Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod miš » 17. Dec 2007 11:41

aha tak to som nevedel, dakujem
ale pojdeme aj cez ZV-BB R1 a tam sa plati
ak bude treba zrýchliť výstavbu našich dialnic, som ochotný pomôcť...mám doma krompáč a lopatu:)
miš
návštevník
 
Príspevky: 43
Obrázky: 88
Založený: 19. Apr 2005 11:54
Bydlisko: na trase budúcej R3

Odoslaťod eucitizen » 17. Dec 2007 11:53

a nalepky na rok 2008 uz sa predavaju? Na stranke NDS stale su tie stare :(
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod sergej » 17. Dec 2007 12:08

Jo, už sú v predaji.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 17. Dec 2007 12:09

Keď ja sa priznám, tak ja tie nálepky nemám a mať nebudem, ja cestujem po diaľniciach (aj) v EÚ zadarmo. :wink: A tým pádom nesledujem dosť dobre, kde sa platí a kde nie. Moja predstava je, že 1/2 profil by nemal byť spoplatnený, pokiaľ vedľa neho neexistuje paralelná cesta I. triedy. Ale v princípe keď zavedieme, že niekde spoplatnený nie je, tak by nemal byť nikde. :wink:

Ale ak napíšete užívateľovi MH internú správu v rámci fóra a opýtate sa ho na diaľničnú nálepku na r. 2008 a na platnosť tejto v r. 2007, on Vám na 100% odpovie maximálne presne a zodpovedne. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod ELZ » 17. Dec 2007 12:29

eucitizen napísal:a nalepky na rok 2008 uz sa predavaju? Na stranke NDS stale su tie stare :(


hej su, teraz v sobotu som kupoval rocnu. Platnost ak sa nemylim od 1.1 2008 do 31.1 2009.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Tomas PO » 19. Dec 2007 10:21

Dialniciar napísal:Keď ja sa priznám, tak ja tie nálepky nemám a mať nebudem, ja cestujem po diaľniciach (aj) v EÚ zadarmo. :wink: A tým pádom nesledujem dosť dobre, kde sa platí a kde nie. Moja predstava je, že 1/2 profil by nemal byť spoplatnený, pokiaľ vedľa neho neexistuje paralelná cesta I. triedy. Ale v princípe keď zavedieme, že niekde spoplatnený nie je, tak by nemal byť nikde. :wink:

Ale ak napíšete užívateľovi MH internú správu v rámci fóra a opýtate sa ho na diaľničnú nálepku na r. 2008 a na platnosť tejto v r. 2007, on Vám na 100% odpovie maximálne presne a zodpovedne. :wink:

Cim sa preukazujes pri pripadnej kontrole? Poznaju to vsetci dopravaci, nemas s tym obcasne problemy?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2007 17:16

Diaľničné nálepky podľa Fica nezdražejú :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8867

"Najprv treba postaviť diaľnice a až potom pýtať peniaze," povedal Fico.

Môj komentár: výnimočne má pravdu, aj keď ja by som ju zdvihol o 100 SKK, lebo pribudli nové úseky ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 29. Dec 2007 23:23

Platnosť celoročných diaľničných známok až do januára 2008 :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8923
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod eucitizen » 30. Dec 2007 11:23

Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Keď ja sa priznám, tak ja tie nálepky nemám a mať nebudem, ja cestujem po diaľniciach (aj) v EÚ zadarmo. :wink: A tým pádom nesledujem dosť dobre, kde sa platí a kde nie. Moja predstava je, že 1/2 profil by nemal byť spoplatnený, pokiaľ vedľa neho neexistuje paralelná cesta I. triedy. Ale v princípe keď zavedieme, že niekde spoplatnený nie je, tak by nemal byť nikde. :wink:

Ale ak napíšete užívateľovi MH internú správu v rámci fóra a opýtate sa ho na diaľničnú nálepku na r. 2008 a na platnosť tejto v r. 2007, on Vám na 100% odpovie maximálne presne a zodpovedne. :wink:

Cim sa preukazujes pri pripadnej kontrole? Poznaju to vsetci dopravaci, nemas s tym obcasne problemy?


No kto ma preukaz ZTP tak nemusi mat dialnicnu nalepku, aspon na Slovensku
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod PUFO » 30. Dec 2007 11:34

Nemáš pravdu. Dialničnu znamku nemusia mat iba tí ZTP ktorí maju prispevok na auto.
PUFO
návštevník
 
Príspevky: 18
Obrázky: 568
Založený: 10. Jún 2007 15:13

Odoslaťod Dialniciar » 30. Dec 2007 12:17

Tomas PO napísal:Cim sa preukazujes pri pripadnej kontrole? Poznaju to vsetci dopravaci, nemas s tym obcasne problemy?


V krajinách EÚ s tým problémy nemám. :wink: Ale to nerieš. Ale môžeš si byť istý, že "niečím" sa určite preukazujem.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Die Autobahn » 02. Jan 2008 21:49

Jak je to vlastně s povinností státu zajistit dálniční známky?
Pravidelně jezdím na Silvestra na Slovensko a sehnat týdenní známku je věc absolutně nemožná. Sháněl jsem jí asi na 20 místech, čerpací stanice, směnárny, pošty a nikde nic, všude mi vnucovali roční s tím, že týdenní nemají. Najel jsem kvůli tomu asi o 30km víc a ztratil přes hodinu a půl času.
Takže mohu vyrazit na dálnici bez známky, když prostě v prodeji není? To přece není moje chyba. A nestálo by za to, aby např. týdenní známka pro rok 2008 šlo použít již např. od prosince roku 07?
Nakonec jsem na dálnici vjel bez známky, docela by mě zajímalo střetnutí s policií, protože pokutu bych platit odmítnul.
Obrázok používateľa
Die Autobahn
diskutujúci
 
Príspevky: 75
Založený: 01. Mar 2006 18:40

Odoslaťod Dialniciar » 02. Jan 2008 21:57

Die Autobahn napísal:Jak je to vlastně s povinností státu zajistit dálniční známky?
Pravidelně jezdím na Silvestra na Slovensko a sehnat týdenní známku je věc absolutně nemožná. Sháněl jsem jí asi na 20 místech, čerpací stanice, směnárny, pošty a nikde nic, všude mi vnucovali roční s tím, že týdenní nemají. Najel jsem kvůli tomu asi o 30km víc a ztratil přes hodinu a půl času.
Takže mohu vyrazit na dálnici bez známky, když prostě v prodeji není? To přece není moje chyba. A nestálo by za to, aby např. týdenní známka pro rok 2008 šlo použít již např. od prosince roku 07?
Nakonec jsem na dálnici vjel bez známky, docela by mě zajímalo střetnutí s policií, protože pokutu bych platit odmítnul.


Národná diaľničná spoločnosť má svojich zmluvných partnerov a skôr sú na vine oni, že nemajú dostatočný počet, aj keď treba zas povedať, že nejaké predkupovanie ku koncu roka je zbytočné ... a ak si čerpačky neskoro spomenuli, NDS už nemá kedy dať ich dotlačiť.

Pobočky Slovenskej Pošty však mali zatiaľ známky vždy. A to všetky typy. Oni totiž majú iný systém, keďže pošta aj NDS sú štátne, ale to tu vysvetľovať nebudem.

V každom prípade - zákony SR hovoria jasne. Bez diaľničnej nálepky ti hrozí pokuta, ak ju odmietneš zaplatiť, bude sa to riešiť veľmi jednoducho, slovenská polícia to posunie na české orgány, resp. najprv ti príde domov pokuta.

Ja som tak dostal pokutu až z Viedne. Parkovanie bez lístka. A nikoho netrápi, že som si ho išiel akurát zohnať. Proste: môj problém ... to je to isté, ako keby som zaparkoval niekde v N.Y. a v najbližšom automate nie je lístok. Je to teda vec mesta N.Y. ? Nie je. Je potom len na polícii, čo spraví. Možno bude tolerantná a budeš bez pokuty a možno nie.

Možno sa ti to nepáči, ale tak to funguje. :idea: :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod ELZ » 03. Jan 2008 00:19

Hm, raz to jeden z NDS vysvetloval tak, ze na zaciatku roku je najvacsi dopyt po rocnych znamkach (inokedy sa nepredaju), preto je ich dodany aj vacsi objem a ostatne az potom.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jan 2008 00:23

ELZ napísal:Hm, raz to jeden z NDS vysvetloval tak, ze na zaciatku roku je najvacsi dopyt po rocnych znamkach (inokedy sa nepredaju), preto je ich dodany aj vacsi objem a ostatne az potom.


Ale podľa mňa, keď je platnosť do 31.1.2008, tak sa predávajú ešte staré zásoby. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 03. Jan 2008 00:24

Zaujimalo by ma či pracovníci NDS aj vrchlový manažment majú nejaké zlavy na dialničné známky. Je to realne že by si išiel generálny riaditeľ kúpiť dialničnú známku na pumpu. :?:
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jan 2008 00:36

doprastavak napísal:Zaujimalo by ma či pracovníci NDS aj vrchlový manažment majú nejaké zlavy na dialničné známky. Je to realne že by si išiel generálny riaditeľ kúpiť dialničnú známku na pumpu. :?:


Na Slovensku neexistuje Slovák, ktorý by mal jazdenie po diaľnici zadarmo. Ak nevyužíva auto samotnej NDS či SSC alebo napr. policajné auto, sanitku atď., ale ak má auto na súkromné účely, musí mať diaľničnú nálepku. Týka sa to aj vedenia NDS. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 03. Jan 2008 00:42

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Zaujimalo by ma či pracovníci NDS aj vrchlový manažment majú nejaké zlavy na dialničné známky. Je to realne že by si išiel generálny riaditeľ kúpiť dialničnú známku na pumpu. :?:


Na Slovensku neexistuje Slovák, ktorý by mal jazdenie po diaľnici zadarmo. Ak nevyužíva auto samotnej NDS či SSC alebo napr. policajné auto, sanitku atď., ale ak má auto na súkromné účely, musí mať diaľničnú nálepku. Týka sa to aj vedenia NDS. :idea:
To znamená, že ak má firemné auto NDS, nemusí mať nálepku?
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jan 2008 12:09

doprastavak napísal:To znamená, že ak má firemné auto NDS, nemusí mať nálepku?


Nie. NDS predsa sieť diaľnic a rýchlostných ciest vlastní. Pokiaľ teda má firemné auto či auto, ktoré ma na starosť údržbu, nepotrebuje nálepku.

NDS má právo udeliť aj výnimku (v spolupráci s diaľničnou políciou) napr. pre stavebnú firmu, ktorá niečo realizuje na diaľnici či blízko nej. (napr. oprava plotov na D2), že na istý čas nálepku dané auto nepotrebuje.

Ale to, že niekto niečo nemusí, to ešte neznamená, že nemá. Na to pozor. Ja tiež veľa vecí nemusím a predsa mám. Ja mám okne auta dosť nálepiek. A nemusel by som ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 03. Jan 2008 13:11

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:To znamená, že ak má firemné auto NDS, nemusí mať nálepku?


Nie. NDS predsa sieť diaľnic a rýchlostných ciest vlastní. Pokiaľ teda má firemné auto či auto, ktoré ma na starosť údržbu, nepotrebuje nálepku.

NDS má právo udeliť aj výnimku (v spolupráci s diaľničnou políciou) napr. pre stavebnú firmu, ktorá niečo realizuje na diaľnici či blízko nej. (napr. oprava plotov na D2), že na istý čas nálepku dané auto nepotrebuje.

Ale to, že niekto niečo nemusí, to ešte neznamená, že nemá. Na to pozor. Ja tiež veľa vecí nemusím a predsa mám. Ja mám okne auta dosť nálepiek. A nemusel by som ...
Toto som chcel vedieť. Naše autá /nákladné/ majú všetky dialničné nálepky celoročné, i ked je pravda že niektoré prejdú po dialnici dva-tri razi na celý rok.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod eucitizen » 12. Jan 2008 00:49

Preco motorkary neplatia za dialnice? v Madarsku a v Rakusku platia a myslim ze bymali platit aj v CZ a na SK. A to som tiez vasnivy motorkar :)
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Dialnicna nalepka a vymena ECV

Odoslaťod am88 » 30. Jún 2009 07:49

Zdravim, na mojom vozidle sa vymenili ECV (z dovodu straty jednej z nich), majitel ostal ten isty. Na stranke NDS maju napisane, ze pri vymene ECV sa nalepky nevymienaju.

T.z. ze moja rocna nalepka (na ustrizku so starou ECV) je teraz neplatna, alebo staci nosit nejaky doklad, kde je stara ECV, VIN kod a ja ako majitel (napr. stara biela karta), aby policajt pochopil, ze auto aj majitel je ten isty, akurat ma inu znacku?
am88
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 16. Apr 2008 11:14

Odoslaťod Tomas PO » 06. Jan 2010 19:25

Pre osobne vozidla ostava platnost nalepiek do 31.1.2010?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod vladi87 » 06. Jan 2010 19:26

Tomas PO napísal:Pre osobne vozidla ostava platnost nalepiek do 31.1.2010?


Áno.

http://www.benzin.sk/index.php?selected ... le_id=1707
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Odoslaťod Dialniciar » 08. Jan 2010 13:36

eucitizen napísal:Preco motorkary neplatia za dialnice? v Madarsku a v Rakusku platia a myslim ze bymali platit aj v CZ a na SK. A to som tiez vasnivy motorkar :)
Už aj v HR platia motorkári.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron