Národná Diaľničná Spoločnosť, a.s. všeobecne

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod konstrukt » 14. Feb 2007 21:27

Sergej napísal:PH - protihluková stena (divné ale tak je to) na mostnom objekte
Myslel som si to, že to bude pritihluková stena. NDS by sa malo poriadne vyjadrovať, lebo PH môže byť hocičo a okrem toho táto protihluková stena má byť na viadukte Podtureň a ten má cez 1 km a oni tam napísali 00.00 km.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Honda » 14. Feb 2007 21:33

doprastavak napísal:
Sergej napísal:PH - protihluková stena (divné ale tak je to) na mostnom objekte
Myslel som si to, že to bude pritihluková stena. NDS by sa malo poriadne vyjadrovať, lebo PH môže byť hocičo a okrem toho táto protihluková stena má byť na viadukte Podtureň a ten má cez 1 km a oni tam napísali 00.00 km.


PH neni protihluková stena, pretože tú napíše NDS jasne, ale s dĺžkou to nič nemá spoločné:

R1 Šoporňa - Báb, protihlukové opatrenia 00,00 km
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod konstrukt » 14. Feb 2007 21:35

Honda napísal:
doprastavak napísal:
Sergej napísal:PH - protihluková stena (divné ale tak je to) na mostnom objekte
Myslel som si to, že to bude pritihluková stena. NDS by sa malo poriadne vyjadrovať, lebo PH môže byť hocičo a okrem toho táto protihluková stena má byť na viadukte Podtureň a ten má cez 1 km a oni tam napísali 00.00 km.


PH neni protihluková stena, pretože tú napíše NDS jasne, ale s dĺžkou to nič nemá spoločné:

R1 Šoporňa - Báb, protihlukové opatrenia 00,00 km
Čo to PH potom môže znamenať? :?:
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod sergej » 15. Feb 2007 01:56

Veď som tam dal link, kde sa jasne hovorí, čo sa tam ide robiť -> stavať protihluková stena. Tak čo iné by to bolo?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod konstrukt » 15. Feb 2007 14:40

Sergej napísal:Veď som tam dal link, kde sa jasne hovorí, čo sa tam ide robiť -> stavať protihluková stena. Tak čo iné by to bolo?
Ja viem, že je to asi protihluková stena, ale Honda ma snaží presvedčiť o opaku.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Honda » 15. Feb 2007 15:07

doprastavak napísal:
Sergej napísal:Veď som tam dal link, kde sa jasne hovorí, čo sa tam ide robiť -> stavať protihluková stena. Tak čo iné by to bolo?
Ja viem, že je to asi protihluková stena, ale Honda ma snaží presvedčiť o opaku.


Nesnažím sa ťa ja presvedčiť o opaku .. ja len že keď ide NDS o protihlukovú stanu tak to jasne napíšu. :wink:

Ale kedže tam dal Sergej jasný odkaz tak to asi bude protihluková stena ale ja by som nedával také skratky jako PH (kvalita vody) .. ale PS im asi bolo trápne ..
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod konstrukt » 15. Feb 2007 15:25

Honda napísal:
doprastavak napísal:
Sergej napísal:Veď som tam dal link, kde sa jasne hovorí, čo sa tam ide robiť -> stavať protihluková stena. Tak čo iné by to bolo?
Ja viem, že je to asi protihluková stena, ale Honda ma snaží presvedčiť o opaku.


Nesnažím sa ťa ja presvedčiť o opaku .. ja len že keď ide NDS o protihlukovú stanu tak to jasne napíšu. :wink:

Ale kedže tam dal Sergej jasný odkaz tak to asi bude protihluková stena ale ja by som nedával také skratky jako PH (kvalita vody) .. ale PS im asi bolo trápne ..
Mali tam dať skratku PHS- protihluková stena.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod sergej » 15. Feb 2007 15:27

Tá skratka ozaj nie je najšťastnejšia, ale na stránkach sú (boli) aj väčšie perly, takže toto je ešte v norme :P
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Honda » 15. Feb 2007 15:35

doprastavak napísal:Mali tam dať skratku PHS- protihluková stena.


wow .. to ma nenapadlo. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Dialniciar » 18. Feb 2007 16:46

PH je protihluková stena.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 22. Feb 2007 11:16

Informačná centrála NDS v Nitre pre R1 od 26.02.2007

http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... 142dbccc5f
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 26. Feb 2007 14:18

devil napísal:Informačná centrála NDS v Nitre pre R1 od 26.02.2007

http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... 142dbccc5f


Takže dnes je v BA, PB a v NR :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 26. Feb 2007 14:27

Dialniciar napísal:
devil napísal:Informačná centrála NDS v Nitre pre R1 od 26.02.2007

http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... 142dbccc5f


Takže dnes je v BA, PB a v NR :?:
Presne tak, ako si to napísal.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 26. Feb 2007 14:40

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
devil napísal:Informačná centrála NDS v Nitre pre R1 od 26.02.2007

http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... 142dbccc5f


Takže dnes je v BA, PB a v NR :?:
Presne tak, ako si to napísal.


Rovno sa mohli otvoriť ešte v: ZA, PP, PO, KE, MT (Martin).
K tomu by sa malo viac investovať do sprístupnenia a rozšírenia webkamier na postavených úsekoch, min. na celej D1, D2 a R1.
A chcelo by to tiež viac vizualizácií, napr. takých akú spravila ČR pre svoju D3: http://www.ceskedalnice.cz/video/d3_jihocesky_kraj.avi
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Feb 2007 19:14

Rozhovor: Riaditeľ a člen predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti Juraj Čermák :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6284

Je to veľmi pekne povedané, aj keď ja to hovorím všetko už dlhšie, ... ale toto sa mi páči najviac: "Vzhľadom na to, že sa všetci báli tunelov, tak sa to odkladalo. Ale tunely si nás počkali a tak teraz budeme robiť len tunely."

Za prvé je to svätá pravda a za druhé, veľmi, ale veľmi prajem tejto krajine, aby sa tak už konečne začalo diať a neostávalo len pri slovách.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Mar 2007 15:08

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=39257#39257

Postaviť stredisko údržby za 400 mil. SKK, krásne vidno podmienky. :arrow:

- predložiť vyjadrenie banky alebo pobočky zahraničnej banky na území Slovenskej republiky alebo zahraničnej banky (ďalej len „banka“) o schopnosti uchádzača plniť svoje finančné záväzky a prísľub banky o poskytnutí úveru najmenej vo výške 50 000 000,- SKK

- preukázať celkový ročný obrat najmenej vo výške 250 000 000,- SKK (slovom: dvestopäťdesiatmiliónov slovenských korún) bez DPH za posledné tri kalendárne roky

- preukázať ročný obrat najmenej vo výške 200 000 000,- SKK (slovom: dvestomiliónov slovenských korún) bez DPH v oblasti stavebných prác a stavieb za posledné tri kalendárne roky (roky 2006, 2005, 2004), resp. posledné tri hospodárske roky

Požaduje sa, aby uchádzač v rámci tohto zoznamu preukázal, že
3.2.1.1 uskutočnil aspoň dve stavby s nákladmi najmenej vo výške 250 000 000,- SKK (slovom: dvestopäťdesiatmiliónov slovenských korún) bez DPH, ktoré boli dané do užívania v rokoch 2002 až 2006 a
3.2.1.2 celkové náklady ostatných uskutočnených stavieb daných do užívania v rokoch 2002 až 2006 sú najmenej vo výške 800 000 000,- SKK (slovom: osemstomiliónov slovenských korún) bez DPH;




Toto všetko by malo zabezpečiť, že firmy, ktoré sa prihlásia do tendra budú mať skúsenosti, budú schopné riešiť finančné problémy zo strany NDS (neskoršia možná platba) atď., na druhú stranu to zase vylúči stredne veľké firmy, tie sa však môžu stať dodávateľmi.

A tiež je krásne vidieť, koľko stojí výstavba strediska pre správu a údržbu diaľnic a to je ešte bez počítačov, strojnej techniky, bez iného kancelárskeho vybavenia, náradia atď. :shock:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 05. Mar 2007 15:17

NDS otvori svoje dalsie info stredisko aj v Cadci.
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 07. Mar 2007 20:20

mirkobb napísal:NDS otvori svoje dalsie info stredisko aj v Cadci.


Kedy ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 14. Mar 2007 20:21

V tomto roku plánuje NDS začať s výstavbou prvého a druhého úseku diaľničného úseku Sverepec- Vtižer. Pôjde o variant s viaduktmi. Prvý úsek na ktorý by mal byť vypísaný tender v prvej polovici tohto roka, zahŕňa výstavbu diaľnice zo Sverepca do centra Považskej BYstrice. Naň bude naväzovať úsek od centra Považskej Bystrice do Vtižera. Podľa ministra dopravy bude zatiaľ v Považskej Bystrici počas výstavby fungovať inteligentný dopravný systém , kým sa nevybuduje estakáda cez mesto, čo bude trvať približne dva a pol roka. Na daný úsek naväzuje diaľnica Vtižer - H. Podhradie s d´žkou 13 km. V tomto roku plánuje NDS tiež výstavbu 18 km úseku rýchlostnej cesty R 1 Žarnovica-Šášovské Podhradie. NDS tento rok odovzdá úsek D 2 Lamačská cesta-Staré Grunty a pravý pás diaľnice Važec-Mengusovce. Okrem toho sa má dokončiť aj protihluková stena na úseku R 1 Hronský Beňadik-Nová Baňa a prieskumná štôlňa s prístupovými cestami Svrčinovec- Skalité.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 14. Mar 2007 20:24

doprastavak napísal:V tomto roku plánuje NDS začať s výstavbou prvého a druhého úseku diaľničného úseku Sverepec- Vtižer. Pôjde o variant s viaduktmi. Prvý úsek na ktorý by mal byť vypísaný tender v prvej polovici tohto roka, zahŕňa výstavbu diaľnice zo Sverepca do centra Považskej BYstrice. Naň bude naväzovať úsek od centra Považskej Bystrice do Vtižera. Podľa ministra dopravy bude zatiaľ v Považskej Bystrici počas výstavby fungovať inteligentný dopravný systém , kým sa nevybuduje estakáda cez mesto, čo bude trvať približne dva a pol roka. Na daný úsek naväzuje diaľnica Vtižer - H. Podhradie s d´žkou 13 km. V tomto roku plánuje NDS tiež výstavbu 18 km úseku rýchlostnej cesty R 1 Žarnovica-Šášovské Podhradie. NDS tento rok odovzdá úsek D 2 Lamačská cesta-Staré Grunty a pravý pás diaľnice Važec-Mengusovce. Okrem toho sa má dokončiť aj protihluková stena na úseku R 1 Hronský Beňadik-Nová Baňa a prieskumná štôlňa s prístupovými cestami Svrčinovec- Skalité.


Takže podľa teba sa nezačne výstavba obchvatov na:

R3 Trstená
R3 Horná Štubňa
R4 Svidník

:?: :?: :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 14. Mar 2007 20:41

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:V tomto roku plánuje NDS začať s výstavbou prvého a druhého úseku diaľničného úseku Sverepec- Vtižer. Pôjde o variant s viaduktmi. Prvý úsek na ktorý by mal byť vypísaný tender v prvej polovici tohto roka, zahŕňa výstavbu diaľnice zo Sverepca do centra Považskej BYstrice. Naň bude naväzovať úsek od centra Považskej Bystrice do Vtižera. Podľa ministra dopravy bude zatiaľ v Považskej Bystrici počas výstavby fungovať inteligentný dopravný systém , kým sa nevybuduje estakáda cez mesto, čo bude trvať približne dva a pol roka. Na daný úsek naväzuje diaľnica Vtižer - H. Podhradie s d´žkou 13 km. V tomto roku plánuje NDS tiež výstavbu 18 km úseku rýchlostnej cesty R 1 Žarnovica-Šášovské Podhradie. NDS tento rok odovzdá úsek D 2 Lamačská cesta-Staré Grunty a pravý pás diaľnice Važec-Mengusovce. Okrem toho sa má dokončiť aj protihluková stena na úseku R 1 Hronský Beňadik-Nová Baňa a prieskumná štôlňa s prístupovými cestami Svrčinovec- Skalité.


Takže podľa teba sa nezačne výstavba obchvatov na:

R3 Trstená
R3 Horná Štubňa
R4 Svidník

:?: :?: :?:
Zatiaľ ja to otázne. Chýbajú rôzne povolenia.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 14. Mar 2007 20:44

doprastavak napísal:Zatiaľ ja to otázne. Chýbajú rôzne povolenia.


R4 Svidník mohol ísť do výstavby už minulý rok, pretože bol pripravený do výstavby. Dnes je blokovaný viac politicky ako čo sa týka prípravných prác alebo financií.

Podobný problém bude aj na V-M, kde bude chýbať kolaudačné rozhodnutie a bude sa to robiť na poslednú chvíľu.

A aj R1 ZC-SP je na hrane a nie je vôbec isté, že sa začnú všetky etapy stavať tento rok.

Trstená naráža na menšie problémy a podobne Horná Štubňa, ale je marec.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 19. Mar 2007 11:59

Na diaľničné nálepky najviac zabúdajú Maďari :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6538
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mel » 21. Mar 2007 12:39

Prezidentov exporadca Ján Bílek bude dohliadať na výstavbu diaľnic :

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=41121#41121

Hmm, veru odborna nominacia ... ludia mu svojho casu poholandstili meno na deBilek.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod aquila » 21. Mar 2007 12:42

mel a je to horsie :roll: NDS sa nejakym stylom ku koncu druzindovej vlady aj vyprofilovala, ale co sa tam deje teraz. mam to z viacerych zdrojov. je to katastrofa. predtym sa napriklad hovorilo o zostihlovani NDS a zefektivnovani cinnosti. teraz tam behaju take hlasky od politickych nominantov, ze platy nad 25 000 su vela, nabrali snad 50 novych totalne nepotrebnych ludi, prenajali sa uplne zbytocne nove priestory v apollo

minimalne od oktobra sotja v niektorych pripadoch vykupy pozemkou, lebo ludia co mali splnomocnenia ich nemaju. nove su neni, nove vedie na to to dlabe ... a dalsie "perlicky" ....

co chces od kryptokomunistov vo vlade ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.