myto pre vozidla do 3,5t

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

sposob platby za dialnice pre auta do 3,5t

dialnicne znamky
5
36%
elektronicke cipy (ala madarsko)
6
43%
elektronicke myto
3
21%
 
Celkový počet hlasov : 14

Odoslaťod random » 27. Jún 2005 08:08

neviem si predstavit ze by som mal dat za dialnicu tolko co mi auto spapka na tejto trase ... teda cesta do BA by ma vysla 2x viac ako samotny benzin! (vratane) ... to je pre mna nemyslitelne ... preto sa priklanam k variantu do 500Sk alebo skor 1SKK/1km ... toto je spravodlivejsie mozno v roku 2010 by som bol ochotny zaplatit uz aj viac ako 2SKK/1km ale to je este daleko a neviem odhadnut svoje buduce financne pomery. inak na taketo vzdialenosti cestujem sporadicky ale pomerne caso vyuzivan dialnicu KE-PO a branisko ... ja by som bol za dualny rezim znamky +myto ... ale neviem ako by sa to riesilo ale po technologickej stranke by to bolo mozne ... mohlo by to byt na principe BCK (magneticke - bezkontaktne cipove karty) pre obe sposoby platenia ... proste len si kupite bud kilometre alebo sezonu ... odcitavanie by prebiehalo pomocou senzorov na dialnici ... a znacka by vas napriklad upozornila ze nemate dostatocny kredit na to aby ste pokracovali v jazde a ponukla vam najblizsie odpocivadko kde sa da karta dobit (vzdialenost) alebo najblizsi exit ... pritom by odpocitavanie islo aj do minusu ... takze by trebalo zaplatit vsetko co sa prejazdilo ale spravodlivo ... ak by sa pokracovalo v jazde tak by ucet za porusenie pravidiel prisiel na adresu majitela karty alebo auta ... neoznacene (AUTA B KTORYCH SA KARTA NENACHADZA) by boli automaticky upozornovane ze nemaju pravo sa zdrziavat na D a nech okamzite opustia D alebo ich rovno zastavy dialnicna policia a vyrubi mastnu pokutu pripadne im to pride na adresu majitela... je to sice drzy system ale slovac je narod dost nevychovany povedzme si :( aj mna nevynimajuc:) ... cele by to mohlo stat okolo 2-6mld. na 100km dialnice ... a to nieje tak vela pritom by sa usetrilo na mytniciach a infrastrukturu je potrebne tak ci tak vybudovat ... navyse by pribudli iba premenlive znacenia alebo by do aut bolo mozne rovno zakupit nejaky system (cena do 2000Sk) ktory by ohlasoval stav karty ... rovno by v nom mohla byt ta karta zabudovana :) ... no ale dost fantazie ... idem robit nieco rozumne :)
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod fh » 27. Jún 2005 08:27

Považujem sumu 500 Sk za hraničnú pre bežných ľudí. Ale v danej dobe to bude zrejme v eurách.
Naposledy upravil fh dňa 02. Jan 2006 14:54, celkovo upravené 2 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod mafianos » 27. Jún 2005 09:38

Dobre, ok, ja som tym len chcel naznacit, ze bezni Slovaci vedia uz teraz, ze 1000 Sk by za jednu cestu BA-KE nedali. Takze je uplne zbytocne sa potom bavit o tom, ze 2Sk na 1km, pretoze Slovaci budu mat problem dat aj 1Sk na 1km.

Aj ked osobne si myslim, ze znamka za 10 000 Sk nie je vhodna pre vsetkych, tento variant sa asi zavedie na 2 riesenia a to 5000 Sk na polrok alebo 10 000 Sk na cely rok. Pretoze ak by malo byt myto 1,5Sk na 1km, tak mnohi budu radsej platit myto, nez znamka+myto.

Ale ved, potom ti co "lobuju" by mohli viac informovat, ze uz su navrhy aj na 5000Sk na polrok.

Ja by som dal aj 2000Sk, ale skutocne by som ocakaval, ze sa cena nebude menit 10 rokov, naopak mala by klesat. Realne som ochotny dat 2Sk na 1km. :lol:
mafy
mafianos
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Založený: 25. Jún 2005 19:33
Bydlisko: EU, Slovensko

Odoslaťod Caesar » 27. Jún 2005 10:17

mafianos napísal:Ale ved, potom ti co "lobuju" by mohli viac informovat, ze uz su navrhy aj na 5000Sk na polrok.

Ja by som dal aj 2000Sk, ale skutocne by som ocakaval, ze sa cena nebude menit 10 rokov, naopak mala by klesat. Realne som ochotny dat 2Sk na 1km. :lol:


mafianos,

vo všeobecnosti o mýtnom systéme sa viac dozvieš v sekcii Diaľničná spoločnosť a mýto.

Je predčasné písať o tom, čo sa plánuje a čo nie, pretože reálnosť zavedenia mýta pre os. autá do 3,5t sa plánuje až po dobudovaní D1 po KE, D3+R5, R1 a ďalších cca. 50 km na ostatných rýchl. komunikáciách či diaľniciach. Teda niekedy okolo r. 2015 +- 2 roky.

Ak sa zavedie dovtedy mýtny systém aj pre os. autá do 3,5t, tak cena bude max. 1 SKK na 1 km. O tom, že by sa mali zachovať aj diaľničné nálepky, sa dá diskutovať a ani tento variant nebude najlepší, bude to len pre tých šoférov, ktorí často jazdia po diaľničnej sieti, respektíve budú po nej jazdiť, až bude hotová a ktorí by pri mýtnom systéme zaplatili ročne okolo 50 tis. SKK.

Záver: Diaľničná sieť výrazne zdražie pre všetkých motoristov. Tak ako sa zrýchli aj jej výstavba. Za to zrýchlenie štát zaplatí a a štát bude musieť zdražieť aj užívanie diaľnic. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod random » 27. Jún 2005 12:13

osobne si myslim ze skor ako zvysovat ceny sa oplati pritiahnut na D vecsi pocet vozidiel a na to im treba urobit aj podmienky a urcite zvysenim ceny to nepojde ... Urcite je niuekde hranica kde sa dalsie navysovanie hustoty premavky uz neoplati ... preto by som to mozno podelil podla regionov a prejdenych vzdialenosti ... cim vychodnejsie tym lacnejsie (dovod je zrejmy) a cim viac km tym lacnejsie (naporiklad ak prejde niekto 10km na D bude to mat drahsie ako keby presiel 30km a podobne)... take nieco by sa mozno uchytilo pretoze D maju sluzit hlavne na tranzit na velke vzdialenoosti a nie pre regionalnu dopravu
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod kaviarista » 27. Jún 2005 16:15

hehe, ked ste chceli take trasovanie dialnic, ktore obsluzi co najviac lokalneho uzemia, tak sa teraz necudujte, ze na velke vzdialenosti si ludia ochotni priplatit nebudu.
D1 nie je najkratsia mozna rychlocestna spojnica KE s BA a bude sa to 100 percentne odrazat aj v ochote platit za tento usek

V Chorvatsku som este ochotny platit za 1 km 2 Sk, na Slovensku nie.

random: To su spojite nadoby. Ak podla niektorych zastancov D1, ktori preferovali obsluhu uzemia na ukor inych parametrov, bolo potrebne brat ohlad na regionalny rozvoj , tak aj naklady na prevadzku dialnice budu musiet znasat hlavne lokalni motoristi. Aby si nevyhnal lokalnych motoristov z dialnice, bude musiet byt cena nastavena dost nizko a tym padom progresivne platenie ake navrhujes ty, prilis velke sance mat nebude.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Caesar » 27. Jún 2005 16:17

Kaviarista,

tu bude jednotná sadzba.

A nikto ti nebude platiť ani 2 Sk na 1 km, keď bude R1+R2, pretože je to jednoducho moc pre priemerného Slováka.

Mne je to skoro jedno. Ale nebolo by mi jedno, keby som mal zaplatiť 1000 SKK za jednu takú cestu. To už radšej drahú známku ako luxusné mýto.

Mýto je dobré zaviesť len pre kamióny. Tak tu nezavádzaj s D1.
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod kaviarista » 27. Jún 2005 16:38

Caesar, cela pointa je v tom, ze v Chorvatsku ta dialnica meni stary stav radikalne. Velmi dobre si este pamatam tie 20 hodinove utrapne cesty k moru. Dnes sa za 8 hodin uz mozem vypekat pri mori .

Na Slovensku taka cena nemoze prejst nikdy (dokonca ani polovicna podla mna) , lebo profit z pouzivania dialnice neprekryje casove ani financne straty pri pouziti obycajnej cesty.
Slovensko je odsudene na to, ze naklady na vystavbu a prevadzku dialnic nebude moct nikdy vykryt bezprostrednymi prijmami (mytne), iba ak druhotnymi prijmami (spotrebne dane, vyssie odvody a dane vdaka rozvinutej infrastrukture a pod.)
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Caesar » 27. Jún 2005 18:11

kaviarista napísal:Caesar, cela pointa je v tom, ze v Chorvatsku ta dialnica meni stary stav radikalne. Velmi dobre si este pamatam tie 20 hodinove utrapne cesty k moru. Dnes sa za 8 hodin uz mozem vypekat pri mori .

Na Slovensku taka cena nemoze prejst nikdy (dokonca ani polovicna podla mna) , lebo profit z pouzivania dialnice neprekryje casove ani financne straty pri pouziti obycajnej cesty.
Slovensko je odsudene na to, ze naklady na vystavbu a prevadzku dialnic nebude moct nikdy vykryt bezprostrednymi prijmami (mytne), iba ak druhotnymi prijmami (spotrebne dane, vyssie odvody a dane vdaka rozvinutej infrastrukture a pod.)


To je všetko možné kaviarista, ale ty si pred tým uviedol D1 ako ten problém a ja ti hovorím, že je jedno, kde zaplatíš 2 SKK na 1 km.

20h do HR? To si zase prehnal. Dalo sa to stihnúť vnútornou cestou aj o niekoľko hodín skôr, aj cez Maďarsko, aj keď záleží, odkiaľ si išiel, až si išiel z KE, tak to beriem. Ok. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod kaviarista » 27. Jún 2005 18:30

Caesar a ja tvrdim, ze to nie je jedno, kde zaplatis 2 Sk za 1 km. Mozno keby som cestoval raz do roka do BA na dovolenku, tak budiz. Ale pri castejsich pracovnych cestach sa na to uz pozera inak.
Nakoniec letecka doprava bude prekvitat a dialnice budu prazdne :)
Jednoducho treba zobrat ako fakt, ze slovenske dialnice na seba nebudu zarabat nikdy a budu sa musiet dotovat z rozpoctu.

20 hodin do HR v sezone bola bezna cifra a je jedno ci z BA alebo z KE. MR nebol problem, ale od Zahrebu po Split to bolo stale neskutocne. Prejdes 3 km, 20 minut cakas . A takto stale dokola az k moru. Trochu neskor som na to prisiel, co tie kolony vytvaralo. Neboli v HR odbocovacie pruhy vlavo z hlavnej cesty a protiiduce vozy samozrejme nikoho dobrovolne nepustali. V MR ten problem nebol, tam odbocovacie pruhy maju.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Caesar » 27. Jún 2005 18:43

kaviarista napísal:Caesar a ja tvrdim, ze to nie je jedno, kde zaplatis 2 Sk za 1 km.

20 hodin do HR v sezone bola bezna cifra a je jedno ci z BA alebo z KE. MR nebol problem, ale od Zahrebu po Split to bolo stale neskutocne. Prejdes 3 km, 20 minut cakas . A takto stale dokola az k moru. Trochu neskor som na to prisiel, co tie kolony vytvaralo. Neboli v HR odbocovacie pruhy vlavo z hlavnej cesty a protiiduce vozy samozrejme nikoho dobrovolne nepustali. V MR ten problem nebol, tam odbocovacie pruhy maju.


Je to jedno. Je jedno, či zaplatíš 2 Sk na 1 km na D1 alebo na R1+R2. Stále je to veľa a je jedno, že na tej južnej trase je to o niečo menej.

Slovenské diaľnice sa nebudú po ich spustení dotovať. Veď ja to poviem inak, KIA to je 50 mld. SKK export, čistý cca. 30 mld. SKK (to je 50% surovinových dovozov - ropa, ...) a diaľnica po ZA stojí ... a koľko sociálnych dávok sa ušetrí atď., atď.

HR - to nie je len o odobočovacích pruhoch, proste keď niekde smerujú 100-vky tísíc áut, tak to 2-prúdová alebo dve 2-prúdové cesty neunesú. Piatky a soboty to "bolo niečo strašné".

A pozor, nielen v HR. Veď v čase dovoleniek, sú nemecké, francúzske diaľnice preplnené - Švédi a spol idú na juh, Nemci a Francúzi to isté a ten juh "to schytá". 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod random » 27. Jún 2005 20:55

Caesar ... ano 700km zapchy ja si to neviem ani predstavit ...r az som isiel do PH a dva krat som stal na dialnici v zapche ...prva trvala asi 20min a ta druha ... ani sam nepamatam ... ale po 1h popojizdenia som sa na to cele sprepacenim vysral ... a odbocil som na odpocivadlo ... nakoniec som zistil ze ta zapcha podstate koncila za kopcom (asi 2km) kde bola presmerovana prevadzka do protismeru koli oprave a nejaky organ tam este urobil havarku ... takze super ... nakoniec to skoncilo tak ze sme na tom odpocivadle stravili 4h:( a nechal som sanahovorit na opustenie dialnice cez najblizsi exit (asi 50m pred tym ako sa to trapenie na dialnici koncilo :( ... si ma neviete predstavit asi ako som penil ... ale ked som mal super navigatorov vdaka nim som sa nevedel vymotat dalsiu hodinu z PH :( sice aj koli tomu ze to bolo ani nie tyzden po tych katastrofickych zaplavach a RC na pribram bola v prahe neprejazdna :( ... no aj tak 700km je vela ...

... inak kamos co chodi do HR k moru autom to raz zmakol za 16h (do KE) nonstop ... a potom som sa mu nevedel dovolat 24h :) .. lebo spal
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod mel » 28. Jún 2005 11:21

random napísal:... inak kamos co chodi do HR k moru autom to raz zmakol za 16h (do KE) nonstop ... a potom som sa mu nevedel dovolat 24h :) .. lebo spal


No ja som dal minuly rok 10 h BA - Makarska ... a sme sli po starej ceste od Zahrebu ... takze z KE to bude o cca 2 hodky max dlhsie ... tam mas cez Pest dialnicu.

Naspat sme sli po dialnici, aspon teda cast cesty a skutocne sa to neda porovnat ... mal som i stastie, ye som nestal na myto nikde viac ako 5 minut iba raz som stal asi 10 ... brazdili sme chorvatsko, takze tych exitov sme si uzili :) ... inak ak niekto idete po dialnici az do splitu odporucam si pozriet kde su pumpy, lebo nie su tak husto ako u nas ... raz som uz skoro tlacil :) ... takisto ceny su dost rozne na roznych pumpach.

Idem opat v auguste ...

KONIEC DOVOLENKOVEHO OKIENKA :)

Pointa na zaver: oplati sa zaplatit myto v HR ... ak idete dlhsiu trasu (Gorican - zahreb - Split) ... po ceste cca 3-4 mytnice, cize sa vela nestoji...

na Slovensku je to ine, pretoze tu mame nesuvisle useky dialnic ... myto by som teda dal platit aj do 3,5t za tunely a inde znamky ... zatial ...
po spojazdneni celej D1 BA - KE v plnom profile ma vyznam myto do 1 Sk/km, pre "cestovatelov" znamky podla toho ci je auto registrovane na firmu alebo sukr. osobu 5000 / 8000 Sk na rok ako pausal. To uz by som aj ja pri cca 10 cestach BA-KE za rok si radsej kupil znamku...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Caesar » 28. Jún 2005 17:27

Ja mám potvrdené, že cesta do HR zo západného Slovenska trvala max. 15 hodín až po juh, t.j. Makarsku za použtia ciest v Maďarsku a použitia vnútornej chorvátskej cesty, pričom cesta v HR trvala 50% celkového času. A tých 15 hodín v sebe "skrýva" aj celkové prestávky v dobe približne 1,5 hodiny. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 14:02

BA-KE D1, to bude do 500 km, tak by som považoval za rozumné dať 500 Sk, max. 750 Sk za jednu cestu. Čokoľvek nad touto sumou už by som zvažoval, alebo ako bolo povedané, asi by som išiel po D1 iba na horských priechodoch alebo by som sa snažil vyhnúť väčším mestám. Tiež dosť cestujem, takže 1 Sk na 1 km je dosť. Aj v HR je cena 2 Sk na 1 km a Chorváti po tej diaľnici takmer vôbec nejazdia. A u nás nie je toľko turistov, takže by vysoké mýto malo negatívne dopady na príjem štátu. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 18:07

Aj keby bola cena za diaľničnú nálepku 5000 Sk pri cene 1 km za 1 Sk pri mýtnom systéme, alebo násobku oboch variantov by som bol za to, aby tu existovala aj diaľničná nálepka.

A podporujem aj lobovanie za tento variant, legálne a normálne zdravé lobovanie, ktoré je bežné aj v iných štátoch. Snáď to pomôže. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Koncepcia zavedenia systému elektronického výberu v SR

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 15:20

http://www.telecom.gov.sk/pk/051447_/index.html

bude to tam len dva tyzdne.

Este som to necital. :wink:
Naposledy upravil wazari dňa 30. Jún 2005 17:44, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Re: Koncepcia zavedenia systému elektronického výberu v SR

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 17:25

wazari napísal:http://www.telecom.gov.sk/pk/051447_/index.html

bude to tam len dva tyzdne.


Toto je všetko dobré, len výsledkom by nemalo byť spoplatnenie všetkých ciest aj pre osobné autá do 3,5t. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 19. Júl 2005 11:31

Tak výška mýta pre osobné autá do 3,5t by mala byť okolo 0,9 SKK na 1 km po r. 2010. Toto je hranica ekonomickej úrovni po r. 2010 pre všetkých motoristov danej kategórii. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 19. Júl 2005 17:31

Caesar napísal:Tak výška mýta pre osobné autá do 3,5t by mala byť okolo 0,9 SKK na 1 km po r. 2010. Toto je hranica ekonomickej úrovni po r. 2010 pre všetkých motoristov danej kategórii. 8)


Ano, ja som čítal návrh od poradcu a cena je presne 0,86 Sk na 1 km pre osobné autá do 3,5t po r. 2010, plán má byť okolo r. 2012-14. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 24. Aug 2005 09:29

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1292

Konečne sa niečo našlo v médiách, čo potvrdilo moje slová a vyvrátilo "mnohé ostatné" a síce, že na hraničných priejazdoch sa vstupom do EÚ prestali kamióny vážiť ... 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 24. Aug 2005 09:33

Alexander Velky napísal:
Caesar napísal:Tak výška mýta pre osobné autá do 3,5t by mala byť okolo 0,9 SKK na 1 km po r. 2010. Toto je hranica ekonomickej úrovni po r. 2010 pre všetkých motoristov danej kategórii. 8)


Ano, ja som čítal návrh od poradcu a cena je presne 0,86 Sk na 1 km pre osobné autá do 3,5t po r. 2010, plán má byť okolo r. 2012-14. :lol:


Zámery sa menia a cena sa zvyšuje na úroveň 1-1,6 SKK na 1 km, ale je to vzdialená budúcnosť, spoplatňovať elektronickým mýtom aj osobné autá do 3,5t. 8)

Viac informácií: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1292
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 24. Aug 2005 10:39

skor dufam, ze cim skorej spoplatnia nad 3,5t ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 26. Aug 2005 18:42

aquila napísal:skor dufam, ze cim skorej spoplatnia nad 3,5t ;)


aquila,

čo sa spoplatňovania a zdražovania týka, tak táto vláda s tým problém nemá. V tomto dobiehame všetkých ... ČR, ... všetci chcú zaviesť elektronické mýto pre autá nad 3,5t, SR s tým prišla neskôr, ale zavedieme ho skôr. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Lenny » 26. Aug 2005 21:41

Jednou stejně zavedou mýto i pro auta do 3,5 tuny.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.