Štvorprúdovka z Popradu na Kežmarok je otvorená

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Štvorprúdovka z Popradu na Kežmarok je otvorená

Odoslaťod rbarat » 12. Dec 2011 21:03

Vydýchli si najmä obyvatelia Matejoviec, odkiaľ sa cesta presunula mimo zastavané územie mesta.

POPRAD 12. decembra (WEBNOVINY) – Prvú etapu diaľničného privádzača Poprad – Kežmarok na ceste I/67 spustili dnes v Poprade do prevádzky.

Ráno po spustení novej svetelnej signalizácie a aj v popoludňajšej špičke sa začali na novej komunikácii v smere od Kežmarku i na výjazde z Popradu vytvárať dlhé kolóny.

„Cestu, ktorá mi doteraz trvala asi desať minút, som išiel pol hodiny,“ opísal situáciu po spustení novej cesty vodič Oliver Ondráš z Popradu. „Semafory sa len v nedeľu zapli a je skúšobná prevádzka, takže predpokladám, že sa aj optimalizuje časový interval. Verím, že sa to upokojí,“ povedal pre médiá generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Pavel Pavlásek.

Napriek prvotným problémom zrekonštruovaná a rozšírená cesta z dvojpruhu na štvorpruh bude podľa ministra dopravy Jána Figeľa znamenať zvýšenie bezpečnosti, vyššiu plynulosť a rýchlosť dopravy. Minister vyzdvihol, že nová cesta už obchádza mestskú časť Matejovce.

„Extrémne hustá premávka na ceste spájajúcej Poprad a Kežmarok prekážala celým Matejovciam. Najhoršie chvíle však zažívali majitelia domov postavených hneď vedľa krajnice. Chcel by som sa im poďakovať za trpezlivosť ,“ povedal minister.

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/nova- ... ainarticle
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.