Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod eucitizen » 19. Dec 2011 12:12

Na stranoe NDS su uz vzory novych nalepiek na rok 2012:

http://www.ndsas.sk/dialnicne-nalepky/10790s
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod aquila » 31. Jan 2012 11:49

viewtopic.php?f=35&t=16708&start=0

je to sice maly krocik, ale ked od buduceho roku budu elektronicke nalepky, tak to bude super
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod devil » 31. Jan 2012 16:49

aquila napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=16710

ludia chcu chodit po dialniciach fakt zadarmo .. ale toto je ked su neni spoplatnene dialnice pausalne, v bratislave by mala byt taktiez spoplatnena dialnica


presne tak, D/RC by mala byt spoplatnena najma ked je to plny profil. nespoplatnit nesuvisle obchvaty v poloprofile alebo ak popri D/RC nie je paralelna cesta.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Tomas PO » 31. Jan 2012 17:58

Ako to budu policajti kontrolovat? v madarsku kamery snimaju SPZ, u nas len policajti ocami. Ked si nalepku nevylepim, budem mat len blocek pri dokladoch, ktory nikto nevidi...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod eucitizen » 31. Jan 2012 18:05

Okre kamer, v Madarsku su aj auta dialnicnej spolocnosti co kontroluju sem tam ci mas nalepku. Mozno to budu robit taktiez aj na Slovensko, napriklad tie dodavky co maju tne pristroj na streche a kontroluju myto.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Kanky » 31. Jan 2012 21:27

madari kontroluju ci mas nalepku? to akoze ti skontroluju ten blocek z benzinky co mas v aute resp. niekde hodeny? u nas budu ecv normalne snimane, taky system snimania dnes robia bezne iteckari v skolach
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 31. Jan 2012 21:44

Ono by bolo mozno zaujimave, ze co by bolo v sucasnosti napr. na vajnorskej a roznavskej, resp. v meste v casoch spiciek, keby bol ten bratislavsky dialnicny prietah mestom spoplatneny..kedze bratislavsky "obchvat" je specificky a ani zdaleka nie je vylucne pre tranzit, ako to je pri obchvatoch napr. NR, ci napr. D1 pri TN a pod......NR obchvat je vylucne tranzitny, nech sa zan plati :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod eucitizen » 31. Jan 2012 22:05

Nie, auta stoja bud na odstavnom pruhu alebo pri odpocivadlach a maju pristroj s ktorym snimaju ci mas zaplatenu nalepku. A ako som sa dozvedel, nemusis mat hned kupenu nalepku, mas cas do konca dna sa zaregistrovat, az potom ta pokutuju.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Kanky » 31. Jan 2012 22:14

to je pravda lebo ci si to zaplatis rano alebo vecer, malo by to byt platne ten dany cely den....
ale dalsia vec je..pojdem napriklad z ba do gyoru a s5 bez zaplatenia s tym, ze si zaplatim az na spiatocnej ceste na hranici...ale, neurobim to...budu ma nahanat na Slovensku? To vedia len asi ti, co s tym maju skusenosti, ja si radsej stale zaplatim :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Tomas PO » 31. Jan 2012 22:42

eucitizen napísal:Nie, auta stoja bud na odstavnom pruhu alebo pri odpocivadlach a maju pristroj s ktorym snimaju ci mas zaplatenu nalepku. A ako som sa dozvedel, nemusis mat hned kupenu nalepku, mas cas do konca dna sa zaregistrovat, az potom ta pokutuju.

cize realne ta neskontroluju, len ked ta kamery zaregistruju, ze si na dialnici a do konca dna sa neobjavis v systeme, ze si zaplatil, tak poslu pokutu na slovensko?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Andrej » 31. Jan 2012 22:42

Myslim, ze by sa v podstate vobec nic nestalo, len by si par ludi navyse konecne kupilo dialnicne znamky a zvysili by sa prijmy NDS. A kiezby sa len obchvat co len trocha odlahcil...
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod michael89 » 31. Jan 2012 22:45

Podľa mňa v BA by to bolo v pohode, keďže má diaľnicu všetkými smermi von z mesta a teda väčšina obyvateľov ju využíva aj ďalej ako v meste ( do TT, Stupavy, Malaciek, Rakúska aj Maďarska ).
Oveľa zaujímavejšie by to však bolo v KE, kde väčšina vodičov nemá dôvod diaľničnú známku kupovať, pretože je tam jednoducho málo diaľnic. A keby spoplatnili prieťah mestom, ešte len to by boli kolóny na ostatných komunikáciách :)
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 31. Jan 2012 23:11

len neviem, ci je velmi na mieste odlahcovat obchvaty na ukor miestnych ciest...sam pouzivam na jazdenie po BA vozidlo bez dialn. znamky a nie je ani jeden den, kedy by som nepouzil obchvat...tipujem, ze nas je takych viac :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Tomas PO » 31. Jan 2012 23:12

v KE by to tak jednoducho neslo, jazero by si odrezal uplne a takmer uplne tahanovce a scasti SDH.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod eucitizen » 31. Jan 2012 23:29

To ti neviem povedat ci posielaju, ale toto som cital na diskusnom fore ohladne madarskych dialnic. Ale urcite keby si nezaplatil tak na druhy raz ta uz hned zaeuviduju, ak nezmenis SPzku na aute. A podaj si otazku, keby ti dali pokutu v Madarsku, zaplatil by si ju?
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Tomas PO » 01. Feb 2012 00:31

dostal som raz a dosla postou. samozrejme vsetko v madarcine
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod eucitizen » 01. Feb 2012 01:06

A zaplatil si ju? :) Mna raz chytili a dali mi sek aby som to uhradil,tak radsej som to zaplatil.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Kanky » 01. Feb 2012 08:13

Je to potom celkom dobre osetrene, ked nezaplatis, tak si vlastne nechcena cierna ovca :) kto je ale zodpovedny pre madarov? ...predpokladam teda, ze v madarsku plati objektivna zodpovednost, aka sa u nas planuje az od 1.7.2012...
A napiste nam aj nejake konkretne sumy, co boli na tych sekoch, ci sa to oplati :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Andrej » 01. Feb 2012 08:52

Pre upresnenie info zo stranky NDS:

Národná diaľničná spoločnosť, a.s. spúšťa od zajtra 1. februára 2012 novú službu – internetový predaj diaľničných nálepiek http://www.dialnicnenalepky.sk. Ide o doplnkovú službu k doterajším formám predaja.

Na tejto stránke nájde zákazník jednoduché menu, ktoré mu umožní ľahko zakúpiť ním vybranú diaľničnú nálepku, ako aj množstvo doplnkových informácií, ktoré sa k diaľničným nálepkám viažu. Upozorňujeme na nutnosť prečítať si Všeobecné obchodné podmienky, v ktorých sú zadefinované všetky náležitosti internetového predaja.

Pre rýchlu orientáciu z nich vyberáme:
1. Službu poskytuje NDS len na území SR.
2. Je doplnkovým spôsobom predaja DN, pričom aj dnes si DN normálne môžete zakúpiť na predajných miestach (čerpacie stanice).
3. DN si môže zakúpiť občan aj firma.
4. Ročnú DN je možné kúpiť bankovým prevodom alebo na dobierku.
5. Mesačnú a 10-dňovú DN len na dobierku.
6. Ročnú DN si môžete kúpiť v počte max 10 ks.
7. Mesačnú a 10-dňovú v počte len 1 ks.
8. Dodacia lehota je 7 dní. Ak ju chcete skôr, aplikácia vám to neumožní.


Spustením internetového obchodu http://www.dialnicnenalepky.sk zavŕši NDS prvú fázu elektronizácie predaja diaľničných nálepiek.

Zároveň dávame do pozornosti, že diaľničné nálepky si zákazníci naďalej môžu zakúpiť na všetkých doterajších predajných miestach v SR.
NDS


http://www.ndsas.sk/medialne-centrum/30 ... prm3=44242

http://www.dialnicnenalepky.sk/TypyNalepiek.aspx
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod eucitizen » 01. Feb 2012 09:22

Andrej, tipujem ze ked bude na buduci rok 100% elektronizacia tak aj cudzinci budu moct si kupit cez internet nalepku ako to plati v Madarsku a v Rumunsku.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Kanky » 01. Feb 2012 09:43

Bol by som zvedavý, ze kolko ludi to vyuzije, kedze sa pri dobierke plati aj postovne 1,85 resp. 2,25 EURko, pri bankovom prevode 1,7 EURko...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Tomas PO » 01. Feb 2012 11:10

eucitizen napísal:A zaplatil si ju? :) Mna raz chytili a dali mi sek aby som to uhradil,tak radsej som to zaplatil.

jasne. esteze mam kolegov madarov a robim v KE. musel som si to dat prelozit, ze co to vlastne je, ist cez hranice na postu a zaplatit vo forintoch...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod michael89 » 03. Mar 2012 14:12

No tak dnes ma riadne dostalo to, ako to funguje na D2 smer od ČR do BA.
Potreboval som kúpiť ročnú diaľničnú známku a nemal som pri sebe hotovosť.
Na prvom predajnom mieste ( ešte na českej strane - označenom aj na značkách príslušným obrázkom ) karty neprijímali, samozrejme pani neochotná, ale to sme doma, tak čo :)
Druhé veľké odpočívalo ( bývalý hraničný priechod ) má tri predajné miesta a ani na jednom z nich sa nedá platiť kartou, dokonca ani vo veľkej predajnej pobočke firmy, ktorá zabezpečuje elektronické mýto.
Takže som si známku kúpil až na odpočívadle Sekule na čerpacej stanici.
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod sven » 03. Mar 2012 18:39

Pre akehokolvek obchodnika je prijimanie kariet v prvom rade naklad, kedze banka si uctuje z kazdej zaplatenej sumy kartou urcitu percentualnu proviziu. Preto je uplne bezne, ze nie vsade sa da platit kartou, je to obchodne rozhodnutie majitela prevadzky/predajneho miesta a nie je to specifikom iba Slovenska. Aj v inych krajinach to funguje podobne, aj ked samozrejme, ze naklady pri platbe kartou v tej ktorej krajine su rozne.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Re: Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Odoslaťod Pacho » 03. Mar 2012 20:39

ja toto nepochopí, ta chamtivost na slovensku je neskutočná, či už banky alebo predajcovia, radšej nepredám, ako by som mal splniť požiadavky zákazníka že chce platiť kartou, bohu žiaľ na sk sa rešpektuju podmienky obchodníka a nie zákaznika..
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.