Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 21. Feb 2018 20:25

Dendik napísal:Ale jednu vec by som na tom zmenil:
-smer PP od priecestia ma 2 pruhy na krizovatke
-smer KE iba jeden. Moja skusenost v spicke je ze rad vozidiel (ktore chcu ist na Kosice) stoji az po trat a blokuje pruh
ktory ide na PP. Ak nezmenia prioritu toku smeru a odbocujuce vozidla na KE budu stale davat prednost iducim od PP smer priecestie,
tak sa urcite oplati dat smer KE 2 pruhy a smer PP (ktory nijako nie je hateny) si vystaci s jednym...
Ale na tomto priklade je vidno akablbost je viest vsetky kamiony bez II.etapy R4 stredom mesta (vedla MPR) a na tejto
krizovatke maju odbocit sme juh (balkan).
Taka pikoška: včera som na Čiernom poste videl kamion s Portugalskou znackou (skoda ze som si ho nestihol nafotit) :D

presne. zial, podcenil sa vyznam NK. ono keby sa chcelo, este je tu stale vela zelenej plochy, kde sa da umiestnit novy odbocovaci pruh doprava ku kauflandu. cize 2 smer KE, 2 smer PP a 1 smer kaufland.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 21. Feb 2018 20:27

Vlados napísal:keby bol záujem tak sa to vyriešiť dá aj bez zbúrania bytovky. nový most by mohol byť severnejšie od existujúceho. žiaľ mesto si nenechalo územnú rezervu, čiže teraz by bolo potrebné búrať pizzeziu zobrať kúsok z parkoviska kauflandu. Urbánikova ul. by sa stala slepou a ostatné by boli napojené iba k jednému smeru Levočskej. Budeme sledovať ako dopadne "dočasné" križovanie trolejových vedení :roll:

bytovka sa nemala burat, ale most by zasahoval do vysky 4 poschodia. nie je cielom presova si tranzit hnat takto. sme v sirsom centre mesta a casy ked most SNP zbural historicku bratislavu su dufam za nami. ak MUK, tak riesit ZSR zapustenim. trolejove vedenie bolo navyse na trase prve, takze vynimku maju ZSR.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 21. Feb 2018 20:29

fh napísal:No tak toho sa pýtať určite nebudem, to je typ ľudí ktorých zaujíma iba prezentovanie svojich názorov, ktoré vydávajú za pravdu. Tá ich ale vôbec nezaujíma :mrgreen:
Tu na fóre máš tiež také indivíduá :wink:

tak. skoda ze media mu venuju pozornost.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 21. Feb 2018 20:39

Nuz SSC:
1, reko OM/Levocska
2, reko KO Vychodna/Solivarska
3, reko AGS/Rusinska

NDS:
4, D1 PO-zapad - PO-juh
5, SO R4 I.etapa?

PSK:
6, Solivarska 2+2?

Mesto Presov:
7, Pod Taborom/Jurkovicova
8, prepoj Salgovik/Sibirska?
9, 5x vyznamny cyklochodnik
10, cyklopristresky
11, prestupne terminaly - ZSR/SAD/MHD hlavna stanica a Levocska
12, elektronicke tabule MHD
13, rozbiehanie IDS PO-KE

A to vsetko nielen reci, ale aj projekty, priprava, realizacia, financovanie. Co sa to deje?? :)
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod jarino » 22. Feb 2018 14:34

Do PO ide Hornbach. Uvidíme ako sa to všetko napojí na Rusínsku.
https://reality.etrend.sk/komercne-nehn ... perii.html
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Yoggy52 » 22. Feb 2018 16:54

Ja tam vidim MUK :D
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 22. Feb 2018 18:26

kde???
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Yoggy52 » 22. Feb 2018 18:49

Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod matiqos » 22. Feb 2018 19:31

ta MUK nepatri k hornbachu, to skor vyzera na legendarnu MK (gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=31940), hornbach sa podla toho nakresu napaja k buducemu hobby parku, ktory ma byt po oboch stranach rusinskej a vznikne tam klasicka krizovatka... je to uz teda 4 OC s napojenim z rusinskej (Lidl, Eperia - este nedokoncena pripojka, Hobby park a Hornbach), pekne sa to zahustuje... zaroven sa postupne zuzuje priestor na krizovanie legendarnej MK (ako uz na tom nakrese vidno, ide tesne okolo hornbachu)... :D
matiqos
diskutujúci
 
Príspevky: 176
Obrázky: 10
Založený: 07. Aug 2013 19:39

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 23. Feb 2018 12:31

Tie chystané rekonštrukcie križovatiek v PO hodnotím veľmi kladne. Očividne tlak po veľkých kolonach zabral a aj mesto sa začína realizovať.

http://www.povecernik.sk/spravy-presov/ ... iska-ale-n
Som veľmi zvedavý na výstup z tohoto projektu. Hovorí sa, že eurofondy nakoniec budú pokračovať aj po 2020, takže by sa mohlo niečo dostať aj do PO.

https://presov.korzar.sme.sk/c/20764613 ... ref=njctse
Tu taktiež odznelo pár zaujímavých slov. Dúfam, že tá integrovaná doprava sa dotiahne do konca. Taktiež pri ZSSK tam zazneli zaujímavé veci. Dúfam, že sa REXi uchytia, aj keď časy mohli nastaviť troška šťastnejšie, ale uvidíme aké budú počty cestujúcich. Trať PO-Kysak je už teraz vyťažená takmer na maximum a dúfam, že sa začne v ŽSR diskutovať o modernizácii a rožšírení tej trate. Jednak kvôli spomínanému úrovňovému kríženiu na Levočskej. Schválne som si pozeral iné krajské mesta, ale takéto kríženie je zrejme čistý unikát na slovensku. Druhý dôvod rekonštrukcie je momentálna rýchlosť trate na 70-80 km/h, čo je medzi 2. a 3. najväčším mestom v 21. storočí hanba. Ten projekt vedenia koridoru cez Prešov, namiesto Kysaku by bolo zabitie 2 much jednou ranou... ale čo už. Osobne to ale považujem za sci-fi, keďže na slovensku sú železnice silne podfinancované a bez pozornosti.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 23. Feb 2018 16:13

čo sa týka MHD, ale aj SAD. Neviem, či už existuje, ale viem že existovala aplikácia pre smartfóny, kt. ukazovala presnú polohu autobusu. Ak takáto aplikácia neexistuje, potom by tieto dáta mali sprístupniť ako OPENDATA, aby mohli vznikať aplikácie 3-tích strán, ktoré by potencionálnym cestujúcim pomohli v niečom, čo je dnes bežne realizovateľné online.

Ak mám totiž pri meškaniach autobusov čakať na zastávke 15 min (ideálne v zime) to si radšej naštartujem auto.

Ak by ale existovala možnosť si v APKE nastaviť napr. čísla liniek ku konkrétnej (mne najbližšej) zastávke a nastaviť si tam napr. časovú rezervu napr. vo forme ak bude linka 22 odchádzať zo zastávky Trojica, tak mi pošli notifikáciu alebo ak bude linka 22 cca 5 min od zastávky Mičurinova tak mi pošli notifikáciu.

Takže pri takomto systéme viem vísť z domu tak, aby som cca +-1 minútu čakal na zastávke a nemusia ma desiť ani zápchy ani meškania, pretože vyrazím z domu načas.

A to som len opísal 2 funkcie, ktoré ma napadli, určite ak by som sa nad tým zamyslel, našiel by som ďalšie.

Takže, ak chcú SAD a MHD konkurovať autám, musia ASAP rozbehnúť toto (už to mohlo x rokov byť hotové) a v takom prípade si viem predstaviť výrazné zvýšenie počtu cestujúcich, ináč im budú klesať.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 23. Feb 2018 16:47

Stačí ak sa SAD a MHD zapoja do uber :lol:
Žiaľ takéto dáta tie spoločnosti len tak od seba nebudú publikovať nakoľko by verejnosť vedela ako plnia svoje povinnosti.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 23. Feb 2018 18:24

Tak potom na svoju škodu, ale keďže sú to mestské podniky resp. (SAD berie dotácie asi od Župy), tak ak by rozhodlo zastupiteľstvo, potom by to museli urobiť.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 23. Feb 2018 18:32

Mestský podnik dotuje mesto... čím viac pasažierov tým vyššie dotácie a pre župu platí to isté. Toto je dôvod prečo mestá, župy ani štát nie sú takí aktívny v podpore VHD.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 24. Feb 2018 07:43

Ináč staré TESCO je už kompletne dole, ešte samozrejme budú riešiť odvoz sutín. Ale pokial mám informácie, tak OC Fórum je stále nejasné, keďže sú podané nejaké námietky vzhľadom na možné komplikácie v doprave po otvorení OC.

Len aby to neskončilo podobne ako so štadiónom Tatrana Prešov, keď mužstvo hralo rok v Poprade úplne zbytočne, keďže búranie štadióna sa minimálne o rok posunulo.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod palo152 » 26. Feb 2018 09:32

https://presov.korzar.sme.sk/c/20768669 ... e-pat.html

tieto krizovatky idu robit tento rok
palo152
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Založený: 14. Júl 2017 20:35

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod andel011 » 05. Mar 2018 11:19

http://presov.dnes24.sk/onedlho-zacnu-p ... omy-292456
Začali sa prípravné práce pri tescu
andel011
diskutujúci
 
Príspevky: 89
Založený: 24. Feb 2017 11:26

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 12. Mar 2018 16:26

Do začatia rekonštrukcie OM/Levočska sa má dočasne umožniť odbočiť z obrancov mieru na levočskú v dvoch pruhoch. Terajší pruh v smere OM - Sídlisko 3 bude teda slúžiť aj pre tých čo idú rovno, aj pre tých čo idú doľava.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 13. Mar 2018 17:50

15. marca sa začína stavba kruháča Solivarská/Východná.
https://imhd.sk/po/doc/sk/17280/Zruseni ... -15-3-2018
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod dragon » 13. Mar 2018 19:04

:D Toto je sialene... vtedy sa otvara obchodne centrum Solivaria, no toto vyzera, ze uz ani nejde o demenciu, ale o nejake robenie si naschvalov...
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod topfield » 14. Mar 2018 07:37

Tolko bolo reci okolo nastavovania semaforov na nabreznej... vysledok? cloveka ide porazit ked rano stoji na kazdom jednom! ano, stane sa, ze prejdem plynule ale je to skor vec nahody ako nejakeho premysleneho nastavenia
topfield
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 2
Založený: 28. Aug 2014 07:56

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Aszunin » 28. Mar 2018 07:35

Vcera na krizovatke Levocska-OM pri Kauflande vyrubovali stromy. Zeby zaciatok planovanej rekonstrukcie? Inac su uz zname nejake info ohladom obchádzkových tras? Alebo myslite, ze sa bude chodit cez krizovatku aj pocas rekonstrukcie?
Aszunin
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 29. Sep 2017 13:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Zipso » 30. Mar 2018 13:01

No pomalicky sa rozbiehaju prace na rekonstrukcii krizovatiek v meste. Zatial najviac prac je vidiet na mieste buduceho KO pri hypertescu, kde doslo aj k dopravnym zmenam. Zaroven bola otvorena solivaria co len zahustilo dopravu na mieste.Na Levocskej doteraz vyrubali dreviny a zacinaju s prekladkoh sieti v mieste buduceho noveho mostneho pola. Najmenej aktivit vidno na rusinskej kde doteraz doslo len k vyrubu stromov.
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod andel011 » 04. Apr 2018 09:03

NA RUSINSKEJ TEN VYRUB STROMOV JE SPOJENý PODľA MNA S VYSTAVBOU HOBBY PARKU.
andel011
diskutujúci
 
Príspevky: 89
Založený: 24. Feb 2017 11:26

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 04. Apr 2018 10:49

No netuším v akom štádiu je Hobby park, ale rekonštrukcia rusínskej je už zazmluvnená vec, takže to vidím ako pravdepodobnejšie.

viewtopic.php?f=35&t=23328 Toto vítam. Veľmi dobrý nápad, som zvedavý koľko miest tam vlastne vznikne. Bolo by fajn, keby od parkoviska šiel priamy chodník rovno na stanicu.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.