Sorošku upchali skrížené kamióny, ľudia nedocestovali

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Sorošku upchali skrížené kamióny, ľudia nedocestovali

Odoslaťod DrX » 16. Jan 2013 19:43

Sorošku upchali skrížené kamióny, ľudia nedocestovali

Stredajšie sneženie poriadne vodičov a cestujúcich na Gemeri. Horský priechod Soroška medzi Rožňavou a Košicami bol vyše dvoch hodín neprejazdný. Autá sa šmýkali ako na klzisku. Dopravu komplikovali skrížené kamióny.

SOROŠKA. Horský priechod Soroška uzatvorili krátko po siedmej ráno. Situáciu skomplikovali dve dopravné nehody.

Autobus smerujúci na Rožňavu šmykom vrazil do odstaveného kamiónu. V jednom z nich skončilo aj sypacie auto.

Na mieste zasahovali hasiči z Rožňavy i Moldavy. Tí vyťahovali autobus a pomáhali kamiónom.

V úseku sa okamžite tvorili kolóny, dosahovali viac ako päť kilometrov. Cestujúci do Košíc si na Soroške poriadne „užili.“

„Kým som sa prebrodil cez rožňavské mláky na autobusovú zastávku, bol som už poriadne premočený. Hrial ma iba pocit vyhriateho autobusu. Tento pocit však po necelej polhodine pominul, keď sme všetci cestujúci za Lipovníkom zbadali kolónu áut končiacu niekde na horskom priechode Soroška. Tam vraj cestu skrížil kamión. Po hodine, asi o pol ôsmej, okolo nás prešiel posypový voz , ktorý sa však ani po hodine nevracal. Kolóna áut smerom na Košice sa končila kdesi na križovatke v Krásnohorskom Podhradí,“ opísal rannú situáciu na Soroške jeden z cestujúcich Gemerčanov.

Cestujúcich v bardejovskom autobuse do cieľa svojej cesty však nedošli.

„Po dvoch hodinách čakania sa niekoľkí z nás rozhodli vrátiť sa do Lipovníka na rázcestie po vlastných. Ešteže šiel do Rožňavy pačanský autobus, ktorý nás doviezol tam, odkiaľ sme ráno vyšli," dodal cestujúci.

Čítajte viac: http://roznava.korzar.sme.sk/c/6669714/ ... z2IAK0xgaL
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.