Maximálna povolená rýchlosť v obciach SR

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Aká MPR v obciach by podľa vás bola najlepšia na Slovensku?

50 km/h
35
55%
60 km/h
23
36%
menej ako 50 km/h
4
6%
viac ako 60 km/h
2
3%
 
Celkový počet hlasov : 64

Odoslaťod i15 » 07. Aug 2007 12:37

7 cela 45 kilometra :lol:
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 12:38

teoretik napísal:7 cela 45 kilometra :lol:


Tak to už nie je vtipné, už dnes je to viac, oveľa viac. :wink:
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 12:40

V BA a TT kraji je dnes takmer 57 km cykloturistických trás a chodníkov, kde je min. asfalt. :wink: A má byť toto číslo *násobné. Prepojené krajiny, prepojené regióny, spojené rôzne zaujímavé miesta, s rôznou náročnosťou priechodu.

EÚ mapuje tieto siete, financuje v rámci rozvoja turistického ruchu a zatiaľ žiadna krajina to nemá ani zďaleka dostavané. Popredu sú Holandsko, Belgicko, Veľká Británia, ...
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 12:41

H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:No nic. Ale preto je vsetko v poriadku, lebo veta "Bez ohľadu na to, či sa postavia obchvaty alebo nie" je potom irrelevantna :)


Pre teba irelevantná. Pre Andreja, ktorý má bicykel ani nie.

Asi si ma nepochopil. Andrej hovori (velmi zjednodusene povedane), ze ked sa postavi tych par spomenutych usekov na D1, potom uz nebude vela prejazdov obcami. V tomto je teda Tvoja veta irelevantna, a v suvislosti s Andrejovym prispevkom nema uz vyznam, kedze obchvaty postavene budu.
A co sa tyka cyklistov a chodnikov, to je mi tema velmi blizka. Zil som dlhsi cas v Holandsku a nedam na bicykle dopustit. Samozrejme, na Slovensku je to katastrofa, z kazdeho uhla pohladu.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod i15 » 07. Aug 2007 12:47

H16-85 napísal:
teoretik napísal:7 cela 45 kilometra :lol:


Tak to už nie je vtipné, už dnes je to viac, oveľa viac. :wink:


Len skoda ze u nas na vychode ich nie je viac :) dufam, ze tento rok sa naozaj postavi slubena cyklotrasa na asi 5km useku popri ceste II/547 smerom od KE, jazdi tam dost cyklistov a nie je tam ziadna krajnica. Jazda je teda neprijema aj z pohladu vodica, aj z pohladu cyklistu.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 12:53

Tomas PO napísal:
H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:No nic. Ale preto je vsetko v poriadku, lebo veta "Bez ohľadu na to, či sa postavia obchvaty alebo nie" je potom irrelevantna :)


Pre teba irelevantná. Pre Andreja, ktorý má bicykel ani nie.

Asi si ma nepochopil. Andrej hovori (velmi zjednodusene povedane), ze ked sa postavi tych par spomenutych usekov na D1, potom uz nebude vela prejazdov obcami. V tomto je teda Tvoja veta irelevantna, a v suvislosti s Andrejovym prispevkom nema uz vyznam, kedze obchvaty postavene budu.
A co sa tyka cyklistov a chodnikov, to je mi tema velmi blizka. Zil som dlhsi cas v Holandsku a nedam na bicykle dopustit. Samozrejme, na Slovensku je to katastrofa, z kazdeho uhla pohladu.


A čo sú obce len v Prešove ? Prebuď sa, do r. 2010 nebude D1 cez PB. :idea:

Moja veta irelevantná nebola, ale tvoja v mojich ičiach v tom, že "nech sa ľudia v mestách strčia, lebo nie sú obchvaty dostavané", asi tak nejako sa tu vyjadruješ. A nemám ten pocit evidentne len ja. :twisted: Ja osobne rád chodím pešo, na bicykli, keď som doma. :wink: A takých, ktorí nechápu, že v mestách sa hlavne žije a keď tak jazdí 30-40 kmh (uličky viac nepustia), tak takýto nech radšej ani nejazdia.

A nikde nie sú diaľnice a obchvaty dostavané v Európe, v štátoch. A predsa tam nemajú 60 km/h. Tak čím to je ? Asi tam nie sú takí múdri ako ty.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 12:55

A že máme 60 km/h, tak to je vec "prasiatok sediacich vo vláde a v NR SR", ktorí si schvália čokoľvek a nezakážu si nič. :!: :!: A národ je potom v ich stopách ...
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Andrej » 07. Aug 2007 12:59

H16-85 napísal:Ja ti prajem, aby sa splnil plán výstavby cyklotrás pre Slovensko, ktorý bol v r. 2004 vypracovaný v ZA univerzite a ktorý predpokladá cykloturistické trasy a chodníky o celkovej dĺžke 7.451 km.

Radsej by som bol, keby bola dostavana kompletna dialnicna siet :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:00

H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:
H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:No nic. Ale preto je vsetko v poriadku, lebo veta "Bez ohľadu na to, či sa postavia obchvaty alebo nie" je potom irrelevantna :)


Pre teba irelevantná. Pre Andreja, ktorý má bicykel ani nie.

Asi si ma nepochopil. Andrej hovori (velmi zjednodusene povedane), ze ked sa postavi tych par spomenutych usekov na D1, potom uz nebude vela prejazdov obcami. V tomto je teda Tvoja veta irelevantna, a v suvislosti s Andrejovym prispevkom nema uz vyznam, kedze obchvaty postavene budu.
A co sa tyka cyklistov a chodnikov, to je mi tema velmi blizka. Zil som dlhsi cas v Holandsku a nedam na bicykle dopustit. Samozrejme, na Slovensku je to katastrofa, z kazdeho uhla pohladu.


A čo sú obce len v Prešove ? Prebuď sa, do r. 2010 nebude D1 cez PB. :idea:

Moja veta irelevantná nebola, ale tvoja v mojich ičiach v tom, že "nech sa ľudia v mestách strčia, lebo nie sú obchvaty dostavané", asi tak nejako sa tu vyjadruješ. A nemám ten pocit evidentne len ja. :twisted: Ja osobne rád chodím pešo, na bicykli, keď som doma. :wink: A takých, ktorí nechápu, že v mestách sa hlavne žije a keď tak jazdí 30-40 kmh (uličky viac nepustia), tak takýto nech radšej ani nejazdia.

A nikde nie sú diaľnice a obchvaty dostavané v Európe, v štátoch. A predsa tam nemajú 60 km/h. Tak čím to je ? Asi tam nie sú takí múdri ako ty.

Logiku si na skole asi nemal :). Nevadi :).
Asi desiaty krat opakujem, ze mozem - uz sa vyjadrim dost expresivne - nasrat na 50-ku, ci akukolvek obmedzenu rychlost. Mne ide celkovo o uvedomenie sa vodicov, cim by sa znizila nehodovost a zvysila bezpecnost na cestach, najma v obciach. A to 50-kou v sucasnosti nedosiahnete.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:02

H16-85 napísal:A nikde nie sú diaľnice a obchvaty dostavané v Európe, v štátoch. A predsa tam nemajú 60 km/h. Tak čím to je ? Asi tam nie sú takí múdri ako ty.

A co taka percentualnost? Toto je - prepac - vyjadrenie blizke Ficovi. Vyjadril si v zmysle: V Europe je taka ista blba situacia na cestach ako u nas, nikde nie su dialnice, vsetko ide cez obce a aj tak maju 50-ku.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:08

Andrej napísal:
H16-85 napísal:Ja ti prajem, aby sa splnil plán výstavby cyklotrás pre Slovensko, ktorý bol v r. 2004 vypracovaný v ZA univerzite a ktorý predpokladá cykloturistické trasy a chodníky o celkovej dĺžke 7.451 km.

Radsej by som bol, keby bola dostavana kompletna dialnicna siet :roll:


Mne stačí 50% diaľničnej siete, 50% obchvatov a 50% cyklotrás. :P
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:09

Tomas PO napísal:Logiku si na skole asi nemal :). Nevadi :).
Asi desiaty krat opakujem, ze mozem - uz sa vyjadrim dost expresivne - nasrat na 50-ku, ci akukolvek obmedzenu rychlost. Mne ide celkovo o uvedomenie sa vodicov, cim by sa znizila nehodovost a zvysila bezpecnost na cestach, najma v obciach. A to 50-kou v sucasnosti nedosiahnete.


Ja nepotrebujem logiku, pozri tunajšie hlasovanie. A ja neurážam ostatných, tak to nerob ani ty pls. :wink:

Nedosiahlo sa to 60 km/h :!: :!: :!:
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:11

H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:Logiku si na skole asi nemal :). Nevadi :).
Asi desiaty krat opakujem, ze mozem - uz sa vyjadrim dost expresivne - nasrat na 50-ku, ci akukolvek obmedzenu rychlost. Mne ide celkovo o uvedomenie sa vodicov, cim by sa znizila nehodovost a zvysila bezpecnost na cestach, najma v obciach. A to 50-kou v sucasnosti nedosiahnete.


Ja nepotrebujem logiku, pozri tunajšie hlasovanie. A ja neurážam ostatných, tak to nerob ani ty pls. :wink:

Nedosiahlo sa to 60 km/h :!: :!: :!:

Hlasovanie si nepozriem, lebo najprv musim zahlasovat. A nemam tam tu "svoju moznost" :P .
A to nebola urazka, to bolo len prirovnanie, ktore velmi silno zavana vyjadreniami daneho cloveka. Ved sam uznaj :wink:
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:12

H16-85 napísal:
Nedosiahlo sa to 60 km/h :!: :!: :!:


Ahaaaaaa. Tqakze ked sa to nedosiahne 50-kou, tak potom dame 40, 30, 20... :?: :?: :?:
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Andrej » 07. Aug 2007 13:14

Tomas, viem, ze si myslis, ze vodici budu na truc jazdit este nebezpecnejsie ako teraz a k nicomu ta 50-ka nepovedie. Ale ak sa to spravi s tym, ze sa zrusia mnohe 40-ky, zavedu sa mnohe 70-80-ky, bude viac kontrol rychlosti, ludia to nezoberu az tak zle. Zvysi sa bezpecnost, bude menej nehôd, verejnost bude presvedcena o tom, ze to bol dobry krok a postupne sa zvysi aj kultura jazdenia. Len to treba naozaj dobre pripravit ;)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:15

Tomas PO napísal:Hlasovanie si nepozriem, lebo najprv musim zahlasovat. A nemam tam tu "svoju moznost" :P .
A to nebola urazka, to bolo len prirovnanie, ktore velmi silno zavana vyjadreniami daneho cloveka. Ved sam uznaj :wink:


Nie, môžeš si pozrieť výsledok aj bez zahlasovania. Dáš si tam: zobraziť výsledok. :wink:

A neviem, čo mám uznať ? To, že Koksolam a TomasPO radi jazdia rýchlo, neznesú iný názor v tejto téme a že "generalizujú", keď im to vyhovuje. Ja zase môžem generalizovať za tých, čo žijú v centrách miest, ako sa tam jazdí. Že ani cez prechod sa nedá prejsť, že cez dediny sa nedá prejsť zo strany na stranu ... leb to chcelo aj pozrieť sa na chodníky, ak vôbec sú, čo je ďalší dôvod znížiť rýchlosť. Ale to by si nesmel byť ignorant - keďže mne chýba logika a ešte si to tu obhajuješ, že si to vlastne ani nepovedal. Neuznám, ani ty mi neuznáš - veď sám uznaj. :wink: :idea:
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:17

Tomas PO napísal:
H16-85 napísal:
Nedosiahlo sa to 60 km/h :!: :!: :!:


Ahaaaaaa. Tqakze ked sa to nedosiahne 50-kou, tak potom dame 40, 30, 20... :?: :?: :?:


Jaj, ty si fakt ignorant. Ty totiž tvrdíš: 50 km/h sa to nedosiahne, ale my vieme, že km/h nefunguje. A ano, sú štáty, kde je aj 40 km/h a mne by ani to nevadilo.

Juj, ale rýchlo jazdíš podľa reakcií, to už je nad slnko jasné.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:19

Ja by som zaviedol surovo bodový systém. Na vzor USA. V ČR to pomohlo v mestách. A pomôže časom aj mimo nich.

Len niektorí rýchlojazdci dojazdia. :P
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:24

H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:Hlasovanie si nepozriem, lebo najprv musim zahlasovat. A nemam tam tu "svoju moznost" :P .
A to nebola urazka, to bolo len prirovnanie, ktore velmi silno zavana vyjadreniami daneho cloveka. Ved sam uznaj :wink:


Nie, môžeš si pozrieť výsledok aj bez zahlasovania. Dáš si tam: zobraziť výsledok. :wink:

A neviem, čo mám uznať ? To, že Koksolam a TomasPO radi jazdia rýchlo, neznesú iný názor v tejto téme a že "generalizujú", keď im to vyhovuje. Ja zase môžem generalizovať za tých, čo žijú v centrách miest, ako sa tam jazdí. Že ani cez prechod sa nedá prejsť, že cez dediny sa nedá prejsť zo strany na stranu ... leb to chcelo aj pozrieť sa na chodníky, ak vôbec sú, čo je ďalší dôvod znížiť rýchlosť. Ale to by si nesmel byť ignorant - keďže mne chýba logika a ešte si to tu obhajuješ, že si to vlastne ani nepovedal. Neuznám, ani ty mi neuznáš - veď sám uznaj. :wink: :idea:

No sluchaj :P
Dik za radu, ako si pozriet hlasovanie :oops: .
Ze Kokso jazdi rychlo, som sa niekde docital. Kde si sa docital, ze ja jazdim rychlo, netusim. Pisal som, ze som platil za 7 rokov co jazdim pokutu dvakrat, raz za bezdovodnu jazdu v lavom jazdnom pruhu na dialnici medzi PO a KE (isiel som 80 na Felde a obchazdal som policajta stojaceho na krajnici) a druhy krat za to, ze som doma zbudol technicak. Jazdim vyhradne podla predpisov okrem zabudnutych 40-tok, pustam chodcov, MHD stale, zipsujem, svietim a neviem co este. Ja nehovorim za seba ale generalizujem. Ved to je jedine riesenie, ako sa da urobit z tejto temy nejaky zaver. Bez generalizovania by tu boli len nazory zo 50 ludi tohto fora.
A este k tomu generalizovaniu - hovoris, ze sucitis s ludmi, ktori byvaju v dedinach co obciach kde prechadza tranzit (a pod tonom naznacujes, ze ja nie, co je kardinalne mylna predstava. Sucitim rovnako ako ty). Navrhujem ale riesenie, ktore tym ludom pomoze, na rozdiel od Tvojho. A to nie je obmedzenie rychlosti na 50 km/h. Vtedy sa Ti vodic vykasle na to, aby zastavil chodcovi na prechode. Vykasle sa Ti na to preto, lebo to musi robit kazdu chvilu. Keby ale tranzit smeroval mimo miest, tak si pis, ze vodic by rozhodne ochotnejsie zastavil na prechode a chodca pustil.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:27

H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:
H16-85 napísal:
Nedosiahlo sa to 60 km/h :!: :!: :!:


Ahaaaaaa. Tqakze ked sa to nedosiahne 50-kou, tak potom dame 40, 30, 20... :?: :?: :?:


Jaj, ty si fakt ignorant. Ty totiž tvrdíš: 50 km/h sa to nedosiahne, ale my vieme, že km/h nefunguje. A ano, sú štáty, kde je aj 40 km/h a mne by ani to nevadilo.

Juj, ale rýchlo jazdíš podľa reakcií, to už je nad slnko jasné.

Tri bodky znamenaju nekonecnost... Cize aj absurdnu situaciu znaciek povedzme s rychlostou 10km/h na hlavnych tahoch...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:28

H16-85 napísal:Ja by som zaviedol surovo bodový systém. Na vzor USA. V ČR to pomohlo v mestách. A pomôže časom aj mimo nich.

Len niektorí rýchlojazdci dojazdia. :P

Ano, s bodovym systemom jednoznacne suhlasim. Ti, co jazdia rychlo, by dojazdili a aspon by ma menej blaznov nebezpecne obiehalo.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:28

Andrej napísal:Tomas, viem, ze si myslis, ze vodici budu na truc jazdit este nebezpecnejsie ako teraz a k nicomu ta 50-ka nepovedie. Ale ak sa to spravi s tym, ze sa zrusia mnohe 40-ky, zavedu sa mnohe 70-80-ky, bude viac kontrol rychlosti, ludia to nezoberu az tak zle. Zvysi sa bezpecnost, bude menej nehôd, verejnost bude presvedcena o tom, ze to bol dobry krok a postupne sa zvysi aj kultura jazdenia. Len to treba naozaj dobre pripravit ;)

Naprosty suhlas. Dobodky.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:28

Tomas PO napísal:
H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:Hlasovanie si nepozriem, lebo najprv musim zahlasovat. A nemam tam tu "svoju moznost" :P .
A to nebola urazka, to bolo len prirovnanie, ktore velmi silno zavana vyjadreniami daneho cloveka. Ved sam uznaj :wink:


Nie, môžeš si pozrieť výsledok aj bez zahlasovania. Dáš si tam: zobraziť výsledok. :wink:

A neviem, čo mám uznať ? To, že Koksolam a TomasPO radi jazdia rýchlo, neznesú iný názor v tejto téme a že "generalizujú", keď im to vyhovuje. Ja zase môžem generalizovať za tých, čo žijú v centrách miest, ako sa tam jazdí. Že ani cez prechod sa nedá prejsť, že cez dediny sa nedá prejsť zo strany na stranu ... leb to chcelo aj pozrieť sa na chodníky, ak vôbec sú, čo je ďalší dôvod znížiť rýchlosť. Ale to by si nesmel byť ignorant - keďže mne chýba logika a ešte si to tu obhajuješ, že si to vlastne ani nepovedal. Neuznám, ani ty mi neuznáš - veď sám uznaj. :wink: :idea:

No sluchaj :P
Dik za radu, ako si pozriet hlasovanie :oops: .
Ze Kokso jazdi rychlo, som sa niekde docital. Kde si sa docital, ze ja jazdim rychlo, netusim. Pisal som, ze som platil za 7 rokov co jazdim pokutu dvakrat, raz za bezdovodnu jazdu v lavom jazdnom pruhu na dialnici medzi PO a KE (isiel som 80 na Felde a obchazdal som policajta stojaceho na krajnici) a druhy krat za to, ze som doma zbudol technicak. Jazdim vyhradne podla predpisov okrem zabudnutych 40-tok, pustam chodcov, MHD stale, zipsujem, svietim a neviem co este. Ja nehovorim za seba ale generalizujem. Ved to je jedine riesenie, ako sa da urobit z tejto temy nejaky zaver. Bez generalizovania by tu boli len nazory zo 50 ludi tohto fora.
A este k tomu generalizovaniu - hovoris, ze sucitis s ludmi, ktori byvaju v dedinach co obciach kde prechadza tranzit (a pod tonom naznacujes, ze ja nie, co je kardinalne mylna predstava. Sucitim rovnako ako ty). Navrhujem ale riesenie, ktore tym ludom pomoze, na rozdiel od Tvojho. A to nie je obmedzenie rychlosti na 50 km/h. Vtedy sa Ti vodic vykasle na to, aby zastavil chodcovi na prechode. Vykasle sa Ti na to preto, lebo to musi robit kazdu chvilu. Keby ale tranzit smeroval mimo miest, tak si pis, ze vodic by rozhodne ochotnejsie zastavil na prechode a chodca pustil.


Proste sa nezhodneme, vôbec v ničom. Bude 50 km/h, je to tlak EÚ, snaha vlády. Tak potom sa niekde vybúraj, pri tom ako to budeš ignorovať, alebo nech ti dávajú všade 2.000 za prekročenie rýchlosti. Mne je to jedno, lebo na teba asi len ten bič, nič iné.

Ja mám prejazdenú Európu. A viem, ako sa tam jazdí.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:30

Tomas PO napísal:
H16-85 napísal:Ja by som zaviedol surovo bodový systém. Na vzor USA. V ČR to pomohlo v mestách. A pomôže časom aj mimo nich.

Len niektorí rýchlojazdci dojazdia. :P

Ano, s bodovym systemom jednoznacne suhlasim. Ti, co jazdia rychlo, by dojazdili a aspon by ma menej blaznov nebezpecne obiehalo.


A v mestách treba znížiť rýchlosť, aby menej bláznov cez ne jazdilo.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Andrej » 07. Aug 2007 13:30

Tomas PO napísal:
Andrej napísal:Tomas, viem, ze si myslis, ze vodici budu na truc jazdit este nebezpecnejsie ako teraz a k nicomu ta 50-ka nepovedie. Ale ak sa to spravi s tym, ze sa zrusia mnohe 40-ky, zavedu sa mnohe 70-80-ky, bude viac kontrol rychlosti, ludia to nezoberu az tak zle. Zvysi sa bezpecnost, bude menej nehôd, verejnost bude presvedcena o tom, ze to bol dobry krok a postupne sa zvysi aj kultura jazdenia. Len to treba naozaj dobre pripravit ;)

Naprosty suhlas. Dobodky.

Hmm, ale preco potom nechces 50-ku v obciach? Vsak prave to som obhajoval. :wink:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.