FIGEĽ: Párnica je dôkazom dlhoročného zanedbávania údržby ci

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

FIGEĽ: Párnica je dôkazom dlhoročného zanedbávania údržby ci

Odoslaťod Andrej » 22. Nov 2011 11:53

FIGEĽ: Párnica je dôkazom dlhoročného zanedbávania údržby ciest I. triedy

22.11.2011

Párnica (21. novembra 2011) – Frekventované cesty I. triedy si zasluhujú vyššiu pozornosť a investície. Počas pondelkovej kontrolnej návštevy opravy havarijného stavu cesty prvej triedy I/70 pri dolnooravskej oravskej obci Párnica to pre TASR uviedol prvý podpredseda vlády SR a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ.
"Párnica je dôkazom dlhoročného zanedbávania údržby a opráv ciest I. triedy. Som presvedčený, že keby sme v uplynulých 15 rokoch postupne a pravidelne investovali do údržby, opráv a základnej prevádzkovej potreby týchto mimoriadne dôležitých komunikácií, ktoré znášajú približne polovicu dopravného výkonu SR, nemali by sme teraz s nimi také vážne problémy," skonštatoval minister dopravy.
Úsilie obnoviť, zlepšiť a vybudovať nové úseky ciest I. triedy vrátane náročných diel, ako sú napríklad mosty alebo obchvaty, musí byť podľa neho jednou zo základných priorít vlády a ministerstva dopravy. "Nielen výstavba diaľnic a rýchlostných ciest potrebuje pozornosť, podporu a finančné krytie. Štátny rozpočet a eurofondy sme vo významnej miere nasmerovali práve na cesty I. triedy. Nehovorím to ako úspech, ale ako našu odpoveď na základnú potrebu," zdôraznil Figeľ.
Konečný termín rozsiahlej sanácie zosuvu takmer kilometrového úseku cesty pri Párnici, ktorý nebezpečne ohrozil aj priľahlú železnicu, je záver budúceho roka. "Nesmierne ma teší pohľad na veľmi veľký objem už zrealizovaných prác v mimoriadne náročnom teréne. Verím, že ako ma uistili zástupcovia konzorcia troch zhotoviteľských firiem, podarí sa im celé dielo dokončiť v značnom predstihu," dodal. (TASR)

http://www.mindop.sk/index/index.php?id ... rm2=114704
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.