Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod topfield » 24. Aug 2016 20:00

Dnes svietilo VO a pri jednom stĺpe videný revízny technik s merakom na krku... Hádam to čochvíľa bude svietiť oficiálne.
topfield
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 2
Založený: 28. Aug 2014 07:56

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod plš » 24. Aug 2016 20:35

Pichalsi, tých 10 rokov je v makroekonomike a v budovaní D a RC /kým prebehnú všetky etapy v príprave až samotné budovanie/ veľmi rýchlo alebo "zajtra".
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 24. Aug 2016 20:42

topfield napísal:Dnes svietilo VO a pri jednom stĺpe videný revízny technik s merakom na krku... Hádam to čochvíľa bude svietiť oficiálne.

ano, tento tyzden by malo svietit. DPS zjavne robi to, co je pre bezpecnost podstatne. dni sa skracuju, VO bude dolezitou vecou. skoda len, ze to nebude LED, ako sa uz osadza v celom meste...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Yoggy52 » 24. Aug 2016 21:04

DrX napísal:Tak, aby sme sa vratili k faktom:
- Kosice ale maju semafor rovno na R2 v Peresi, a nikoho to nijak zvlast nevzsrusuje

:shock: kde tam je R2?
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod plš » 24. Aug 2016 23:39

Yoggy, ty si zrejme pozadu, ak to nemyslíš ironicky :mrgreen: . Na ceste je to označené tak, ako píše DrX, na mape si to skontroluj napr. tu http://mapy.hiking.sk/ .
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Yoggy52 » 25. Aug 2016 10:58

Oznacene to je, ale nemá to nič spolocne so sucasnou plánovanou R2...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod matiqos » 25. Aug 2016 20:21

Kandelabre na KO uz svietia... konecne tam nie je tma jak v rohu
matiqos
diskutujúci
 
Príspevky: 176
Obrázky: 10
Založený: 07. Aug 2013 19:39

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Jaro » 30. Aug 2016 07:17

Pridal som niekoľko obrázkov ako postupujú práce. Začínajú tu http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34593. Všade je vidieť pokrok aj za týždeň. Ale hlavne pri pohľade na tento obrázok http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34589 si neviem predstaviť odovzdanie celého úseku v termíne.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 30. Aug 2016 08:04

Nevie nahodou niekt, coho zaklad je toto gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34593 ? Nebodaj stale plati ten zavesny most co ho boloo raz vidiet na vizualizacii ?
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod milan69 » 30. Aug 2016 11:28

Prekvapenie je za stenami, tipnem si pätku pre tie cyklomašličky z vizualizacii
Milan
Obrázok používateľa
milan69
nováčik
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Založený: 22. Feb 2014 01:02
Bydlisko: Kendice, okr. Prešov (SK)

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Jaro » 30. Aug 2016 11:48

Za larsenkami sú nabité pilóty a na nich sú betónové bloky. Pred týždňom som tam ešte cvakol stroj ktorý nabíjal pilóty http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34521. Ešte je tu jeden zaujímavý objekt na náprotivnom brehu http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34524. Naposledy som nemal čas skočiť až tam aby som to obzrel a cvakol.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 30. Aug 2016 13:37

Jaro, predsa bol si na "mieste cinu" takze priestorovo si to videl lepsie ako podla foto. Myslis ze z toho moze byt toto gallery/image_page.php?album_id=64&image_id=14485 ?
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod caki » 30. Aug 2016 14:12

Aj keby nie, vie niekto akou technologiou ma byt postaveny? pripadne odkaz na podobny?
Lebo nejako je tento most dost pozadu s ostatnymi castami stavby.
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 30. Aug 2016 20:26

Najprv si treba zodpovedat na typ nosnej konstrukcie - aj vzhladom na rozne vyjadrenia zainteresovanych je iste ze NK bude spriahnuta, ocelovobetonova (hlavne nosniky z ocele, betonova mostovka), teda nieco na sposob NK mostov Cadecka alebo Vrsok na D3. Co sa tyka technologie, nemalo by ist o nic extra sofistikovane. Ocelove nosniky pouklada zeriav, zvaria sa a nasledne sa pomocou betonovacich vozikov zabetonuje mostovka.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 30. Aug 2016 21:17

Jaro napísal:Ale hlavne pri pohľade na tento obrázok http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34589 si neviem predstaviť odovzdanie celého úseku v termíne.

Hm, DPS maka, ako sa da. Piliere sa daju vybudovat velmi rychlo. Kym tam dojde zaber, este je casu...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 30. Aug 2016 21:21

eric987 napísal:Jaro, predsa bol si na "mieste cinu" takze priestorovo si to videl lepsie ako podla foto. Myslis ze z toho moze byt toto http://www.dialnice.info/gallery/image_ ... e_id=14485 ?

ano, aj podla mna to su tieto vlasenky. ziadna zmena stavby pred dokoncemim mi nie je znama, most by mal byt identicky ako na vizu.
kandelabre svietia jedna radost, vetva KO-KE rovnako konecne ukoncena.
som zvedavy najma na podjazd, ktory je permanentne zaliaty vodou hodnych par desiatok cm, mozno aj dm. v CSS pri mestskej hale tiez nejaka aktivita, zrejme priprava na semafory. smutne je len, ked sa pozeram na lavku pre pesich. to su tak vyhodene peniaze a vedla most pre OA a MHD v havarijnom stave, navyse uzky, neumoznujuci jazdu 1+1... :(
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Jaro » 30. Aug 2016 21:45

eric987 napísal:Jaro, predsa bol si na "mieste cinu" takze priestorovo si to videl lepsie ako podla foto. Myslis ze z toho moze byt toto gallery/image_page.php?album_id=64&image_id=14485 ?

Bol som sa tam dnes pozrieť až k budúcemu mostu ale na fotenie už bolo málo svetla. Ospravedlňujem sa za kvalitu obrázkov. Dnešné začínajú tu http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34642. Na vizualizáciu to zatiaľ nevyzerá. Tam ide nosná konštrukcia z jedného brehu na druhý a tu sa chystajú platformy na jednom brehu. Nebol som v takom uhle aby som videl či sú mimo šírky mosta alebo ich most bude zakrývať. Ale zatiaľ si aspoň mali kde oprieť prvý nosník http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34644. V debnení ktoré som spomínal minule betónujú zaujímavé polkruhy ukončené kónusom. Zrejme sa potom spoja a vytvoria betónový valec na jednej podstave ukončený kónusom http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34647. Uvidíme na čo to bude slúžiť. Zatiaľ to podľa vizualizácie neviem priradiť.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Jaro » 31. Aug 2016 09:24

Tomas PO napísal:
Jaro napísal:Ale hlavne pri pohľade na tento obrázok http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34589 si neviem predstaviť odovzdanie celého úseku v termíne.

Hm, DPS maka, ako sa da. Piliere sa daju vybudovat velmi rychlo. Kym tam dojde zaber, este je casu...

Nepopieram že DPS maká ako sa dá ale asi 10 m od miesta kde som fotil http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34589 smerom na KE armovali šachtu nad kanalizačným potrubím ktoré išlo v osi nadjazdu. Presne tam kde už nie sú nabité larsenky. A včera v podvečer tam bol kľud a žiadna zmena oproti foto. Dúfam že ta kanalizácia nie je funkčná lebo v takých podmienkach riešiť preloženie by asi spôsobilo pekné zdržanie. Ja tadiaľ bežne nechodievam ale tí čo cestujú KE-PO by si to mohli všimnúť a napísať či sa tam niečo deje, nechcel by som zbytočne kuvikať. Aj tak si myslím že je to o hubu. Veď to by museli do konca roku stihnúť zakladanie pilierov, armovanie, betonáž, vodorovné konštrukcie, izolácie, rímsy a položiť koberec lebo v zime už nemôžu.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Jaro » 02. Sep 2016 22:48

Bol som si to ešte raz pozrieť a pridal som foto http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=34685. Našťastie je tam aj nové potrubie takže keĎ dokončia šachtu budú to môcť zapojiť, prerušiť staré potrubie a potom začať pokračovať s ďalšími pylónmi.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod granite01 » 03. Sep 2016 16:46

Máme tu nejaký propagačný článok v Pravde.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clano ... z-vychodu/
Mňa tam zaujala veta : "Európska únia totiž poukazuje na potrebu prehodnotenia tra­sy."+"Investičná náročnosť kombinácie diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R4 v prípade budovania východného obchvatu Prešova by mohla klesnúť až o 30 percent." ...toto tvrdím už roky....na Slovensku sa ešte nikdy neuskutočnila odborná diskusia podložená technickými a ekonomickými prepočtami...bolo by skvelé, ak by nás EÚ dokopala k analýze "Value for Money" práve pri posudzovaní variánt obchvatu Prešova. Nech sa tak stane!
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Peterman » 03. Sep 2016 17:38

Nie som žiadny zástanca megalomanskych stavieb, ale aby sme postupne neokliestili pripravované stavby tak veľmi, že stratia pôvodný význam a prestanú byt plnohodnotným prínosom.
Viem, že SO Prešova je náročný a nie jednoduchý, ale urcite bude potrebný .... V prvej etape by asi stačilo vybudovať SO v polovičnom profile a doprava by sa stala plynulou a odbremenili by sme centrum mesta. A stalo by to výrazne menej, a na 5-10 rokov by to významne pomohlo, a potom by sa dostával druhý profil. Takto sa stavali mnohé trasy aj v Rakusku, Nemecku, ...
A ušetrené financie by sa mohli použiť zas inde na potrebný polprofil napr R2, R4, ktorý významne pomôže všetkej doprave ( uz len tým ze je vedený mimo obcí,....) aj v miestach kde intenzity momentálne nedosahujú nutnosť plného profilu
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod plš » 03. Sep 2016 20:49

Peterman, neuvažuj jednoducho aritmeticky ako európsky Jaspers alebo slovenský Kovalčík. Pokiaľ tam /SO na R4/ budú mosty typu priepust pre jarok a nebudú tunely je to OK. Pokiaľ tam budú veľké a dlhé mosty nevyužiješ plne výhody drahých technológii na stavbu mostov /podperné skruže/. Pokiaľ tam budú tunely, do obojmerného tunela 1+1 dáš drahú technológiu priečneho vetrania, ktorú pri rozšírení na 2+2 nenávratne vyhodíš a nahradíš pre obe rúry lacnejšou technológiou pozdĺžneho vetrania.
To účtovnícky zameraný kontrolór Jaspers a slovenský analytik Kovalčík ťažko chápu. Koľko cca percent variantu 2+2 tvorí variant 1+1 nech napíše človek z odboru, je to omnoho viac ako neznalého 50%.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Peterman » 04. Sep 2016 08:51

Plš, dobre si prečítal čo som pisal...
1. Išlo mi o to aby sa v každom prípade nezačal Prešov riešiť iným spôsobom ak je už SO v takom štádiu prípravy (podla NDS) a ak teda nemáme dostatok financií na plny profil, tak aj polprofil by významne pomohol i ked je asi každému čo i len sedliackym rozumom zmýšľajúcemu jasne že by to nestalo 50% ceny plného profilu, ale viac mozno 60-70%, podla množstva objektov ktoré by sa uz budovali pre plny profil ( napr. Mosty ponad diaľnicu...) a technologii pre tunely ...
2. A pripadne ak by aj bol dostatok peňazí, mozno by naozaj v prvej etape na 5-10 rokov stačilo postaviť SO v polprofile - kapacitne by to stačilo a odľahčenie mesta by bolo výrazné, a v takom prípade by sme mohli zafinancovať zas niekde potrebný usek Rýchlostnej cesty/dialnice a odstránili menšiu co i len bodovú závadu ....
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod i15 » 04. Sep 2016 10:01

poloprofil R4 by nemusel stačiť, lebo dosť vozidiel jazdí aj smer PP-VT
2 pruhy by stačili na JV obchvate, ktorý by sa mohol naprojektovať ako obyčajná preložka cesty 1.triedy s úrovňovými križovatkami
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 04. Sep 2016 10:57

Ak už nemáme dostatok financií tak by sme mali postaviť úsek Prešov Západ - Prešov Sever.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 36 hostí.