Pezinok a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod romanca » 19. Sep 2006 21:15

v pezinku doprava vyzera tak ze je tu jedna super rusna komunikacia, ktora vedie tranzit mestom a to je ta cesta II. triedy. prejde tadial xx tisic vozidiel denne a doprava na nej je neunosna. mozno termin najrusnejsia vnutromestska krizovatka nie je spravny terminus technikus ale chcel som tym povedat, ze okrem krizovatiek na tranzitnom tahu bola tato krizovatka najrusnejsia. spaja sa v nej cesta privadzajuca vozidla z najvacsieho sidliska sever, cesta veduca od centra mesta a cesta veduca z mensieho sidliska s nazvom muskat. pocet vozidiel, ktore tadial denne prejdu je urcite niekolko tisic. pokusil som sa zachytit sucasnu situaciu na tejto mapke: (zelena farba sucasny tranzit po ceste 502, cervena farba zvody z najvacsich sidlisk, kruzky su kruhove objazdy)

Obrázok

ja si ako amater myslim, ze sucasnu super pretazenu cestu odlahci prejazd mestom urceny primarne obyvatelom pezinka a jeho sidlisk.

pokusil som sa to nakreslit tuto:

Obrázok

viem si predstavit, ze to moze byt s casti aj prejazd vhodny pre osobne auta prichadzajuce od baby a prechadzajuce do bratislavy a naopak. pripominam, ze od odbocky na limbach dalej do bratislavy pokracuje stvorprudova komunikacia. najslabsim miestom je urcite krizovatka cesty 502 s cestou na limbach. v sucasnosti sa tam stvorprudova komunikacia zuzuje na dvojprudovu. mne sa zda ze by tam mohol byt kruhovy objazd, urcite to ale je kolizne miesto dnes a este by sa to skomplikovalo. ako toto riesenie pomoze tranzitu neviem, ale predpokladam, ze pomoze, odlahci ho odhadujem o cca 3000 aut denne, ktore prichadzaju v najvacsej spicke.

samozrejme, ze sa to nebude pacit ludom, ktory doteraz byvali v relativne tichych ulickach. ale ako k tomu pridu ludia, ktori byvaju na hlavnych tahoch, ktorym tam denne smradia pred oknami tisicky aut a dalsie tisicky stojace v autach.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Andrej » 19. Sep 2006 22:04

aquila napísal:to je sice pravda, ale zatezenie nie je o moc nizsie.


Zatazenie je na tomto kruhaci podstatne nizsie ako v SE, lebo tento lezi na vnutornych mestskych komunikaciach. Predpokladam denne intenzity okolo 5-7000 na nom. Prechadza vsak cez neho vysoky pocet ludi.
Ale inak, spraveny je perfektne :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 19. Sep 2006 22:09

romanca,

pozorne som si prečítal tvoj príspevok aj s názornými obrázkami.

Podobne ako s aquilom ohľadne SE sa nezhodnem ani s tebou, čo sa týka PK. Zaťažíš neúmerne ulice, ktoré nie sú na takú záťaž pripravenú, to za prvé. Keby si to chcel zlepšiť, tak si priprav 400 mil. SKK, lebo toľko to reálne bude stáť. A dosiahneš tým zaťaženie prakticky po celom meste a tranzit - sa rozloží do ulíc, kde vôbec nepatrí, namiesto toho, aby išiel "rovno", tak bude po celom PK.

Oveľa lepšie je postaviť obchvat, ktorý sa napojí z juhu na cestu, ktorá ide na SC a ďalej vyústi za mestom PK. Toto pomôže odľahčiť dnešnú hlavnú cestu a zachová sa aj stav v ostatných uliciach, kde bude kľud a pokoj.

Ty navrhuješ riešenie, ktoré priamo poškodí tiché lokality (narušený územný plán), nič nevyrieši (tranzit) a ešte len sa zistí, že sa mal radšej stavať obchvat.

romanca napísal:samozrejme, ze sa to nebude pacit ludom, ktory doteraz byvali v relativne tichych ulickach. ale ako k tomu pridu ludia, ktori byvaju na hlavnych tahoch, ktorym tam denne smradia pred oknami tisicky aut a dalsie tisicky stojace v autach.


Tie tisícky v autách sa ti už úplne poďakujú, že musia ísť po uliciach po meste, tým nepomôžeš týmto riešením a poškodíš priamo obyvateľov PK. Efekt bude taký, že ľudia zo sídlisk na tom budú ešte horšie ako dnes.

Tí, čo bývajú na hlavnom ťahu, tým pomôže len obchvat, ktorý kľudne môže obsahovať ešte 50 mil. SKK na opravu ciest na trase, ktoré si naznačil, ale len výmenu kobercov.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 19. Sep 2006 22:11

romanca napísal:viem si predstavit, ze to moze byt s casti aj prejazd vhodny pre osobne auta prichadzajuce od baby a prechadzajuce do bratislavy a naopak. pripominam, ze od odbocky na limbach dalej do bratislavy pokracuje stvorprudova komunikacia. najslabsim miestom je urcite krizovatka cesty 502 s cestou na limbach. v sucasnosti sa tam stvorprudova komunikacia zuzuje na dvojprudovu. mne sa zda ze by tam mohol byt kruhovy objazd, urcite to ale je kolizne miesto dnes a este by sa to skomplikovalo. ako toto riesenie pomoze tranzitu neviem, ale predpokladam, ze pomoze, odlahci ho odhadujem o cca 3000 aut denne, ktore prichadzaju v najvacsej spicke.

samozrejme, ze sa to nebude pacit ludom, ktory doteraz byvali v relativne tichych ulickach. ale ako k tomu pridu ludia, ktori byvaju na hlavnych tahoch, ktorym tam denne smradia pred oknami tisicky aut a dalsie tisicky stojace v autach.


Cesta, ktoru si nakreslil - bolo by skvele, ak by to bolo riesene podla tvojho navrhu, stavia sa to vsak s vyustenim na kruhaci pri Tescu, takze zrejme este odtial po krizovatku s limbasskou cestou budu este zapchy. Ale ine som chcel... Dufam, ze coskoro ho potiahnu dalej min. po fajgalsky most, odtial dalej je planovana Hasicska ulica az po Rozalku. Potom by cely tento tah velmi pekne odvadzal celu dopravu so sidliska Sever. Zatial to pojde po ulici SNP, ktoru by mohli komplet opravit, ak chcu, aby im tam auta zacali chodit :roll: .
Ono z hlavnej cesty II. triedy cez mesto tato nova komunikacia odkloni min. 3-5000 vozidiel za den, ale nutnost vystavby obchvatu to nezmeni :wink:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod aquila » 20. Sep 2006 12:21

Andrej napísal:
aquila napísal:to je sice pravda, ale zatezenie nie je o moc nizsie.


Zatazenie je na tomto kruhaci podstatne nizsie ako v SE, lebo tento lezi na vnutornych mestskych komunikaciach. Predpokladam denne intenzity okolo 5-7000 na nom. Prechadza vsak cez neho vysoky pocet ludi.
Ale inak, spraveny je perfektne :)


no intenzita je zatial nizsie, ale myslim, ze sa po dobudovani okruznej zmeni. urcite nebudem sam, ktory to pri hypernove svihne cez mesto, kedze vyhne sa v podstate vsetkym svetelnym krizovatkam.

kazdopadne na SNP to bude dost drsne. aj ked zo severu budu chodt zrejme aj tak cez majakovskeho/malokarpatsku
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod romanca » 20. Sep 2006 19:29

ja netvrdim, ze nie je treba postavit obchvat ale domnievam sa ze do 5 rokov tu obchvat NEBUDE - predpokladam, ze aj keby zajtra na nejakom ucte zastrngotali peniaze potrebne na jeho postavenie, potrva minimalne tri roky, kym by stal - projekty, vykup pozemkov, samotna stavba. mozno sa v tom trojrocnom odchade mylim ale aj tak su peniaze v nedohladne a tak treba urobit nieco ine.

mozno by to mnou navrhovane riesenie fakt stalo 400 mil, ale pochybujem ze az tolko, treba v podstate postavit asi kilometer cesty a dva kruhove objazdy. kedze nie som stavar tak to neviem odhadnut. navyse sa to da postavit za jednu stavebnu a sezonu. co sa tyka zvysenia zatazenosti niektorych ulic tak aj dnes vsetci co to a poznaju tadial v podstate chodia akurat ze miesto na libasku vychadzaju tym poslednym vyjazdom na cestu 502 a tlacia sa tam este asi ten kilometer. dalsia vec je, ze aspon kusok sa teraz do konca oktobra aj tak realne postavi akurat ze zasa len po nakupne centrum molo a pri nom uz postaveny kruhac. auta, ktore tadial poju sa bude tlacit na ceste 502 este asi 500 metrov. kilometer cesty, ktory treba postavit aj tak vedie VINOHRADOM. myslim ze to potvrdia aj aquila a andrej, ktori sa v pezinku od Dy zjavne vyznaju.

andrej: nastastie ta cesta co teraz hadam do zimy dostavaju nakoniec celkom pomoze. nebude treba sa trepat na kruhac, bude sa dat obist poza molo a vlastne vyjst na cestu 502 az vyjazdom z cerpacej stanice avanti. takze sa bude treba tlacit na ten zapratanej ceste este cca 100 metrov. keby to ale urobili poriadne, nezatazili by sa cesty cez parkovisko nakupneho centra mola a okolo benzinky.

coho sa najviac bojim je to odbocovanie dolava na benzinku z cesty 502 co teraz na konci leta urobili. v smere z bratislavy totiz znalci odbocia na tomto mieste dolava, preficia cez parkovisko mola az ku kruhacu. kedze poobede smer od pezinku nie je moc frekventovany vylezu na kruhac, budu ale chciet pokracovat smerom na sever a tak zastavia auta, ktore na kruhac chcu vyliezt z cesty 502. uz dnes to tadial znalci svihnu a usetria tak par minut.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 19:41

romanca,

nechaj si svoje ataky na mňa.

Nedokážeš absolútne odhadnúť, čo si vyžaduje nová cesta. Plus úprava pôvodnej pre tvoje zaťaženie. Nedokážeš pochopiť, že keď sa má stavať obchvat, tak je totálny nezmysel a dokonca urážka celej krajiny, že by sa tu malo investovať do iných drahých riešení, ktoré bez ohľadu na to, či bude alebo nebude obchvat, bude len zaťažením ďalších ciest. Samozrejme, môžeš investovať aj 150 mil. SKK do základného, ale to sa ti po 3 rokoch rozpadne a bude si to vyžadovať ročné investície 10 mil. SKK. Mám ti vymenovať mestá, kde to tak dnes funguje a samozrejme, že tých 10 mil. SKK nemajú, nemajú tam ani obchvat atď.

V poslednej dobe vnímam rôzne ataky po celej cestnej sieti v smere na mňa, len tak ďalej. Mýliš sa romanca - PK poznám a to dosť dobre. Taktiež si cením tvoj nákres, že si sa s tým "pohral", určite s tým ohúriš obyvateľov PK, ktorí nebývajú na spomínanej trase, ale romanca - v akom stave je táto tvoja cesta v prípravnej fáze ? Už sa nebodaj súvisle stavia ? A bude naozaj kvalitná ? Teda odvádzanie vody, nejaká tá nosnosť, protihlukové steny atď.

A že cesta vedie vinohradom - tak toto ja kritizujem najviac, naposledy boli takéto úvahy v meste SI - tam pochopili (nie vďaka mne), že tadiaľto cesta nevedie. Dnes majú obchvat za 450 mil. SKK, k tomu projekt z EÚ na obnovu historického jadra a môžem ti povedať, že kompletne opravená väčšina ciest v meste. Podobnosť s PK obrovská.

Ono je to dnes v móde: "ty sa nevyznáš v našom regióne, tak si na nič aj so všetkými návrhmi". Omyl. Ale veď dobre, mysli si, čo chceš, tak ako ostatní a aj to v tejto krajine tak vyzerá.

V tejto téme som definitívne doprispieval, ale neodpustím si poznámku: bol si to ty romanca, kto tu dal návrh na vybudovanie rýchloelektričky BA-PK. Tak a teraz môžu čitatelia témy posúdiť, nakoľko to je reálne. Ja už na toto reagovať nebudem, ak bude nevyhnutné zasiahnem ako moderátor (hádka iných užívateľov medzi sebou). :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

este jeden obrazok

Odoslaťod romanca » 20. Sep 2006 19:51

pridavam na vyjasnenie este jeden obrazok. zachytava situaciu ako bude realne vyzerat na konci oktobra a bude viest po vtedy vybudovanych komunikaciach. modrou farbou je vyznacene ako asi budu chodit auta, ktore si to budu chciet skratit za predpokladu, ze to vodici poznaju (pripominam, ze tadial budu jazdit aj tranzitujuce auta prichadzajuce od modry a baby). cervenou je onen cca 100 mozno 200 metrovy usek, ktory pojdu este vsetci po ceste 502 kym dorazia na stvorprudovku a zelenou je usek, ktory by sa dal urobit cez vinohrady, aby sa nechodilo cez parkovisko nakupneho centra a tento kratky pretazeny usek. je tam aj mierka takze sa da odhadnut ze ten usek by mozno mohol by aj kratsi ako kilometer.
Obrázok
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Eminem » 28. Sep 2006 17:52

Prestavba komunikacii mi nie je uplne jasna.

romanca - chces aby po tych cestach jazdili aj kamiony :?:

Dy - 400 mil. SKK vnutorna doprava a obchvat nad 1 mld. SKK :?: Dobre tomu rozumiem :?:

Je to inak uplne mozne, 100 mil. SKK budu 3 kruhove objazdy, dalsich 150 mil. SKK bude uplne nova cesta, dalsich 150 mil. SKK budu naklady na opravy ostatnych komunikacii. Ale dosiahlo by sa tym naozaj vybudovanie druhej mestskej cestnej tepny. Otazka je, co to ma riesit a ci sa to naozaj takto stavia.

Ked sa to nepostavi tak ako sa ma, tak sa budu rozpadat kanale, budu vjyzdene kolaje a otrasy pri domoch a to nie je ziaduce.
Eminem
diskutujúci
 
Príspevky: 96
Založený: 24. Aug 2006 17:16

Odoslaťod Andrej » 28. Sep 2006 18:47

Eminem napísal:Prestavba komunikacii mi nie je uplne jasna.

romanca - chces aby po tych cestach jazdili aj kamiony :?:

Dy - 400 mil. SKK vnutorna doprava a obchvat nad 1 mld. SKK :?: Dobre tomu rozumiem :?:

Je to inak uplne mozne, 100 mil. SKK budu 3 kruhove objazdy, dalsich 150 mil. SKK bude uplne nova cesta, dalsich 150 mil. SKK budu naklady na opravy ostatnych komunikacii. Ale dosiahlo by sa tym naozaj vybudovanie druhej mestskej cestnej tepny. Otazka je, co to ma riesit a ci sa to naozaj takto stavia.

Ked sa to nepostavi tak ako sa ma, tak sa budu rozpadat kanale, budu vjyzdene kolaje a otrasy pri domoch a to nie je ziaduce.


Ta modra trasa, ktoru znazornil romanca na mape nie je ziadna nova komunikacia. 90% trasy vedie normalnymi ulicami cez mesto, zvysok mimo mesta po novej ceste, ktora je uz takmer dokoncena a staval ju sukromny investor (kvoli obchodnej zone). A romanca tym chcel zdoraznit len to, ze vela vodicov, ktori poznaju dobre PK, budu pouzivat tuto cestu na prejazd mestom, lebo v spicke bude rychlejsia ako hlavna cesta. Ziadne kamiony ani nakladne auta, ziadne vysoke naklady. Dopravna situacia sa vsak zlepsi pre mnohych domacich vodicov :) . Ak by sa aj rozhodlo stavat prepojenie zaznacene zelenou ciarou spolu v tymi kruhacmi, bola by to nizka investicia. Stale by to vsak nebolo urcene pre tranzitnu dopravu.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 19:27

Andrej napísal:
Eminem napísal:Prestavba komunikacii mi nie je uplne jasna.

romanca - chces aby po tych cestach jazdili aj kamiony :?:

Dy - 400 mil. SKK vnutorna doprava a obchvat nad 1 mld. SKK :?: Dobre tomu rozumiem :?:

Je to inak uplne mozne, 100 mil. SKK budu 3 kruhove objazdy, dalsich 150 mil. SKK bude uplne nova cesta, dalsich 150 mil. SKK budu naklady na opravy ostatnych komunikacii. Ale dosiahlo by sa tym naozaj vybudovanie druhej mestskej cestnej tepny. Otazka je, co to ma riesit a ci sa to naozaj takto stavia.

Ked sa to nepostavi tak ako sa ma, tak sa budu rozpadat kanale, budu vjyzdene kolaje a otrasy pri domoch a to nie je ziaduce.


Ta modra trasa, ktoru znazornil romanca na mape nie je ziadna nova komunikacia. 90% trasy vedie normalnymi ulicami cez mesto, zvysok mimo mesta po novej ceste, ktora je uz takmer dokoncena a staval ju sukromny investor (kvoli obchodnej zone). A romanca tym chcel zdoraznit len to, ze vela vodicov, ktori poznaju dobre PK, budu pouzivat tuto cestu na prejazd mestom, lebo v spicke bude rychlejsia ako hlavna cesta. Ziadne kamiony ani nakladne auta, ziadne vysoke naklady. Dopravna situacia sa vsak zlepsi pre mnohych domacich vodicov :) . Ak by sa aj rozhodlo stavat prepojenie zaznacene zelenou ciarou spolu v tymi kruhacmi, bola by to nizka investicia. Stale by to vsak nebolo urcene pre tranzitnu dopravu.


Plánuje sa sem umiestniť značka, ktorá zakáže prejazd a je to pokiaľ viem tlak miestnych ľudí. Reagujem na eminema. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 28. Sep 2006 19:31

Dy napísal:Plánuje sa sem umiestniť značka, ktorá zakáže prejazd a je to pokiaľ viem tlak miestnych ľudí. Reagujem na eminema. :idea:

Prepac, ze reagujem na nieco, co nebolo urcene mne, ale kde sa umiestni ta znacka? A zakaze prejazd kadial? Mestom?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 19:36

Andrej napísal:
Dy napísal:Plánuje sa sem umiestniť značka, ktorá zakáže prejazd a je to pokiaľ viem tlak miestnych ľudí. Reagujem na eminema. :idea:

Prepac, ze reagujem na nieco, co nebolo urcene mne, ale kde sa umiestni ta znacka? A zakaze prejazd kadial? Mestom?


Značka(y) sa umiestni tak, že nebude možné prejsť vašou strategickou krátkou novou cestou, bez ktorej to zrealizovať nepôjde. Lebo toto, čo je tu navrhnuté až nechutne zhorší dopravu v celom PK namiesto dodnes zlej hlavnej cesty. O kamiónoch som radšej ticho, dobre, náklady klesnú na 200 mil. SKK, z toho 20 mil. SKK už sa preinvestovalo ako vidím.

To by sa takto mohla doprava riešiť na celom svete, ... a PK a extra niektorí obyvatelia by dostali hneď Nobelovu cenu. Akurát tí dotknutí ľudia v RD a vinohrad by boli na tom horšie. A ja nehovorím o zásahu štátu, ale o zásahu vlastných susedov. Zákaz prejazdu je pomerne častá značka, ktorá sa neporušuje a keď sa často bude, budú pokuty alebo ešte tvrdšie značky. Problém ? Ja ho nevidím.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 28. Sep 2006 19:47

Dy napísal:Značka(y) sa umiestni tak, že nebude možné prejsť vašou strategickou krátkou novou cestou, bez ktorej to zrealizovať nepôjde. Lebo toto, čo je tu navrhnuté až nechutne zhorší dopravu v celom PK namiesto dodnes zlej hlavnej cesty. O kamiónoch som radšej ticho, dobre, náklady klesnú na 200 mil. SKK, z toho 20 mil. SKK už sa preinvestovalo ako vidím.

To by sa takto mohla doprava riešiť na celom svete, ... a PK a extra niektorí obyvatelia by dostali hneď Nobelovu cenu. Akurát tí dotknutí ľudia v RD a vinohrad by boli na tom horšie. A ja nehovorím o zásahu štátu, ale o zásahu vlastných susedov. Zákaz prejazdu je pomerne častá značka, ktorá sa neporušuje a keď sa často bude, budú pokuty alebo ešte tvrdšie značky. Problém ? Ja ho nevidím.


Nechapem presne, preco si myslis, ze tento navrh az "nechutne zhorsi dopravu v celok PK". Ked 3-4000 osobnych aut sa presunie z hlavneho tahu, kde je 26000 vozidiel/den, na vedlajsie ulice, kde nastane zhorsenie? Ulice, po ktorych budu jazdit tieto auta, su stavane aj na vyssiu intenzitu.
Ved uvidime o 5 tyzdnov, ked sa ma spominana spojka otvarat. Nevidim v nej ziadne spasenie, iba velmi mierne zlepsenie. Aj to nie pre tranzit mestom ale pre obyvatelov sidliska Sever.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 19:48

Andrej napísal:
Dy napísal:Značka(y) sa umiestni tak, že nebude možné prejsť vašou strategickou krátkou novou cestou, bez ktorej to zrealizovať nepôjde. Lebo toto, čo je tu navrhnuté až nechutne zhorší dopravu v celom PK namiesto dodnes zlej hlavnej cesty. O kamiónoch som radšej ticho, dobre, náklady klesnú na 200 mil. SKK, z toho 20 mil. SKK už sa preinvestovalo ako vidím.

To by sa takto mohla doprava riešiť na celom svete, ... a PK a extra niektorí obyvatelia by dostali hneď Nobelovu cenu. Akurát tí dotknutí ľudia v RD a vinohrad by boli na tom horšie. A ja nehovorím o zásahu štátu, ale o zásahu vlastných susedov. Zákaz prejazdu je pomerne častá značka, ktorá sa neporušuje a keď sa často bude, budú pokuty alebo ešte tvrdšie značky. Problém ? Ja ho nevidím.


Nechapem presne, preco si myslis, ze tento navrh az "nechutne zhorsi dopravu v celok PK". Ked 3-4000 osobnych aut sa presunie z hlavneho tahu, kde je 26000 vozidiel/den, na vedlajsie ulice, kde nastane zhorsenie? Ulice, po ktorych budu jazdit tieto auta, su stavane aj na vyssiu intenzitu.
Ved uvidime o 5 tyzdnov, ked sa ma spominana spojka otvarat. Nevidim v nej ziadne spasenie, iba velmi mierne zlepsenie. Aj to nie pre tranzit mestom ale pre obyvatelov sidliska Sever.


Správne, uvidíme, tá značka tam pribudne. :D
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod romanca » 28. Sep 2006 20:43

ci tam pribudne znacka prejazd zakazany zavisi od komunalnych volieb. moze niekam pribudnut, som zvedavy kam pribudne aby sa nou nieco vyriesilo. musim si najst ako vyhlaska definuje PREJAZD. osobne si ale myslim, ze prave naopak znacka nepribudne a sucasny primator sa ako pav bude natriasat pri OTVARANI cesty, ktora pomoze ulahcit obyvatelom Pezinku dopravnu situaciu.
mnou naznacena cesta vyznamne pomoze v spicke DOMACIM vodicom, ktori ale v tej spicke tvoria znacnu cast z celkoveho poctu aut na cestach. v ramci volieb asi bude rezonovat, ci sa kvoli cca 20 domom na ulici 29.augusta ma alebo nema zlepsit dopravna situacia pre cca 2 a 3 tisic ludi denne. predpokladam, ze je tu pocet jasny. doprava je pre pezincanov najvacsi problem a slubovat obchvat budu sice vsetci ale dosah na to je minimalny. podla mna sa podporia aj alternativne riesenia. samozrejme, ze som nikdy nemyslel na kamiony, ktore by prechadzali po mnou naznacenej trase, len miestne auta.
co sa tyka ceny, novy kruhovy objazd stal 5 milionov a vsetci ste sa tusim zhodli ze je dobry. tak si neviem predstavit, preco by dalsie mali stat 50 milionov za jeden.
co sa tyka rychlodrahy, ktorou ma tu Dy ponizoval, tak si myslim, ze ja sa jej este dozijem, aj ked mozno az na dochodku.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 20:49

romanca napísal:ci tam pribudne znacka prejazd zakazany zavisi od komunalnych volieb. moze niekam pribudnut, som zvedavy kam pribudne aby sa nou nieco vyriesilo. musim si najst ako vyhlaska definuje PREJAZD. osobne si ale myslim, ze prave naopak znacka nepribudne a sucasny primator sa ako pav bude natriasat pri OTVARANI cesty, ktora pomoze ulahcit obyvatelom Pezinku dopravnu situaciu.
mnou naznacena cesta vyznamne pomoze v spicke DOMACIM vodicom, ktori ale v tej spicke tvoria znacnu cast z celkoveho poctu aut na cestach. v ramci volieb asi bude rezonovat, ci sa kvoli cca 20 domom na ulici 29.augusta ma alebo nema zlepsit dopravna situacia pre cca 2 a 3 tisic ludi denne. predpokladam, ze je tu pocet jasny. doprava je pre pezincanov najvacsi problem a slubovat obchvat budu sice vsetci ale dosah na to je minimalny. podla mna sa podporia aj alternativne riesenia. samozrejme, ze som nikdy nemyslel na kamiony, ktore by prechadzali po mnou naznacenej trase, len miestne auta.
co sa tyka ceny, novy kruhovy objazd stal 5 milionov a vsetci ste sa tusim zhodli ze je dobry. tak si neviem predstavit, preco by dalsie mali stat 50 milionov za jeden.
co sa tyka rychlodrahy, ktorou ma tu Dy ponizoval, tak si myslim, ze ja sa jej este dozijem, aj ked mozno az na dochodku.


A čože majú komunálne voľby s dopravnou políciou :?: Veď ten systém funguje presne naopak, ... keď chce samospráva dopravnú značku (novú), tak ju musí schváliť dopravná polícia a novú značku má právo dopravná polícia dať sama. Ale to bude krok č. 2, ten 1. je riadenie dopravy na hlavnej ceste.

Ponižoval som ťa za rýchlodráhu :P ... že sa necháš. :lol: BA sa jej dožije tak v r. 2010. A nejaký PK bude vedľaší, čo je aj dnes. A bude tu tak max. koridor.

Navrhovaná trasa presunie niekoľko tisíc áut za deň na ulice, ktoré tomu nie sú prispôsobené, susedia sa ti poďakujú. Ja sa asi zapojím do problematiky dopravy v PK a môže ťa romanca aj roztrhnúť, že sa v tom budem angažovať ako "mimopezinčan".

No, hold romanca bude vyrývať aj naďalej. Len do toho.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod romanca » 28. Sep 2006 20:51

len dodam, ze diskusia s Dy v tejto teme ma dost fascinuje. v inych temach nezvykne reagovat, ze na otazku polozenu Nechapem presne, preco si myslis, ze tento navrh az "nechutne zhorsi dopravu v celok PK".
odpovie Dy slovami Správne, uvidíme, tá značka tam pribudne. Very Happy
to mi pripomina odpovede pana ministra jahnatka v televiznych diskusiach.
okrem toho, predpokladam ze kazdy, kto sa do tejto diskusie zapojil by bol radsej keby sa zacal stavat normalny obchvat. na rozdiel od Dy ale zrejme ostatni chapu, ze tato predstava je v sucasnosti fatamorganou. ja chapem, ze jedna z moznosti ako ten obchvat dosiahnut (a teda zabezpecit nan prachy) je nechat dnesnu situaciu bez konstruktivneho riesenia a teda KRVACAT na ukor ludi, ktori tadial jazdia az po okamih, ked to bude absolutne neunosne a prachy sa zazracne najdu. akekolvek KREATIVNE riesenie z tohto pohladu oddialuje onen okamih absolutnej neunosnosti a teda samotny obchvat. ja osobne ale tento sposob zabezpecenia finacnych prostriedkov, taky oblubeny v nasej krajine neuznavam.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 20:53

romanca napísal:mnou naznacena cesta vyznamne pomoze v spicke DOMACIM vodicom


Ešte mi chceš aj tvrdiť, že už sa celá stavia, že si ju dokonca navrhol ako 1. ty :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 20:57

romanca napísal:len dodam, ze diskusia s Dy v tejto teme ma dost fascinuje. v inych temach nezvykne reagovat, ze na otazku polozenu Nechapem presne, preco si myslis, ze tento navrh az "nechutne zhorsi dopravu v celok PK".
odpovie Dy slovami Správne, uvidíme, tá značka tam pribudne. Very Happy
to mi pripomina odpovede pana ministra jahnatka v televiznych diskusiach.
okrem toho, predpokladam ze kazdy, kto sa do tejto diskusie zapojil by bol radsej keby sa zacal stavat normalny obchvat. na rozdiel od Dy ale zrejme ostatni chapu, ze tato predstava je v sucasnosti fatamorganou. ja chapem, ze jedna z moznosti ako ten obchvat dosiahnut (a teda zabezpecit nan prachy) je nechat dnesnu situaciu bez konstruktivneho riesenia a teda KRVACAT na ukor ludi, ktori tadial jazdia az po okamih, ked to bude absolutne neunosne a prachy sa zazracne najdu. akekolvek KREATIVNE riesenie z tohto pohladu oddialuje onen okamih absolutnej neunosnosti a teda samotny obchvat. ja osobne ale tento sposob zabezpecenia finacnych prostriedkov, taky oblubeny v nasej krajine neuznavam.


romanca, prosím ťa vráť sa do školy a nauč sa komunikovať. Sám píšeš že o tejto problematike (stavebníctvo, ceny, nové cesty, dopravná situácia) nevieš nič, ale ideš vyrývať nejakou novou zázračnou cestičkou. A že to tak nefunguje na celom svete, romanca :?: No, Nobelova cena je pre teba nachystaná, naozaj.

romanca rieši dopravu:

1. Zhustiť celé mesto.
2. Obchvat týmto spôsobom počká.
3. Doprava bude katastrofálna v celom meste.

Výsledok ? Vážení motoristi, zlepšenie nebude nikde, obchvat už bude stáť 1,5x toľko a Pezinčania budú "spokojní".

romanca, poď diskutovať odborne. Na začiatok, iné témy a neskôr glosár.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 28. Sep 2006 21:01

Dy, o tom komunikovani by som moc neargumentoval ;) myslim, ze romanca to napisal velmi pokludne.

mimochodom, ta varianta co nakreslil resp popisal romanca je OK. riesi to jedna znacka zakaz viazdu nad 3,5t mimo obsluhy ;)

p.s. taktiez zamykanie temy nikde nevedie ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 21:05

aquila napísal:Dy, o tom komunikovani by som moc neargumentoval ;) myslim, ze romanca to napisal velmi pokludne.

mimochodom, ta varianta co nakreslil resp popisal romanca je OK. riesi to jedna znacka zakaz viazdu nad 3,5t mimo obsluhy ;)

p.s. taktiez zamykanie temy nikde nevedie ;)


Ja som to zamkol, lebo som chcel zmazať svoj posledný príspevok. :lol:
Ešte sa ho zastávaj. Pekne.

Riešiť to bude značka, zákazová, "zákaz prejazdu". Už Andrej mi písal, čo to znamená, tak hľadajte páni, s kamiónmi to nemá nič spoločné, pokiaľ tam nie je dodatková tabuľka.

Ja som asi citlivý na slovo romanca a on na slovo Dy, ale už dlhodobo, od tej rýchloelektričky nejak ... ten nákres je určite výkon, naozaj, ale nebude riešiť nič. Uvidíte. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 21:08

V zásade aj flamewars niekedy veľa odhalí. :lol:

romanca&spol. ja vám veľmi, ale veľmi prajem, aby boli spokojní všetci obyvatelia PK - teda obyvatelia žijúci pri tej novej trase a motoristi po nej jazdiaci.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod romanca » 28. Sep 2006 21:20

len tak na okraj, prave som si vypocul na TV Pezinok rozhovor s primatorom. odznelo v nom (citujem):
"Sme za to, aby sa stvorprudova cesta v Grinave zuzila na jeden pruh. Ved co je horsie, aby cesta do Bratislavy trvala dlhsie o 15 minut alebo aby vyhasol ludsky zivot."
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 21:31

Toto chce romanca: nová cesta podľa nákresov (nie úplne nová).

Jeho riešenie pomôže max. 4 tis. áut, teda reálne aj 10 tis. ľuďom. Ale nie tým častiam PK, kde sa to postaví a nie hlavnej ceste, tá bude kolabovať naďalej, lebo hranica je pri 14 tis. áut a už toto je neznesiteľný stav. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.