R4 Prešov, severný obchvat

Štátna hranica MR/SR – Milhosť – Košice – v peáži s diaľnicou D1– Prešov – Svidník – Vyšný Komárnik – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 02. Mar 2017 18:46

caki napísal:R4 SO-PO + D1 budu mat dokopy cca 22 km. Nech IAD maju priemernu rychlost 125 kmh/h a ND 105 km/h. Autam obchvat bude trvat 10,5 minuty (uspora cca 5 minut). Pre ND mi to vychadza po obchvate za 12,5 minuty (uspora 3,5 minuty).

tunelmi nikdy takou rýchlosťou neprejdeš
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Yoggy52 » 02. Mar 2017 19:55


co sa tyka SO PO dufam, ale evidentne v PO si myslia ze sa najde 500 mil. v rozpocte.

pre mna R4 vobec nemusi byt, ale ked sa ma uz staviat, tak v plnom profile (SO PO) alebo vobec. Moje riesenie pre Presov: Zrusit nezmyselnu 50-ku na bardejovskej... Riesenie pre celu R4: Zatvorit Vysny Komarnik pre ND a netreba stavat nic minimalne 50 rokov :wink: Nasledne Presov nebude potrebovat severny/vychodny obchvat a uz mame usetrene 1mld 8)

ND moze ist po A4 do UA, nasledne cez Lvov a potom na juh po E471 :) Rozdiel je tam len +hodina a pol oproti slovensku, takze nic strasne :)

Nasledne ludia na trase R4 budu spokojny, ze im kamiony nenicia majetok, menej hluku, prachu atd.
Presovcania budu spokojny, kedze budu mat menej tranzitu v meste :)
A ja budem spokojny tiez, ze sa nebudem musiet vlacit za nejakym kamionom, ked tak asi min 50% cesty je plna ciara + dvojita plna a mozem si naplno uzivat serpentiny na ŠŠ 8)

Chlapi, zajtra to posielam ministrovi :P
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod milosD » 03. Mar 2017 12:13

...hodnota za peniaze bledne zavistou, co takych 450mil. rovno miliarda...a vsetci su spokojny :D
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 201
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod KN.SK » 03. Mar 2017 12:51

Yoggy52 napísal:pre mna R4 vobec nemusi byt, ale ked sa ma uz staviat, tak v plnom profile (SO PO) alebo vobec. Moje riesenie pre Presov: Zrusit nezmyselnu 50-ku na bardejovskej... Riesenie pre celu R4: Zatvorit Vysny Komarnik pre ND a netreba stavat nic minimalne 50 rokov :wink: Nasledne Presov nebude potrebovat severny/vychodny obchvat a uz mame usetrene 1mld 8)
Chlapi, zajtra to posielam ministrovi :P

A pýtaj si za to mastnú províziu, či ako sa to zve. :wink:
Nechcel som mlátiť zbytočne slamu, prepáčte, ale nemohol som si to odpustiť.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Jano1 » 03. Mar 2017 13:24

devil napísal:ZA kraj bude mat najviac dialnic

A kedy to uz konecne nastane?
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 03. Mar 2017 13:29

pocitaj jestvujuce kilometre aj s tymi vo vystavbe, si predsa dobry v cislach.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod milosD » 03. Mar 2017 13:39

... ale Ty si najlepsi...
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 201
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Mar 2017 21:21

KN.SK napísal:
Yoggy52 napísal:pre mna R4 vobec nemusi byt, ale ked sa ma uz staviat, tak v plnom profile (SO PO) alebo vobec. Moje riesenie pre Presov: Zrusit nezmyselnu 50-ku na bardejovskej... Riesenie pre celu R4: Zatvorit Vysny Komarnik pre ND a netreba stavat nic minimalne 50 rokov :wink: Nasledne Presov nebude potrebovat severny/vychodny obchvat a uz mame usetrene 1mld 8)
Chlapi, zajtra to posielam ministrovi :P

A pýtaj si za to mastnú províziu, či ako sa to zve. :wink:
Nechcel som mlátiť zbytočne slamu, prepáčte, ale nemohol som si to odpustiť.


Myslel som ako miliardu za celu R4... :) po R8 je to len dalsia zbytocna RC...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 03. Mar 2017 23:11

Dnes sme si úspešne požičali 2 mld €... koľko potrebuje SO PO? :)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 04. Mar 2017 11:14

milosD, to je fajn aj pre Teba....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod svaco » 07. Mar 2017 12:45

viewtopic.php?f=35&t=22314

Ďalší dôvod na to aby sa rýchlo začal stavať obchvat R4 (ako to už nech rozhodnú kompetentní), pretože v roku 2019 môže Prešov zažiť (a asi aj zažije ďalší skokový nárast kamiónov a všetci, čo sú dnes proti sklopia opätky, ale bude už neskoro.

Už sa teším na dokončenie NK a to z 2 dôvodov, buď veľmi pomôže Prešovu, ako tvrdia ostatní (ja si skôr myslím, že sa len lieviky presunú na iné miesta, alebo sa jasne ukáže, že bez obchvatov (a je mi jedno, či vnútorných alebo vonkajších) to už ďalej takto nepôjde.

Ináč zachytil so dnes správu, že Mitsubishi uvažuje o príchode na Slovensko, ale že jediné možno riešenie pre nich je východ, keďže západ je už presýtený. Takže bez dialnic to už veľmi nepôjde.

Včera písali, že AMAZON príde do Serede (zas len západ okolo BA, ktorá nemá už ani ľudí a ľudia z východu Oravy a Kysúc musia dochádzať ďaleko od svojich rodín). Má to samozrejme svoju logiku, okolo BA je infraštruktúra na kvalitnej úrovni a ďalej sa ide budovať (D4, D1 rozšírenie, R7 atď.).

Takto vyzerá v slovenských reáliách vyrovnávanie regionálnych rozdielov. Ale každopádne dobrá správa pre Košičanov, budú mať dialnicu do BA skôr ako sa predpovedalo 2023. Akurát si budú musieť zaplatiť 2 dialničné známky, ale pre mnohých je to len detail.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod fh » 07. Mar 2017 13:02

svaco napísal:http://dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=22314

Ďalší dôvod na to aby sa rýchlo začal stavať obchvat R4 (ako to už nech rozhodnú kompetentní), pretože v roku 2019 môže Prešov zažiť (a asi aj zažije ďalší skokový nárast kamiónov a všetci, čo sú dnes proti sklopia opätky, ale bude už neskoro.

Už sa teším na dokončenie NK a to z 2 dôvodov, buď veľmi pomôže Prešovu, ako tvrdia ostatní (ja si skôr myslím, že sa len lieviky presunú na iné miesta, alebo sa jasne ukáže, že bez obchvatov (a je mi jedno, či vnútorných alebo vonkajších) to už ďalej takto nepôjde.

Ináč zachytil so dnes správu, že Mitsubishi uvažuje o príchode na Slovensko, ale že jediné možno riešenie pre nich je východ, keďže západ je už presýtený. Takže bez dialnic to už veľmi nepôjde.

Včera písali, že AMAZON príde do Serede (zas len západ okolo BA, ktorá nemá už ani ľudí a ľudia z východu Oravy a Kysúc musia dochádzať ďaleko od svojich rodín). Má to samozrejme svoju logiku, okolo BA je infraštruktúra na kvalitnej úrovni a ďalej sa ide budovať (D4, D1 rozšírenie, R7 atď.).

Takto vyzerá v slovenských reáliách vyrovnávanie regionálnych rozdielov. Ale každopádne dobrá správa pre Košičanov, budú mať dialnicu do BA skôr ako sa predpovedalo 2023. Akurát si budú musieť zaplatiť 2 dialničné známky, ale pre mnohých je to len detail.


Ten autor článku Roman Kanala používa presne slovník ako Feroslav alias DrX, zvlášť v diskusii pod článkom je to vidieť , čistý Feroslav :lol: :lol: :lol:
Mitsubishi sa rozhoduje medzi viacerými štátmi, nôže skončiť aj v Rumunsku. Na Slovensku si vyberie lokalitu a ak sa mu nebude páčiť nepôjde sem. Amazon chcel byť na západnom Slovensku aj keby bola 20 pruhová diaľnica do Košíc severom aj juhom. Mitsubishi pôjde tam kde bude mať blízko subdodávateľov a aj odberateľa produkcie. A štát mu môže len ponúknuť lokality, vyberie si investor. Prikázať mu nemôže vláda nič. A ako som písal v hre nie je len Slovensko.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 07. Mar 2017 13:36

svaco, nemozes davat na jednu uroven 4pruhy hoci aj s urovnovymi X a obycajne 2 pruhy s odbockami vlavo. to presuvanie lievikov je stara pesnicka...ak vsetky auta idu jednym smerom tak sa automaticky zahlti nasledujuce slabe miesto. ja mam z tychto debat naozaj pocit ze PO vlastne niktone jazdi do centra, vsetci bud tranzituju alebo jazdia do prace mimo, hlavne do KE.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 07. Mar 2017 13:55

Devil, to vzdy musis mat posledne slovo...? :roll:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 07. Mar 2017 14:50

tema predsa nie je zamknuta.... :)
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod svaco » 07. Mar 2017 16:40

V každom meste je to tak ako v PO, len všade je iný pomer cieľovej a tranzitnej dopravy. Aký je v PO to netuším, lebo čísla neboli zverejnené. Pán Kovalčík sa stále odvoláva na Prieskum z roku 2015, ktorý však nezodpovedal realite z dôvodu uzatvorenia jedného smeru pred PO v čase prieskumu. To číslo bolo 17%. Niektorí to z toho dôvodu zvyšujú o 1/2 čo by bolo 25 a to je už iné číslo.

Osobne si myslím, že v realite by sa ten tranzit zvýšil, keďže by pritiahol autá aj z iných paralelných smerov. Ale vraj sa robí nový prieskum, tak snáď tie čísla zverejnia. Osobne, ak by som bol primátor Prešova, tak si dám vypracovať vlastný prieskum spolu s pomocou svojich úradníkov na MU, aby to bolo lacnejšie. Neviem ako sa prieskum robí, ale najjednoduchšie je kamerovať autá a potom to spočítať, viem že to nie je dokonalé, ale aspoň niečo. Predpokladám, že by sa dali využiť aj kamery na dialniciach prípadne možno aj mýtne brány.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod ANDi » 07. Mar 2017 18:45

No, ja by som povedal, ze vo vyspelom svete sa scitanie robi nejakymi fotobunkami, alebo automatickym systemom na to urcenym. U nas som vsak videl unudenych studentov vo vestach vysedavajucich popri ceste robit si ciarky do zosita...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod milan_KM » 07. Mar 2017 19:02

Presne na Slovensku to prebieha tak, že sa postaví človek na stanovisko pri ceste a robí čiarky do príslušnej kolónky podľa druhu dopravy, vždy v 15 min intervaloch. Samozrejme tam nie je celý deň ale iba v určených časoch. V mestách sa meria aj na križovatkách, pričom sa značí aj smer odkial kam dané vozdilo odbáča.

No a tu vidím kameň úrazu. Samozrejme tieto dáta nie sú zaručené, všetko závisí na poctivosti človeka, čo to značí. Alebo na intenzite dopravy, kedy sa jednoducho nestihne všetko zapísať.

Samozrejme toky ťažkej dopravy (a osobnej na D/RC) vieme odsledovať mýtnym systémom, ale sme na Slovensku, kde sa takého cenné dáta nechávajú len tak ležať ladom.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod caki » 07. Mar 2017 22:32

v jeseni boli na vsetkych velkych krizovatkach v PO a okoli kamery, mozno sa caka prave na vysledky tohto prieskumu :)
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod marian vančo » 08. Mar 2017 01:06

A kto robil takéto prieskumy napr v Levoči? A tá má plnohodnotný obchvat a aj privádzač...a zrazu v PO ideme riešiť či tá D1 musí byť naozaj v plnom profile...viem že tu sa jedná o R4 len som nadviazal na intenzity...osobne by som nebol proti ak by bol R4 v polprofile, len nechápem prečo chce niekto urobiť lievik na D1? To nestačí ten na Branisku???
marian vančo
diskutujúci
 
Príspevky: 104
Založený: 22. Mar 2015 07:57
Bydlisko: Košice

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 08. Mar 2017 09:14

diskusia ku D1 nepatrí do tohto vlákna!
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 08. Mar 2017 11:37

V každom meste je to tak ako v PO, len všade je iný pomer cieľovej a tranzitnej dopravy. Aký je v PO to netuším, lebo čísla neboli zverejnené. Pán Kovalčík sa stále odvoláva na Prieskum z roku 2015, ktorý však nezodpovedal realite z dôvodu uzatvorenia jedného smeru pred PO v čase prieskumu. To číslo bolo 17%. Niektorí to z toho dôvodu zvyšujú o 1/2 čo by bolo 25 a to je už iné číslo.

Osobne si myslím, že v realite by sa ten tranzit zvýšil, keďže by pritiahol autá aj z iných paralelných smerov. Ale vraj sa robí nový prieskum, tak snáď tie čísla zverejnia. Osobne, ak by som bol primátor Prešova, tak si dám vypracovať vlastný prieskum spolu s pomocou svojich úradníkov na MU, aby to bolo lacnejšie. Neviem ako sa prieskum robí, ale najjednoduchšie je kamerovať autá a potom to spočítať, viem že to nie je dokonalé, ale aspoň niečo. Predpokladám, že by sa dali využiť aj kamery na dialniciach prípadne možno aj mýtne brány.


no ano, ale to zvysenie o odovodnene ako, hadam nie tak ze vsetka odklonena doprava pred PO by automaticky isla na obchvat aby vysli co najvyssie intenzity.

pri MU by okamzite isla namieta predpojatosti.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod pohodak » 08. Mar 2017 12:26

marian vančo napísal:osobne by som nebol proti ak by bol R4 v polprofile, len nechápem prečo chce niekto urobiť lievik na D1? To nestačí ten na Branisku???


Na branisku je lievik? To su mi teda novinky
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 08. Mar 2017 12:27

jasne ze je lievik, ved je tam 80-ka :!: :lol:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 08. Mar 2017 19:59

devil napísal:tema predsa nie je zamknuta.... :)


jasne ze je lievik, ved je tam 80-ka


:x

Pre debilne kradnutie nemame dvojrurove Branisko ale len jednu a druhu unikovu - peniaze boli na plnohodnotnu stavbu ale zaujimave ze teba taketo nieco
pobavi :?
Velmi by som ti doprial trepat sa za cmudiacou Aviou 65kou smerom na Presov (a nepis mi blbo ze si mam zapnut vnutorny okruh) ale vyzera ze takym jak si ty
by pomohlo len to aby si si to zakusal na vlastnej koži :roll: Pripominas mi trochu profil politika... :cry:

Šak počkajte, slovač už dvíha hlavu... :mrgreen:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.