www.ndsas.sk - doména NDS, a.s.

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod expwy » 07. Nov 2005 16:13

Chyby sa robia a budú sa robiť. Treba si však uvedomiť, že tú stránku robia internetové firmy a tie o diaľniciach a veciach s nimi súvisiacimi nemajú ani páru. NDS si zadala čo tam chce mať a ako to má vyzerať. Chybičky sa odstránia časom. Len aby to netrvalo dlho :D
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod tob.tob » 07. Nov 2005 16:20

MH napísal:Chyby sa robia a budú sa robiť. Treba si však uvedomiť, že tú stránku robia internetové firmy a tie o diaľniciach a veciach s nimi súvisiacimi nemajú ani páru. NDS si zadala čo tam chce mať a ako to má vyzerať. Chybičky sa odstránia časom. Len aby to netrvalo dlho :D


To je jasne, ja húkam skorej na NDS :-) Škoda že tam nevelím, by som ich prebral k životu 8)
tob.tob
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 1
Založený: 05. Okt 2005 20:37

Odoslaťod Adaios » 07. Nov 2005 17:44

tob.tob napísal:Informovanosť verejnosti ?


tob.tob,

mylis sa - verejnost - to nie som ani ja, ani ty, ani 50% tohoto fora.

Radova verejnost - to je niekto iny. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 07. Nov 2005 17:47

tob.tob napísal:To je jasne, ja húkam skorej na NDS :-) Škoda že tam nevelím, by som ich prebral k životu 8)


Ja teda budem konkretny:

1. Ako by si riesil problemy zverejnovania info, keby si to niekto nad tebou nezelal? - sprav taku vec a dostanes vypoved.

NDS, a.s. ma mozno nedostatky - to su texty, ktore ale pisal niekto iny - to sa riesit da, ale to je vsetko. Nikdy tam nebude nejako vela info, pretoze to nie je sukromna spolocnost. A keby bola sukromna, tak je ta stranka mozno lepsia, ale zase - never tomu, mnohe stranky dialnicnych firiem nie su na tom dobre v EU.

To je moj nazor. :wink:

Ak aj budu zmeny, OK - ale nevidel by som to tak, ze:

Stranka je tu, ale je uplne out, len preto, ze to dlho trvalo. To podla mna nie je pohlad - a ked uz dat taky vysoko kriticky pohlad tak ja by som dal aj konkretne navrhy na zmeny.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Lenny » 07. Nov 2005 18:15

Stránky jsou pěkně a přehledně zpracované, ale zaráží mě, že skoro u všech staveb i připravovaných je napsan zhotovitel Doprastav - Strabag, a.s. Asi jde o omyl 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Adaios » 07. Nov 2005 20:48

Vie niekto kedy budu alebo kedy maju byt sprevadzkovane webkamery z dialnicnej siete SR na stranke www.ndsas.sk ?

A ta kombinacia firiem Doprastav - Strabag, a.s. tak tam by som ja odporucal upravy:

Doprastav je oficialne nutne uvadzat ako Doprastav, a.s. Bratislava, pretoze Doprastav nie je len jeden vo svete. Na to pozor. :wink:

A k tej kombinaci - ak to nie je zamerne a nie je to chyba - ja som si nepresiel vsetky useky :oops: - tak potom toto su uz vopred pridelene useky? Lebo ved aj to je mozne. :wink:

Dodatok: Napriklad tu je dalsi Doprastav: http://www.doprastav.com/
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 18:55

Až dnes som si pozrel novú stránku a je to naozaj pokrok, po stránke grafickej, informačnej. Konečne :)

Pravda, tie termíny a informácie sú zaujímavé:
Pre D1 Budimír-Pozdišovce-hranica UA/SR je termín ukončenia 2005,

nie, že by mi táto informácia prekážala... ale:

úsek okolo Levoče je v R7....
atď...


Po odstránení týchto nepresností to bude skutočne výborná stránka, minimálne porovnateľná s okolitými štátmi :D

A bude dobré pridať, samozrejme, verziu v angličtine.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 19:27

Branco napísal:A bude dobré pridať, samozrejme, verziu v angličtine.


Ano, to je dalsia mozna prekazka. Ze by aj zahranicny navstevnici nieco radi vedeli a na www.highways.sk predsa len vsetko nie je po anglicky.

Inak k tomuto asi tak: Je dost vela statov vo svete, ktore maju 2 jazyky:

napriklad nejaky africky + francuzsky. Alebo potom je vela statov (a stranok ministerstiev, riaditelstiev pre cesty atd.), ktore maju len jeden jazyk: arabcina, spanielcina atd. ... ale vacsinou staci pochopit cca. 100 slov a potom sa da najst a pochopit vsetko.

Len, SR je v EU a tu je anglicky jazyk uz uplna samozrejmost. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 21:45

Nová doména www.ndsas.sk Národnej Diaľničnej Spoločnosti, a.s. je skutočne oveľa lepšia než predtým, nie je dokonalá, lebo je nepresná v niektorých informáciách, ale vždy je čo zlepšovať a toto je jednoznačný posun k lepšiemu. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Čumil » 14. Nov 2005 23:39

Lenny napísal:Stránky jsou pěkně a přehledně zpracované, ale zaráží mě, že skoro u všech staveb i připravovaných je napsan zhotovitel Doprastav - Strabag, a.s. Asi jde o omyl 8)


Je tam toho viac, myslim, ze napr. mnohe stavby uz davno v prevadzke (Mierova-Senecka napr.) je tam rok dokoncenia 2007 alebo 2012. Tato cast mi pripada akoby tam nahodne vygenerovali hlavne roky dokoncenia
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 23:53

Iné je zaujímavé, ... sú tam chyby. Už to je dlho známe, že tam sú a opravy sa nedejú. Čím to bude? Asi tou "kvalitnou" zmluvou medzi NDS, a.s. a firmou, ktorá stránku robila. Ale to je len moja úvaha.
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod B; » 17. Nov 2005 14:04

Takze som si stranku pozrel podrobnejsie.
Je koncepcne navrhnuta dobre, pokryva to spektrum, ktore navstevnik ocakava.
Je vidiet, ze nezacinali z nuly, ale mali sa kde inspirovat (napr. www.highways.sk) :lol:
Myslel som, ze spravim nejaky audit, ale je evidentne, ze to nie je treba.
Totizto chyby obsahove a funkcionalne (zle resp. chybajuce odskoky) su tak zrejme, ze ich najde kazdy, kto by si dal namahu 10 minut klikat.
Ak sa odstrania zakladne chyby, reaktivizujem svoj prislub podrobnej kontroly a vyskusam popritom aj funkcnost kontaktneho formulara na stranke. :wink:
Zatial si myslim, ze NDS je jasne na tahu a kedze verim, ze ludia z tejto organizacie si to tu citaju, dovolujem si pouzit tuto cestu na prosbu o odstranenie nedostatkov.

Netreba na to vela, bola by skoda, aby sa snaha takto dehonestovala, lebo si to nikto kompetetny (rozumej clovek z nds, ktory vie citat a klikat mysou) nepozrel.

s uctou a ocakavanim
B;

P.S. len perlicka:
pri navigovani som sa dostal napr. sem: :wink:

http://w3.computel.sk/nds/index/index.php?ids=166
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod random » 17. Nov 2005 21:08

hmmm ... tiez som si ju procha podrobnejsie presiel ... a nasiel som dost vela chyb skriptov a rozne ine technicke a formalne chyby ... no co uz ... niekde zacat treba ... osobne by ma sralo keby som mal "tak dolezitu" stranku na starosti a tolko nefunkcnych a chybnych veci na nej ... isto by som to do jedneho dvoch tyzdnov odstranil ... ale v tomto som asi perfekcionalista - no ale hlavne aby si to poriesili a nenechali to ladom ... bola by to skoda
... chybaju mi inak na tejto stranke podrobnejsie mapy ... co sa stavia co je pripravene ... nejake vyzualizacie ... 3D modely a tak ... prachy na to maju tak o co ide?
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Milos » 17. Nov 2005 21:40

... a napr. uvedené roky sprevádzkovania 2004 alebo 2005 pri úsekoch, ktoré sú dávno dokončené, to je tiež ťažko pochopiteľné...
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Adaios » 29. Nov 2005 08:57

Mna osobne zaraza ta kombinacia Zhotovitela Doprastav - Strabag, a.s. na vsetkych usekoch, ktore sa planuju stavat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Nove info

Odoslaťod B; » 29. Nov 2005 13:52

Nasiel som nove, zavazne informacie na webe NDS. :wink:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=447
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Re: Nove info

Odoslaťod Adaios » 29. Nov 2005 13:56

B; napísal:Nasiel som nove, zavazne informacie na webe NDS. :wink:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=447


Vzhladom na ten preklep talcove spravy odhadujem ze to je nieco "fixnute z historie". Prepacte moj slovnik - IT takmer vobec nerozumiem. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod B; » 29. Nov 2005 14:00

Je to nieco, na co sa da dostat volnym klikanim na stranke :-)
Prislusny link a cestu ako sa tam da dostat na poziadanie poskytnem.

Je to nieco uz fixnute, ale nie vsade ;-)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Adaios » 29. Nov 2005 14:05

B; napísal:Je to nieco, na co sa da dostat volnym klikanim na stranke :-)
Prislusny link a cestu ako sa tam da dostat na poziadanie poskytnem.

Je to nieco uz fixnute, ale nie vsade ;-)


Ale nie - namiesto "NDS" uz tam je "O firme".

...

To bolo skusanie stavu - a to sa da ospravedlnit, nic na tom nie je. Snad len to, ze sa tam da nejako preklikat - ale 99,99% ludi to nedokaze. Cim to nechcem samozrejme ospravedlnovat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Pochvala

Odoslaťod B; » 13. Jan 2006 13:34

Tak musim napisat, ze v NDS sa niekto posnazil a urobil viacere updaty.
Tak stranka po takmer rocnom fungovani spolocnosti je pouzitelna a ma svoju vypovedaciu hodnotu.

Paci sa mi, ze uz dnes (13.1) je nova napln pre rok 2006, co sa bude tento rok otvarat ( aj ked neviem, preco tam nie je usek PB-ZA, ale to je ina tema). Aj maly oznam, ze otvoria hranicny priechod s PR, co takisto vcelku promptne opravili z povodnej info, ze otvoria 3 km na vskutku realnych 370 m :wink:

Snad len nieco nove do "Tlacovych sprav", posledny prispevok z 26.09.2005 je sice zavazny, ale nie velmi aktualny.

Este by som ale navrhol jednu obsahovu reviziu, pri mnohych tuneloch je ako zhotovitel uvedena "geotechnika", niektore mapy usekov nie celkom zobrazuju miesto stavby ( Ozdany, obchvat Zarnovice) a roky vystavby tunelov nie su v sulade s vyjadreniami MDPaT, ktore je vykonavatelom prav majitela - statu.

Ale je vidiet pokrok.
ostavam s nadejou, ze tento aj ked oneskorene nastupeny trend zlepsenia si uchova aj do buducnosti
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Fotogaleria na NDSas.sk

Odoslaťod mapman » 13. Jan 2006 22:26

Pekný deň, milý diskutujúci, myslím, že je čas napísať muoj prvý príspevok ;) Neviem či už si toho niekto všimol, Adoas písal že vo forogálerii na stránkach NDS sú malé fotky... hej, ale keď si ju zobrazíte priamo odkazom (napr. http://www.ndsas.sk/photos/mosty/Vazec/P1010052.JPG) tak je dosť veľká. :wink:

Btw, s veľkým záujmom sledujem toto fórum, ktoré ponúka obrovský priestor k diskuzii, niečo také by nám bolo treba aj tu v Čechách...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Re: Fotogaleria na NDSas.sk

Odoslaťod Adaios » 17. Jan 2006 18:48

parker napísal:Pekný deň, milý diskutujúci, myslím, že je čas napísať muoj prvý príspevok ;) Neviem či už si toho niekto všimol, Adoas písal že vo forogálerii na stránkach NDS sú malé fotky... hej, ale keď si ju zobrazíte priamo odkazom (napr. http://www.ndsas.sk/photos/mosty/Vazec/P1010052.JPG) tak je dosť veľká. :wink:

Btw, s veľkým záujmom sledujem toto fórum, ktoré ponúka obrovský priestor k diskuzii, niečo také by nám bolo treba aj tu v Čechách...


V CR je ale viac stranok k dialniciam a stranka www.rsd.cz je dost dobra podla mna (statna stranka). Je to otazka casu kedy niekto zalozi nejake forum aj v CR alebo aj pre CR.

Stranka www.ndsas.sk podla mna velmi jej chybaju webcamery, dalej nejake video a priamo vacsie foto. A aj niektore info su tam stale nepresne. A malo by tam by viac novych info z tlace.

Tak snad aspon 60% z tohoto sa v r. 2006 zalozi - stranka to nema lahke s tym ako narasta konkurencia sukromnych stranok ako www.highway.sk a www.dialnice.info - ale stat je ten kto dialnice stavia aj z penazi obcanov a mal by dokazat via dialnice vediet ludom predat=prezentovat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 19. Jan 2006 19:15

musim stranku kusok aj pochvalit, lebo v poslednej dobe tam pribudaju udaje ;)

konecne! este poopravovat tie veci co tam su :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 19. Jan 2006 21:25

aquila napísal:musim stranku kusok aj pochvalit, lebo v poslednej dobe tam pribudaju udaje ;)

konecne! este poopravovat tie veci co tam su :)


Ale stale tam chyba aj nieco viac nez len textove spravy a info.

Kamery na dialniciach v SR exituju tak preco nie su na stranke :?: To je otazka min. nakladov a ako by to zlepsilo image stranky atd. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod B; » 05. Apr 2006 10:37

Tak dnes sa opat deje update na stranke, dokonca on the fly.

Na hlavnej stranke sa preskupili informacie, zaklad je dostupny priamo.

Pridali dokonca aj moznost diskusie o "horucich" temach
D1 BA-Zilina
R1 Zarnovica - Sasovske podhradie
D2 Sitina

Este to hadze nejaky bug, ale to sa hadam utrasie.

Z mojej strany pochvala.

P.S. To adoas : pribudli aj nejake kamery, ale este neviem co presne ukazuju.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.