SaS zablokovala schválenie tretieho balíka PPP

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

SaS zablokovala schválenie tretieho balíka PPP

Odoslaťod hellion O))) » 24. Nov 2010 15:05

SaS zablokovala schválenie tretieho balíka PPP

Podľa Richarda Sulíka treba zmluvu najprv prejsť na koaličnej rade. Minister Figeľ dúfa, že za tým nie sú iné záujmy.

BRATISLAVA. SaS zablokovala schválenie tretieho balíka PPP projektov na výstavbu diaľnice pri Žiline, ktorý dnes mala odobriť vláda. Predseda SaS Richard Sulík požiadal v utorok premiérku Ivetu Radičovú, aby tento bod vypustila z rokovania kabinetu.

Balíkom PPP projektov sa bude vo štvrtok zaoberať Koaličná rada. „Ja som sa včera spojil s premiérkou a požiadal som ju, aby stiahla bod z rokovania vlády k PPP projektom a to preto, lebo si myslím, že zmluvu v takto veľkom objeme, je to viac ako dve miliardy eur, by sme jednoducho mali prejsť na Koaličnej rade,“ povedal dnes Sulík novinárom.

Dodal, že k PPP projektom má niekoľko otázok, ktoré však nechcel konkretizovať. Sulík verí, že po rokovaní Koaličnej rady návrh o týždeň vláda schváli. Podľa Koaličnej zmluvy môže ktorýkoľvek z partnerov požiadať o predrokovanie niektorého bodu z rokovania vlády na Koaličnej rade.

Iné motívy

Podľa predsedu KDH Jána Figeľa, ktorý ako minister dopravy balík PPP projektov predkladá, je to pochopiteľná požiadavka, pretože ide o veľký balík peňazí.

Naznačil však, že za tým môžu byť aj iné súvislosti. Predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár bol totiž poradcom Doprastavu pri prvom balíku PPP projektov, ktoré Figeľ zastavil.

„Dúfam, že neexistujú iné motívy, pretože rezorty a politické strany majú obhajovať štátny záujem. Tlačím na to, aby ceny pri obstarávaní boli čo najnižšie, kvalita zaručená. Ak má niekto iné zámery, nemali by byť súčasťou takéhoto formovania vzťahov,“ povedal Figeľ novinárom a dodal, že počas uplynulých mesiacov nezaznela požiadavka na nejaké hlbšie prehodnocovanie rokovaní.

Figeľ verí, že ide len o nedorozumenie. Podľa neho partneri mohli už skôr avizovať, že majú nejaký problém. „Nebolo to tak,“ konštatoval. Odmietol tiež postoje, ktoré nepomáhajú rokovaniam, ale politizujú výstavbu diaľnic.

Žiadna pomsta

Podľa Figeľa ak padol prvý balík, neznamená to odkaz pre tretí balík, že má padnúť rovnako.

„Ak bol niekto poradcom, mohol takýto vzťah znamenať minulosť, ale nemôže znamenať súčasné postoje, alebo väzby. Odkazy od Ivana Šestáka ako predsedu predstavenstva Doprastavu o politickej pomste odmietam. Nie je to žiadna pomsta. Nie som pomstychtivý. Chcem, aby sa na Slovensku stavali diaľnice transparentne, za primerané ceny, výhodné aj pre štát, nielen pre banky, alebo stavebné firmy,“ uviedol.

streda 24. 11. 2010 14:32 | Copyright © SITA 2010
http://ekonomika.sme.sk/c/5653436/sas-zablokovala-schvalenie-tretieho-balika-ppp.html
hellion O)))
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 24. Jan 2010 15:44
Bydlisko: Brno/Martin

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.