Poznáte najnebezpečnejšiu cestu na Slovensku?

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Poznáte najnebezpečnejšiu cestu na Slovensku?

Odoslaťod Ogi11 » 14. Dec 2011 16:53

Ťažko sa tomuto úseku motoristi vyhnú.
BRATISLAVA, 14.12.2011 06:45 | Michal Čierny

Najvyťaženejším úsekom medzi slovenskými cestami je bratislavský privádzač na diaľnicu D1. Každú sekundu ním prejde jedno auto, denne je to takmer 90-tisíc.

„Úplne najväčšie intenzity sú suverénne v Bratislave. Preto je treba začať budovať obchvat,“ uviedol riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Ján Kotuľa.

Nultý obchvat by mal ísť okolo Bratislavy, no jeho výstavba je zatiaľ v nedohľadne. Obchvat by uľaviť aj kľúčovému tunelu Sitina. Ten je, zdá sa, najdôležitejším tunelom u nás, aspoň čo sa týka vyťaženosti. Denne ním jazdí takmer 50-tisíc áut.
Cesty smrti

Áut oproti vlaňajšku pribudlo aj v okolí Beluše, kúsok od Považskej Bystrice. Práve tam je križovatka, kde sa v tomto roku jazdí viac.

Máme však aj cesty smrti. Asi najhoršou bola stará R1 okolo Zlatých Moraviec. Nová rýchlostná cesta autá presmerovala a počet nehôd znížila, a tak si odborníci myslia, že momentálne najnebezpečnejším je úsek pod Strečnom.

„Vo veľmi nebezpečnom prostredí, kde je v blízkosti Váh, kde je namŕzanie a samotná rýchlosť je vysoká, ak dôjde ku kolízií, väčšinou končí až tragicky,“ spomenul dopravný analytik Jozef Drahovský.

Aj tento nebezpečný úsek by sa mal v budúcnosti prerábať a situáciu by mohol vyriešiť tunel.

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace ... ensku.html
Ogi11
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 31
Založený: 24. Jún 2011 15:16

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.