Najnebezpečnejšie cesty v SR - cesty smrti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod B; » 01. Sep 2006 09:50

Tu urcite kazdy vie napisat "to svoje". Velmi pomaha aj nekochat sa prirodou a stoparkami.

Ja by som napisal :
Vediet predvidat vsetky mozne situacie ake mozu vzniknut a byt pripraveny na ne
zareagovat. 8)


Ale inso:

V Cechach som videl useky castych smrtelnych nehod oznacene kresbou pirata (lebky) so sablou v ruke. Dost velka tabula. Zabera to na ludi, co idu prvy krat okolo.
Podobne aj makety policajta kym si na ne vodici nezvyknu.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 16:04

Je veľa skúsených vodičov, ktorí:

1. predvídajú
2. poznajú cesty

a títo šoféri jazdia (z pohľadu menej skúsených) ofenzívne.

To by som tiež rozlišoval. Dôležité je nenechať sa "vyprovokovať", lebo o tomto to nie je. Nech si každý ide ako chce. Tých rád je milión, každému funguje niečo iné.

Mňa dokáže najviac nahnevať, keď niekto zrýchli (nečakane) v okamihu, keď ho predbieham a potom znovu spomalí, brzdí do každej zákruty atď., ... ja ho nakoniec aj tak predbehnem, ale keby merali policajti, tak ... :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 01. Sep 2006 18:04

Zcela úmyslně zrychlovat v okamžiku, kdy jsem předjížděn, to také považuji za jeden z nejhorších přestupků.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 21:40

Inak veľmi zaberie, keď si zavoláte do rádia a nahlásite mobilný radar: farba a typ auta v podobe vášho, zopárkrát to zopakujete do rôznych rádií. Ja som to 2x vyskúšal a môžem vám povedať, že ma nikto nepredbehol, išiel som 90 km/h, cez obce poctivo 60-40 km/h, a nikto ma nepredbehol. :D Dokonca niektoré autá, čo sa mi dostali do cesty (z vedľajšej) ani nešli tak ako je predpis, ale menej, tak takých som predbiehal. A ďalší soféri ich tiež predbiehali, ale predo mňa nešli. V ten deň sa nestala žiadna nehoda na tomto úseku. A to ja som naozaj pokusne jazdil, 50 km sem a tam 4x. :D
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 01. Sep 2006 21:42

Dy napísal:Inak veľmi zaberie, keď si zavoláte do rádia a nahlásite mobilný radar: farba a typ auta v podobe vášho, zopárkrát to zopakujete do rôznych rádií. Ja som to 2x vyskúšal a môžem vám povedať, že ma nikto nepredbehol, išiel som 90 km/h, cez obce poctivo 60-40 km/h, a nikto ma nepredbehol. :D Dokonca niektoré autá, čo sa mi dostali do cesty (z vedľajšej) ani nešli tak ako je predpis, ale menej, tak takých som predbiehal. V ten deň sa nestala žiadna nehoda na tomto úseku. A to ja som naozaj pokusne jazdil, 50 km sem a tam 4x. :D


Pekne Dy :lol: Len dufam, ze nemas tmaveho Passata 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 21:44

Koksolam napísal:
Dy napísal:Inak veľmi zaberie, keď si zavoláte do rádia a nahlásite mobilný radar: farba a typ auta v podobe vášho, zopárkrát to zopakujete do rôznych rádií. Ja som to 2x vyskúšal a môžem vám povedať, že ma nikto nepredbehol, išiel som 90 km/h, cez obce poctivo 60-40 km/h, a nikto ma nepredbehol. :D Dokonca niektoré autá, čo sa mi dostali do cesty (z vedľajšej) ani nešli tak ako je predpis, ale menej, tak takých som predbiehal. V ten deň sa nestala žiadna nehoda na tomto úseku. A to ja som naozaj pokusne jazdil, 50 km sem a tam 4x. :D


Pekne Dy :lol: Len dufam, ze nemas tmaveho Passata 8)


Nemám. 8) A nejazdil som po diaľnici. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 01. Sep 2006 21:45

Dy napísal:
Koksolam napísal:
Dy napísal:Inak veľmi zaberie, keď si zavoláte do rádia a nahlásite mobilný radar: farba a typ auta v podobe vášho, zopárkrát to zopakujete do rôznych rádií. Ja som to 2x vyskúšal a môžem vám povedať, že ma nikto nepredbehol, išiel som 90 km/h, cez obce poctivo 60-40 km/h, a nikto ma nepredbehol. :D Dokonca niektoré autá, čo sa mi dostali do cesty (z vedľajšej) ani nešli tak ako je predpis, ale menej, tak takých som predbiehal. V ten deň sa nestala žiadna nehoda na tomto úseku. A to ja som naozaj pokusne jazdil, 50 km sem a tam 4x. :D


Pekne Dy :lol: Len dufam, ze nemas tmaveho Passata 8)


Nemám. 8) A nejazdil som po diaľnici. 8)


Aj Passat moze zabludit.... :lol: A nase niekedy paranoidne cesty sposobuju paranoje 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 21:54

Koksolam napísal:Aj Passat moze zabludit.... :lol: A nase niekedy paranoidne cesty sposobuju paranoje 8)


VW PASSAT čiernej farby, myslím 6 alebo 8ks, sú extra určené na diaľnice.

Jeden jazdí na D2 Malacky-Kúty, ďalší okolo mesta Trenčín na D1, ďalší okolo Dechtárov na D1, ďalší medzi mestami Prešov-Košice na D1, ďalší medzi Trnavou a Nitrou na R1 a posledný na R1 ZH-ZV-BB a ak je ich 8, tak viem, že po BA jazdia a na úseku D1 BA-TT.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 01. Sep 2006 21:56

Dy napísal:
Koksolam napísal:Aj Passat moze zabludit.... :lol: A nase niekedy paranoidne cesty sposobuju paranoje 8)


VW PASSAT čiernej farby, myslím 6 alebo 8ks, sú extra určené na diaľnice.

Jeden jazdí na D2 Malacky-Kúty, ďalší okolo mesta Trenčín na D1, ďalší okolo Dechtárov na D1, ďalší medzi mestami Prešov-Košice na D1, ďalší medzi Trnavou a Nitrou na R1 a posledný na R1 ZH-ZV-BB a ak je ich 8, tak viem, že po BA jazdia a na úseku D1 BA-TT.


No neviem, nabuduce si musim dat sluzobne auto PASSAT ciernej farby...len holt nebude mat SK znacku, sice ta z CR moze vyzerat ako specialna policajna :lol:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 22:01

Koksolam napísal:No neviem, nabuduce si musim dat sluzobne auto PASSAT ciernej farby...len holt nebude mat SK znacku, sice ta z CR moze vyzerat ako specialna policajna :lol:


Napríklad ja mám v aute žltý maják a keď chcem provokovať, tak ho "prekryjem", nie je mu vidieť farba a tiež to vzbudí rešpekt (cez deň), na noc by som si musel dokúpiť presvetlenie toho miesta, ale nemám 18 rokov, aby som robil pokusy.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 14. Sep 2006 10:36

Opakujúce sa kritické nehodové lokality na cestách I. a II. triedy v SR v roku 2004. :arrow:

- opis lokality a počet nehôd

1. Poprad okružná križovatka na Štefánikovej ulici 30
2. Ružomberok NábrežieM.R. Štefánika 21
3. Trnava Sladovnícka ulica 18
4. Hriadky (okres Trebišov) križovatka v obci 12
5. Levice križovatka ulíc Mierová a Nábrežný sad 14
6. Trnava Rybníková ulica 26
7. Trnava Piešťanská cesta 30
8. Považská Bystrica pred vstupom do mesta v smere do Bratislavy 25
9. Banská Bystrica Štadlerovo nábrežie 25
10. Považská Bystrica Ulica slovenských partizánov 17
11. Žilina Nemocničná ulica 40
12. Prešov Levočská ulica 25
13. Prešov Hollého ulica 24
14. Dolný Kubín križovatky s ulicami Na Sihoti a Alej slobody 17
15. Spišská Nová Ves križovatka s Gorkého ulicou 11
16. Sučany cesta cez obec smerom od Martina 15
17. Trenčín Hasičská ulica 23
18. Humenné križovatka so Ševčenkovou ulicou 9

zdroj Slovenská správa ciest

Údaje sú za rok 2004, ale ide o lokality, na ktorých sa dopravná nehodovosť opakuje niekoľko rokov za sebou.

Celý článok: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4822
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 26. Sep 2006 19:49

Tragická nehoda na zlatomoraveckej ceste - zomrela chodkyňa. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5028
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 12:27

Mŕtvym na pamiatku, živým na výstrahu. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5427
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 28. Nov 2006 21:47

nepodarilo sa mi najist vacsi obrazok, ale toto najkrajsie ilustruje, preco je kopu usekov "cestami smrti"...

Obrázok

siroka cesta, dvojita ciara, znacka zakazu prebiehania, auto v protismere a predsa to ide :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 29. Nov 2006 12:10

Napríklad nechápem, prečo sa tá škodovka uhýba vpravo, nemá dôvod.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Nevedko » 29. Nov 2006 13:13

Dialniciar napísal:Napríklad nechápem, prečo sa tá škodovka uhýba vpravo, nemá dôvod.

Pises ako keby si po Slovensku nikdy nejazdil. Alebo iba chces rozvirit diskusiu?
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Dialniciar » 29. Nov 2006 13:15

Nevedko napísal:
Dialniciar napísal:Napríklad nechápem, prečo sa tá škodovka uhýba vpravo, nemá dôvod.

Pises ako keby si po Slovensku nikdy nejazdil. Alebo iba chces rozvirit diskusiu?


Samozrejme, že chcem rozvíriť diskusiu. :wink:

Uhnúť je vhodné, keď nie je plná čiara. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Nevedko » 29. Nov 2006 13:23

Dialniciar napísal:
Nevedko napísal:
Dialniciar napísal:Napríklad nechápem, prečo sa tá škodovka uhýba vpravo, nemá dôvod.

Pises ako keby si po Slovensku nikdy nejazdil. Alebo iba chces rozvirit diskusiu?


Samozrejme, že chcem rozvíriť diskusiu. :wink:

Uhnúť je vhodné, keď nie je plná čiara. :idea:


Uplne s tebou suhlasim, ze pri dvojitej plnej ciare prebieha iba arogantny sebec. Ale na mieste sofera starej S120, ktora sa vacsinou vali rychlostou okolo 70-80 km/h by som takisto jazdil co najviac po krajnici. Mnoho vodicov totiz jazdu za takto pomalym autom povazuje priam za osobnu urazku a snazia sa ho predbehnut bez ohladu na okolnosti. A vtedy je pre vodica Skodovky otazkou zivota zavadzat co najmenej.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Dialniciar » 29. Nov 2006 13:26

Nevedko napísal:Mnoho vodicov totiz jazdu za takto pomalym autom povazuje priam za osobnu urazku a snazia sa ho predbehnut bez ohladu na okolnosti. A vtedy je pre vodica Skodovky otazkou zivota zavadzat co najmenej.


Toto už mi hovorilo viac ľudí a sám to vidím, ... mne to je osobne jedno za kým idem. Proste spomalím a keď nie je zákaz, predbehnem. A tí za mnou len málokedy predbiehajú, keďže ja nie som škodovka. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Čumil » 29. Nov 2006 13:36

Nevedko napísal: Ale na mieste sofera starej S120, ktora sa vacsinou vali rychlostou okolo 70-80 km/h by som takisto jazdil co najviac po krajnici.


Uz davnejsie som cital v ktorejsi diskusii prispevok cloveka, uhybal za krajnicu, aby neblokoval rychlejsich. Az dovtedy, kym sa mu tam neprimotal bicyklista, a kedze bol prave predbiehany inym autom, nemal sa mu ako vyhnut.
Toto by som zazit rozhodne nechcel, a preto odvtedy NIKDY neuhnem za krajnicu.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod B; » 29. Nov 2006 13:47

Dialniciar napísal:
Samozrejme, že chcem rozvíriť diskusiu. :wink:

Uhnúť je vhodné, keď nie je plná čiara. :idea:


Chces naznacit, ze moze ist o nie bezpecnu krajnicu?
Je nejaka suvislost s plnou ciarou vpravo?
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 29. Nov 2006 14:51

ako bolo uz spomenute, je to velmi diskutabilne, ale ide mi najma o to predbiehanie cez dve plne ciary a znacku zakaz predbiehania.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 30. Nov 2006 11:05

B; napísal:
Dialniciar napísal:
Samozrejme, že chcem rozvíriť diskusiu. :wink:

Uhnúť je vhodné, keď nie je plná čiara. :idea:


Chces naznacit, ze moze ist o nie bezpecnu krajnicu?
Je nejaka suvislost s plnou ciarou vpravo?


Hm,

ty si to zaklincoval. To samozrejme netvrdím, pretože to by mnohé bezpečné cesty I. triedy potom boli nebezpečné.

To vôbec netvrdím, lebo tam je veľa výnimiek, keby to malo platiť:

- na cestách III. triedy ani nie sú krajné vodorovné značenia
- na cestách I. triedy sú takmer vždy a pokiaľ je tam krajnica (odstavný pás), tak ide o bezpečné krajnice

Takže to sa takto povedať nedá. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Nov 2006 11:07

aquila napísal:ako bolo uz spomenute, je to velmi diskutabilne, ale ide mi najma o to predbiehanie cez dve plne ciary a znacku zakaz predbiehania.


V tomto prípade ide zjavne o fotomontáž. :D

Ale verím tomu, že v praxi to tak môže fungovať. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Nov 2006 11:08

Čumil napísal:
Nevedko napísal: Ale na mieste sofera starej S120, ktora sa vacsinou vali rychlostou okolo 70-80 km/h by som takisto jazdil co najviac po krajnici.


Uz davnejsie som cital v ktorejsi diskusii prispevok cloveka, uhybal za krajnicu, aby neblokoval rychlejsich. Az dovtedy, kym sa mu tam neprimotal bicyklista, a kedze bol prave predbiehany inym autom, nemal sa mu ako vyhnut.
Toto by som zazit rozhodne nechcel, a preto odvtedy NIKDY neuhnem za krajnicu.


No tak pri tomto ma až zamrazilo. :o Toto počujem 1. krát takýto hororový scenár. :shock:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Kvík a 45 hostí.