Dopravná polícia na slovenskej cestnej sieti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 02. Apr 2007 20:21

V stredu sa začne celoštátna dopravno-bezpečnostná akcia :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6733
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Apr 2007 11:08

Dobrá rada do života:

Nielenže musíte mať v aute vestu, ale musíte ju mať priamo v aute, nie v kufri, aby keď sa vám stane dopr. nehoda, resp. sa vám pokazí auto atď., tak na cestu už musíte vystupovať vo veste.

V súčasnosti prebieha už od pondelka intenzívna policajná akcia zameraná na dve veci: či máte vestu a odkiaľ ju vyťahujete. Niektorí vodiči ako som si všimol ju majú navlečenú aj na prednom sedadle.

V prípade, že vestu nemáte alebo ju máte, no napr. v spomínanom neprístupnom zvnútra batožinovom priestore, dostanete pokutu 2.000 SKK nemilosrdne. (vesta stojí od 90 do 150 SKK).
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 07. Apr 2007 20:53

http://spravy.pravda.sk/vsetci-slovaci- ... domace_p09


Všetci Slováci dostanú reflexné nálepky

Minister vnútra Robert Kaliňák (vľavo) a policajný prezident Ján Packa prestvili preventívny projekt "Vidieť a byť videný". Polícia ním chce znížiť počet dopravných nehôd. (autor: ČTK)

2. marca 2007 13:56 - AKTUALIZOVANÉ 14:07

Ministerstvo vnútra rozošle v priebehu mesiaca všetkým domácnostiam na Slovensku reflexné nálepky. Oznámil to minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý tak odštartoval kampaň Vidieť a byť videný. Polícia ňou chce znížiť dopravnú nehodovosť a počet mŕtvych chodcov na cestách. Zlepšiť situáciu by mali aj pripravované prísnejšie cestné pravidlá.

Celoročné svietenie sa stáva realitou

"Dopravná nehodovosť je najväčším zločincom na Slovensku. Alarmujúco pritom stúpajú práve smrteľné nehody chodcov," povedal Kaliňák v humenskom gymnáziu, kde projekt odštartovali. Študentom školy zároveň rozdali reflexné nálepky a pásky na ruky. Tie majú zvýšiť ich viditeľnosť, najmä vo večerných hodinách.

Reflexné pásky chce polícia zároveň distribuovať do všetkých škôl a prostredníctvom kňazov aj medzi ľudí, ktorí chodia do kostola. Podľa polície je totiž častým dôvodom smrteľných nehôd chodcov práve skutočnosť, že vodiči ich uvidia až na poslednú chvíľu. V obálke pre domácnosti bude aj vysvetľujúci list ministra a prezidenta Policajného zboru Jána Packu.

Minister zatiaľ nevedel spresniť, koľko bude celá akcia stáť. Kaliňák chce totiž časť nákladov získať od sponzorov. "Odhadujem, že naše náklady na reflexné pásky a nálepky by mohli dosiahnuť 5,5 milióna korún," uviedol Kaliňák. Minister chce rokovať aj so Slovenskou poštou o cenách za zásielky.

"Ešte tento rok chceme dostať do parlamentu nový zákon o premávke na pozemských komunikáciách," povedal Packa. V novom zákone bude polícia navrhovať zníženie rýchlosti v obciach, prísnejšie tresty pre vodičov, ktorí spôsobia nehodu, a povinné reflexné označenie pre cyklistov.

Vlani sa na Slovensku stalo 62.033 havárií, čo je o 2042 viac ako v roku 2005. Stúpol počet obetí o 19 na minuloročných 579. Pri nehodách zahynulo 194 chodcov, z toho bolo osem detí.

ČTK
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Zabky - samovrahovia

Odoslaťod KC » 10. Apr 2007 09:54

Dnes rano 08:45 na D1 pred odpocivadlom Zelenec v smere do Bratislavybol pozorovatelny nadherny ukaz. Dialnica plna aut, kamionov (samozrejme v pravom jazdnom pruhu) a zabky si odstavili nejakeho vodica do odstavneho pasu a "riesili" ho tak, ze obidvaja stali dobry polmeter, mozno aj viac v pravom jazdnom pruhu. Majak na aute im sice vyblikoval, ale napriek tomu som sa nemohol zbavit dojmu, ze ich omrzel zivot.
...end user
KC
diskutujúci
 
Príspevky: 56
Založený: 08. Nov 2005 10:51
Bydlisko: Nitra

... čo som videl ...

Odoslaťod Dialniciar » 20. Apr 2007 17:49

Streda 8:50 vchádzam na štátnu cestu I. triedy I/51 v obci Radošovce. Po vyjdení z obce sa rozbieham na 90 km/h a v tom brzdím ... kolóna. To bolo už na pohľad pred seba desiatky osobných áut, pár nákladných, dodávky, všetci 80-90 km/h, ... tak som išiel aj ja. Samozrejme, nechápal som, čo sa deje. Zrazu okolo mňa prešlo auto značky BMW rútiace sa odhadom min. 120 km/h (nič nenormálne na tejto ceste), ktoré už na rovine som videl ako prudko brzdí, spomaľuje a snaží sa zaradiť, pričom oproti neišlo žiadne iné auto. A bolo to jasné, keď zasvietilo slnko, odraz spôsobil svoje a ja, ktorý som bol na konci kolóny (pár áut už bolo za mnou), tak som videl na začiatok kolóny, keď prvé auto išlo do zákruty - policajné auto, evidentne dodržiavajúce predpis 90 km/h. Kolóna na tom úseku, na ktorom som bol, bola 2 km. Do kopca sa ale stal zázrak, policajné auto zjavne spomalilo, čo som zistil podľa toho, že niektorí šoféri začali predbiehať, síce pomaly, ale predsa sa dostali pred policajtov. Niektorí si na to netrúfli (chce to nervy ísť presne 90-99 km/h a potom ešte sa snažiť ísť 90-99 km/h pred nimi) a tak sa kolóna začala rozpadávať tak, že sa začali predbiehania viacerých áut naraz ... to som spravil aj ja, ktorý som predbehol postupne prakticky všetky autá, dostal som sa za policajtov, ktorí išli presne 85-86 km/h po rovine, blížil sa kopec, oproti nič neišlo, tak som ich predbehol, i keď som presiahol 90 km/h, nedialo sa nič ... pointa je tá, že aj keď možno nemali radar, toto ja považujem za provokáciu. Okrem iného držali sa bližšie k strednej čiare a nie k pravej, krajnej, menili rýchlosť od 80 do 90 km/h počas môjho predbiehania ich vozidla atď. Taktiež brzdili tam, kde vôbec nebolo treba brzdiť a cez úsek, kde je max. pov. rýchlosť 70 km/h išli rýchlejšie. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Máj 2007 14:22

Neporiadnym vodičom pôjdu po krku :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6949

Bodový systém možno zaboduje :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6948
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 06. Máj 2007 14:39

Na cestách sa zvýšia pokuty, povolená rýchlosť nestúpne :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7017

Ak niekto pôjde po diaľnici 200 km/h, môže zaplatiť 20.000 aj 30.000 korún," povedal Kaliňák.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod eucitizen » 30. Máj 2007 22:45

Je to pekne ze policia radi soferom aby svietili cez den aj ked to neni povinne. Ale potom dava zly priklad ked vidim ze policajne auta nesvietia cez den. :)
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Milos » 22. Jún 2007 10:33

Polícia by pri cestných kontrolách mala používať aj testery drog :arrow:

http://www.ta3.com/sk/reportaze/43896_policia-by-cestnych-kontrolach-mala-pouzivat-aj-testery-drog


21.06.2007, 14:22
Polícia by od budúceho roku mala používať nové testery na prítomnosť drog u vodičov motorových vozidiel.

Vodič, u ktorého sa zistí prítomnosť omamných látok, by mal absolvovať psychiatrické vyšetrenie, ktoré určí, či ide v jeho prípade o závislosť. Ak by sa toto podozrenie potvrdilo, odoberie mu polícia vodičské oprávnenie do času, kým vodič neabsolvuje odvykaciu liečbu. Ak by sa nepreukázala závislosť, musí vodič absolvovať cyklus výchovno-osvetových prednášok.

Polícia môže aktuálne overovať prítomnosť drog len pomocou lekárskeho vyšetrenia. Podľa novely by mali policajti dostať testery schopné objaviť stopy po viacerých druhoch psychoaktívnych látok, pomocou steru slín a potu. Skúška by mala objaviť napríklad stopy marihuany alebo heroínu aj dlhšie po ich požití.

Cena jedného jednorázového testeru na prítomnosť drog by sa mala vyšplhať na 700 až 800 korún. V porovnaní s tým, lekárske vyšetrenie môže vyjsť až na 10 tisíc korún. V prípade, že je negatívne, preberá tieto náklady ministerstvo vnútra.

Výška pokuty za jazdu pod vplyvom drog zatiaľ nie je pevne stanovená. Polícia však nebude akceptovať žiadnu hladinu omamných látok. V prípade alkoholu hrozí vodičom pokuta do 10 tisíc korún a odobratie vodičského oprávnenia do 12 mesiacov.

Testery sú súčasťou novely zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov. Tá má upraviť postup policajných hliadok pri preverovaní prítomnosti alkoholu a psychoaktívnych látok u vodičov. Tiež má pozmeniť postup pri pozastavení vodičského oprávnenia. Novelu pripravuje Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci s ministerstvom vnútra a Prezídiom policajného zboru SR.

TASR o tom na tlačovej konferencii informoval Ľubomír Okruhlica riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí v Bratislave a zástupcovia Ministerstva vnútra SR a Prezídia policajného zboru SR.


(pozn. Nechcel som to dávať do Monitoringu tlače, lebo to s diaľnicami až tak nesúvisí)
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod kvalitná dialnica » 14. Júl 2007 14:17

Stala sa mi nehoda na aute....v dedine na slepej uličke som prešiel cez kameň ktorý bol akože na kanáli lebo príklop ukradli....prišli policajti, oddťahovka....

Dali mi pokutu 1000 ako priestupkovú pokutu....ale ani som nezapričinil zápchy ani nič spojené s dopravou, jednoducjo som si sám sebe urobil škodu....akože zarazilo ma to......podľa mňa drankanie peňazí od ľudí....

Nech radšej merajú rýchlosť , a keď tam vyberú pokutu ani pol slova nepoviem ale toto....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod Dialniciar » 01. Aug 2007 21:47

kvalitná dialnica napísal:Stala sa mi nehoda na aute....v dedine na slepej uličke som prešiel cez kameň ktorý bol akože na kanáli lebo príklop ukradli....prišli policajti, oddťahovka....

Dali mi pokutu 1000 ako priestupkovú pokutu....ale ani som nezapričinil zápchy ani nič spojené s dopravou, jednoducjo som si sám sebe urobil škodu....akože zarazilo ma to......podľa mňa drankanie peňazí od ľudí....

Nech radšej merajú rýchlosť , a keď tam vyberú pokutu ani pol slova nepoviem ale toto....


Tak snáď ale vieš dôvod pokuty (názov pokuty je OK, ale dôvod je nutný). Lebo ak nie, tak potom toto fórum to za teba nijako nevyrieši ... neišiel si v protismere :?:

Ešte by si dokonca mohol žiadať náhradu škody od obce, vodární, správcu cesty ... :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Aug 2007 21:48

Polícia začala používať malé ďalekohľady na zistenie:

- použitie pásov
- telefonovanie (tu aj časté použitie zaznamenania na fotoaparát, kameru a často je toto zariadenie už aplikované v mini ďalekohľade)

Výskyt: celé Slovensko.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod eucitizen » 01. Aug 2007 22:46

Som zvedavy ci slovenska policia bude pouzivat lazerove pistole na meranie rychlosti.

Inac dnes som videl novy policajny VW golf v striebornej farby so zelenymi pasmi Policia. Slovenska policia napodobnuje teda nemecku, kde nove policajne auta su strieborne aby boli zaujmavejse ked sa budu predavat verejnosti. :)
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod kvalitná dialnica » 02. Aug 2007 20:46

No už som si pokutu vymohol....takže ok....ale podľa mňa ajtak zbytočná.....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod kvalitná dialnica » 02. Aug 2007 20:49

a inak aká je rýchlosť na 4 pruh. ceste medzi Kapušanmy - PO , minule som išiel 110 a keby nie blikajúceho kamionistu vyťahujem peňaženku....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod Dialniciar » 02. Aug 2007 20:52

kvalitná dialnica napísal:a inak aká je rýchlosť na 4 pruh. ceste medzi Kapušanmy - PO , minule som išiel 110 a keby nie blikajúceho kamionistu vyťahujem peňaženku....


Ak nie je inak povedané, tak 90 km/h. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 02. Aug 2007 21:58

Dialniciar napísal:
kvalitná dialnica napísal:a inak aká je rýchlosť na 4 pruh. ceste medzi Kapušanmy - PO , minule som išiel 110 a keby nie blikajúceho kamionistu vyťahujem peňaženku....


Ak nie je inak povedané, tak 90 km/h. :idea:


No ale ta cesta k tomu priamo laka :-) siroka, relativne este slusny povrch a hlavne kilometre nic len rovna cesta ani naznak oblucika :D

A pre kvalitnu dialnicu, do autoskoly , nazad 8) ved ty vies dobre preco :D
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 02. Aug 2007 22:24

Koksolam napísal:
Dialniciar napísal:
kvalitná dialnica napísal:a inak aká je rýchlosť na 4 pruh. ceste medzi Kapušanmy - PO , minule som išiel 110 a keby nie blikajúceho kamionistu vyťahujem peňaženku....


Ak nie je inak povedané, tak 90 km/h. :idea:


No ale ta cesta k tomu priamo laka :-) siroka, relativne este slusny povrch a hlavne kilometre nic len rovna cesta ani naznak oblucika :D

A pre kvalitnu dialnicu, do autoskoly , nazad 8) ved ty vies dobre preco :D


Koksolam, ale predsa len zase: iné je jazda na takejto širokej ceste a iná je jazda v obci. Ak nevidíš rozdiel, je to smutné. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 02. Aug 2007 22:26

Na dostavanej TT-NR, keď to ešte nebola v celej dĺžke RC R1, tak tam bola dokonca aj osadená značka, opakovane viackrát obojstranne upozorňujúca na to, že tam je max. pov. rýchlosť 90 km/h a bol to zlatý raj polície. A právom. Značky tam boli. A mali na to dôvod tam byť. Potom tam bolo 130 km/h, ale v okolí jednej ČSPH bolo najprv 90 a potom 110, dnes je aj tam už 130 km/h. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 02. Aug 2007 22:26

Dialniciar napísal:
Koksolam napísal:
Dialniciar napísal:
kvalitná dialnica napísal:a inak aká je rýchlosť na 4 pruh. ceste medzi Kapušanmy - PO , minule som išiel 110 a keby nie blikajúceho kamionistu vyťahujem peňaženku....


Ak nie je inak povedané, tak 90 km/h. :idea:


No ale ta cesta k tomu priamo laka :-) siroka, relativne este slusny povrch a hlavne kilometre nic len rovna cesta ani naznak oblucika :D

A pre kvalitnu dialnicu, do autoskoly , nazad 8) ved ty vies dobre preco :D


Koksolam, ale predsa len zase: iné je jazda na takejto širokej ceste a iná je jazda v obci. Ak nevidíš rozdiel, je to smutné. :idea:


Vidim rozdiel Stefan, ale na mojom mieste by si si nerypol? Na jednej strane kto nevie rychlostne jazdit do autoskoly a na druhom blikas :-) Ja som len za zachovanie 60 ky, ktoru jazdis teraz aj Ty, nemas byt dovod zomna smutny, ale to sam vies. Ked bude 50, tak bude, no, len mne sa to nepaci , to je vsetko :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 02. Aug 2007 23:02

Koksolam napísal:Vidim rozdiel Stefan, ale na mojom mieste by si si nerypol? Na jednej strane kto nevie rychlostne jazdit do autoskoly a na druhom blikas :-) Ja som len za zachovanie 60 ky, ktoru jazdis teraz aj Ty, nemas byt dovod zomna smutny, ale to sam vies. Ked bude 50, tak bude, no, len mne sa to nepaci , to je vsetko :wink:


Ja teraz jazdím 60 km/h, ale nemám problém jazdiť 40 km/h a tam, kde je, tam aj jazdím. A nenadávam na to, že "musím" ísť v obci aj pomalšie.

Nerypol by som si, ja tiež idem niekedy mimo obce 100-110 km/h, štandardne 100 km/h, pri predbiehaní na pár sekúnd rýchlejšie, ale je zásadný rozdiel medzi jazdou v obci a mimo nej. :!: :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 02. Aug 2007 23:07

Dialniciar napísal:Ja teraz jazdím 60 km/h, ale nemám problém jazdiť 40 km/h a tam, kde je, tam aj jazdím. A nenadávam na to, že "musím" ísť v obci aj pomalšie.

Nerypol by som si, ja tiež idem niekedy mimo obce 100-110 km/h, štandardne 100 km/h, pri predbiehaní na pár sekúnd rýchlejšie, ale je zásadný rozdiel medzi jazdou v obci a mimo nej. :!: :idea:


A ja vari nadavam? :roll: A ok, vyzeram ako dement co nevie co je jazdenie v obci a mimo 8) Vyhral si, suhlasim s 50 kou 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 02. Aug 2007 23:08

Koksolam napísal:A ja vari nadavam? :roll: A ok, vyzeram ako dement co nevie co je jazdenie v obci a mimo 8) Vyhral si, suhlasim s 50 kou 8)


Nesúhlasíš, ale pekné od Teba. 8) :D

Mohol by si si rypnúť vtedy, keď by si jazdil 60 km/h a mimo obce presne ako je napísané. :idea: (a to ti neuverím ani keď by si mi čokoľvek tvrdil)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 02. Aug 2007 23:12

Dialniciar napísal:
Koksolam napísal:A ja vari nadavam? :roll: A ok, vyzeram ako dement co nevie co je jazdenie v obci a mimo 8) Vyhral si, suhlasim s 50 kou 8)


Nesúhlasíš, ale pekné od Teba. 8) :D

Mohol by si si rypnúť vtedy, keď by si jazdil 60 km/h a mimo obce presne ako je napísané. :idea: (a to ti neuverím ani keď by si mi čokoľvek tvrdil)


He he,mimo obce prepisovo nejazdis ani Ty, tak poznas moju odpoved :D A je to jedna z mala veci ktora anstastie nikoho az tak netrapi, teda dufam 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 02. Aug 2007 23:14

Koksolam napísal:He he,mimo obce prepisovo nejazdis ani Ty, tak poznas moju odpoved :D A je to jedna z mala veci ktora anstastie nikoho az tak netrapi, teda dufam 8)


No veď, nejazdím a preto nerýpem, Koksolam do druhých ako jazdia oni mimo obce. Proste tá poznámka bola nevhodná, ja by som si navyše nerypol a mimo obce nejazdíš predpisovo ani ty a asi ani väčšina z nás tu. A o to ide. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 59 hostí.