Pezinok a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Andrej » 28. Sep 2006 21:49

Dy napísal:Toto chce romanca: nová cesta podľa nákresov (nie úplne nová).

Jeho riešenie pomôže max. 4 tis. áut, teda reálne aj 10 tis. ľuďom. Ale nie tým častiam PK, kde sa to postaví a nie hlavnej ceste, tá bude kolabovať naďalej, lebo hranica je pri 14 tis. áut a už toto je neznesiteľný stav. :idea:


Pomoze to scasti aj tym castiam, ktorymi povedie, lebo budu mat rychlejsie napojenie na hlavnu cestu :wink: . Pomoze to centru, ktore sa tym uplne odlahci. A nakoniec to ciastocne pomoze aj hlavnej ceste, ktora sa odlahci o cca 20%, co sice nie je velke cislo, ale lepsie ako nic :wink:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 22:13

Andrej napísal:
Dy napísal:Toto chce romanca: nová cesta podľa nákresov (nie úplne nová).

Jeho riešenie pomôže max. 4 tis. áut, teda reálne aj 10 tis. ľuďom. Ale nie tým častiam PK, kde sa to postaví a nie hlavnej ceste, tá bude kolabovať naďalej, lebo hranica je pri 14 tis. áut a už toto je neznesiteľný stav. :idea:


Pomoze to scasti aj tym castiam, ktorymi povedie, lebo budu mat rychlejsie napojenie na hlavnu cestu :wink: . Pomoze to centru, ktore sa tym uplne odlahci. A nakoniec to ciastocne pomoze aj hlavnej ceste, ktora sa odlahci o cca 20%, co sice nie je velke cislo, ale lepsie ako nic :wink:


Vy ste sa snáď dohodli. Chvalabohu, že tu končím, chvalabohu. :P :P :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Bager3 » 02. Okt 2006 18:10

Budem trošku odveci ale vidím a čítam že tu prispievaju aj odborníci aj znalci aj len ludia čo ich zaujima doprava medzi ktorých patrím ja. Denne cez pezinok prechádzam naštastie vždy opačným smerom ako je špička (čo ma teší 8) ) ale viem ako je na tom Pezinok s dopravou. Osobne musim dať zapravdu DY ze tá skratka čo navrhuje romanca nič nevyrieši len sa posunie kolona aut s cesty od štadióna k ceste II na cestu pred kruháč alebo zaňho. A v smere pri navrate do Pezinka poobede to nerieši vobec nič.

Skor by ma zaujimalo nasledovne vieme že cena stavebných prác je od roku na rok drahšia a tým aj cena obchvatu takže čím dlhšie sa bude s obchatom čakat tým bude drahší. Jeho aktuálnu cenu neviem odhadnuť ale myslim ze už viac krát tu odhadovana bola.
Takže celím problémém su peniaze(žiadna novinka):
Otázka je aka je moznosť financovania?

- Štát - tu asi nepočitajme peniaze neda
- VUC- dala teraz peniaze na opravi ciest mimo BA takže tak skor tiež žiadne neda
- Mosto Peznok (pripadne okolite obce MODRA ...) asi moc moc velke sústo pre ich rozpočty
- Penieze z EU - tu neviem odhadnuť či by EU bola ochotna prispiet na tuto komuniakcie kedže BA kraj je zo všetkého škrtany (toto by snad niekto vedel zodpovedne a fundovane odpovedať)
- Peniaze si požičat- otazka znie kto si ich požičia a čim bude ručiť (mohlo by to byt mesto PEZINOK, VUC, alebo Vsetci dokopy vratene Modry a okolitych obci?


Ma niekto návrh. Aspoň podľa prečitaného nieje problem postavit cestu (obchvat), nieje problem ju trasovat a tak dalej, ale je problém získat penieze.
Tak riešme problem ako a kde penize zohnat či je vobec nejaka možnosť penieze zohnať a ak taka možnosť existuje tak komptentnych na ňu upozorniť a motiovať ich aby tú možnosť využili.

(asi som moc velký idealista ale snad niekto bude vediet dat návrh a možnosti dakujem)
Bager3
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 2
Založený: 16. Nov 2005 12:12

Odoslaťod romanca » 03. Okt 2006 15:30

milujem slovo kompetentny. na slovensku ho strasne radi pouzivame, ked chceme povedat, ze riesit to ma niekto iny ako ja. a tak potom vyzyvame kompetentnych aby to riesili. problem je, ze nie vzdy je niekto ten kompetentny. kto je totiz kompetentny v pripade obchvatu pezinka? je to ten, ktory tadial denne chodi do roboty a situacia mu vadi alebo to je niekto na ministerstve kto tade nikdy nesiel. alebo to je na niekto na vucke? problem je, ze zhrnut to tak ako si ty zhrnul vie kazdy. kazdy celkom presne pomenuje, preco to nemozu urobit jednotlive aj tebou vymenovane institucie. a tak zostava len to najjednoduchsie, zohnat tu prekliatu miliardu.
este je otazka, ako to bude zo stavbou. pozemky myslim nie su vykupene (nie som si isty, ci je vobec ustalene trasovanie, asi nie lebo sa stale vaha medzi variatami od obchvatu svaty jur - pezinok - modra az po obchvat len samotneho pezinka) a tak ak nahodou aj niekto da tu miliardu, je otazka ako sa k tomuto zameru postavia vlastnici pozemkov (viz nedavna informacia o tom, ze sud rozhodol o nezakonnosti vyvlastnenia pozemkov v nedalekych senkviciach). netusim sice kolko metrov stvorcovych je potrebnych i na tu minimalisticku verziu obchvatu len samotneho pezinku, ak si ale niekto povie ze jeho pozemok ma hodnotu stavbneho pozemku v okoli do 30 km od bratislavy, tak mozno nebude stacit ani miliarda.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Dialniciar » 03. Okt 2006 22:44

Tak som si to tu prebehol ešte raz a celkovo ďakujem romancovi za informovanie o svojom meste. Nakoniec snáď nikto tu nie je taký, aby poškodil svojmu mestu, myslím si, že je dokonca zrejmé, kto má kde aký prehľad.

romanca ukázal svoje riešenie a stojí si za tým, že je jediné správne v súčasnej situácii.

Ja som poukázal na to, že sa tým nedosiahne nič, nakoľko sa zhorší doprava aj na novej trase a pôvodnej hlavnej ceste to nijako nepomôže, lebo žiadna dvojpruhová cesta neznesie bez citeľných následkov viac ako 14 tis. áut za 24 hodín. Ale sú to 2 názory.

Celkovo som rád, že je tu viac užívateľov, ktorí sa aktívne zaujímajú o región Pezinok. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 03. Okt 2006 23:42

Bager3 napísal:Budem trošku odveci ale vidím a čítam že tu prispievaju aj odborníci aj znalci aj len ludia čo ich zaujima doprava medzi ktorých patrím ja. Denne cez pezinok prechádzam naštastie vždy opačným smerom ako je špička (čo ma teší 8) ) ale viem ako je na tom Pezinok s dopravou. Osobne musim dať zapravdu DY ze tá skratka čo navrhuje romanca nič nevyrieši len sa posunie kolona aut s cesty od štadióna k ceste II na cestu pred kruháč alebo zaňho. A v smere pri navrate do Pezinka poobede to nerieši vobec nič.

Skor by ma zaujimalo nasledovne vieme že cena stavebných prác je od roku na rok drahšia a tým aj cena obchvatu takže čím dlhšie sa bude s obchatom čakat tým bude drahší. Jeho aktuálnu cenu neviem odhadnuť ale myslim ze už viac krát tu odhadovana bola.
Takže celím problémém su peniaze(žiadna novinka):
Otázka je aka je moznosť financovania?

- Štát - tu asi nepočitajme peniaze neda
- VUC- dala teraz peniaze na opravi ciest mimo BA takže tak skor tiež žiadne neda
- Mosto Peznok (pripadne okolite obce MODRA ...) asi moc moc velke sústo pre ich rozpočty
- Penieze z EU - tu neviem odhadnuť či by EU bola ochotna prispiet na tuto komuniakcie kedže BA kraj je zo všetkého škrtany (toto by snad niekto vedel zodpovedne a fundovane odpovedať)
- Peniaze si požičat- otazka znie kto si ich požičia a čim bude ručiť (mohlo by to byt mesto PEZINOK, VUC, alebo Vsetci dokopy vratene Modry a okolitych obci?


Ma niekto návrh. Aspoň podľa prečitaného nieje problem postavit cestu (obchvat), nieje problem ju trasovat a tak dalej, ale je problém získat penieze.
Tak riešme problem ako a kde penize zohnat či je vobec nejaka možnosť penieze zohnať a ak taka možnosť existuje tak komptentnych na ňu upozorniť a motiovať ich aby tú možnosť využili.

(asi som moc velký idealista ale snad niekto bude vediet dat návrh a možnosti dakujem)


Na 6. strane tejto témy je to zhrnuté od užívateľa Tiesto (citoval ho Andrej). :arrow:

Andrej napísal:Posudzovanie vplyvov na ZP je sice hotove, robi sa projekt a s vykupmi pozemkov by sice nemal byt problem, horsie je to s financiami. Toto mi napisal uzivatel Tiesto koncom augusta, aka je momentalna situacia:

Tiesto napísal:Obchvat Pezinka je v nedohľadne a je vysoko neistý:

1. BA VÚC má finančné problémy. Nedokáže dať ani plánované financie na opravy ciest II. a III. triedy.
2. Mesto Bratislava nedokáže financovať "okolie", naopak chce sa osamostatniť.
3. SSC nemá dôvod stavať obchvat PK, nakoľko sa tu neplánuje žiadna významná investícia (rozumej nad 500 mil. eur).
4. Mesto Pezinok nenájde viac ako 1 mld. SKK na obchvat v horizonte 5 rokov.
5. Okresy Malacky, Pezinok a Senec možno ani nebudú v BA VÚC.

Zostáva vylepšiť prípravné práce - usmerniť povolenia, vylepšiť trasovanie, pripraviť pozemky a čakať na financie. To všetko v jednej časti dopravnej politiky mesta a druhej časti treba riešiť vnútornú dopravu mesta z mestských financií.

Nádeje:

1. BA VÚC zostane celistvý.
2. Finančne prispeje SSC alebo NDS, a.s. (bolo by tu mýto), VÚC si vezme úver atď.
3. Vláda Smer-SD+SNS+ĽS-HZDS sa vyjadrila cez ministra dopravy, že by chcela pomôcť samosprávnym krajom, VÚC, s opravami na cestách II. a III. triedy. Problémom pre PK môže byť fakt, že o výstavbe obchvatu musí rozhodnúť BA VÚC a nie mesto PK, respektíve financie by museli byť presne určené od štátu pre mesto PK, ale tak to nebude spravené.


Najväčším problémom sú financie, jednoducho potrebná suma cca. 1,2 mld. SKK na komplexné riešenie, teda obchvat a jeho napojenie na hlavnú cestu.

Je to problém podobne ako to, že "kompetentní" nedokážu riešiť diaľničné prepojenie SR, že nedokážu riešiť energetické stratégie a jednoducho je v nedohľadne aj obchvat Pezinka a hlavným dôvodom je nedostatok finančných zdrojov, respektíve fakt, že obchvat PK nie je priorita, lebo peniaze by sa určite našli.

Dovtedy sa, žiaľ, budú robiť len rôzne čiastkové opatrenia, možno aj také, za ktoré tu lobuje romanca. :lol:

Ale nedá mi znovu ešte jedna citácia a to od Andreja:

Andrej napísal:Dopravoprojekt vyhral výberové konanie na projektovanie obchvatu PK

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=27202#27202

Zeby sa konecne pohli veci dopredu?


Takže to bude znovu obchvat o krok bližšie, keď už bude projekt.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 04. Nov 2006 12:06

Okruzna ulica, ktora tvori objazd sidliska Juh, je uz hotova podla planu. Chyba jej vsak napojenie na ulicu SNP, pricom je to iba par metrov. Je to skoda, ze sa neda oficialne vyuzivat hotova cesta, ktora by odlahcila centrum PK :( . Mnoho vodicov ju vsak aj tak pouziva, da sa na nu dostat tych par metrov po polnej ceste :lol:.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 24. Nov 2006 11:00

Stavebné úpravy v meste už boli nevyhnutné pre vplyv tranzitnej dopravy cez mesto. Dopravná situácia na hlavnej ceste stredom mesta by sa tak mala mierne zlepšiť a zaťažením niektorých ďalších ulíc príde tiež k celkovému odľahčeniu dopravy v meste.

Je to posledné možné riešenie pred výstavbou cestného obchvatu. Keďže ten je však zatiaľ v nedohľadne, tak bolo nevyhnutné pristúpiť zatiaľ k hore popísaným krokom.

Cestný obchvat okolo PK bude stáť min. 0,6 mld. SKK. Ak sa spraví niekoľko úprav, cena môže byť cca. 1 mld. SKK, kým tieto rôzne úpravy budú do max. 100 mil. SKK.

SSC dnes financie naviac nemá, prípravné práce by sa rozbehnúť samozrejme mohli. BA VÚC sa musí viac zameriavať na opravy ciest, než na novú výstavbu, takže dovtedy pre mesto PK zostávajú len čiastočné riešenia, nehovoriac o tom, že cesta cez PK nie je v správe SSC.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 24. Nov 2006 11:18

Dialniciar napísal:Cestný obchvat okolo PK bude stáť min. 0,6 mld. SKK. Ak sa spraví niekoľko úprav, cena môže byť cca. 1 mld. SKK, kým tieto rôzne úpravy budú do max. 100 mil. SKK.


Co myslis pod pojmom "rozne upravy"? Rozsirenie na 2+2 pruhy, nejaky privadzac?
Myslim, ze obchvat by plne postacoval aj s 2 jazdnymi pruhmi s nizkymi parametrami, hlavne, nech sa postavi 8)
Inak tych mimo obchvatu by mohlo byt aj viac (predlzenie Okruznej ulice az po sidlisko Sever a vytvorit tak "zapadny obchvat mesta", jej napojenie poza Tesco a vytvorenie dalsieho pruhu od Tesca po krizovatku s Limbachom...), Peniaze na taketo drobne upravy su, len v zastupitelstve by museli byt schopnejsi ludia :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 24. Nov 2006 11:31

Andrej napísal:
Dialniciar napísal:Cestný obchvat okolo PK bude stáť min. 0,6 mld. SKK. Ak sa spraví niekoľko úprav, cena môže byť cca. 1 mld. SKK, kým tieto rôzne úpravy budú do max. 100 mil. SKK.


Co myslis pod pojmom "rozne upravy"? Rozsirenie na 2+2 pruhy, nejaky privadzac?
Myslim, ze obchvat by plne postacoval aj s 2 jazdnymi pruhmi s nizkymi parametrami, hlavne, nech sa postavi 8)
Inak tych mimo obchvatu by mohlo byt aj viac (predlzenie Okruznej ulice az po sidlisko Sever a vytvorit tak "zapadny obchvat mesta", jej napojenie poza Tesco a vytvorenie dalsieho pruhu od Tesca po krizovatku s Limbachom...), Peniaze na taketo drobne upravy su, len v zastupitelstve by museli byt schopnejsi ludia :roll:


Cestný obchvat tak ako je navrhnutý by po stavebnej stránke stál 600-650 mil. SKK.

My vieme, že nie je dobre navrhnutý, lebo neobchádza celé mesto, teda mal by sa predĺžiť až za mesto, čo bude +100 možno +150 mil. SKK aj s napojením a to robí cenu 700 až 800 mil., čiže toľko koľko sa hovorilo na začiatku vzniku myšlienky obchvatu. Ale čas pokročil a ja hovorím už len o stavebných nákladoch, nie je to cena aj s prípravnými prácami. Tie to môžu navýšiť o 20-50 mil. SKK.

No a potom tu je fakt, že koľko napojení by malo byť pre miestne cesty v PK. Tak min. jedno ano.

Preto hovorím, že cena obchvatu je pohyblivá. Hovorím o všetkých variantoch.

Spomínaná cena v tejto téme vo výške 1,4 mld. SKK už zahŕňala aj obchvat Modry, lebo keby sa to robilo naraz, tak by sa ušetrilo 40% nákladov na prípravné práce.

Pojmom rôzne úpravy som myslel to, že sa postavia nové kruhové objazdy, spevnia sa niektoré cesty v meste a tým sa vytvorí jedna-dve trasy pre prejazd mestom a to bude stáť 70-120 mil. SKK. Dočasné riešenie, kým nebude obchvat.

Je to jasnejšie :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 24. Nov 2006 11:36

Dialniciar napísal:Spomínaná cena v tejto téme vo výške 1,4 mld. SKK už zahŕňala aj obchvat Modry, lebo keby sa to robilo naraz, tak by sa ušetrilo 40% nákladov na prípravné práce.

Pojmom rôzne úpravy som myslel to, že sa postavia nové kruhové objazdy, spevnia sa niektoré cesty v meste a tým sa vytvorí jedna-dve trasy pre prejazd mestom a to bude stáť 70-120 mil. SKK. Dočasné riešenie, kým nebude obchvat.

Je to jasnejšie :?:


Je to jasnejsie :) len mam este 1 otazku. Ak by sa obchvat PK realizoval s obchvatom Modry, robila by sa vlastne uplne nova cesta od Sv.Jura az po Kralovu v Modre? Teda aj s obchvatom Vinosad?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 24. Nov 2006 11:39

Andrej napísal:Je to jasnejsie :) len mam este 1 otazku. Ak by sa obchvat PK realizoval s obchvatom Modry, robila by sa vlastne uplne nova cesta od Sv.Jura az po Kralovu v Modre? Teda aj s obchvatom Vinosad?


Toto už sa naraz robiť nedá, sú tam prekážky. Je tam niečo s tým územím spravené. Nemám k tomu viac informácií. Ale nerobila sa úplne nová cesta, pochybujem o tom. Mohla by sa opraviť tá medzi Modrou a PK, ale úplne nová by sa nerobila. ... Určite nie za tú cenu 1,4 mld. SKK. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 24. Nov 2006 12:08

Dialniciar napísal:Toto už sa naraz robiť nedá, sú tam prekážky. Je tam niečo s tým územím spravené. Nemám k tomu viac informácií. Ale nerobila sa úplne nová cesta, pochybujem o tom. Mohla by sa opraviť tá medzi Modrou a PK, ale úplne nová by sa nerobila. ... Určite nie za tú cenu 1,4 mld. SKK. 8)


Obchvatu Vinosad brani aj nova vystavba domov, ktoru povolil terajsi starosta v trase obchvatu, resp. v jeho blizkosti. Problemom bude aj mocariste uzemie - ved hned vedla je zeleznicna estakada Senkvice, ktora sa musela budovat prave kvoli tomu.
Inak ked sa pozries na mapu, tak ak by sa realizovali oba obchvaty naraz, dlzka napojenia na povodnu cestu by bola priblizne rovnaka, ako ich spojenie.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 24. Nov 2006 12:50

Andrej napísal:Obchvatu Vinosad brani aj nova vystavba domov, ktoru povolil terajsi starosta v trase obchvatu, resp. v jeho blizkosti. Problemom bude aj mocariste uzemie - ved hned vedla je zeleznicna estakada Senkvice, ktora sa musela budovat prave kvoli tomu.
Inak ked sa pozries na mapu, tak ak by sa realizovali oba obchvaty naraz, dlzka napojenia na povodnu cestu by bola priblizne rovnaka, ako ich spojenie.


Výstavba úplne novej cesty sa nepredpokladá. Ja si ani nemyslím, že by Modra potrebovala cestný obchvat. Takže je o tom zbytočné hypoteticky a teoreticky písať. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Bager3 » 24. Nov 2006 16:15

:lol: ale je zaujimavé že všetci kandidáti na primátora mesta to maju ako hlavný sľub :lol: Zábavne :lol:

Tiež pokladam za zbytočné stavť mestu Modra obchvat a to som Modran 8)
Bager3
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 2
Založený: 16. Nov 2005 12:12

Odoslaťod Andrej » 25. Nov 2006 15:31

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=31429#31429
Realizacia 2008-2010 :shock: :shock: . To som vazne zvedavy, ci to je len predvolebny slub sucasneho primatora alebo skutocnost. Lebo vobec nie je spomenuty investor.
Dokonca sa tam spomina dlzka 11745 m, cize sa to bude realizovat aj s obchvatom Vinosad a vychadza mi, ze to bude koncit na ceste Senkvice-Modra, teda obchvat Modry to uz nebude zahrnat.
No ak by toto bola naozaj pravda a boli by dodrzane terminy, bola by to pre PK ozaj skvela sprava. Ale ako som napisal, je tesne pred volbami, kedy padne vela slubov... :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod mapman » 25. Nov 2006 16:15

Kto ste z pezinku, skočte na tú informačnú tabuľu odfotiť tú trasu kade to povedie.... Docela by ma to zaujímalo...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Dialniciar » 27. Nov 2006 10:45

Andrej napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=31429#31429
Realizacia 2008-2010 :shock: :shock: . To som vazne zvedavy, ci to je len predvolebny slub sucasneho primatora alebo skutocnost. Lebo vobec nie je spomenuty investor.
Dokonca sa tam spomina dlzka 11745 m, cize sa to bude realizovat aj s obchvatom Vinosad a vychadza mi, ze to bude koncit na ceste Senkvice-Modra, teda obchvat Modry to uz nebude zahrnat.
No ak by toto bola naozaj pravda a boli by dodrzane terminy, bola by to pre PK ozaj skvela sprava. Ale ako som napisal, je tesne pred volbami, kedy padne vela slubov... :roll:


Toto je absolútne nereálne, aby investor, ktorým je BA VÚC postavil 12 km novú cestu za 3 roky. Finančne na to nemá.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 27. Nov 2006 13:19

Dialniciar napísal:Toto je absolútne nereálne, aby investor, ktorým je BA VÚC postavil 12 km novú cestu za 3 roky. Finančne na to nemá.


Zrejme mas pravdu. Zrejme to bolo povedane len v ramci primatorovej kampane. Keby som niekde videl tabulku, ze v tom a v tom roku sa da tolko km na tuto cestu, bolo by to realne.
Hold, toto je dopravna politika nasho mesta :roll:. Distancuje sa od stavieb, ktore ma mesto na starosti a privlastnuje si stavby, ktore robi VUC.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 29. Nov 2006 12:14

Andrej napísal:
Dialniciar napísal:Toto je absolútne nereálne, aby investor, ktorým je BA VÚC postavil 12 km novú cestu za 3 roky. Finančne na to nemá.


Zrejme mas pravdu. Zrejme to bolo povedane len v ramci primatorovej kampane. Keby som niekde videl tabulku, ze v tom a v tom roku sa da tolko km na tuto cestu, bolo by to realne.
Hold, toto je dopravna politika nasho mesta :roll:. Distancuje sa od stavieb, ktore ma mesto na starosti a privlastnuje si stavby, ktore robi VUC.


Pozri sa, obchvat GA, 30 rokov sa o ňom hovorilo, tiež má 10-12 km a jeho cena bude spolu 2,1 mld. SKK, je na 3 etapy stavaný, financuje ho štát a EÚ. Dôležité je začať a mať zabezpečené financie. Presvedčiť SSC, aby do toho išla. SSC realizuje viacero ciest II. triedy aj po zmene rozloženia ciest, ale PK je stále len ten istý problém, zdržanie 20 minút, ... nie je tam priemysel alebo niečo iné významné a štát bude skôr investovať do D1 BA-TT, takže ja to proste nevidím reálne. Zatiaľ.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Dec 2006 11:14

Tak ako po voľbách, čo je nové :?:

Andrej, je niekde k dispozícii rozpočet mesta PK na rok 2007 :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 05. Dec 2006 14:03

Dialniciar napísal:Tak ako po voľbách, čo je nové :?:

Andrej, je niekde k dispozícii rozpočet mesta PK na rok 2007 :?:


Po volbach ostava rovnaky primator, zastupitelstvo sa mierne zmenilo.
Rozpocet mesta - par slov o nom najdes tu
http://pezincan.pezinok.sk/ROK2006/cisl ... /index.htm
len nie je tam presny rozpis. Ak sa splnia sluby, v buducom roku sa maju vykupit pozemky pod obchvat.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod romanca » 05. Dec 2006 22:14

kto ma zaplatit za tie pozemky? su na to peniaze vyclenene v nejakom konkretnom rozpocte? pochybujem, ze mesto ma na to peniaze, takze koho sluby sa maju splnit? co som cital primatorovu samochvalu v poslednom Pezincanovi tak tam pisu len, ze mesto chce byt investorovi "napomocne" pri identifikacii majitelov pozemkov a pri pripadnej zamene (to chapem tak, ze mesto je ochotne zamenit pozemok a nasledne odpredat investorovi).

http://pezincan.pezinok.sk/ROK2006/cisl ... 2.htm#s2_2
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Andrej » 05. Dec 2006 22:19

romanca napísal:kto ma zaplatit za tie pozemky? su na to peniaze vyclenene v nejakom konkretnom rozpocte? pochybujem, ze mesto ma na to peniaze, takze koho sluby sa maju splnit? co som cital primatorovu samochvalu v poslednom Pezincanovi tak tam pisu len, ze mesto chce byt investorovi "napomocne" pri identifikacii majitelov pozemkov a pri pripadnej zamene (to chapem tak, ze mesto je ochotne zamenit pozemok a nasledne odpredat investorovi).

http://pezincan.pezinok.sk/ROK2006/cisl ... 2.htm#s2_2


romanca, ja som cerpal z toho isteho zdroja ako ty. Inak, aj keby pozemky vykupovalo mesto zo svojho rozpoctu, nebola by to predsa az taka velka polozka.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 06. Dec 2006 10:23

Vykúpenie pozemkov, to je záležitosť aj niekoľko 10 mil. SKK, ale môže to byť záležitosť aj 2-3 mil. SKK. Veľmi záleží od rozsahu a postupu. Rozsah znamená, koľko pozemkov vlastní mesto a koľko nie a postup znamená, že mesto vykúpi pozemky ešte skôr ako sa oznámi, že sa má začať stavať obchvat.

Čerpali ste obaja z toho istého zdroja, dá sa tam vyčítať každá varianta, lebo záleží ako ste naklonení tomu-ktorému politikovi v danom regióne.

Je veľmi pozitívne, že v prípade PK už existuje (alebo sa dokončuje) projektová dokumentácia. Aj keď nie je ten projekt 100%, lebo nevyvedie dopravu až celkom za mesto v smere na TT, tak to bude posun, keby sa to malo začať stavať.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 41 hostí.