Dialnicne nalepky (ZTP)

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

Dialnicne nalepky (ZTP)

Odoslaťod mickey222 » 22. Feb 2008 00:38

Zdravim. Rodicia su ZTP, poberaju prispevok na benzin. Na auto vsak prispevok nedostali. Pokial idem na dialnicu, potrebujem mat dialnicnu znamku, alebo nie, kedze mame ZTP? Jasne, ze vravim o pripade, ked veziem rodicov...prosim o odpovede. Surne...V sobotu potrebujem cestovat cez celu SR.
mickey222
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 22. Feb 2008 00:30

Re: Dialnicne nalepky (ZTP)

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2008 09:53

mickey222 napísal:Zdravim. Rodicia su ZTP, poberaju prispevok na benzin. Na auto vsak prispevok nedostali. Pokial idem na dialnicu, potrebujem mat dialnicnu znamku, alebo nie, kedze mame ZTP? Jasne, ze vravim o pripade, ked veziem rodicov...prosim o odpovede. Surne...V sobotu potrebujem cestovat cez celu SR.


Zrovna s týmto by bolo asi dobré ísť priamo na nejaký sociálny odbor.

To, že rodičov vezieš, ešte nemusí logicky znamenať, že musíte mať známku, pretože ak ich budeš mať v aute, tak aj ak majú preukaz tak môžete ostať stáť na mieste pre ZŤP, aj keď tam zaparkuješ ty.

Avšak, ak ste nedostali príspevok na auto, ... čo ja viem, neviem.

Ale zmyslieť si 24h pred je tiež dosť "drzé", respektíve - možno sa včas správnu odpoveď nedozvieš. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Re: Dialnicne nalepky (ZTP)

Odoslaťod mickey222 » 22. Feb 2008 09:58

ja ju mam chut normalne zakupit, ale na podet otca sa pytam, lebo on s tym prisiel, ze ci nahodou ZTPckari nieco take nemaju...
mickey222
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 22. Feb 2008 00:30

Odoslaťod KC » 22. Feb 2008 12:07

Podla mojjich rodicov viem, ze znamku nepotrebujes.Mamka je ZTP, otec nie. Mamka nesoferuje, soferuje otec. Dostavaju prispevok na prevadzku ( benzin), auto kupovali uz davnejsie v plnej sume. Predpokladam, ze mate oznacene vozidlo prislusnym tercikom, treba, aby mali rodicia preukaz ZTP pri sebe kvoli kontrole, tercik nestaci .
Uz sa im stalo, ze ich odstavili pri kontrole, a pytali sa otca, ci vie, coho sa dopustil, ale ked im mamka dala ZTP preukaz a pripomenula im, ze drzitelia tohto preukazu nepotrebuju dialnicnu znamku, vsetko bolo OK.
...end user
KC
diskutujúci
 
Príspevky: 56
Založený: 08. Nov 2005 11:51
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2008 12:28

A potom, že tu nie je sociálny štát. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

diaľničné známky a ZŤP

Odoslaťod moninka89 » 20. Dec 2008 15:16

Chcem sa opýtať či je potrebné mať diaľničnú známku ked vlastním ZŤP s označením 01,,,,aj po EU......
moninka89
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 20. Dec 2008 15:12
Bydlisko: Sebedražie

Odoslaťod aquila » 21. Dec 2008 19:07

odpoved z ministerstva ..
Informácia pre občanov - vodičov ZŤP

Občan ZŤP/S môže užívať vymedzené úseky diaľnic a ciest pre motorové vozidlá označené dopravnými značkami s motorovým vozidlom len po zaplatení úhrady za užívanie týchto pozemných komunikácií alebo ho od tejto povinnosti oslobodzuje označenie vozidla príslušným označením.

V zmysle ustanovenia § 6 ods. 5 zákona č.135/1961 Zb. o pozemných
komunikáciách (cestný zákon) v znení neskorších predpisov sú útvary
Policajného zboru oprávnené v rámci vykonávania dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky kontrolovať dodržiavanie povinnosti označenia motorového vozidla nálepkou pri použití vymedzených úsekov diaľnic alebo ciest pre motorové vozidlá.

V zmysle ustanovenia § 6 ods.3 písm.ch) cestného zákona sa úhrada neplatípri motorových vozidlách na ktoré sa občanovi s ťažkým zdravotným
postihnutím poskytuje peňažný príspevok na zvýšené výdavky súvisiace so
zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla. Príspevky sa poskytujú v zmysle ustanovenia § 64 zákona č.195/1998 Z. z. o sociálnej pomoci v znení zákona č. 155/1999 Z. z..

Pracovníci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej
republiky, Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky
a Prezídia Policajného zboru na spoločnom rokovaní v roku 1999 konštatovali, že dokladom v predmetných prípadoch, ktorým možno objektívne preukázať priznaný príspevok je rozhodnutie o poskytnutí peňažného príspevku na zvýšené výdavky súvisiace so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla.

Vzhľadom na vyššie uvedené v prípade, že motorové vozidlo nie je označené nálepkou ktorou sa zaplatenie úhrady preukazuje a vodič vozidla sa preukáže rozhodnutím o poskytnutí peňažného príspevku na zvýšené výdavky súvisiace so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla, hľadí sa naň ako na vozidlo, ktoré zaplatenú úhradu má. Označenie vozidla len príslušným osobitným označením nepostačuje.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 464
Založený: 03. Feb 2005 19:08
Bydlisko: doma :)


Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.