepohli, toto je usek, ktory uz davno nesplna poziadavky, ake su na nho kladene
ale tak vies ako sa hovori...trub do truby, ked truba netrubi...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 03. Aug 2014 09:18

Presov bez SO bude mat stale vedenu hlavnu trasu hranicou pamiatkovej zony a bit sa s lokalkou na hlavnom dopravnom uzle v meste. Aspon polprofil proste treba, aj ked to je na vychode.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 03. Aug 2014 10:00

keď bude JV obchvat a Budimír-Bidovce, časť tranzitu východ-západ sa presunie na Dargov a kamióny PL-HU nejazdia okolo centra. Netvrdím že to nahradí R4, ale podľa mňa takto nejako rozmýšľajú aj na najvyšších miestach
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod eric987 » 03. Aug 2014 12:58

Lenze ak mi nic neuniklo tak JV obchvat je maximalne tak v uzemnych planoch a kamiony PL-HU sice okolo centra nejazia ale zato kamiony PL-PP ano a nie je ich najmenej (asi tazko by PL-HU sli po duklianskej/levocskej ak maju rychlejsiu skratku cez sekcov). Druha vec je ze ani smer PP-SB (pripadne SB-KE) a naopak nie je celkom zanedbatelny a aj ked ho z vecsej casti tvoria osobaky tk intenzity by tam boli. Ono S obchvat by sam mal aspon podla mna etapizovat - najprv by sa spravil usek od D1 po krizovatku s I/68 ktory by mohol mat mozno 6 km mozno aj menej a az na bikos a most ponad udolie Torysy (je to len laicky odhad) tam nic extra zlozite nie je a navyse sa cele napojenie na D1 resp. I/18 spravi v ramci Z obchvatu cize realna cena by mohla byt cca 100 mil € mozno aj menej (odhad na cely je tusim 400 mil.). Az ptm by sa dobudoval zvysok po Kapusany. Dalsia vec je ake halo bude okolo toho JV obchvatu... ked v zaborskom sa postavili proti zlievarni asi sotva nadsene prijmu cestu tvoriacu medzinarody koridor :)
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 03. Aug 2014 14:07

moja chyba, myslel som samozrejme JZ obchvat (D1). Neverím že bude záujem postaviť kúsok R4 po I/68 s tunelom a náročnou MÚK v doline len pre smer SB-KE
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod eric987 » 09. Apr 2015 19:02

expwy napísal:To sa veľmi mýliš DrX. Jaspers nepodporí žiaden projekt, ktorému nevychádza ekonomika. Jaspers neuznáva cestnú dopravu, preferuje železničnú dopravu a MHD a preto sú proti navyšovaniu intenzít. Napr. v Prešove majú problem s akýmkoľvek obchvatom, D1 ako tak tolerujú, R4 je podľa nich úlet, ktorý Prešovu nepomôže a nikdy ju nepodporia...

No to je zaujimave. Problemy v PO sposobuje najma nakladna doprava a celkovo ti co mestom prechadzaju. Nechapem ako toto sa da riesit inak ako obchvatom.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod eric987 » 17. Apr 2015 09:01

Zmeny z DSP uz su na envirportali : http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detai ... ny-obchvat
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod perseus » 19. Apr 2015 16:18

Zaciatok planovanej vystavby posunuli z 2016 na 2017 http://ndsas.sk/useky-presov--severny-o ... 44364s316c
perseus
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Feb 2015 17:39

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod svaco » 20. Apr 2015 09:33

To by az taky problem nebol, keby neposunuli aj ukoncenie z 2019 na 2021, takze dalsie 2 roky ++. Krasa, tlieskam a vyskakujem od radosti
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod ecce » 20. Apr 2015 17:30

Nechcem byt zly, ale 2017 sa mi zda v tomto pripade velmi nerealny. Financovanie to nema, eurofondy to nezaplatia a mimo eurofondov z rozpoctu podla mna moc viac ako 100-200 milionov eur rocne cakat nemozeme. T.j. 6-pruh BA-TT nas vytazi do 2016-18, mozno jeden usek na Orave, ktory uz roky slubuju. Teoreticky este jeden usek z rozpoctu by mohol ist, kedze aj v eurofondoch je viac projektov ako penazi, tak tam este bude tlacenica aj s inymi usekimi.Okolo roku 2020 nastupuju splatky PPP, potom zas bude financii menej. Skor ako 2020-25 sa mi zda optimisticke.
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod caki » 30. Apr 2015 11:53

http://www.presov.sk/portal/?c=12&id=24128

Oznámenie o začatí územného konania a nariadenie ústneho pojednávania na 26.5.
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 30. Apr 2015 16:58

však už sa robila DSP a MP??
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod eric987 » 30. Apr 2015 20:01

hej ale presuvali sa sem MUK PO sever, ktora bola povodne sucastou rekonstrukcie I/68 aj MUK Kapusany, ktora bola povodne sucastou Kapusany-Lipniky. Navyse oproti povodnemu UR doslo asi aj k posunom trasy.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 30. Apr 2015 20:18

Pri DSP došlo k viacerým zmenám aj k zmenám záberov pozemkov z dôvodov rôznych požiadaviek(legislatíva, štátna expertíza, požiadavky NDS, podrobnejší prieskum územia), preto sa zmenilo právoplatné ÚR
Na konci dokumentu je aj prehľadná mapka, aj s tým, čo sa zmenilo
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod caki » 25. Máj 2015 15:31

eric987 napísal:Zmeny z DSP uz su na envirportali : http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detai ... ny-obchvat

bolo zverenjene rozhodnutie - ziadne nove namietky len par veci na zapracovanie do dokumentacii

*Perlicka* - VUC pozadoval: "do krizovatky Kapusany zapracovat napojenie vychodneho obchvatu mesta Presov v kategorii miestnej rychlostnej cesty" :lol:
samozrejme zamietnute, kedze na to nie je ani ziadna dokumentacia
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 02. Jún 2015 12:32

mali na mysli vychodny obchvat od MUK PO-juh cez poddolovane uzemie, alebo MK-3ku?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod caki » 02. Jún 2015 12:47

MK3 je nejako zdokumentovana tusim ale tu sa spomina vychodny obchvat, ktory...
nema vo svojom investicnom ani dlhodobom plane ziadna organizacia v SR


NDS planuje zaciatok tejto stavby na rok 2017 a akceptovanim poziadavky VUC PSK by doslo k omeskaniu cca 2 roky, cim by sa nestihli vycerpat financne prostriedky EU
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod dodole » 09. Jún 2015 19:07

dodole
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 25. Aug 2013 15:40

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2015 12:42

tak ze vraj cez junckerov fond .. ale to sa este uvidi ...

viewtopic.php?f=35&t=20696
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod eric987 » 22. Okt 2015 20:32

Nahodou som nasiel zaujimavy clanok od projekcnej firmy tohto useku, pridal som ho do MT: viewtopic.php?f=35&t=20923
Vizualizacie nahodene: gallery/image_page.php?album_id=64&image_id=30987 a nasl.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Peterman » 22. Okt 2015 21:19

Vyzerá to tak že Junckerov fond je to posledné na čo sa čaká, iné zdroje nie sú - toto zataľ vyzerá ako posledná záchrana pre tieto stavby.
Len vie niekto povedať ako to vyzerá s týmto fondom, je už definitívne schválený aj s tým na čo je určený
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod plš » 22. Okt 2015 22:54

Peterman, odkaz na Junckerov fond je dnes akurát dobrý "na zbavenie sa neodbytného dotazovateľa" :lol: .
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.